Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): bzučení plazmy

Neregistrovaný (0)|11.4.2014 20:14
Tazatel: szamotys

Znění dotazu: dobrý den, mám 3 měsíce panasonic p50st60e. televizi zezadu na asi základní desce bzučí nějaký kondenzátor nebo něco. pokud večer sleduju televizi a mám ji na volume asi 8, tak to bzučení jde do zvuku trošku slyšet. a jak se na to zaměříte, už se toho nemůžete při sledování televize zbavit. má cenu to reklamovat, nebo je to daň plazmy? nejsem si vědomej, že by to dělala hned když jsem ji jako novou zapl. při světlejších barvách na tv mi to připadne silnější.
děkuji za rady, názory

Technika, které se dotaz týká: panasonic p50st60e
KamilZ (10277)|11.4.2014 20:34
Malé pískání/bzučení bývá (zdroje jsou podseknuté, šetří se), ale pokud je to rušivé při sledování TV, tak rozhodně reklamovat a nenechat se odbýt. Tolerovat to lze např. pouze pokud je slyšitelné pouze s "nalepeným uchem na TV".
tdlmarek (1566)|11.4.2014 21:05
Podle mě bzučí zkrátka všechny a je to daň za plazmu. A obávám se, že pohled servisu a uživatele na to, co je rušivé, se bude dost rozcházet - stejně jako s cloudingem. Toť můj osobní názor.

Zkusit reklamaci samozřejmě lze, ale pokud se jedná o klasický plasma buzz a nikoliv skutečnou vadu, tak by se to řešilo výměnou za jiný kus. Ten sice může být lepší, a nebo také daleko horší.
RoPo (6061)|11.4.2014 21:14
Kondenzátor rozhodně nebzučí. Většinou "bzučí" cívka (...jinde tyristory hrají ódu...). Pokud se bzukot objevil časem, což může vlivem povolení vinutí teplem, tak reklamovat a jak píše KamilZ nenchat se odbýt, pokud to je rušivé při sledování TV. Řeší se to výměnou desky, na které je "bzukot" slyšet.
vivid.sk (11472)|11.4.2014 21:59
[QUOTE=KamilZ;486502] Tolerovat to lze např. pouze pokud je slyšitelné pouze s "nalepeným uchem na TV". [/QUOTE]
Myslim, ze to by si neuspel :). Bzucanie PDP je pocut v absolutnom tichu z dvoch metrov. Kazda jedna. Hlavne pri zmenach svietivosti (biela barba, viac bzuci - je to standardna vlastnost).

Samozrejme, pokial to obtazuje aj pri bezne nastavenej hlasitosti - treba to reklamovat. U kazdeho jedinca je ale prah citlivosti rozny, preto je tazko posudit tvoj kus. Ale asi sa opakujem, to iste napisal tdlmarek.

[QUOTE=;486499]mám ji na volume asi 8, tak to bzučení jde do zvuku trošku slyšet[/QUOTE]
Nastavena hlasitosti nema na to vplyv, nejde to z repro. Pokial by na to mala vplyv hlasitost - reklamacia.
joeh (1358)|11.4.2014 22:25
- tak som ten bzukot otestoval v úplnom tichu - 50 palec Samsung /5ročná/ - ticho, 65 palec Panasonic /nová/ - ticho. Skutočne to funguje len s tým "nalepeným uchem na TV".
V prípade bzukotu pri hlasitosti 8 je reklamácia naprosto opodstatnená - pravdepodobnosť zvyšovania intenzity bzukotu je veľká.
bastlir (3245)|11.4.2014 23:10
[QUOTE=RoPo;486505]Kondenzátor rozhodně nebzučí. Většinou "bzučí" cívka (...jinde tyristory hrají ódu...). Pokud se bzukot objevil časem, což může vlivem povolení vinutí teplem, tak reklamovat a jak píše KamilZ nenchat se odbýt, pokud to je rušivé při sledování TV. Řeší se to výměnou desky, na které je "bzukot" slyšet.[/QUOTE]
Přesně tak, dnešní zdroje už neobsahují klasická trafa, neboť jsou tzv. spínané. Ale to už platilo u CRT, jakmile začalo něco pískat, blížila se smrt TV, tedy nebavím se o "lampovkách".
vivid.sk (11472)|11.4.2014 23:12
[QUOTE=joeh;486512] ...ticho....[/QUOTE]
Treba tu TV ale predtym zapnut :D
joeh (1358)|11.4.2014 23:25
[QUOTE=vivid.sk;486522]Treba tu TV ale predtym zapnut :D[/QUOTE]

- jáj, to ma nenapadlo...