Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung 2014 - UExxH6200, UExxH6400, UExxH6500

vivid.sk (11472)|2.5.2014 21:30


Hlavné vlákno pre modely:


Samsung H6200

H6200 is yet another variant in the 6 series, this one without 3D glasses in the box.



Full HD

Smart TV

Quad Core processor

CMR 240 / 200

WiFi





Samsung H6400

H6400 is one of the mid-range models with Full HD resolution and Smart TV functionality.



Full HD

Smart TV

Quad Core processor

CMR 480 / 400

Active 3D

Smart Touch remote

WiFi







Samsung H6500

As always, Samsung has a lot of mid-range models and H6500 is among them. It varies slightly from the other 6 series models.



Full HD

Smart TV

Quad Core processor

CMR 720 / 600

Active 3D

Twin tuner (Europe)

Smart Touch remote

WiFi





Kompletné porovnanie celého modelového radu tu
vivid.sk (11472)|2.5.2014 22:21
Recenzia H6400 z hdtvtest.co.uk tu

resume:
the Samsung 40H6400 is a shining example of why direct LED (even sans local dimming) is favoured over edge-lit models by those who value picture quality – we’d willingly accept a bigger waistline in exchange for a deep, consistent black canvas. Together with greyscale and colours which can be calibrated to near perfection, not to mention a street price just north of Ł600 at this time of writing, these positive attributes make the UE40H6400 one of the wisest buys if you’re looking for a TV that can deliver first-rate image quality without breaking the bank.

registrar (41)|8.5.2014 11:25
Vie niekto ci aj vacsie H6400 (teda napr. 55H6400) budu direct LED ako ta recenzovana 40H6400?
Kudykam (89)|12.5.2014 21:48
Už sem byl skoro rozhodnut koupit loňský model UE40f5300 ale teď sem trochu na vážkách jestli si připlatit 4000,- a koupit raději UE40H6200. Stojí ty peníze za to? jde mi jen o kvalitu obrazu... Předpokládám že h6200 a h6400 budou víceméně obrazově stejné (krom 3D).
tdlmarek (1566)|12.5.2014 22:52
Já bych vyčkal, kde všude se letos objeví direct LED panely. Ten úryvek co zmínil vivid.sk o tři příspěvky výše mluví sám za sebe.
Kudykam (89)|13.5.2014 07:30
[QUOTE=tdlmarek;488987]Já bych vyčkal, kde všude se letos objeví direct LED panely. Ten úryvek co zmínil vivid.sk o tři příspěvky výše mluví sám za sebe.[/QUOTE]

F5300 má také direct LED
Kudykam (89)|13.5.2014 07:37
Mimochodem nedozvěděli ste se někde jak je na tom panel u H6200 v porovnání s H6400 po stránce kvality obrazu?
tdlmarek (1566)|13.5.2014 08:10
[QUOTE=Kudykam;488989]F5300 má také direct LED[/QUOTE]
Ano, ale je to loňský kus s 60 Hz panelem. Letos právě direct LED začíná pronikat i do střední třídy, ultratenké rámečky už asi nejsou tak "in".
Kudykam (89)|13.5.2014 08:35
otázkou je jestli tak kvalita v obrazu zaplatí ty 4-5000 navíc oproti té F5300...
vivid.sk (11472)|13.5.2014 13:56
Osobne by som vobec nepozeral na 5xxx radu, ale radsej siel vyssie. Podla specifikacii maju modely H62xx uz 3D, takze je tam 120Hz panel (taktiez moznost MCFI). Ci je tam realne rovnaky panel, ti nikto nepovie, ale podla minulorocnych skusenoti je naozaj mozne, ze cela rada 6xxx pouziva rovnake panely (aj ked opat pozor na loteriu, pretoze v niektorych statoch moze byt pri recenzii uvedeny na test iny panel, ako je realne dostupny pri predaji. Viac som o tom pisal tu).
vojtaklofac (54)|29.6.2014 18:53
Nedá mi to a musím se podělit o svoje zkušenosti. Po jedné vadné Sony 50W815B (kdo má zájem, tak tady http://www.czc.cz/sony-bravia-kdl-50...47565b/produkt ) jsem dostal nový kousek, který byl sice v pořádku, ale potom, co se CZC vyjádřilo k politice dárků (přiložený PlayStation prý nelze prodat jinak mi neuznají reklamaci) a odmítlo dorovnat nabídku konkurence (5-letá záruka zdarma), jsem jim Sony vrátil. Dlouho jsem pak přemýšlel, jakou TV zvolit, až jsem se rozhodl pro LG (47LB630V), která mě přímo uchvátila svým webOS (a navíc v rodině panovala nezměrná touha po jednoduchém a intuitivním ovládání a příjemném UI, což se o Sony říct opravdu nedá). Vzhledem k absenci recenzí, jsem moc nevěděl, co od obrazu čekat, ale tajně jsem doufal, že by to oproti Sony nemusela být zase až taková katastrofa. Mýlil jsem se ... Večer jsem ani nedokoukal film do konce, protože tak příšerný backlight bleed v černým pruzích jsem ještě nikdy neviděl. Clouding byl po celé obrazovce, banding při MS ve fotbale naprosto nehorázný atd. atd. TV šla hned druhý den zpět do Alzy výměnou za Samsung UE48H6400.

