Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

To by freakům nemělo uniknout - volná diskuze

vivid.sk (11472)|18.4.2014 16:13
Volna diskusia k filmom, uvedených vo vlákne To by freakům nemělo uniknout
vivid.sk (11472)|18.4.2014 16:16
[QUOTE=Ivo Mašek;483853]Včera jsem shlédl film Zlodějka knih. Perfektní, vřele doporučuji. -------+-http://www.csfd.cz/film/346598-zlodejka-knih/[/QUOTE]

Vcera som sa k tomu konecne dostal. Film ako taky by usiel, keby ma doslova nesrali zakladne chyby vo filme.
V Nemecku sa medzi sebou rozpravaju v anglictine, s obcasnymi nemeckymi vsuvkami do viet? Film preto posobi znacne neautenticky. Z komercneho hladiska chapem takyto pristup, ale ak chcu oslovit aj ine, ako tuctove publikum, z ktoreho sa budu snazit vydojit v zavere nejaku tu slzu, mohli to spravit vernejsie. Aj ked manzelka si slzicku utrela, na mna zial tato chemia nezafungovala, preto hodnotim jemne nadpriemerne 7/10. Po vizualnej stranke (ako tu uz dnes byva) naozaj super.

Tento film som zhliadol aj koli fantastickemu G Rushovi, ktoreho som uz tento rok v jednom filme videl. A tu jeho vykon naozaj stoji za to. Giuseppe Tornatore opat nesklamal, odporucam.



[QUOTE=Ivo Mašek;483853]
Já si budu kupovat originál DVD.[/QUOTE]

Ivo, naco ti je DVD k fullHD TV?
Ivo Mašek (10205)|21.4.2014 15:41
[QUOTE]Ivo, naco ti je DVD k fullHD TV? [/QUOTE]
Pokud bude BR, tak samozřejmě originál BR. Momentálně to ještě ne plackách k sehnání není (je to defacto nový film, takže si holt musím ještě počkat)
StD (8612)|21.4.2014 15:51
Tady tvrděj', že jde o "public" BR-ripy... hned 3x. Tak to snad venku je, ne? 9-)
Ivo Mašek (10205)|21.4.2014 18:45
Já čekám, až to bude nabízet Popron. Já tam mám otevřený účet
StD (8612)|21.4.2014 19:18
Jinak podobnou tematikou se zabývá mj. [HL]"Unter Bauern - Retter in der Nacht"[/HL] (2009) nebo také [HL]"Annas Heimkehr"[/HL] (2003), obojí náhodou s Veronikou Ferres v hlavní roli...
http://www.imdb.com/video/imdb/vi835493145/?ref_=tt_ov_vi
Ivo Mašek (10205)|21.4.2014 20:38
Tak ten Unter Bauern podle videoukázky - to vypadá moc pěkně :-)
StD (8612)|21.4.2014 20:43
To mám ještě nezpracované na disku.
Ivo Mašek (10205)|24.4.2014 21:07
Takže Zlodějka knih na Popronu již v předprodeji - takže je to jasný :-)


[ATTACH=CONFIG]27198[/ATTACH]
472029.jpg
vivid.sk (11472)|25.4.2014 00:11
Ivo> Ak sa ti pacila Zlodejka, mozno sa bude aj The Reader
StD (8612)|25.4.2014 00:30
To jsem ani nezmiňoval, neb' jsem předpokládal, že to dávno má/zná, i ode mne a je to tak trochu moderna...
[ATTACH=CONFIG]27199[/ATTACH]

Jinak co takhle Hasenjagd (1994) (hon na /ruské/ zajíce), to znáte? Také mám.
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Quality_of_Mercy_%28film%29
[ATTACH=CONFIG]27200[/ATTACH]
Hasenjagd-h.jpg The Reader (2008) R0 disc_upr.jpg
Ivo Mašek (10205)|25.4.2014 05:39
Předčítače znám. Ta Zlodějka je, dle mého gusta (jiní na to mohou mít samozřejmě jiný názor), lepší. Je to takový opravdovější, skutečnější, .... nevím jak to říct. Pak ještě ten Unter Bauern - to podle ukázky také vypadá na film dle mého gusta.
Ivo Mašek (10205)|7.6.2014 16:25
Tak to jsem neviděl. Ale když čtu: 30-tá léta, Německo, nástup nacismu, Afrika, ..... , tak už tyhle ingredience dávají jistotu zajímavého snímku :-)
StD (8612)|7.6.2014 16:46
Tak je to spíše "červená knihovna" z edice Herzkino, ale pěkně létající veteráni i auta. Nejlepčí je, když se Beinhornová seznamuje se závodníkem Rosemayerem (Auto Union) na Masarykově okruhu v Brně, tak tam na tribuně visí snad všechny vlajky, ale ani jedna RČS... To jim krapet uteklo. ;)


