Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SONY má full frame snímač na 4K video

joeh (1358)|19.4.2014 10:29
Snímač má rozmery 36 x 24mm a 12 Mpx. Prvý prístroj osadený novým čipom je CSC A7s. Nepochybne bude v blízkej dobe nasledovať 4K videokamera a zrkadlovka SLT.
Lowlight 4K videa i hlbka ostrosti bude určite zážitok.
http://www.dpreview.com/news/2014/04/11/sony-alpha-7s-in-low-light-see-video-at-iso-409-600
joeh (1358)|25.7.2014 17:37
- komentár je asi zbytočný -
joeh (1358)|4.8.2014 19:55
[video=vimeo;98963969]https://vimeo.com/98963969[/video]
joeh (1358)|12.8.2014 23:46
appa (109)|13.8.2014 09:21
Nedávno jsme koukal na youtube na video, kde porovnávali Sony A7s a Panasonic GH4. V mnoha faktorech bylo Sony lepší, přesto celkově vyhrál Pasanonic. Rozhodně velikost čipu není hlavní předpoklad dobrého stroje na video. To porovnání různých strojů je opravdu důležitým vodítkem, kam směřovat svůj zájem.
keto (136)|13.8.2014 12:55
[QUOTE=appa;494377]Nedávno jsme koukal na youtube na video, kde porovnávali Sony A7s a Panasonic GH4. V mnoha faktorech bylo Sony lepší, přesto celkově vyhrál Pasanonic. Rozhodně velikost čipu není hlavní předpoklad dobrého stroje na video. To porovnání různých strojů je opravdu důležitým vodítkem, kam směřovat svůj zájem.[/QUOTE]

Tak vítězství GH4 je pochopitelné z několika důvodů. A7s má jen jednu, opravdu jednu jedinou výhodu a tou je naprsoto bezhonkurenční low light. V tom hlavním jsou samé zápory:
- neumí interní záznam ve 4K
- je o polovinu dražší než GH4

v případě dokoupení externího 4K nahrávátka k A7s se cena vyšplhá na úroveň, za kterou si lze pořídit dvě GH4 (těla). O peníze jde až v první řadě a v kvalitě a možnostech nastavení je GH4 královnou, která nemá konkurenci. Já považuju A7s za nedotaženou, díky absenci interního 4K záznamu a ta cena je taky přemrštěná. Ale to je věc názoru.
joeh (1358)|13.8.2014 13:30
- doplním keta - okrem bezkonkurenčného lowlightu, je to podstatne širší dynamický rozsah na vysoké citlivosti a práca s hlbkou ostrosti - to má na kvalitu obrazu obrovský vplyv.
Plocha snímača A7s je 855mm štv., snímač GH4 má len štvrtinu tejto plochy.
appa (109)|14.8.2014 18:42
Možná velmi dobrý lowlight, ale taky brutální rolling shutter. HO je u FF jaksi předpoklad, ale i tak hodně odvislá od objektivu s nízkým clonovým číslem. HO není dogma a v mnoha záběrech spíše hodně moc na škodu. Celkový dojem z přístroje je proto podstatnější než vypíchnout nesystémově pár dobrých vlastností, které tě ve výsledku nezachrání...
appa (109)|21.8.2014 19:54
[QUOTE=joeh;494722]http://www.youtube.com/watch?v=mctD-hu4s9U#t=12[/QUOTE]

A co si tím jako chtěl říct? Podobná videa jdou udělat s jakoukoliv FF zrcadlovkou. Půjde spíš o skla, než o samotný přístroj. Co se týče kvality videa, není co posuzovat, páč to jsou jen fotky......
joeh (1358)|21.8.2014 20:12
appa - dík za upozornenie, ja som si vždyckál myslel, že 24p je filmový režim....
appa (109)|22.8.2014 07:29
Nechci rýpat, ale máš pocit, že to celé video bylo o 24p? Já myslím, že to bylo spíš o citlivosti snímače ve videu (video ukázek poskrovnu), který má A7s perfektní, to nelze upřít. Zbytek byl spíš o časosběru a ten v této kvalit pořídíš s vhodným sklem na jakoukoliv FF zrcadlovku.