Už jsem byl opravdu zoufalý, protože jsem nikdy nezažil takový kolotoč výměn. Po přivezení TV domů, jsem zjistil, že nejde upevnit na stojan kvůli špatně vyvrtaným závitům, do kterých neseděly šroubky. Nevzdal jsem to a šroubky prostě protlačil pořádným šroubovákem, takže TV teď konečně bezpečně sedí v obýváku.

A teď k TV ...

Myslím si, že po svých bohatých osobních zkušenostech s modely roku 2014, mohu říct, že tento Samsung je jedním slovem DOKONALÝ. Nulový backlight bleed, banding prakticky neexistuje (to už bych se na něj musel hodně soustředit, abych ho někde našel), bez cloudingu i DSE. Černá je v porovnání s LG omračující, v porovnání se Sony podobná, možná dokonce lepší. V zahraničních recenzích si ho dost chválili i kvůli Direct-LED podsvícení a musím říct, že oprávněně. Jinak "Smart" fce jsou na úplně jiné úrovni než u zastaralého, lagujícího Sony a TV je opravdu radost ovládat přes jejich Smart ovladač (klasický putoval do krabice a zatím jsem ho jedinkrát nepotřeboval). Konečně moderní televize s perfektním obrazem a rychlým uživatelským prostředím. Naposledy mě např. neuvěřitelně příjemně překvapila možnost seřazení kanálů v PC, kde je to otázka 1-2 minut, ne jako na ostatních TV, kde s tím strávíte desítky minut. Kdybyste měl někdo další, otázky, klidně se ptejte

Trošku jsem se rozepsal, ale doufám, že to alespoň někomu pomůže
xtreo (49)|30.6.2014 15:16
Jak je to s těmito modely ve velikosti 50" ? Např. UE50H6400, nebo UE50H6470 najdu jenom ve dvou e-shopech, jinak nikde nic. Dle http://www.samsung.cz ani neexistují...
vivid.sk (11472)|30.6.2014 15:51
Zrejme je urceny na ine trhy a ma s velkou pravdepodobnostou panel od ineho vyrobcu. Nema vyznam robit dva modely s rozdielom 2" pre jeden trh.
ondrito (13)|1.7.2014 10:37
Nevíš kolika Hz panel je v té TV? Díky.

[QUOTE=vojtaklofac;491900]Nedá mi to a musím se podělit o svoje zkušenosti. Po jedné vadné Sony 50W815B (kdo má zájem, tak tady http://www.czc.cz/sony-bravia-kdl-50...47565b/produkt ) jsem dostal nový kousek, který byl sice v pořádku, ale potom, co se CZC vyjádřilo k politice dárků (přiložený PlayStation prý nelze prodat jinak mi neuznají reklamaci) a odmítlo dorovnat nabídku konkurence (5-letá záruka zdarma), jsem jim Sony vrátil. Dlouho jsem pak přemýšlel, jakou TV zvolit, až jsem se rozhodl pro LG (47LB630V), která mě přímo uchvátila svým webOS (a navíc v rodině panovala nezměrná touha po jednoduchém a intuitivním ovládání a příjemném UI, což se o Sony říct opravdu nedá). Vzhledem k absenci recenzí, jsem moc nevěděl, co od obrazu čekat, ale tajně jsem doufal, že by to oproti Sony nemusela být zase až taková katastrofa. Mýlil jsem se ... Večer jsem ani nedokoukal film do konce, protože tak příšerný backlight bleed v černým pruzích jsem ještě nikdy neviděl. Clouding byl po celé obrazovce, banding při MS ve fotbale naprosto nehorázný atd. atd. TV šla hned druhý den zpět do Alzy výměnou za Samsung UE48H6400.

