Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problém s převodem VHS do PC

Pepa91 (16)|8.4.2014 23:01
Zdravím lidi

chtěl bych po mnoha letech konečně převést několik vhs kazet do pc jenže nějak mi to nejde!!!

mám TV kartu Kworld VS-DBVT-210RF, hybrid...jinak známé jako KW DBVT 210SE hybrid..ovládače bych měl mít nainstalované ve správci zařízení se to nazývá Philps SAA713X, hybrid capture device nooo

připojím k VHS přehrávači který má jen scart.....redukci scart nebo převodník tak nějak která má název VMC-91 je trošku divná protože tam chybí několik pinu schválně..ale myslím že by to neměl být problém .. k té redukci připojím 3 cinche teda červený,žlutý a bíly a druhý konec což je asi Svideo výstup připojím do TV karty a myslel jsem že to v poho stačí pustil jsem programy jako je virtualdub,windows movie maker,hyper media center a TiVme ale nic se nestalo...potom jsem zkusil jen normal analogovou antenu připojil k vhs přehrávači RF OUT a připojil k TV kartě a v programu TiVme, když dám ladit signál, tak to najde... a obraz šlape ...jenže bez zvuku...tak jsem nevěděl co dělat a zkusil jsem to že jsem nechal antenu a přes scart redukci jsem si zas připojil 3 cinche které jsem napojil na další 3 cinche (samice) a druhy konec Jack připojil do konektoru Line in ale stejně nic obraz jo ale bez zvuků ... ve spravci zvuku nebo hlasitosti mam vše v pořádku nemám ztlumené důležité věci

Prosil bych moc o radu ..já už vážně nevím co dál...zaráží mě že třeba nejde ten první způsob S-videem
bastlir (3245)|9.4.2014 01:37
http://www.czc.cz/kworld-vs-dvbt-210rf-bulk/46365/produkt/acc7elgr7qg9dbl4pfgegfprrc/diskuse
1. raději bych použil přímou HW konverzi třeba do AVI či mpg. Prodavá se k tomu za pár korun specializovaný HW třeba do USB.
2. VMC-91 jsem jednou přeletovával. Ono jen na zvuk a video tam víc pinů není třeba. Doporučuji spíš přímou kabelovou redukci, kde na straně RCA bude OUT.
3. Vypadá to na kolizi zvukové normy.
Pepa91 (16)|9.4.2014 14:05
Moc děkuji za odpověď

omlouvám se nejsem nijak moc technický typ "bohužel" chtěl bych se zeptat co myslíte tím přímá HW konverze-specializovaný HW do USB myslíte něco jako Easycap věcička?

a máte namysli tuto redukci? http://eshop.kak.cz/zbozi/kaa195-redukce-scart-3x-cinch-s-video-prepinatel/

fakt se omlouvám jsem takový tupec přes tyhle věci

A nešlo by to ještě nějak jinak nějaké způsoby které jsem ještě nepoužil a mohl zkusit? Abych furt nemusel kupovat něco? Mám mnoho kabelů které mi jsou vlastně úplně k ničemu až se sám divím proč mi toho dali tolik.
bastlir (3245)|9.4.2014 22:25
1. Omluvy typu "jsem tupec" tu nejsou na místě. Každý se prostě jen zabýváme něčím jiným.
2. Ty kabelové redukce (viz odkaz) nemám moc rád, i když se nabízejí, protože bývají zdrojem poruch. Raději si koupím či vyrobím kus kabelu, kde v tomto případě je na jednom konci scart a na druhém třeba cinch. Nejlepší jsou takové, kdy na jednom konci je scart a na druhém konci 6x cinch = 2x žluté video (in+out), 2x bílé audio L (in+out), 2x červené audio R (in+out). http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=2935
3. Tím HW převodníkem jsem mysle něco takového: http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=2477
Já k tomuto HW převodu používám MMC EMTEC Movie Cube D850H, který mi to hned ukládá na interní HDD.
KamilZ (10277)|10.4.2014 06:08
Pokud máš jen několik kazet, tak se na to vykašli a dej to firmě, výsledek bude neskonale lepší. Jestli jich máš hodně, tak výše zmiňované převodníky jsou "hračky", podívej se raději např. do bazaru na tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37163-Grass-Valley-ADVC110
Pepa91 (16)|10.4.2014 12:50
Děkuji moc za odpovědi