EDITO: Neboť je to přesunuto odjinud, kde je to vysvětleno a obecenstvo to neví, tak Puschpull a IM reagují na toto:
Elly Beinhorn (2014) R0 German Custom front nahled.jpg
puschpull (921)|7.6.2014 19:39
tak tahleta díla jdou naprosto mimo mě ... :-)
StD (8612)|7.6.2014 20:45
To děláš chybu - biografická dílka ti aspoň něco dají. Naučí tě poznávat charaktery. Tuhle dámu třeba např. nikdo nedonutil vstoupit do NSDAP a za války zůstala v domácnosti. Létat začala znovu až po válce a dožila se 100 let...
Ivo Mašek (10205)|7.6.2014 21:31
[QUOTE=puschpull;490583]tak tahleta díla jdou naprosto mimo mě ... :-)[/QUOTE]
Právě že tahle filmová dílka jsou pěkná. Před pár dny jsem viděl poslední (Putinovskou) verzi Stalingradu, a málem mě omejvali. Návrat ke stalinskému pojetí Rudé armády a jeho "hrdinství". Z toho filmu mě bylo tak trochu blivno. Kdo ho viděl, ví o čem je řeč. Už ten úvod, kdy vybuchne sklad paliva a co se jako dělo potom - ke zvracení, jak to pojali.
StD (8612)|7.6.2014 21:50
Tak už dost OT - přesuň to od postu #224 sem
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37214-To-by-freakum-nemelo-uniknout-volna-diskuze
Tam můžem pokračovat. BTW Už jsi Ivo shlédl ty "4 Tage in Mai" co jsem ti nedávno doporučoval? To je filmeček, kde se Rusové v kritikách třepou z té pravdy o nich, přestože na to jejich "Propagandaministerium" ministerstvo kultury přispělo 50 miliony rublů... :-E
Ivo Mašek (10205)|7.6.2014 22:41
Ne, ne. To jsem ještě neviděl. Ale minulý týden jsem shlédl minulý rok natočený film Stalingrad (od války asi už 3 verze). A musím říci, že se opět vrátili k pojetí jejich války z 50-tých let (kde že jsou Jelcinovo bezcenzurní časy). Tam na začátku Němci vyhodí do povětří sklad benzínu a jedna ruská útočící rota začně hořet. každý ten voják je v plamenech od paty až k hlavě. Doslova hořící pochodeň. No a oni místo toho, aby se svíjeli v bolestech (když člověk hoří, a to úplně celý, tak opravdu akorát tak lehne a svíjí se v křeči a bolestech a velmi záhy je po něm), tak řvali hurá a normálně běželi na německé stanoviště (asi tak 100 až 150 metrů) a vesele stříleli na německé pozice, skákali do německých okopů a svými hořícími těli zapalovali německé vojáky, kteří kupodivu reagovali přirozeně, tedy padli na zem a řvali bolestí. Hořící rusové (v normálu by už z nich byli kostry) dále pokračovali v útoku 9-) 9-)
geronimoh (2327)|8.6.2014 14:14
[QUOTE=Ivo Mašek;490596]Ne, ne. To jsem ještě neviděl. Ale minulý týden jsem shlédl minulý rok natočený film Stalingrad (od války asi už 3 verze). A musím říci, že se opět vrátili k pojetí jejich války z 50-tých let (kde že jsou Jelcinovo bezcenzurní časy). Tam na začátku Němci vyhodí do povětří sklad benzínu a jedna ruská útočící rota začně hořet. každý ten voják je v plamenech od paty až k hlavě. Doslova hořící pochodeň. No a oni místo toho, aby se svíjeli v bolestech (když člověk hoří, a to úplně celý, tak opravdu akorát tak lehne a svíjí se v křeči a bolestech a velmi záhy je po něm), tak řvali hurá a normálně běželi na německé stanoviště (asi tak 100 až 150 metrů) a vesele stříleli na německé pozice, skákali do německých okopů a svými hořícími těli zapalovali německé vojáky, kteří kupodivu reagovali přirozeně, tedy padli na zem a řvali bolestí. Hořící rusové (v normálu by už z nich byli kostry) dále pokračovali v útoku 9-) 9-)[/QUOTE]

Začátek filmu je opravdu úlet (jako by chtěl film hned na začátku odradit diváky), ale zbytek filmu co si pamatuju je v normálu. Viděl jsem ho loni. Asi viděli tebou vychvalovaný film "Battleship" a ten úlet s tím jako loď z druhé světové s bandou důchodců na palubě porazí v boji mimozemskou vesmírnou loď, která předtím naprosto hravě ničila všechny moderní vojenská plavidla.