Už jsem byl opravdu zoufalý, protože jsem nikdy nezažil takový kolotoč výměn. Po přivezení TV domů, jsem zjistil, že nejde upevnit na stojan kvůli špatně vyvrtaným závitům, do kterých neseděly šroubky. Nevzdal jsem to a šroubky prostě protlačil pořádným šroubovákem, takže TV teď konečně bezpečně sedí v obýváku.

A teď k TV ...

Myslím si, že po svých bohatých osobních zkušenostech s modely roku 2014, mohu říct, že tento Samsung je jedním slovem DOKONALÝ. Nulový backlight bleed, banding prakticky neexistuje (to už bych se na něj musel hodně soustředit, abych ho někde našel), bez cloudingu i DSE. Černá je v porovnání s LG omračující, v porovnání se Sony podobná, možná dokonce lepší. V zahraničních recenzích si ho dost chválili i kvůli Direct-LED podsvícení a musím říct, že oprávněně. Jinak "Smart" fce jsou na úplně jiné úrovni než u zastaralého, lagujícího Sony a TV je opravdu radost ovládat přes jejich Smart ovladač (klasický putoval do krabice a zatím jsem ho jedinkrát nepotřeboval). Konečně moderní televize s perfektním obrazem a rychlým uživatelským prostředím. Naposledy mě např. neuvěřitelně příjemně překvapila možnost seřazení kanálů v PC, kde je to otázka 1-2 minut, ne jako na ostatních TV, kde s tím strávíte desítky minut. Kdybyste měl někdo další, otázky, klidně se ptejte

Trošku jsem se rozepsal, ale doufám, že to alespoň někomu pomůže[/QUOTE]
vivid.sk (11472)|1.7.2014 14:26
podla vsetkeho tam budu 100/120Hz panely.
bh69 (157)|2.7.2014 08:32
Prosim vyznate se nekdo v Tv Samsung ? Prosel jsem stranky samsungu, ruzne obchody, recenze a diskuze, a vysledek je, ze v tom mam naprosty gulas a nemuzu se dopatrat nejakych spolehlivych informaci, ktere by si z ruznych zdroju neprotirecily ...

Takze muj dotaz je - ktere modely prodavane u nas (velikost 40-47") maji
- direct LED
- 100(120) nebo 200 Hz panel
- DVB-T2

Existuje nejaka spolehliva tabulka s prehledem ?
Ivo Mašek (10205)|2.7.2014 08:57
Tak na výběr tu máš z modelů UExxH6400, H6500 a H6200. Název vlákna sis jistě přečetl, předpokládám. :-)
bh69 (157)|2.7.2014 09:32
nerozumim odpovedi ... tvrdis, ze vsechny maji uvedene vlastnosti ? udaje u prodejcu tvrdi neco jineho
na strankach samsung.cz jsem informaci o typu podsviceni nenasel vubec.
vivid.sk (11472)|2.7.2014 12:46
- Direct LED panel ma model 40H6400 (predpoklad je, ze aj ostatne v tejto velkosti, ale overena informacia z hdtvtest.co.uk je o tomto konkretnom testovanom kuse).
- Vsetky modely z rady H6xxx maju 100/120Hz panel. 200/240Hz maju jedine H7000/H8000.
- T2 tuner ti bude bez H265 dekodera casom nanic, toto netreba riesit ako prioritu.
_klika (9)|2.7.2014 13:38
také o této tv dlouho uvažuju, jen škoda že nemá DVB-T2, což loňská F6400 měla..
Měl bych dotaz jestli se jedná o 100hz panel, na různých e-shopech se pohybuje CMR200 nebo 400 jak kde..Pokud je to možné tak obrazové srovnání s modelem F6400, protože na tento model jsem ještě nikde v kameném krámě nenarazil, dále jak je na tom obrazově klasické SD vysílání..
snad je to vše..
Díky
bh69 (157)|2.7.2014 13:42
Ptal jsem se ted primo na podpore Samsungu CR/SK a odepsali mi, ze H64* a H65* maji stejny panel 100(120Hz) s primym podsvicenim. Prodejci v tom maji binec - ale nedivim se, kdyz Samsung sam to na svych strankach neuvadi a binec tam ma taky ...

