Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

NOKIA skončila

Ivo Mašek (10205)|26.4.2014 18:53
Končí Nokia, kdysi největší výrobce mobilů a smartphonů
"Příběh Nokie, to je příběh miliardy lidí, kterých se tato mobilní značka dotkla" . "Je to příběh malé severské země, která se díky tomu stala světovou velmocí. Malé společnosti, která dosáhla toho, o čem jí ti nejlepší poradci říkali, že je nemožné."
http://mobil.idnes.cz/konec-mobilni-firmy-nokia-pokracuje-microsoft-oy-fbu-/mob_nokia.aspx?c=A140425_214049_mob_nokia_pka
geronimoh (2327)|26.4.2014 19:11
Nemohli dopadnout jinak, s tím, jak to vedli. V 90-tých letech vyráběli nejlepší satelitní přijímače a jedny z nejlepších CRT televizorů ( jeden mnou koupený v roce 1997 dodnes hraje u rodičů bez změny barev, jasu atd ... ). Napřed odpadli v oblasti satelitní techniky, pak pustili výrobu televizorů a ty jejich mobily už taky nestojí za moc. Letos jsem si jeden jejich koupil a po 5 dnech nošení v kapse ( takto nosím mobily už asi 15 let bez jediného problému) mi praskl displej. Kryt dipleje byl tak měkký, že displej vůbec nechránil. Sbohem Nokio .... mně smutno nebude ....
RoPo (6061)|26.4.2014 19:18
Dalo se to čekat. Já jsem tento krok očekával již alespoň přede dvěma lety. Nevím proč mobilní značku Nokia drželi tak dlouho v agónii.
Tak jako kdysi skončila s výbornými trinitronovými monitory k PC (které ještě mám), také s velmi dobrými televizory (také ještě mám :p ), tak toto zbytečně prodlužovala.
Ivo Mašek (10205)|26.4.2014 19:33
Dodnes mám originál Nokii 5110 (ještě vyrobaná ve Finsku). Ještě minulý rok jsem tento mobil používal. Momentálně používám Nokii C2. Tu 5110 mám schovanou v originál krabici, v originál plastovém pouzdru z té doby a je jako nová. Jedinou úpravu, co jsem kdysi dělal, byl výměna za "silnější" baterii (jak jinak - Nokia). když vidím ty dnešní "malé" mobily, tak si říkám - mohl bych tu 5110 oprášit :-) . Furt bude menší, než to, co se používá dnes.
Upozornění: Nebyl sem, nejsem a nikdy nebudu fanatikem mobilních telefonů. Mobil využívám pouze na telefonování a občasné SMS. Další fičurinky nepoužívám a nemám ani chuť se jimi zabývat.
Já nemohu proti Nokii říci křivého slova :-)
RoPo (6061)|26.4.2014 19:45
No... pořád mám v záloze Nokia 6310i (také z Finska s osobním štítkem...) s náhradní baterií a přídavnou externí anténou, která jde k Nokii 6310i nacvaknout.
mirekv (7169)|26.4.2014 19:48
5110, nj legenda. Já mám už pátý mobil a vždy Nokia, ovšem vždy hloupý, do chytrého smart se zatím neženu.
Pytkin (7947)|27.4.2014 00:43
tak ale prejst od zleho OS (symbian) k uplne najhorsiemu (windows mobile) , to by polozilo uplne kazdeho ..
Karel Polívka (119)|27.4.2014 02:14
Symbian souhlas, ohledně Windows Phone (Windows Mobile byly starší telefony před Windows Phone, které neměly s Nokií nic společného) je to věc názoru - já jsem např. zase zcela spokojený uživatel Windows Phone 8 na Lumii 925.

Ke změně značky viz:
https://www.svetmobilne.cz/mobilni-divize-nokie-zmeni-nazev-na-microsoft-mobile/2489

