Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

O2 TV - prakticke zkusenosti

brano.prco (12)|24.4.2014 21:34
Uvazujem o prechode z UPC na O2. Na mojej adrese mi technik z O2 odhadol net na 7mbit.
Je to dostatocne pre plnohodnotne sledovanie aj HD kanalov. VELMI ma laka 30 hod. archiv !!!
Mate prosim nejake prakticke zkusenosti?
Ako sa da odhadnut pripadny vplyv agregacie na performance linky (existuje nejaky ucinny laicky test - vzdialenost od najblizsieho DSlumu). Lebo ked sa v spicke prihlasia stahovaci tak mi aj SD bude cukat :-( tak ma picne ...
RoPo (6061)|24.4.2014 21:38
Na jednom místě mám k dispozici jak UPC, tak O2 a co jsem zvolil? UPC kvůli rychlosti (TV mě nezajímá ani u UPC, ani u O2), kterou O2 nemůže nabídnout i kdyby měli DSLAM za rohem. A 3 roky protatím bez sebemenšího problému. Ale když ti je přednější TV archív... tak není co dodat a Internet musí ustoupit. :-E
Pavel_tempx2 (829)|25.4.2014 22:07
Tak u UPC je výhoda, že se dá použít klidně na 10 TV domácnosti, kdežto O2 na jednu, možná na dvě...záleží jakou linku člověk má a na jaký program se dívá ;) Ten archív je fajn i možnost pustit si pořady zpětně, ale je otázka, jestli v dnešní době je potřeba takový archív, když se dá všechno stáhnout z internetu. Navíc mi ten jejich settopbox přišel trošku nelogický, respektive ovládání a taky trošku zabržděný.
RoPo (6061)|26.4.2014 17:04
Pozor, od UPC na více TV lze jen DVB-T či analog a to jen některé stanice, které prospustí frekvenční propustí technik na přípojce. Tak jako u O2 na digitání příjem DVB-C už potřebuješ nastavený STB od poskytovatele nebo STB se spárovanou kartou. Nicméně jestli se nepletu tak, UPC nabízí druhý a další STB za nižší měsíční poplatek než O2.
Ivo Mašek (10205)|26.4.2014 19:01
Já mám 3 televize a dva STB. V obýváku KAONa, který umí HD, v dětském pokoji HANDANa, který neumí HD a v kuchyni nic (střední CRT TV), takže tam jen analog. Pro každou TV opravdu musí být extra samostatná CI karta. Né, že by to nešlo z jednoho STB propojit na několik TV. Ovšem na všech TV by byl naladěný stejný kanál (což je dost opruz :-D )
Že bych měl nějakou slevu na druhý STB - to jsem nezpozoroval. Ono vůbec s těmi "slevami" je to u UPC na samostatnou kapitolu a dost by jsme se u toho nasmáli
RoPo (6061)|26.4.2014 19:21
Známý má TV od UPC a dva STB a ten druhý STB je za...(to bych musel zjisiti, měl jsem v ruce fakturu)... malou cenu, která mě právě, že překvapila.
Pavel_tempx2 (829)|28.4.2014 00:41
UPC až tak dokonale neznám, ale když se tak dívám do ceníku, tak jsem rád, že u nás ani není :D
http://www.upc.cz/pdf/Cenik_DTV.pdf

DIGI MINI 20 TV programů (5 HD) 221,64 Kč
Internet 5 až 5 000 / 1000 * 400,00 Kč

u nás
digitální kabelovka cca 50 programů za 280Kč
internet přes optiku 30/10 za 340Kč