Tuner je skutecne pouze DVB-T, narozdil od lonskych. Ale jestli stejne nepujde pro nase vysilani pouzit, tak je to jedno.

Je to teda OT, ale kdyz uz se to nakouslo - je uz zname v jakem formatu se bude u nas HD vysilat ? A uz se v DVB-T2 neco vysila ? Vim ze se vysila HD DVB-T/mp4, ale je uz neco i v DVB-T2 ? Jestli ma DVB-T2 tuner momentalne vubec nejake opodstatneni, i kdyz treba casove omezene s budoucim prechodem na jiny kodovani.

U DVB-S2 nebezpeci zmeny kodovani neni ?
vojtaklofac (54)|2.7.2014 14:13
Mohu potvrdit, že řada 6400 je Direct-LED, 100Hz panel a DVB-T tuner (vlastní zkušenost :-) )
Andre2 (69)|2.7.2014 14:31
UE55H6400 nebo UE60F6300?

Obě v současné době za stejné peníze, vím že F6300 není 3D, ale s kým jsem se bavil, tak mi většinou potvrdil moji domněnku, že to 1-2 zkusil a brýle má od té doby někde v šuplíku.

Otázka jestli F6300 bude nějak obrazově horší, co jsem koukal v obchodě, tak rozdíl jsem moc nepostřehl a úplně pecka mi to nepřijde ani v jednom případě, hlavně ty hodně rychlé pohyby nejsou úplně OK, ale nejsem ochoten za telku vysolit 80-100tis.

Využití Skylink 70/30 HD/SD a občas PS3. Koukáme z 3,5m.

Díky za radu.
Andre2 (69)|2.7.2014 18:13
Tak F6300 nemá sat. tuner, což je pro mě docela překážkou, byl jsem už téměř rozhodnut.
xtreo (49)|3.7.2014 14:25
Pokud se nepletu, tak DVB-S2 tuner by měly mít modely např. H6270, H6470, tedy s koncovým číslem 70.
Andre2 (69)|3.7.2014 22:58
[QUOTE=xtreo;492082]Pokud se nepletu, tak DVB-S2 tuner by měly mít modely např. H6270, H6470, tedy s koncovým číslem 70.[/QUOTE]

Je to tak.
Pořád jsem na F6300 hodně nalomený, těch 60" mě láká, 55ka mi nějaký extra kino na 3,5m nepřijde. I když prodavač měl jiný názor a koukal na mě jak na blázna že chci 60ku na 3,5m.
Za tyto peníze moc v 60" pochopitelně na výběr není, letošní zatím jediná dostupná H6200 je 18k navíc a taky bez DVB-S. Takže asi koupím ještě tuner a půjdu do ní.
majkom (83)|4.7.2014 10:38
Hm, tak teraz som zistil, ze v polsku predavaju H6400 o cca 4 tisic lacnejsie, a 55 palcova vide na 27 tisic v prepocte.. co je teda HODNE lakava cena.. teraz len zistit, ci to samsung pre polsky trh nejak nesidi na kvalite:D
xtreo (49)|4.7.2014 13:33
Jo a nebo to koupit přes k24, kteří to zřejmě taky mají z Polska, vzhledem k tomu, že mají i 50" modely a cena cca jako ta polská.
Andre2 (69)|4.7.2014 14:10
[QUOTE=majkom;492116]Hm, tak teraz som zistil, ze v polsku predavaju H6400 o cca 4 tisic lacnejsie, a 55 palcova vide na 27 tisic v prepocte.. co je teda HODNE lakava cena.. teraz len zistit, ci to samsung pre polsky trh nejak nesidi na kvalite:D[/QUOTE]