A ještě připomenu naše loňské články na toto téma:
https://www.svethardware.cz/microsoft-a-nokia-manzelstvi-z-rozumu-ci-nutnosti/38276
https://www.svetmobilne.cz/windows-phone-a-nokia-nekoncici-trnita-cesta/2171
tdlmarek (1566)|27.4.2014 09:29
[QUOTE=Pytkin;487615]tak ale prejst od zleho OS (symbian) k uplne najhorsiemu (windows mobile) , to by polozilo uplne kazdeho ..[/QUOTE]
Nokia někdy prodávala zařízení s Windows Mobile? Marně pátrám v paměti, vzpomínám spíš na různé telefony od HTC.
Karol_74 (41)|27.4.2014 13:15
Škoda, ja som si na Nokiu už zvykol...ale to je asi nostalgia. Aj dnes mám C2.( začínal som 3210) Nie je to síce top model ale na volanie a občasné smsky mi to stačí. A oproti moderným telefonom má dve obrovské vyhody...je malá a stačí ju nabiť raz za týždeň.A to je pri mobile pre mňa dôležité kritérium. Tie dnešné veľké placky mi nesedia.
vivid.sk (11472)|27.4.2014 13:25
[QUOTE=Karol_74;487631].A to je pri mobile pre mňa dôležité kritérium[/QUOTE]
Aj smartfon vydrzi tyzden. Staci vypnut Wifi/Data a pouzivat ho len na SMS a hovory. Ale potom naco by ten smartfon bol ...
Nokia zakapala vinou svojich managerov, nie koli (ne)kvalite svojich vyrobkov, otazne, ci to bol Elopov zamer alebo nie.
Pavel_tempx2 (829)|27.4.2014 23:52
ač "mladý" člověk, tak se do smartphonu nějak neženu a zatím mi bohatě stačí Nokia E52, má taky wifi...ono už z principu ty dotykové telefony musí mít menší výdrž, protože přece jenom ten displej je o dost větší a taky při každém stisku je používám...už vůbec se nebavím o zpětném dotyku při psaní SMS, možná bych dokázal i se zavázanýma očima napsat na tl. mobilu zprávu, na smartphone ani náhodou :D Občas si hraju s nějakým HTC, Sony apod., ale přece jenom hlavně potřebuju telefonovat a napsat SMS, jednou za čas něco vyfotit, ale všechny ty aplikace, které žerou baterku a datové limity jsou sice hezké, ale ve výsledku nepotřebné...to už raději tablet+tl. mobil než smartphone :D Budu muset rychle ještě koupit nějaký tl. mobil od Nokie, to co už všechno přežila ta E52, by smartphone nepřežil :D
vivid.sk (11472)|28.4.2014 00:01
Aj E52 je smartphone. Symbian :)
Pamatam si, ze som manzelke kupoval E51 a hral sa s instalovanim prvych aplikacii. Sygic s externym GPS, to boli casy ....
Zial tento telefon nemal stastne vyriesene bocne/vrchne pogumovane tlacitka. Za par rokov sa rozpadli a vypadli.
Pytkin (7947)|28.4.2014 00:03
[QUOTE=tdlmarek;487623]Nokia někdy prodávala zařízení s Windows Mobile? Marně pátrám v paměti, vzpomínám spíš na různé telefony od HTC.[/QUOTE]

hmm .. zjavne nejak nesledujes svet okolo seba .. su to snad dva roky , co nokia ukoncila pouzivanie symbianu a ohlasila pouzivanie windows mobile .. cela rada LUMIA mam pocit ma Windows mobile (podla mna najhorsi OS na telefon na trhu) .. to bol posledny klincek do rakvy firmy NOKIA ..
vivid.sk (11472)|28.4.2014 00:07
[QUOTE=Pytkin;487722]Windows mobile[/QUOTE]
Nie Windows Mobile ale Windows Phone. To je to, na co narazal marek. Mimochodom, aj Samsung robil telefony s tymto OS.
Pytkin (7947)|28.4.2014 00:11
nechapem .. ved marek pise windows mobile .. ne phone ..

edit ; jaj ze nokia uz dava windows phone ? ze mobile (starsiu verziu) este nedavala ? ved to je jedno jak sa to vola .. klinec do rakvy je to furt .. na slovicka sa ideme hrat ?
vivid.sk (11472)|28.4.2014 00:19
To sú dva rozličné OS.
tdlmarek (1566)|28.4.2014 08:33
[QUOTE=Pytkin;487724]edit ; jaj ze nokia uz dava windows phone ? ze mobile (starsiu verziu) este nedavala ? ved to je jedno jak sa to vola .. klinec do rakvy je to furt .. na slovicka sa ideme hrat ?[/QUOTE]
To není žádné hraní si se slovíčky - to srovnání je jak tvrdit, že Windows XP jsou další verzí MS-DOSu. Takže tvé kategorické odsuzování mi přijde trochu mimo, když ani nepoužiješ správný název produktu.