Co by nám zbylo k divání, kdyby jsme vyřadily všechny filmy a seriály, ve kterých se hlavně američtí policisté schovávají před střelbou za otevřené dveře od auta ( zatímco v reálu by nestačily ani dvoje za sebou, a to ani proti ruční pisloli ), při pronásledování padouchů se jim kulky odrážejí od laku na autě atd. ?
Ivo Mašek (10205)|8.6.2014 16:13
[QUOTE]Asi viděli tebou vychvalovaný film "Battleship" a ten úlet s tím jako loď z druhé světové s bandou důchodců na palubě porazí v boji mimozemskou vesmírnou loď, která předtím naprosto hravě ničila všechny moderní vojenská plavidla.[/QUOTE]
Nemůžeš srovnávat scifi s údajně regulerním filmem.
V normálu ten film Stalingrad tak úplně nebyl ani v dalších pasážích. Rusové (kterých bylo pár) měli ostřelovače, který se vždy trefil. Němci tam měli snad celou rotu (možná prapor), měli těžké palné zbraně (rusové jen samopaly) a neměli, světe div se, ostřelovače. Rusové měli malé dělo, ale jenom jeden náboj. Zařídili zázrak. Tím jedním nábojem se trefili do tanku (k žádné destrukci nedošlo) a ten náboj se sklouzl po stěně toho tanku, změnil směr a naprosto přesně se trefil do budovy němců, která byla za rohem.
Německý důstojník jednomu rusovi rozstřílel nohy, aby ho pak mohl předvést jako zajatce k výslechu k veliteli té německé roty, či praporu. Kupodivu, vůbec neprovedl osobní prohlídku a tak milý rusák, když byl u toho plukovníka, vytáhl nůž a zmasakroval ho tam. Němci, kteří u toho byli, tak začali po tom rusovi střílet, až když on dobil jejich velitele.
U rusů byla jedna 19-ti letá dívčina, která tam v těch troskách bydlela a ta požádala ostřelovače, aby ji naučil střílet. V první lekci ji ostřelovač vysvětlil jak se s tím zachází, jak opřít ostřelovačku - no a hned první rána byla pro jednoho němce smrtelná. My, co jsme byli na vojně víme, že to je pitomost.
Stalingrad bylo opravdu velké město. Němci mohli v pohodě obejít onen dům, kde se usídlila parta rusů. Neobešli ho. Těžce lpěli na tom, že se musí dál dostat skrz ten dům. Ač okolo bylo prostoru doslova dvě pr.....

Já jsem kdysi viděl ruský film (točený za Jelcinovi éry) o jednom ostřelovači, jak šel na frontu (ten film končil soubojem německého a ruského ostřelovače někde na nádraží). Byl jsem velmi a mile překvapen, že konečně rusové pohlédnou realitě války, jak byla vedena z jejich ruské strany. Politruci a důstojníci, kteří šli za mužstvem (ne vpředu) a stříleli vlastní lidi, kteří váhali. Válčení množstvím lidí, nikoli technikou. Útok na kulometné hnízdo s puškou v ruce, přičemž každý druhý rus neměl náboje a na dotaz, co s tím, mu politruci odpověděli: náboje si vezmeš po tom vojínovi před tebou, který padne. Nakonec to kulometné hnízdo dobili, ale ne zbraněma, ale množstvím lidí. V tom filmu bylo krásně vidět, proč tolik rusů padlo v 2. válce. Úplně zbytečně. Oni tomu říkají hrdinství a dělají hogo-fogo., já tomu říkám debilovina, vypatlanost šedé kůry mozkové.
No, bohužel, takové ruské filmy dle skutečné pravdy už neuvidíme (Jelcin není a Putin má rád to, co se točilo za Stalina)
StD (8612)|8.6.2014 16:33
Putinův oblíbený film je [HL]Подвиг разведчика[/HL] (1947), aka Heldentaten eines Kundschafters...