Jestli je polský trh šizený třeba oproti DE, tak se vsadím, že v ČR ani v SR na tom lépe nebudeme.
vivid.sk (11472)|4.7.2014 14:53
Skor by ma zaujimala platnost zaruky. Aby si to nemusel vlacit naspat do PL.
majkom (83)|4.7.2014 18:33
Tak s tym sa da tak nejak pocitat;)
danielson84 (25)|4.7.2014 21:02
Neviem či som retardovaný ale keď pripojím cinče zo zadu na audio out nehraje z toho nič.
A v nastaveniach zvuku keď zapnem sound output z TV Speaker na Audio Out vypne TV repraky a stále nič nehraje zo zadu.
Kde robím chybu?
vivid.sk (11472)|4.7.2014 21:12
Tato TV ma audio RCA out ? 2x citaj a raz pis :)
Andre2 (69)|5.7.2014 09:26
Tak nakonec jsem včera přivezl UE55H6470 :) Zvítězila lepší výbava, novější generace a taky trochu sleva 2k

Jako laik si dovolím napsat první poznatky: (Měnil jsem za 7let staré LCD LG 42")

Velikost 55" prvních pár minut obrovská (v prodejně to opravdu vypadá jinak), dnes ráno už OK.
Po instalaci a zapnutí jsem okamžitě musel sundávat kontrast, moje oči byli zvyklé na úplně něco jiného. Kontrast, černá, ostrost a celkové podání barev je úplně jiný level, statické nebo pomalejší scény je fakt radost koukat. Při hodně dynamických scénách patrné drobné trhání, ale není to taková katastrofa jako na staré TV (což byl jeden z hlavních důvodů upgrade), možná se povede zlepšit nastavením.

Překvapením pro mě je komunikace mezi propojenými přístroji (PC, AV reciver). V podstatě bez jakéhokoliv mého zásahu se TV nastavila po zapojení k PC jako primární monitor (nastavil jsem zpět) a stejně tak si "ochočila" Onkyo TX-SR507, které se zapíná a vypíná současně s TV a voulme jede přes smart control (malý ovladač k TV). Stejně tak ovládání externího sat. tuneru lze naučit na smart control a místo třech velkých dálkových ovladačů stačí jeden malý.

Příjemným překvapením je pro mě SD signál (Skylink), toho jsem se opravdu obával, třeba ze Cinemy a Coolu je to fakt úplně OK. Naopak mě trochu zklamal HD signál ČT a Nova, takové Spectrum HD, nebo Eurosport je úplně jinde, tyto rozdíly nebyly na staré TV vůbec viditelné.

Soustředil jsem se na pozorovací úhly, jelikož byla v tomto směru na tyto TV celkem kritika a někdo snad chtěl TV kvůli tomu vracet - pro nás běžné uživatelé je to nesmysl, v tomto směru za sebe můžu konstatovat, že v tom absolutně nevnímám žádný problém.

Trochu se peru s nastavením, nepovedlo se mi rozchodit integrovaný sat. tuner, resp. jsem nenaladil téměř nic z nabídky Skylinku. Asi nevhodný CI modul? Uvítal bych v tomto směru nějakou radu nebo odkaz, kde se tato problematika řeší.

A dále třeba pořád nechápu proč mi u CZ HD programů nejde DD zvuk když je sat. tuner zapojen přímo do TV (HDMI), když to zapojím ST->AVR->TV jako původně tak DD funguje.

No ještě mě čeká s nastavením několik dlouhých večerů...
majkom (83)|5.7.2014 10:14
pani, stale mam dilemu, ci sonak alebo 6kovy samsung, vcera som ich videl v sony centra side by side, a bola to jedna vatsia tragedia ako druha... pritom mi tam pustal hdmi signal z nejakeho ich receiveru, hd nova sport... to iste v datarte, ale tam to beriem tak, ze v datarte ten signal co do toho zenu je jedna velka tragedia:)
vivid.sk (11472)|5.7.2014 12:09
A co chces vidiet v obchode? Prepaleny a presaturovany obraz s podsvietenim, ktore vypaluje oci? Ano, potom je vysledok spravny.

---------- Doplněno v 12:09 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:06 ----------

[QUOTE=Andre2;492176]Asi nevhodný CI modul?[/QUOTE]
- naladit musis aj bez karty/CI modulu, FTA kanaly (Ta3, CT24) musia fungovat taktiez.


