Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PCMCIA slot / CI modul / set-top box

Evvva23 (2)|20.4.2014 07:49
Dobrý den,
vůbec se v této oblasti neorientuju, a možná můj dotaz je úplně pitomý, ale ráda bych se chtěla zeptat, pokud má naše TV PCMCIA slot (konkrétně máme LG 47LD650), je nutné pořizovat ke kabelovce, případně satelitu (u TV modelů s DVB S) CI modul nebo set-top box? Nebo se jejich karta šupne rovnou do toho PCMCIA slotu? Poskytovatele TV ještě nemáme, celkem mne odrazuje nutnost set-top boxu či CI modulu u každé TV v domácnosti, výhledově plánujeme 4 TV (chceme opět LG).
Děkuju za případné odpovědi a rady :) E.
*single* (130)|20.4.2014 08:13
CA modul v CI slotu je vždy nutný, karta přímo do televize nejde. V modulu je dekoder a různí poskytovatelé TV používají různé druhy kódování. Např. modulem pro Skylink nejdou dekódovat programy UPC.
Retiree (659)|20.4.2014 08:20
Pokud má televizor tuner pro požadovaný příjem (DVB-C), není třeba pořizovat další přijímač (kterým STB ve skutečnosti je).
CA modul slouží pouze k dekódování těch programů, které jsou zakódovány, pracuje pouze s tzv. smart kartou, kartou, na které jsou uloženy pouze předplacené programy a je s tímto konkrétním CAM spárována. Smart kartu nelze zaměňovat, nelze tedy kartu z STB (který v podstatě obsahuje "CAM") použít v jiném CAM.
Kabelový operátor obvykle vysílá pouze část programů kódovaných/předplacených a část programů bez šifrování, volně šířených, FTA.
Každý televizor by měl naladit veškeré programy, sledovat však je možno pouze ty programy, ke kterým má konkrétní zákazník oprávnění, čili ve kterém je vložen CA modul spárovaný s konkrétní předplatitelskou smart kartou.
Pro kabelový příjem lze tedy použít pouze CA moduly nebo (STB), které nabízí příslušný poskytovatel služby...
Ke každému přijímači v domácnosti je potřebná samostatná karta (STB s kartou) nebo samostatný CA modul...

*single* byl rychlejší...
CA modul, CAM Common Access Module, nikoli CI
CI Common Interface, univerzální rtozhraní, obvykle se pro připojení používá PCMCIA slot
Evvva23 (2)|20.4.2014 08:31
Díky za bleskové odpovědi :) takže na 4 TV musím pořídit 4 CI moduly od UPC, když budu chtít kabelovku od UPC a když mně UPC nase*e a budu chtít třeba satelit, tak musím všechny 4 moduly vyměnit... :-/ Tak nějak jsem se tohoto obávala... :(
Retiree (659)|20.4.2014 09:13
UPC šíří po kabelu programy jak v DVB-C, tak i v DVB-T, kde jsou zatím pouze volně šířené programy a nabídka je poměrně široká... Takže zřejmě není nutné mít v domácnosti 4 televizory s plnou nabídkou programů. CAM je samozřejmě přenosný...
Doporučuji navštívit fórum (diskuzní, neoficiální) UPCZone.