Mimochodem, zastoupení tohoto "nejhoršího OS na trhu" vytrvale roste každý rok [1], na řadě neamerických trzích se dostává na druhou příčku před iOS a BlackBerry [2] a má dlouhodobě nejspokojenější uživatele [3].

[1] http://bgr.com/2013/12/18/windows-phone-growth-2014/
[2] http://www.nokiainnovation.com/2013/09/02/kantar-shows-windows-phone-making-gains-europe/, http://www.thegadgetox.net/2013/11/24/idc-for-q3-windows-phone-2nd-top-mobile-os-in-latin-america-beating-ios/
[3] http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2416521,00.asp?q5375492=1, http://wmpoweruser.com/ibm-it-likes-windows-phone/
RoPo (6061)|28.4.2014 09:06
Pánové, Windows Phone jsou v pohodě, jen proti iOSu a Androidním founům je méně aplikací a těch lepších spíše placených. Platba by nevadila, ale kvalita pokulhává. Za to však nemohou Windows Phone, ale programátoři, kteří toto bastlí a ne programují.... Vím o čem píši. Mám a používám všechny tři zástupce zmíněných systémů. Symbian jsem měl kdysi také v několika modelech telefonů, ale ty už nepoužívám.
murder (46)|28.4.2014 09:51
Nějak jsem si nevšiml, že by bylo málo aplikací. Našel jsem aplikace na všechno, kvalita vyhovující - rozumněj, jako u ostatních OS (nemyslím reklamní balast u Androidu) prostě použitelná kvalita, když se stane, že aktualizace není povedená, vývojáři vydají opravu, stejně jako u iOs a robota.
Jediné co velmi schází uživatelům Androidu i dřívějšího Symbianu, je nemožnost kradení aplikací. Což je jen dobře, vede to k nižší ceně a jistotě vývojářů.
A nářky o konci nějaké značky nechápu. Mám Lumii 920, je to bezvadný kus železa a je úplně jedno jestli ho vyrobil Lojza, Pepa nebo Nokia. Funguje, jsem spokojený a to je důležité....
Karol_74 (41)|28.4.2014 10:01
[QUOTE=vivid.sk;487633]Aj smartfon vydrzi tyzden. Staci vypnut Wifi/Data a pouzivat ho len na SMS a hovory. Ale potom naco by ten smartfon bol ...
Nokia zakapala vinou svojich managerov, nie koli (ne)kvalite svojich vyrobkov, otazne, ci to bol Elopov zamer alebo nie.[/QUOTE]
No ved to...doma mám WiFinu tak že ked som mal Desire bol pripojený nonstop. Mimo bytu zasa dátové prenosy nakolko smartfon bez pripojenia je taký nejaký hluchý :-) S tým manažmentom Nokie súhlas.
vivid.sk (11472)|28.4.2014 10:10
[QUOTE=murder;487752]Jediné co velmi schází uživatelům[/QUOTE]
Myslim, ze veci, ktore chybaju je viac. Zavisi od veci pohladu. Napriklad mne by nevyhovovali tie jednoduche dvojfarebne ikonky a primitivny launcher. A vies si zmenit launcher? Ze nie?
Na androide ak ti prekaza stock ROM, das si inu ROMku a mas vyriesene. Vies to spravit s Windows Phone?
RoPo (6061)|28.4.2014 10:17
[QUOTE=vivid.sk;487756]Na androide ak ti prekaza stock ROM, das si inu ROMku a mas vyriesene. Vies to spravit s Windows Phone?[/QUOTE]

Toto bych sem vůbec netahal. Jde jen o čisté porovnání standardních OS pro telefony - iOS, Android, WP. Ne jejich mutace - jiné ROMky.
vivid.sk (11472)|28.4.2014 10:22
Pre mna je to standardne porovnavanie (root je pre mna standard pre plnohodnotne pouzivanie zariadenia).
Mna nezaujimaju problemy uzivatelov, ktori si pri instalovani nevedia precitat opravnenia aplikacie a potom nadavaju, ze na androide je samy balast.
Porovnavajme skor do akej miery ta telefon obmedzuje. A to pri iOS aj WP plati 2x. Ale chapem, ze niekomu to neprekaza.