[QUOTE=Andre2;492176]sat. tuner zapojen přímo do TV (HDMI)[/QUOTE]
Prave preto, ze to nemas spravne zapojene. Cesta zapojenia je taka ako pises STB->AVR->TV. V opacnom pripade TV posiela von len stereo downmix. (ale pozri nejake dalsie nastavenia, ci sa tam neda specifikovat typ vystupu. Mari sa mi, ze v novsich radach uz bola takato moznost, no nie som si isty).
Andre2 (69)|5.7.2014 21:26
[QUOTE=vivid.sk;492183]A co chces vidiet v obchode? Prepaleny a presaturovany obraz s podsvietenim, ktore vypaluje oci? Ano, potom je vysledok spravny.

---------- Doplněno v 12:09 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:06 ----------


- naladit musis aj bez karty/CI modulu, FTA kanaly (Ta3, CT24) musia fungovat taktiez.



Prave preto, ze to nemas spravne zapojene. Cesta zapojenia je taka ako pises STB->AVR->TV. V opacnom pripade TV posiela von len stereo downmix. (ale pozri nejake dalsie nastavenia, ci sa tam neda specifikovat typ vystupu. Mari sa mi, ze v novsich radach uz bola takato moznost, no nie som si isty).[/QUOTE]

Doufal jsem, že poradíš... :)

Zvuk je OK, zapojil jsem to zpět HDMI ST-AVR-TV + optika TV-AVR, překonfigurováno a teď se i AVR sám přepíná když jde zvuk z TV (internet, USB), takže pecka.

Ten sat. tuner (integrovaný) jsem zatím neřešil (manželka už mi nadává, že se v tom pořád vrtám). Nevím, co to jsou FTA kanály, ale šlo naladit asi 30 programů, ale nic z nabídky Skylinku.
vivid.sk (11472)|5.7.2014 22:27
[QUOTE=Andre2;492211]Nevím, co to jsou FTA kanály[/QUOTE]
To su nekodovane kanaly, ktore funguju aj bez karty a modulu. Pokial mas nastavene spravne parametre pre LNB a druzicu, musis to naladit. Na Astre 3 (23.5E) TP 11836 H naladis slovenske kanaly a TA3 musi fungovat. Ak sa ti to podari, potom mozes riesit kartu a modul.
xtreo (49)|6.7.2014 10:18
[QUOTE=Andre2;492176]a taky trochu sleva 2k[/QUOTE]
Dík za poznatky. Ta sleva to bylo co? Za kolik jsi to tedy sehnal?
Andre2 (69)|6.7.2014 20:50
[QUOTE=xtreo;492232]Dík za poznatky. Ta sleva to bylo co? Za kolik jsi to tedy sehnal?[/QUOTE]

Den před tím byla cena 34900,- přes noc zlevnili na 32900,- tak to rozhodování trochu urychlilo.
_klika (9)|6.7.2014 21:06
mohu potvrdit, K24 berou z Polska, co se týče kvality je specifikace shodná s tou českou.. http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/UE48H6400AWXXH-spec

Záruka 2roky, tak není co řešit, jestli je to určeno pro český nebo maďarský trh je ve finále jedno..
_klika (9)|6.7.2014 21:16
[QUOTE=Andre2;492176]Tak nakonec jsem včera přivezl UE55H6470 :) Zvítězila lepší výbava, novější generace a taky trochu sleva 2k

Jako laik si dovolím napsat první poznatky: (Měnil jsem za 7let staré LCD LG 42")

Velikost 55" prvních pár minut obrovská (v prodejně to opravdu vypadá jinak), dnes ráno už OK.
Po instalaci a zapnutí jsem okamžitě musel sundávat kontrast, moje oči byli zvyklé na úplně něco jiného. Kontrast, černá, ostrost a celkové podání barev je úplně jiný level, statické nebo pomalejší scény je fakt radost koukat. Při hodně dynamických scénách patrné drobné trhání, ale není to taková katastrofa jako na staré TV (což byl jeden z hlavních důvodů upgrade), možná se povede zlepšit nastavením.

Překvapením pro mě je komunikace mezi propojenými přístroji (PC, AV reciver). V podstatě bez jakéhokoliv mého zásahu se TV nastavila po zapojení k PC jako primární monitor (nastavil jsem zpět) a stejně tak si "ochočila" Onkyo TX-SR507, které se zapíná a vypíná současně s TV a voulme jede přes smart control (malý ovladač k TV). Stejně tak ovládání externího sat. tuneru lze naučit na smart control a místo třech velkých dálkových ovladačů stačí jeden malý.

