Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Formát .mpg - problém s přehráváním

Najlvin (61)|3.5.2014 01:39
Opět ahoj!

Asi taky budu potřebovat poradit s exportem videa z Vegasu do formátu pro DVD. Ve Vegasu je přímo template pro uložení filmu ve formátu .mpg, který je určený pro vytvoření DVD. Projekt je FullHD 1920x1080 50i, ale pro klasickou CRT televizi chci udělat menší formát, aby se na to lépe koukalo. Stačí mi jen to .mpg - ani to na DVD dávat nebudu. Tak jsem si vybral tenhle template pro uložení .mpg 720x576 50i s datovým tokem okolo 6Mbps, což by mělo být pro DVD přehrávače zcela bez problémů. Na PC výsledný film jede krásně a je plynulý, jak se od prokladaného videa očekává. Ale jakmile se snažím video přehrát ve stolním DVD přehrávači nebo v mediálním centru, už to plynule nejde. Ne že by se to nějak zasekávalo, ale je vidět, jako kdyby film pořád zrychloval a zpomaloval. Prostě jako kdyby to nestíhalo přehrát. Nevíte, kde by mohla být chyba? Opět ten samý film na ukázku: http://www.doommap.cz/data/video_mpg.rar Asi pořád někde dělám něco špatně... :-/

Nebo že by snad ten stolní DVD přehrávač či multimediální centrum neuměly číst prokládaná videa? Budu rád, když na to někdo mrknete a odzkoušíte to, jestli vám to dělá taky. Dík
StD (8612)|3.5.2014 01:47
Chyba? Mezi klávesnicí a židlí. DVD-Video = [HL]25 fps INTERLACED TFF/UFF[/HL]!!! Pětkrát se ptej na stejnou věc. A s tím krámem Sony (Vegas) jdi do P. S tím pracují jen masochisti.
ai (2993)|3.5.2014 05:41
ja jsem to zkousel na CRT a jede to normalne ...,

samozrejme, original je upper field first, tak tam nech upper field first take, pry to u nas tak ma byt, jako podle norem :-)

ale prehravace by to snad mely zvladnout jak s bff tak s tff, no asi ne ...
Najlvin (61)|3.5.2014 10:24
ai: To dolní pole je tam nastavené přímo v template pro tenhle typ exportu. Ale zkoušel to jak od dolního tak i od horního pole a výsledek byl pořád stejný. Přehrával jsem to na obyčejném stolním DVD přehrávači a na Popcornu, který normálně přehrává i FullHD videa. Ale s tímhle si prostě neporadil ani jeden. Mohl by snad být zase problém s tím exportem z Vegasu, jak jsme to řešili u toho .m2ts? Že by tam bylo něco špatně? Fakt nechápu nechápu, kde by mohla být chyba.

StD: Prosím tě, rady tohoto typu si nech. Nikdo učený z nebe nespadl. Na tohle se tu ptám poprvé. A co se týče Vegasu - ze všech programů, co jsem zkoušel, má nejpohodlnější rozhraní pro střih videa. Tak mi zkus doporučit něco lepšího, když jsi tak chytrej...
StD (8612)|3.5.2014 10:30
To co jsem ti napsal červeně je norma, tedy předpis. S 50fps na výstupu se prostě nediv. A co používáš za nářadí je tvá věc. Já na tohle mám W-MVW už léta a nikdy mi nic nedok*rvil.
Najlvin (61)|3.5.2014 10:43
StD: To jsem pochopil, ale já bych tam přece neměl mít 50fps? Mělo by to být 50i, tedy prokladaných 25 snímků za vteřinu, ne? Já se v tom tolik nevyznám, to je pravda, ale pokud jsem to pochopil správně, tak TV pracuje s půlsnímky normálně a i některé filmy na DVD jsou údajně prokládané. Měl jsem za to, že 50i je prokladaný obraz simulující 50fps ale realně je to 25 snímků složených z půlsnímků. Tak jak to tedy je?

Nicméně to neřeší, proč mi přehrávač přehraje .m2ts 1920x1080 50i v pohodě a .mpg 720x576 50i už ne.
StD (8612)|3.5.2014 11:10
...no ono je to přesně opačně - jen výjimečně lze na DVD-Video disku (formátu) najít 720p. Standardně je pro [HL]PAL[/HL] 720i a 25 [HL]Frames[/HL] per second. Další viz sekce Mpeg1/2 v oddíle Ostatní tu na foru.
ai (2993)|3.5.2014 15:21
Me to tady tve mpg WDTV Live PLUS prehralo na CRT normalne,....opravdu nevim co se deje,...

Ty mas 50i original, tak DVD bys mel mit take 50i, nic ostatniho neres. Take jsem delal predtim upper field first, a nekdy i bottom field first (z Vegasu) a nebyl take problem. Ale to je jen tak mimo. U tebe se deje neco nepatricneho si myslim, o cem nevime.


Skus udelat authoring toho mpg s klasickou DVD strukturou, a potom ja nemam popcorn, nevim jak ma nastaveny vystupy ...
Najlvin (61)|3.5.2014 15:51
Je to opravdu divný. Zkusil jsem v Popcornu přehrát i to .mkv či .m2ts, včetně jednoho úplně zdrojového .m2ts vytaženého přímo z kamery a je tam ten problém stejný - prostě na PC se video přehrává nádherně plynule, ale v Popcornu nebo DVD přehrávači se to cuká. Není to nějaké ostré sekání, ale prostě takové pravidelné kolísání rychlosti přehrávání - dobře je to třeba vidět při zoomování kamery. Vůbec netuším, čím by to mohlo být.