Povídání pěkné, atmosféra pěkná, určitě zajímavé video (dokument o fotografování), ale domnívám se, že to chce přidat patřičný komentář... jinak si trvám na "A co si tím jako chtěl říct?"....

Možná ještě doplním. Nehaním A7s. Rozhodně má své místo i mezi cinema-kamerkami. Ale rozhodně jsou lepší a vhodnější mašiny a nelze jen vypichovat jednotlivosti, ve který ten či onen přístroj exceluje, když existují i evidentní negativa a nechce to přehánět s nekritickým vychvalováním.
joeh (1358)|22.8.2014 08:02
appa - menuj, prosím aspon jednu, jedinú zrkadlovku, ktorá má lepší DRO, citlivosť na svetlo a rozlíšenie vo fullHD. Ja som prešiel všetky zrkadlá na trhu a nic, tak upresni.
appa (109)|22.8.2014 16:05
for joeh, nejprve si pozorně přečti, co jsem napsal. Napsal jsem, že v časosběru budou mít jiné FF zrcadlovky stejný výsledek. Stačí projít net a vidíš stejná videa(časosběry)= fotky seřazené do videa(s časem snímání několik vteřin na políčko). Dále jsem napsal, že A7s má určitě super citlivost snímače=pochválení vlastnosti. A v závěru jsem napsal, že vytrhávat jednotlivosti nelze, protože u videa jsou podstatné i jiné věci. Viděl jsem porovnání (videorecenzi) Sony A7s vrs. Panasonic GH4 a ten celkově nad A7S vyhrál, právě proto, že se porovnaly stroje jako celky.

Takže možná ty nevidíš nic lepšího o proti Sony A7s, já naproti tomu se z Sony A7s nepřiposeru, protože velký čip s jednou super vlastností (citlivost snímače) nedělá ještě celkově nejlepší mašinu na video. Reaguji na tebe proto, že čtu tvé příspěvky (i v jiných vláknech), jak opovrhuješ čímkoliv menším než 1" čipem, a čímkoliv co má méně než 50p.
joeh (1358)|22.8.2014 17:28
appa - už som raz taký. sorry...
joeh (1358)|22.8.2014 17:55
a tu je hodnotenie A7s profesionálom z eoshd - stačí prečítať prvé dve vety, celý článok o superlatívoch : http://www.eoshd.com/content/13158/evolving-sony-a7s-review
appa (109)|22.8.2014 18:00
Však v poho .-), já jen s kamerou dělám často, a vidím spíš tu praktickou stránku. Pokud s technikou budeš dělat každý den, tak opravdu papírové hodnoty nebudou to, co tě bude apriori zajímat. Je pěkné, že A7s je vynikající na lowlight, ale pak zjistíš, že při 90proc záběrů nepotřebuješ takovou citlivost a na zbytek si přisvítíš. Spíš tě pak bude štvát mizernej rolling shutter u A7s a pak ergonomie ovládání a další a další věci.

Pokud máš prachy si to koupit a jen tak si blbnout, proč ne, mám taky rád hračky. Ale na práci to není. A to samé platí u 50p. Je to super mít na kameře 50p, ale při práci nakonec zjistíš, že to z 99proc. nepotřebuješ.

Je hezké podebatovat o novinkách a jak jsou super, ale doporučuji větší nadhled při hodnocení jak je ten který stroj vhodný pro skutečnou práci. Kolik těch videí je pak skutečně natočeno takovým foťákem? Krom různý testů a pokusů? A pokud odpočtu i naprosté laiky jen nadchlé pro věc, tak zjistíš, že s tím "skutečně" nikdo točit nebude.
joeh (1358)|22.8.2014 18:36
- ano, je mi jasné, že kamera je na video daleko lepšia. Vidím to na YT i na forach. S ergonomiou by sa na amatérske točenie dalo zmieriť, hnevajú ma iné veci - slabo stabilizovaný obraz, pomalé až rozpačité zaostrovanie, strata objektu po zaostrení, neplynulá zmena expozície a spústa dalších negatív hybridov. Malá DOF je tiež relatívna výhoda veľkých čipov. Konečne, mám Sony RX10 s palcovým čipom. A7s sledujem z nadšenia, no pochybujem, že to kúpim.