Příjemným překvapením je pro mě SD signál (Skylink), toho jsem se opravdu obával, třeba ze Cinemy a Coolu je to fakt úplně OK. Naopak mě trochu zklamal HD signál ČT a Nova, takové Spectrum HD, nebo Eurosport je úplně jinde, tyto rozdíly nebyly na staré TV vůbec viditelné.

Soustředil jsem se na pozorovací úhly, jelikož byla v tomto směru na tyto TV celkem kritika a někdo snad chtěl TV kvůli tomu vracet - pro nás běžné uživatelé je to nesmysl, v tomto směru za sebe můžu konstatovat, že v tom absolutně nevnímám žádný problém.

Trochu se peru s nastavením, nepovedlo se mi rozchodit integrovaný sat. tuner, resp. jsem nenaladil téměř nic z nabídky Skylinku. Asi nevhodný CI modul? Uvítal bych v tomto směru nějakou radu nebo odkaz, kde se tato problematika řeší.

A dále třeba pořád nechápu proč mi u CZ HD programů nejde DD zvuk když je sat. tuner zapojen přímo do TV (HDMI), když to zapojím ST->AVR->TV jako původně tak DD funguje.

No ještě mě čeká s nastavením několik dlouhých večerů...[/QUOTE]


malej dotaz:
ta 55" má jakou pozorovací vzdálenost? Mám cca 3,5m a rozhoduju se mezi 48"-50" když jsem v krámě přijde mi, že bych potřeboval aspoň 65"..
Andre2 (69)|6.7.2014 21:31
[QUOTE=_klika;492257]malej dotaz:
ta 55" má jakou pozorovací vzdálenost? Mám cca 3,5m a rozhoduju se mezi 48"-50" když jsem v krámě přijde mi, že bych potřeboval aspoň 65"..[/QUOTE]

V obchodě jsem měl úplně stejný pocit, byl jsem už téměř rozhodnutý na 60" protože mi ta 55ka přišla "malá", ale doma je to jiné. Po rozbalení a zapnutí mi to přišlo ohromné, ale začínám si zvykat, a jsem zvědav jaké to bude za pár týdnů. Taky asi není od věci brát ohled na zbytek případných sledovatelů.
Jak už jsem psal, koukáme taky z cca 3,5m.
vivid.sk (11472)|6.7.2014 22:03
[QUOTE=_klika;492257]Mám cca 3,5m a rozhoduju se mezi 48"-50"[/QUOTE]
Ano, na 3.5 metra 65", samozrejme 10" je znacny narast ceny, takze menej ako o 55" prakticky neuvazuj. Ak kupis malu, budes o tyzden lutovat, ze si nesiel do vacsej.
xtreo (49)|7.7.2014 07:04
Asi je to individuální. Já mám už půl roku 50" na 3,5 m širokou místnost a stále mi to přijde akorát. SD je koukatelné a detaily v HD jsou rovněž viditelné. Je tedy fakt, že menší už bych nechtěl. :-) Ale vetší by mi přišla zbytečná. Jinak samozřejmě v obchodě jsem to taky viděl minimálně na 60", :-) tam to hrozně zkresluje.
Andre2 (69)|9.7.2014 18:23
[QUOTE=vivid.sk;492213]To su nekodovane kanaly, ktore funguju aj bez karty a modulu. Pokial mas nastavene spravne parametre pre LNB a druzicu, musis to naladit. Na Astre 3 (23.5E) TP 11836 H naladis slovenske kanaly a TA3 musi fungovat. Ak sa ti to podari, potom mozes riesit kartu a modul.[/QUOTE]