něco zkusím ještě ... a pokud to nevyjde tak si seženu nějaký ten HW převodník teda :)

jinak těch kazet co mám v plánu převést do PC je mnoho....hlavně staré závody F1 těch mám strašně moc.

jinak s tou analogovou anténou kterou jsem z vhs přehrávače připojil do tv karty jsem myslel ze když naladím signál v programu TiVme, tak že mi to přehraje jak video tak zvuk...měl jsem za to že analogová anténa umí obojí...video ale dokážu naladit jak jsem psal v prvním příspěvku.
bastlir (3245)|10.4.2014 17:54
Převod videa prostřednictvím modulátoru je snad tím kvalitativně nejhorším. Proč myslíš, že ve videopravěku se kopírovalo z videa na video prostřednictvím kabelu scart-scart?
geronimoh (2327)|10.4.2014 19:02
Ještě mně napadá možnost převodu do PC pomocí digitální videokamery. Nemám s tím zkušenost, takže neporadím víc, ale kdysi to tu odborník s nickem "Pitomec" radíval, že digi.kamery mají kvalitní A/D převodníky a dají se použít k digitalizaci VHS kazet. Ty první "Digital 8" a "DV" se dají sehnat za babku. Jen musí poradit někdo kdo to zná. Já převádím jen na DVD rekordér. Plně mi to vyhovuje.
bastlir (3245)|10.4.2014 19:58
S tím mám zkušenost i já. Dříve k této digitalizaci jsem použil svého Soňáka (DV8). Je v tom ale jeden zásadní zádrhel. Ačkoliv kamery mívaly CINCH konektory, ty ale byly defaultně nastavené v režimu OUT. Musel sis nejdříve najít někoho, kdo měl zkušenosti se softwarovým odblokováním kamery pro nahrávání z vnějšího zdroje. Dalším krokem byla úprava DO (na kameře nebylo žádné vhodné ovládání), kdy jsem z vhodné kalkulačky použil tlačítka, která jsem pak musel do DO nabastlit. Pak vše za cenu ztráty záruky funkovalo, ale s perfektními výsledky.
Pepa91 (16)|10.4.2014 20:23
No mám starší kameru také Sony na kazety ještě ... taktéž tam mám 3 cinch konektory...nooo abych pravdu řekl tak jsem to tak dělával dříve ale problém byl v tom že to bylo časově náročné a s kvalitou jsem měl problém ale s tou kvalitou za to si mohu sám ta kamera zvládla klasické rozlišení 720x480 ale já byl dřív ještě malé děcko a nevěděl jsem jak změnit kvalitu videa při převodu a do pc jsem to dostal v rozlišení 320x240 což není nijak extra super obraz :D ale naštěstí ty původní nahrávky ještě mám

jinak jsem si ještě dnes zajel koupit USB Video grabber nějaký SilverCrest a funguje to ....jenže ted jsem zjistil že videopřehrávač trošku blbne respektivě mi skáče obraz ...tak jsem si přesunul videopřehrávač k TV a pustil a v TV také skáče ....jen jsem se chtěl ujistit kde je chyba a ta je nejspíš ve videopřehrávači .... tak jsem chvíli koumal co bych mohl udělat a ted to řeším tak, že jsem dál dekl pryč a při přehrávání dám k pásce nějakou plastovou tyčku a trošku zatlačím na pásku a obraz se srovná ale držet to takhle třeba 2 hodiny není moc příjemné :)

