Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozdiel medzi Panasonic TX-L42E6E a TX-L42E6B

danielson (44)|14.4.2014 10:39
Neviete niekto poradit aky je rozdiel okrem urcenia trhu a horibilneho rozdielu v cene medzi:

- TX-L42E6E
http://led-televizory.heureka.sk/panasonic-tx-l42e6e/

- TX-L42E6B
http://www.amazon.co.uk/Panasonic-TX-L42E6B-42-inch-1080p-Freeview/dp/B00BHU9CYC

Nevedel som sa pre-googlit ze ci nie je rozdiel vo frekvencnom rozsahu.
Som teraz v UK a sa mi to vyplati poslat zo Slovenska aj napriek postovnemu. Tak aby som sa neodrbal ze to zapojim a zistim ze mi nieco dolezite nebude fungovat.
RoPo (6061)|14.4.2014 11:25
Hnedle jsem si vzpomněl, že v UK jsou jiné vidlice pro síťové napájení. Tedy jiná přípojná šňůra.
danielson (44)|14.4.2014 11:53
[QUOTE=RoPo;486711]Hnedle jsem si vzpomněl, že v UK jsou jiné vidlice pro síťové napájení. Tedy jiná přípojná šňůra.[/QUOTE]

To je najmenší problém. Už jednu mám pripravenú ;)
Napetie je v podstate totožné - 240V pokiaľ viem
danielson (44)|22.4.2014 12:53
Tak sa spytam inac a skusim to rozkuskovat: ma Europa normu na rozsah televizneho pasma? Asi ano podla toho: http://en.wikipedia.org/wiki/Television_channel_frequencies
Nie som odbornik, ale sa mi zda, ze je to vo vecsej miere UK a nasa cast Europy totozna.

Rozidel je v systeme - UK: D, G, H; Europa: K, L - tomu nerozumiem ale kanaly a frekvencie su totozne.

PAL - by mal by byt kompatibilny... UK aj SK/CZ maju PAL, a dufam ze tie minimalne rozdiely nebudu robit sarapatu.

Tiez sa do toho uz dnes miesa samozrejeme DVB... Vedel by niekto urobit nejake zavery, alebo aspon odhad ci moze nas LCD televizor fungovat v UK?
RoPo (6061)|22.4.2014 13:45
Odkazuješ na analogovou normu, ve které se v ČR již nevysílá. V UK již také ne. Zde je popis přechodu na DVB-T v UK.
Ani TV s jen analogovým tunerem v ČR jako nový kus již nekoupíš.
Ivo Mašek (10205)|22.4.2014 13:46
K, L je SECAM (ten v UK neměli a nemají a u nás již také není minimálně 20 let)
Mrkni sem: http://www.mastervideo.com/videospecs.htm
Digitál je v UK stejný, jako v Evropě kontinentální. Tedy DVB-T. Pozor: běžně je v UK šířen DVB-T2
RoPo (6061)|22.4.2014 13:48
Doplním IM: DVB-T2 v UK se využívá pro HD obsah, jinak se jede v DVB-T.
danielson (44)|22.4.2014 14:48
Takze som sa dokopal k rozdielu - TX-L42E6B od TX-L42E6E. UK model TX-L42E6B ma v sebe DVB-T2 tuner. Europsky TX-L42E6E ma len DVB-T.
Neviem ci su este nejake rozdiely, ale dufam ze nie. Dost je velky rozdiel v cene, preto tak vymyslam.

... Pukla s anglickom.
Jedine co chcem je schopny panel na pozeranie TV. A TX-L42E6E mal zaujimavu cenu... v porovnani s TX-L42E6B.
Teraz ked je tu ten rozidel v DVB-T2 vs Euro-region ... Idem prekopat forum.

Zhanam 42 LCD panel, schopny na pozeranie filmov z PC. Bude to bezat denne 8 az 13 hodin. Ocakavam ze budem sledovat aj bezne vysielanie. No a byvam v UK. Cize by bola bomba keby v UK by som vedel zohnat nieco zaujimave pomer vykon/cena. Ale tak v porovnani s EU opak je pravdou - v EU su lepsie ceny.
danielson (44)|27.5.2014 14:42
Nezakladam nove vlakno len temu torcha odklonim:
Nasiel som asi novy Panasonic TX-42AS520B, teda nie su na neho zatial recenzie. Javi sa to byt odlahcena verzia oproti TX-L42E6E minimalne o jedno HDMI a USB. - 2x HDMI a 1x USB co uz by asi aj pre mna bolo malo. Ale nemam paru co sa tika kvality obrazu.
Ma niekto potuchy o TX-42AS520B v porovnani s TX-L42E6 - ine/novsie ci horsie?...

Na jednom fore spomenul jeden clovek, ze ma oba modely a TX-42AS520B sa mu javi byt lepsie.

Tiez poskulujem po Samsung UN40F6400 alebo Sony KDL-40W605.

Hladam: uhlopriecku 40" az 42". Okolo 400£ do cca 450£. 2D staci, 3D netreba.
Ocakavam ze to prehraje mkv a mp4 -este si to odskusam osobne. Hadam nieco bude aj z DLNA.

Za tak male peniaze skoda debaty, len mi dajte vediet aby som sa vyhol niektorym z modelov ak maju nejake nedostatky, aby mi to neliezlo potom na nervy.
tdlmarek (1566)|27.5.2014 15:12
Panasonicy s označením AXxxx a ASxxx jsou nové modely 2014. AS520 spadá stejně jako loňská E6 do low-end segmentu, s tím souvisí podobná výbava a cena.

Recenze zatím v podstatě nejsou, na to si budeme muset ještě chvíli počkat. V hlavním vlákne jsem se pokusil vytvořit nějaký základní přehled - mohl by ti napovědět, jak jsou jednotlivé modely poskládané vedle sebe.

Pro jistotu koukni do oficiálních specifikací ale mně se zdá, že AS520 je totéž jako AS600, akorát bez smart funkcí. Říkám to proto, že recenzi AS600 očekávám během několika týdnů na http://www.flatpanelshd.com/, což by mělo zodpovědět otázku týkající se kvality obrazu. Určitě bych si na to počkal, protože podle papírových specifikací vypadají ty nové modely skutečně lépe než loňské, takže jde jen o to, zda to potvrdí i praktické testy.
danielson (44)|27.5.2014 16:15
AS600 je za 600Ł
Viem kde ponukaju AS520 za 400Ł teda dufam ze este ju maju :)
E6E sa teraz pohybuje za 400Ł

AS520 - neverim ze nie je smart.
AS600 - Dual-Core podla Panasonic webu? bomba :) ale ta cena :/. Rozhodnem sa na zaklade tetstu sledovania mkv a mp4 v obcohde.
Idalne by bolo keby AS520 bola lepsia ako E6E.

Ak niekto ma este nejaky navrh - nahradu co sa mozno oplati viac ako Panasonic v tejto kategorii, pls dajte vediet.
tdlmarek (1566)|27.5.2014 16:45
O AS600 jsem mluvil jenom z toho důvodu, že na ni brzy vyjde recenze a její obrazové vlastnosti by měly být v podstatě stejné jako u AS520. Toť vše, nesnažil jsem se doporučovat vlastní AS600.

S těmi smart funkcemi jsem to asi moc zjednodušil, na AS600 jich prostě jen bude víc a nejspíš poběží o něco svižněji. Ale jak říkám výše, na tomhle zde nezáleží.