Tak dneska byla zase chvilka času, zkoušel jsem naladit int. satelit, sice mi to našlo cca 160 kanálů, ale jediný který jde je ČT24 pár radií, na všech ostatních to píše problém s CI modulem nebo kartou.
ondrito (13)|10.7.2014 15:05
Čaute, tak včera jsem zakoupil a krátkou chvíli stačil shlédnout něco na TV Samsung UE48H6400. Velice se mi líbí rychlost TV, jak se pohybuje v menu, přepínání programů, EPG menu taky velmi podařené, rychle se do něj přepne, žádné velké prodlevy jako u mnou vyzkoušených modelů Sony KDL-50W805B a LG 50LB670v, kde konkrétně mě tohle velmi zklamalo, jelikož mám doma dvě starší LG, plazmu a LCD, kde mi EPG rychlost zobrazení bez prodlev velmi vyhovovalo. Překvapilo mě, že průměr závitu zapuštěných v TV na uchycení k držáku na zeď je abnormálné veliký, poradíte mi s tím prosím někdo? Zatím jsem neměl problém se svým univerzálním držákem, podařilo se mi na něj přichytit skoro všechny Tv, až na takové, které disponovaly svých speciálním uchycením na zeď , jako např.Philips (hrůza). Taky mne překvapilo, že když jsem nakládal LG 50LB670v tak velikost krabice byla o něco menší, než u tohoto Samsungu, kde krabice byla o možná 20cm delší :). Designově :) se mi moc nepozdává, rámeček se mi zdá takový laciný oproti LG 50LB670v a SONY, ale samozřejmě to není stěžejní bod. Dálkové ovladače skoro totožné s LG, možná ten magic, se mi zdá, že vypadá o něco lépe od Samsungu. Jinak jsem se včera díval na fotbal, nestačil jsem nic moc nějak ladit, co se týká obrazu,ale film mode se mi celkem líbil, měl jsem jej zapnutý i na seriály na Smíchově od 20h a SD kvalita obrazu byla taky dost slušná. Ještě vyzkouším pár filmečků a přidám nějaké další postřehy.
xtreo (49)|10.7.2014 15:15
Když chválíš to EPG - předpokládám, že paměť na EPG to nemá, takže po zapnutí TV musíš přecvakat všechny muxy aby bylo EPG komplet? Dá se nastavit které programy chci mít v EPG? Štve mě, když chci mít za sebou nalezeny SD a HD kanály (např. ČT1, ČT1 HD, ČT2, ČT2 HD atd.), tak pak se to EPG stává nepoužitelným, když je přes celou obrazovku jenom ČT...
Holda29 (12)|10.7.2014 15:39
Ahoj,
vybírám TV a mám možnost mít UE48H6200 nebo H6500 za slušnou cenu. Po tom co tady čtu - Direct LED má 6400 jsem na vážkách. Dá se někde na 100% ověřit, jak jsou na tom ostatní modely? Já sice volal na podporu Samsungu, kde mi dost zmatená slečna sdělila, že Full LED je celá řada H6000 a že pokud bych chtěl EdgeLED tak až řada 7000.
Kde je teda pravda? :D
Díky

edit: Tak jsem volal na podporu Samsung UK a tam nevěděli už vůbec nic, chjo.
edit2: Kontaktoval jsem i podporu v Německu a zajímavé info:
[quote][16:32:53] Holda:
Hallo,
Ich interessiere mich für die TV-Serie H6000. Können Sie mir bitte sagen, welche Modelle Direkt LED Hintergrundbeleuchtung haben?
[16:34:53] Rene Sturm, Kundenberater TV/Audio/Video:
Ich verstehe. Bei allen unseren Fernsehgeräten wird EDGE-LED-Technologie angewendet. Direkt-LED gibt es bei unseren Fernsehern nicht.[/quote]
a
[quote]Können Sie daher bitte sagen, ob ein UE48H6500 UE48H6200 Modelle unterscheiden sich nur in Ausrüstung und Software ist die gleiche Panel?
[16:42:04] Holda:
Ich sah einen Bericht hier - http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue40h6400-201405023756.htm
Er argumentiert, dass TV ist DirektLED.
[16:42:03] Rene Sturm, Kundenberater TV/Audio/Video:
Die Geräte sind von der Ausstattung her gleich. Es gibt nur Unterschiede im Design.
[16:43:43] Rene Sturm, Kundenberater TV/Audio/Video:
Da ist der Bericht an der Stelle leider falsch. Der Fernseher hat EDGE-LEDs.[/quote]

Tedy ve zktace žádná SAMSUNG TV nemá DirectLED.

Víc jazyků už neumím, takže nevím :/
xtreo (49)|10.7.2014 18:22
To je zvláštní, mám pocit, že tu někdo psal, že ty letošní TV jsou i tluštší než loňské, což by opět naznačovalo Direct LED... ?!