Teď jsem ten .mpg zkusil hodit do DVD Architectu a vypálit rovnou finální DVD disk. A je po problému - video najednou jde v přehrávači úplně super. Tak alespoň nějakého pokroku jsem dosáhl. Ale pořád mi není jasné, proč mi ten .mpg soubor samostatně nejde přehrát tak jako na PC. Nemůž to být třeba zvukem, že by měl nějaký vyšší bitrate?
vivid.sk (11472)|3.5.2014 15:56
[QUOTE=Najlvin;488220]mpg soubor samostatně nejde přehrát tak jako na PC[/QUOTE]
pretoze je tam ignorovany flag interlaced a player ho prehrava ako progresivne video!
Rovnako ako v inom tvojom vlakne (problem m2ts->mkv).
Najlvin (61)|3.5.2014 16:00
vivid.sk: A dá se to nějak napravit? Znamená to, že mám při exportu ve Vegasu něco někde špatně nastavené?

Aha, teď koukám do vedlejšího vlákna. Zkusím :-)
vivid.sk (11472)|3.5.2014 16:20
pri mpegu asi nie, skus opat pouzit iny kontajner.

Problem je skor ten, ze historicky boli vacsinou samostatne pohodene subory vzdy progresivne (vid napriklad avi, ktore ani tento flag nepodporuje). Pokial si to chcel prehravat ako original (prekladane), bolo to treba zabalit do standardu DVD Video, ktore prekladane video podporuje.

Momentalne sa vsak situacia obracia, pretoze nema zmysel odstranovat prekladanie z videi, kde ho chceme zachovat, takze playere by mali podporovat tak progresivne, ako aj prekladane (samostatne ulozene) videa a spracovavat ich podla toho. A to sa - ako vidime - nedeje vzdy a vsade.
Najlvin (61)|3.5.2014 16:35
Tak ale předpokládám, že když kamera točí 1920x1080 50i do formátu .m2ts, tak že to video bude skutečně prokládané a bude obsahovat všechny náležité údaje, ne? A každý přehrávač nebo televize by si to pak měla přebrat.

Sorry za ty moje odpovědi, ale v tomhle se vážně moc nevyznám. Všechno je to na mě nějak moc komplikovaný :-)
vivid.sk (11472)|3.5.2014 16:55
[QUOTE=Najlvin;488231]A každý přehrávač nebo televize by si to pak měla přebrat. [/QUOTE]
Pre m2ts ano. Opat ide vsak o subory standardu BD Video, kde sa prekladany obsah ocakava, kedze okrem filmov je tu aj vela prekladaneho materialu, ktory takto na BD najdes.
ai (2993)|3.5.2014 22:32
[QUOTE=Najlvin;488231] A každý přehrávač nebo televize by si to pak měla přebrat.[/QUOTE]
takto samostatny soubor na playback, nekde sedici v NASu nebo na hardisku pro playback, standardni rozliseni, bych to prokladane nenechal, to muze stahovat cokoliv, telefony apod., to nechavam jen prgresivni, ALE pouze se zdvojnasobenim poctu snimku , v tvem pripade 50p, jen tak zachovas temporal resolution - nebude to cukat, pokud budes mit 25p, tak je to video celkem znicene,....., dela se to ale pres frame server z Vegasu, tedy nevim jestli bych to nechal Vegas takto vyrobit, ani jsem to vlastne nezkousel, ..., dneska ti 50p prehraje i telefon, a pokud tedy , tak enkodovat do mp4 samozrejme, jako standalone soubor, ne mpg, ten ma horsi kompresi ...
Najlvin (61)|4.5.2014 14:17
Tak já pořád považoval formát 50p spíše za něco výjimečného. Pro mé osobní použítí v PC mi bohatě stačí originál 50i a jinak ta videa nijak nesdílím. Horší je to s YouTube, kam ta videa směřuji především. Ten umí jen 25p. A co jsem zatím zkoušel za způsoby odstranění prokládání, tak výsledky nebyly nikdy dle mých představ. Čert vem, že to nebude tak krásně plynulé jako originál, ale nejvíc mi vadí to trhání obrazu nebo naopak rozmazání při pohybu. Když se na to dívám v PC, bolí z toho oči...

Frame server jsem zatím nezkoušel. Obávám se, že to bude pro mě už moc komplikovaný. Hodila by se mi spíše nějaká jednoduchá utilitka, kam bych jen to video vrazil a z druhé strany vylezlo bez prokládání v 25p. Ovšem jak to tu tak čtu, dosažení kvalitního deinterlace asi tak jednoduché nebude :-)
tomil2002 (14)|21.11.2014 14:40
Zdravím , mám dotaz. "W-MVW" znamená Womble Video Wizard ? Sám jej totiž používám asi od roku 2006 dodnes.Umím dělat snad ve všem , ale tohle Womble je bezva a přesné i když nenabízí vše.Mám stabilně tohle Womble , Videopad od NCH free , Avidemux a nyní jsem s HW získal Power Director tuším 11. Trochu těžkopádné ale zajímavé , co se týče přesnosti a rychlosti střihu tak na Womble to nemá ale je tam spousta jiných převážně zbytečných "serepetiček" :) .Womble ale má problém s tím podle mě nesmyslem prokládaného videa 1080i.Dokonce jsem vyměnil kameru a nyní si točím 720p 1080i nepoužívám a s větší části to stříhám a ozvučuji ve Womble a čas od času když chci přidat nějaký ten nesmysl tak to projedu přes ten Cyberlink , ale mám pocit že si tím jen přidávám zbytečnou práci a možná i degraduji obrazový výstup.