http://www.imdb.com/title/tt0039716/

:p Jako správný Hujer samozřejmě vlastním. :rolleyes:;):cool:
mirekv (7169)|8.6.2014 17:42
Bitevní loď je další pseudo-sci-fi, která kazí pověst filmové sci-fi, jindy to bývají věčně opilí piloti práškovacích letadel, či létající prezidenti. Nový Stalingrad jsem ještě neviděl, ale překvapuje mě, že se dá ještě něco vymyslet z tolik provařeného tématu.
Ivo Mašek (10205)|8.6.2014 18:18
Není o co stát. Ti, co tam psali reference, se celkem šikli i do mého názoru. Rozhodně si tento film kupovat nepůjdu (stačilo ho vidět jednou a i tak mě to občas zdvihlo ze židle), ani omylem
http://www.csfd.cz/film/310423-stalingrad/
geronimoh (2327)|8.6.2014 18:55
Já bych si ho taky nekoupil. Kdyžtak německou verzi s českými herci B-)
StD (8612)|8.6.2014 21:52
[QUOTE=geronimoh;490631]Já bych si ho taky nekoupil. Kdyžtak německou verzi s českými herci B-)[/QUOTE]

Ovšem ne tu prostřihanou z TV. Tu celou jsem koupil v Londýně za 1.99 libry... Jináč to co Ivo zmiňuje o těch ostřelovačích, tak to byla pro změnu zase hollywoodská produkce - [HL]Enemy at the Gates[/HL] - a tu třeba německá censura zkrátila pro TV téměř o 17 minut. Ono si nevybereš, respektive chce se po tobě, aby jsi si z toho vybral to, co chtějí oni. Ti co nahoře sedí...
mirekv (7169)|2.11.2014 16:17
Ze sekce jsem byl vykázán, takže tady, snad to vydrží. Katastrofické filmy: Na rozdíl od scifi jsou tyto filmy většinou opravdu katastrofa, a to se ukázalo i u filmu V oku tornáda, milovníkům doporučuji ještě Rozpoutané peklo http://www.csfd.cz/film/2392-rozpoutane-peklo/
StD (8612)|2.11.2014 16:22
Ty jsi na stáří nejen senilní, ale i slepý... Zakládej stejné thema podruhé. :rolleyes:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37214-To-by-freakum-nemelo-uniknout-volna-diskuze
KamilZ (10277)|2.11.2014 16:26
mirekv + Std: přesunuto
puschpull (921)|26.11.2014 11:09
včera jsem to akorát stáhl
kouknu v nejbližších dnech ...
:-)
StD (8612)|1.1.2015 11:13
Tak jsem včera od 20:15 do dnešních skoro půl třetí ráno čučel na Arte - dávali konečně znovu britskou 4dílnou TVminiserii (Channel 4 a spousta dalších koproducentů, produkce Daybreak Pictures)
[HL]The Promise[/HL]
(aka Gelobtes Land (DEU), Země zaslíbená (CZE)) o Palestině, Arabech a Židech - současnost prolínaná s událostmi let 1947-48 a činností britských vojsk. Velmi výstižně a poutavě natočené. Až to budou někde ve vašem dosahu dávat, rozhodně si to nenechte ujít. Povšimněte si velmi vysokého hodnocení 8,4 na IMDb...

http://www.arte.tv/de/gelobtes-land-von-peter-kosminsky/6565218,CmC=6565184.html
mirekv (7169)|3.1.2015 18:23
Paralelní svět
Nějakou dobu jej mám nachystaný a dnes ho zrovna dávali na Cinemě, tak jsem se podíval. Ach Bože, za co mě trestáš? Hloupý film s hloupou zápletkou, hloupým dějem, hloupými dialogy, že jsem raději nešel na pivo! Ten suverénně předčil i skvosty jako Armageddon či Den nezávislosti!
Konďa (586)|3.1.2015 18:40
[QUOTE=mirekv;503821]Paralelní svět
Nějakou dobu jej mám nachystaný a dnes ho zrovna dávali na Cinemě, tak jsem se podíval. Ach Bože, za co mě trestáš? Hloupý film s hloupou zápletkou, hloupým dějem, hloupými dialogy, že jsem raději nešel na pivo! Ten suverénně předčil i skvosty jako Armageddon či Den nezávislosti![/QUOTE]
Také jsem koukal. Kéž by i v životě býval takový hapy end :-I
mirekv (7169)|3.1.2015 19:17
Pozor, změna, spletl jsem si to s filmem Paralelní světy, právě ten mám nachystaný na podívání.