P.S. Ano, mojej manzelke (napriklad) by vyhovoval akykolvek z vymenovanych OS, pretoze tych 10 app, ktore sem tam pouzije sa nachadza na vsetkych platformach. Tu je ale smiesne sa o niecom dohadovat, kazdy z OS uz splna tento zakladny standard.
murder (46)|28.4.2014 10:31
Co se týče dlaždic, viděl si WP 8,1? Lze nastavit obrázek na pozadí, kdy jsou dlaždice průhledné, vypadá to velmi zajímavě. O tom, ale tato diskuze není.
MS koupil Nokii kvůli trhu a technologii, technologie Nokie ve spojení s WP není vůbec špatná. Je pravdou, že start WP byl pomalejší, ale to dnes už zdaleka neplatí, viz výše uvedené citace prodejnosti.
Ano Nokia skončila, ale technologie pokračuje a to je pro zákazníky důležité. Mizí jen a pouze jméno Nokia z trhu mobilních telefonů, ale pokračovatel je důstojným nástupcem.
murder (46)|28.4.2014 10:35
Zmiňované stock ROM nezajímají opravdu velké procento uživatelů, lidi chtějí telefon koupit a používat, což WP a iOs plně umožňují, u WP (Nokie) dokonce za velmi nízké ceny.
Pytkin (7947)|28.4.2014 11:54
[QUOTE=tdlmarek;487746]To není žádné hraní si se slovíčky - to srovnání je jak tvrdit, že Windows XP jsou další verzí MS-DOSu. Takže tvé kategorické odsuzování mi přijde trochu mimo, když ani nepoužiješ správný název produktu.[/QUOTE]
mne je jedno ako sa to vola .. windows mobile bol zly .. windows phone este horsi .. mal som tu lumiu z windows phone 7.5 a vacsiu kokotinu som nevidel ..

ok .. takze aby som sa vratil k teme .. NOKIA odisla od zleho OS SYMBIAN , a dohodla sa s MICROSOFTOM ze budu pouzivat ich este horsi system .. Takze to co som predpokladal , ze pojdu ku dnu , sa aj stalo skutocnostou ..
Ivo Mašek (10205)|28.4.2014 16:29
Zlaté časy NORMÁLNÍCH telefonů:

[ATTACH=CONFIG]27247[/ATTACH]
předválečný Prchal & Ericson

:-) B-)
pe.jpg
Ivo Mašek (10205)|28.4.2014 16:44
Tak mě tak napadlo (PŘEDBĚŽNĚ !!!) udělat serial z historie telefonů. Já jsem prapůvodně telefonní mechanik a mýma rukama prošly kolíkové ústředny, klasické ústředny (linkové voliče, skupináře), telefony Tesla, Siemens Halske, Prchal Ericson (vůbec první telefony s mechanickým zarážedlem číselnice) .....
vivid.sk (11472)|28.4.2014 16:45
Alebo prvy mobilny telefon.
mirekv (7169)|28.4.2014 17:25
Kdo viděl začátky Beverly Hills, to byly telefony, jak krabice od bot! A to ještě jen místní, žádný mobil!
Pytkin (7947)|28.4.2014 17:59
Prvý mobil v ponuke EuroTelu: Gigantická Nokia Talkman MD59.

RoPo (6061)|28.4.2014 19:08
Pytkin: Ten jsem jednu dobu měl. Hrozný kladivo. Zbrojní pas na něj. Vážil něco k 5kg.
Ivo Mašek (10205)|2.5.2014 18:29
Ivo Mašek (10205)|4.5.2014 21:03
NOKIA 9000
Vůbec první mobilní telefon s internetem na světě. Z roku 1996



První česká recenze z roku 1997
http://mobil.idnes.cz/nokia-9000-communicator-recenze-dkp-/mob_nokia.aspx?c=970825_0003488_telefony
Ivo Mašek (10205)|4.5.2014 21:42
...... v roce 1979 proběhla fúze společností Nokia a Salora a ta vyústila ve zřízení Mobira Oy. Mobira začala vyvíjet mobilní telefony pro Nordic Mobile Telephony (NMT). Jednalo se o sítě první generace. První plně automatický mobilní telefonní systém byl zprovozněn v roce 1981. V roce 1982, Mobira představila svůj první auto telefon Mobira Senator pro NMT síť 450MHz:

