Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dokáže stolní DVD přehrávač přehrátDivX/XviD uložené na DVD?

KamilS (52)|1.6.2005 21:40
Má-te li zkušnosti, prosím napište o jaký typ přehrávače se jedná díky. :BB:
clee (6592)|1.6.2005 21:49
kissove, sigmateky zarucene.....
exTNT (1421)|1.6.2005 23:52
To by snad měl umět každej, v podstatě čte data a je mu jedno z jakýho média (kromě DVD-RAM), prarodičům jsme koupili nějakýho Sencora a ten to umí, můj Philips DVP630 taky a neumím si představit důvod, proč by to nějakej stolní přehrávač neuměl.
ms (68)|6.6.2005 14:32
exTnT: ... to snad asi ne. Musi snad podporovat DivX/XviD...
exTNT (1421)|6.6.2005 15:03
ms
To je snad jasný, ne? Chápal jsem to tak, že šlo o otázku média (uložené na DVD), pokoušet se přehrávat DivX/XviD na přehrávači, který není "MPEG4 kompatibilní" by snad nikoho nenapadlo nebo jo? 9-)
MacRieder (18)|8.9.2005 17:28
někdo nadává já ale ne Cyber Home 462,zatím jsem přehrál 90% filmů!!!
Joe-Joe (593)|8.9.2005 18:03
Silvecrest zatial nesklamal a prehral vsetko.
Jano (592)|8.9.2005 18:50
[quote=Joe-Joe]Silvecrest zatial nesklamal a prehral vsetko.[/quote]
Podobne aj KISS
ten prehrá aj samotný vob alebo mpeg1,2
MacRieder (18)|9.9.2005 14:25
[quote=KamilS]Má-te li zkušnosti, prosím napište o jaký typ přehrávače se jedná díky. :BB:[/quote]
Tak a teď si vyber? Srandy plnej kopec,ještě si zjisti jak často ke každému přehrávači vychází nové firmware,další šok,co???:-)
Miuvek (858)|9.9.2005 16:00
no, třeba CyberHome má celkem slušnou podporu na to, že je to low-end
kirk (476)|12.9.2005 20:45
Asi se to příliš netýká tématu, ale například jistý typ DVD přehrávače Denver nepřehraje minuska, ač výrobce tvrdí, že umí jak pluska tak i minuska.
imported_ferda_mravenec (15)|6.2.2006 20:51
Ahoj, má problém s DVD přehrávačem Thomson. Filmy v DivX nejdou dobře přehrát. Je to stále trhavé. Zkoušel jsem několik kodeků a pořád stejný (šmejd jeden), kupoval jsem ho právě s tím, že budu v DivX komprimovat pohádky pro děti, abych neměl hromady DVD.
V návodu je pouze poznámka, že může být potíž s DivX verze 5.1. Zkoušel jsem kompresi ve verzích 5.2.1., 3.1. různé varianty a nic. Pořád trhavé.
Máte-li někdo zkušenost s tímhle problémem, prosím, poraďte. Díl Tom
wizzard (447)|6.2.2006 21:53
zoznam DVD playerov podporujucich DivX-DVD, MP3-DVD, WMA-DVD-SVCD-DVD a pod. specialitky sa da pekne vyfiltorvat na http://www.videohelp.com. (sekcia Players). Tam je aj podpora DVD formatov, recenzie od uzivatelov atd.. treba len zakladnu znalost anglictiny.. :-R :-R :-R

P.S. nebudte lenivi, panboh vam to na detoch oplati...
mirekv (7169)|7.2.2006 05:59
wizzard
P.S. nebudte lenivi, panboh vam to na detoch oplati...

No mně už těžko. A anglicky mě přes úpěnlivé prosby nanaučil taky. :-((
vlada (3470)|21.2.2006 00:16
ferda_mravenec
To je pořád to co opakuju dokola. DivX neni žádnej formát a všechny verze DivXu produkují v podstatě stejný video. A je to taky pořád úplně stejný video jako dělá XviD, Nero, 3ivX a spousty dalšich kodeků. Jenže to video je MPEG-4 ASP a žádnej stolní přehrávač neumí MPEG-4 ASP.

Proto je při kompresi nutný povypínat nějaký funkce z ASP profilu, který dannej model nezvládá. Liší se to podle použitýho dekódovacího čipu. Typicky dělají největší problémy GMC, B-frames, packed bitstream a Q-PEL. Chce to vyrobit si testovací DVD a zkusit, co ten přehrávač umí a neumí, potom podle toho nastavit kodek.

Takže ve finále z toho vznikne MPEG-4 SP, s některejma ASP funkcema a vyššim rozlišenim. Je to takovej paskvil, ale děkovat za to můžeme pouze výrobcum šmejdskych přehrávačů. Kdyby se nemaskovali za nějakej fiktivní DivX formát a museli by natvrdo napsat, jestli to umí MPEG-4 ASP nebo ne, tak by se snažil asi trochu víc.
imported_ferda_mravenec (15)|22.2.2006 19:00
Ahoj lidi, tak už jsem to vyřešil použitím programu DVDx, který si DivX kodek 5.1.1. vzal sebou. Tato verze funguje dobře, na Tv o uhlopříčce 55 to není vůbec poznat oproti original DVD.
Spíš, když už jsme u toho, by mě zajímalo, proč při výpočtu nastavení parametrů DivX můžou nastavovat jakési dvě ůrovně schované za Pass 1 settings a Pass 2 settings. Co to znamená? Co když neumožním druhé nastavení? Co to ovlivní.
Dík Ahoj Tom
imported_ferda_mravenec (15)|22.2.2006 19:02
Ahoj lidi, tak už jsem to vyřešil použitím programu DVDx, který si DivX kodek 5.1.1. vzal sebou. Tato verze funguje dobře, na Tv o uhlopříčce 55 to není vůbec poznat oproti original DVD.
Spíš, když už jsme u toho, by mě zajímalo, proč při výpočtu nastavení parametrů DivX můžou nastavovat jakési dvě ůrovně schované za Pass 1 settings a Pass 2 settings. Co to znamená? Co když neumožním druhé nastavení? Co to ovlivní.
Dík Ahoj Tom