takže v podstatě za stejnou cenu lepší služby, navíc kabelovka nekóduje, takže není problém s TV přijímači a STB (není potřeba CAM) a dá se pohodlně rozbočovat na kolik kdo chce TV ;) Pravda, UPC věrnostním cenám konkurovat nikdo z nich nedokáže :D
*single* (130)|28.4.2014 07:14
Pokud jde o UPC DIGI mini, tak to se nekoduje a každý kdo má UPC internet ho naladi zdarma jak v DVB-T, tak v DVB-C.
brano.prco (12)|28.4.2014 21:54
UPC uzivam 7 rokov. Spokojnost vlastne velka. Ale komfort archivu za stejne prachy je neodolatelna. Podotykam moja lokacia je sidlisko v Prahe kde minimalna cena za wireless net je 350 + zariadenie s SK programami min 250 + zariadenie ( skylink).
Dnes som si bol sluzbu zase odtestovat v O2 exp.centre a odozva bola super. Na vystavenej telke bol obraz skor nic moc (mozno je to len kvalitou TV).
Preto znovu znasam inquiry na zdielanie vlastnych skusenosti s touto sluzbou:
1. Sledovanie HD kanalov - neplynulost obrazu v spicke (8pm-11pm)
2. Vlastne skusenosti s agregaciou v panelaku kde su potahane UPC rozvody
3. Skusenosti s reklamacou SLUZBY o2tv ze v definovanych casoch nebude obraz a zvuk plynuly. Je mozne ze poskytovatel akceptuje ziadost o odstupenie od zmluvy ked tv bude nesledovatelna?
Inak diks za postrehy o UPC/konkurence :rolleyes:
RoPo (6061)|28.4.2014 22:02
[QUOTE=brano.prco;487863]3. Skusenosti s reklamacou SLUZBY o2tv ze v definovanych casoch nebude obraz a zvuk plynuly.[/QUOTE]

To ti O2 nezajistí ani náhodou - plynulost za všech okolností (a s reklamací neuspěješ) - to by bylo za zcela jiné peníze a na jiných technologiích.
Je bláhové si myslet, že TV na agregované lince bude ve všech časech bez problémová.
brano.prco (12)|29.4.2014 18:04
Je pravdou ze je rozdiel v pripojeni ADSL vs. VDSL a ze vdsl lepsie handluje televizny trafic? Kazdopadne doma nie som vdsl able a preto som sklesly (potvrdil mi to clovek z o2 helpdesku).
Prosim uzivatelov o2 tv o komentaaare :confused:
KamilZ (10277)|29.4.2014 19:10
Stačí si porovnat max. rychlosti a parametry: http://www.dsl.cz/jak-na-to/2-zaciname/219-co-je-adsl-a-vdsl
Pavel_tempx2 (829)|29.4.2014 19:12
Tak O2 si hlavně nechá hezky zaplatit odstoupení od smlouvy, pokud si jejich zařízení přímo nekoupíš za plnou cenu...a jenom taková informace mimo: po UTP jde přenést tak 100-1000Mbitps, pro TV může být vyhrazeno tak 10-20Mbitps, koax má možnost mít nějakých 100kanálů = 3200Mbitps a všechny tyto data jsou v jednom okamžiku u zákazníka ;) v reálu se používá tak 40kanálů = 1,28Gbitps (ale to jenom tak bokem).

Na druhou stranu IPTV má celkem dobré výhody interaktivity a třeba ten archív a možnost puštění jakéhokoliv pořadu od začátku se mi taky líbí, člověk třeba přijde do půlky filmu a může si ho pustit od 1minuty.
Ivo Mašek (10205)|1.5.2014 16:03
U kabelovky UPC by to mělo u nás začít fungovat na konci roku (v zahraničí to už někde funguje). Služba se jmenuje Horizon (v sekci DVB-C sem o tom kdysi psal)

brano.prco (12)|1.5.2014 21:29
Na digizone som nasiel thread kde o2tv riesia a v lednu boli prispevky od userov s rychlym pripojenim pozitivne ;)
Odhlasujem upc a po skonceni vypovednej lehoty objednavam sluzby od o2. Ked to nebufe fakat jak ma tak do 14 dni odstupim od zmluvy a pojdem s5 k upc. Len to xcem vyskusat, musim, neda mi to ...

[QUOTE=Ivo Mašek;488080]U kabelovky UPC by to mělo u nás začít fungovat na konci roku (v zahraničí to už někde funguje). Služba se jmenuje Horizon (v sekci DVB-C sem o tom kdysi psal)

[/QUOTE]

Vyzera to na slusne htpc len to bude stat prachoooov :-(
Pavel_tempx2 (829)|2.5.2014 13:42
Ten Horizont nevypadá špatně, jenom teda kupovat zařízení za cca 10tis. a nemít tam povolené USB? :)