Ivo Mašek (10205)|4.5.2014 21:52
....... v roce 1989 se Nokia-Mobira Oy přejmenovala na Nokia Mobile Phones.
Ivo Mašek (10205)|23.6.2014 08:16
Vyděrači žádali před lety od Nokie výkupné.
V dobách, kdy byl Symbian nejoblíbenějším mobilním operačním systémem, se Nokia stala terčem nezvyklého vyděračského útoku. Neznámí hackeři požadovali po firmě několik milionů eur za to, že neprozradí šifrovací klíče systému. Peníze Nokia zaplatila a kriminálníci nebyli nikdy dopadeni.
Případ je dodnes stále nevyřešen a veden jako otevřený. Jedinou jistotou tak je, že vyděrači svou část „dohody“ dodrželi – šifrovací klíče prozrazeny nebyly.
http://mobil.idnes.cz/vyderaci-zadali-vykupne-za-symbian-nokia-ho-zaplatila-pfq-/mob_nokia.aspx?c=A140619_174339_mob_nokia_vok#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box
píďa_m (716)|23.6.2014 20:54
To jistě znáte AMR. První Český "handy".
...teda byl na tý veverce Maďarský Duplexer, ale jinak made in CR.

Ještě ho máme někde ve skladu schovaný.

Vyáběl se asi v 80´.
Ivo Mašek (10205)|22.10.2014 17:17
Ivo Mašek (10205)|12.11.2014 06:41
Po dlouhé těžké nemoci a neúspěšné resuscitaci 11. listopadu 2014 umřely chytré mobily Nokia. Byly tu s námi 16 let.
http://mobil.idnes.cz/dnes-11-listopadu-umrely-smartphony-znacky-nokia-fuh-/mob_nokia.aspx?c=A141111_112231_mob_nokia_jm



[ATTACH=CONFIG]28939[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]28940[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28941[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28942[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28943[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]28944[/ATTACH]




[QUOTE]
Slza ukápne, při prohlížení galerie. Co kousek, to originál, to něčím zajímavý, něčím výjimečný, něčím výstřední model. Dnes je to placka-placka-placka-placka-zaoblená placka-hranatá placka-tenká placka-tlustá placka

[/QUOTE]



n6.png n5.png n3.png n4.png n1.png n2.png
Pytkin (7947)|12.11.2014 08:54
ja som mal dva chytre mobily nokia a boli velmi zle .. skor sa ponuka otvrenie sampanskeho , ze uz ich nokia nevyraba ..
Ivo Mašek (10205)|15.2.2017 06:59
Návrat legendy. Nokia 3310 se bude opět prodávat
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil/429356-navrat-legendy-nokia-3310-se-bude-opet-prodavat.html

[ATTACH=CONFIG]34068[/ATTACH]
nokia.jpg
vivid.sk (11472)|15.2.2017 15:42
Svojho casu som mal bielu Nokiu 3330 (Totozne, co Nokia 3310, len mala navyse podporu pre WAP) a pred nou Nokiu 3210, prva Nokia bez antenky. Moc prijemne jednoduche telefony.
Ivo Mašek (10205)|27.2.2017 15:47
Legenda 3310 je zpět, baterie vydrží až měsíc

[ATTACH=CONFIG]34098[/ATTACH] - [ATTACH=CONFIG]34099[/ATTACH] - [ATTACH=CONFIG]34100[/ATTACH]

V článku video
http://mobil.idnes.cz/nokia-3310-predstaveni-0r0-/mob_nokia.aspx?c=A170226_231324_mob_nokia_jm
nokia1.jpg nokia2.jpg nokia3.jpg
tdlmarek (1566)|27.2.2017 17:31
Tahle barevná obluda je podle mě akorát tak urážkou legendy.

Když jsem poprvé zaregistroval zprávy, že se šušká o remaku 3310, vzbudilo to moji pozornost. Představil jsem si jednoúčelový telefon s přehledným prostředím, srozumitelným ovládáním, povědomým form factorem, avšak upgradovaný na dnešní technologie zejména co se týče displeje (větší, jemnější, čitelnější na slunci), baterie (větší výdrž, průběžné dobíjení, ...) a dílenského zpracování (unibody konstrukce, menší tloušťka, ...).

Namísto toho jsme dostali pravý opak - dalšího zástupce levných Nokií z poslední doby se spoustou nesmyslů (tragické Series 30+, zbytečně složité 2D ovládání a grafické rozhraní, foťák, hry, aplikace, ...), avšak tentokrát s pár designovými prvky ukradenými od 3310.


PS: Ne že bych měl něco proti barevným telefonům obecně, zejména 2. a 3. generace Lumií byla po stránce designu a provedení naprostá špička.
Ivo Mašek (10205)|28.2.2017 16:05
Vybral jsem dva diskuzní příspěvky ze serveru cnews. Stotožňuji se s nimi a přesto se nepokládám za elektronickou vykopávku minulého století. Ty příspěvky totiž mají hlavu a patu a hlavně .... logiku. Ale uznávám - je to i věc názoru.

1)
[QUOTE]Pokusím se vám odpovědět na otázku kdo by po tom přístroji sáhnul.
Babi zatoužila k vánocům po novém telefonu. Její starý Samsung za cca 300,- (taková ta Tesco akce i se SIM kartou toho jejich virtuála) měl už svoje nejlepší časy za sebou. Stejný telefon používáme i v práci, protože potřebujeme být akorát „po ruce“ tak nic jiného, než aby uměl přijmout hovor a dalo se jím zavolat po telefonu nepotřebujeme. Abych to zkrátil, padla nakonec volba na NOKIA 216.
Tenhle telefon je tlačítkový, má hodně hlasité vyzvánění, silné vibrace, poměrně přehledný display (tedy pro identifikaci volajícího a čitelnost SMS zprávy) a tak naprosto splňuje to, co jak Babi, tak já v práci po telefonu požaduji. Za 11 stovek, krásná práce.
Ale: Konstrukce telefonu celkem rachetická a hlavně, telefon napěchovaný úplnýma nesmyslama jako je Hudba (kvalita tragická, co chete za ty peníze), Internet, Facebook, Mobil Store, Hry, Bing, Weather (vzhledem k cílovce, kvalitě audiovýstupu a velikosti a rozlišení displaye úplně k ho*nu), Videa, Rádio … to jsem vůbec nepochopil, dneska jak smradi nemají 4k display na smartphonu tak jsou nervozní a oni strkají Videa do téhle srandy … tady se asi zase jednou někdo zamyslel …. pravděpodobně ještě stopové prvky po Microsoftu ….
Takže jak asi tušíte, kdyby byla před vánoci na trhu ta 3310 za nějaké normální prachy, tak budu první kdo po ní sáhne. Byl to pevný bacan, který si nechal celkem dost líbit, takže jako pracovní tlf. pro mé účely jasná volba a i 70ti letá Babi která byla dlouhé roky zvyklá na 5110 by určitě jásala víc než na stávající N 216. Ten telefon a jeho výbava má vzhledem k cílovce v dnešní době, narozdíl od třeba té N216 logiku, to už se dneska vidí fakt málo.[/QUOTE]

2)
[QUOTE]Autorovi doporucuju k precteni knihu Manfreda Spitzera Digitalni demence. Pak by pochopil (v pripade, ze ma deti), ze prave takovyto telefon nebo mozna jeste vice orezany je prave to co by rodice radi detem koupili. Cili dejte mi do ruky mobil se kterym lze volat a psat SMS a ktery neumi nic jineho. Chci stary mono display at to nevypada „sexy“ a nepritahuje to pozornost. Zadna hra, zadny fotak, zadne prehravani muziky, zadne radio, zadna GPS. Zadny konektor na sluchatka. Ciste jen masinu na volani a prip nouzove na SMS. Nic jineho. Bohuzel i dnesni duchodcovske telefony jsou moc vybavene (fotak/radio apod)
O naprosto supidnich Android/iPhonech ani nemluve. Takze za mne, jestli to prijde na trh a jestli to bude konstrukce origo 3310 a ne zadny cinsky sunt a ojebavacka, tak ja beru min 2.[/QUOTE]
vivid.sk (11472)|28.2.2017 17:23
[QUOTE=Ivo Mašek;528812]je prave to co by rodice radi detem koupili.[/QUOTE]
Uz ani to nie, pretoze dnesne decka by to nechceli. Ostava teda segment dochodcov.
kuman (131)|28.2.2017 17:42
Přesně tak, "hloupý"mobil by děcka nechtěli.Na 100% by byli v kolektivu terčem posměchu.Minimum je android.
tdlmarek (1566)|28.2.2017 19:17
Nechápu, ty příspěvky mají dost pokřivenou pointu. Jásají, že ta nová 3310 je odpověď na jejich dosavadní problémy a jaký super telefon Nokia představila - ale ona to přitom není pravda. Ten model trpí přesně na ty neduhy, které oni i já kritizují - zbytečné funkce, foťák, mp3 přehrávač, paměťová karta, nepřehledné uživatelské rozhraní, složité čtyřsměrné ovládání, ... Mám dojem, že se opakuju.