moc Vám děkuji za odpovědi a za pomoc.
geronimoh (2327)|10.4.2014 20:36
Pokud chceš dostat z VHS kazet co nejlepší obraz, tak kup použitý videorekordér Super VHS (S-VHS), ideálně s funkcí TBC (korektor časové základny) a propoj to kabelem S-Video (pokud tedy má ten graber SilverCrest S-Video vstup). Videorekordér S-VHS můžeš pak zase prodat, už pár let neklesají na ceně. Doporučuji JVC, nebo Panasonic. Ceny se pohybují okolo 1500 Kč ( někdy i méně).
bastlir (3245)|10.4.2014 21:41
A co si rovnou koupit střihací studio?:) Nee, ale zkusil bych na kazetách na navíjecí straně třeba palcem mírně utáhnout pásek a na videu funkcí track (bývá na DO) doladit stopu. Jinak nejlepší je kazety přehrávat na videu, na kterém se i nahrávaly.
Saxel (2279)|11.4.2014 10:59
[QUOTE=bastlir;486410]A co si rovnou koupit střihací studio?:) Nee, ale zkusil bych na kazetách na navíjecí straně třeba palcem mírně utáhnout pásek a na videu funkcí track (bývá na DO) doladit stopu...[/QUOTE]
To obvykle moc nepomůže. Pro kvalitní digitalizaci je velkou výhodou přehrávač s funkcí TBC, jak uvádí geronimoh. Už o tom byla řeč v jiném vlákně i s ukázkou rozdílů: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37041-Prevodnik-Grass-Valley-Canopus?p=485269&viewfull=1#post485269
Pepa91 (16)|11.4.2014 14:50
Určitě se pokusím o něco - zkusím se hrábnout ve videopřehrávači,utáhnout pásek a uvidíme...právě že používám přehrávač kterým jsem tehdy nahrával všechny filmy atd.

Jnak učitě uvažuji o tom S-VHS s funkcí TBC...ten rozdíl ve videu je teda ohromný...když to přidržuji nějakou tyčkou ve videopřehrávači tak obraz je solidní ..opravdu moc pěkný jen nějak docílit toho aby neskákal ... až bych nějaké video převedl do PC tak jistě mám mnoho programů kterými bych ještě doladil video- at už světlo,kontrast,ostrost,barvy atd ...a zvuk :) nebo bych se pokusil přesněji řečeno.

Opět moc Vám děkuji za příspěvky :)
RoPo (6061)|11.4.2014 14:56
Podle mě, máš posunutou páskovou dráhu či napínací kladka už moc nenapíná.
Pepa91 (16)|11.4.2014 15:17
To je dost možné :( ...a dá se to vyřešit ještě nějak?
Saxel (2279)|11.4.2014 18:48
Dalo by se seřídit páskovou dráhu, ale bez měřících přístrojů bych se do toho nepouštěl.

Odeslano pomoci Tapatalk
bastlir (3245)|11.4.2014 22:34
[QUOTE=RoPo;486477]Podle mě, máš posunutou páskovou dráhu či napínací kladka už moc nenapíná.[/QUOTE]
Přesně tak! Já bych už do toho příliš peněz necpal. Jen bych nastavil odvíjený unašeč a stopu posunutím hlavy k čemuž slouží jeden regulační šroubek. I bez měřícího přístroje lze jako referenční kazetu použít jakoukoliv vlastní nahranou kazetu a stopu nastavit subjektivním sledováním na TV. Většina VHS přehrávačů to má v přiměrěném rozsahu jako uživatelskou funkci. Mimochodem v servisu se to dělává podle půjčené kazety, protože nemá cenu zákazníkovi nastavit hlavu tak, aby se už nemohl dívat na svoji filmotéku, byť by to bylo jako z výroby. Ale k podstatě věci ... můj otec má několik tisíc (!) kazet, které také chtěl zdigitalizovat. To je teda na mašli a také jsem uvažoval o koupi nějakého specializovaného železa. Jenže pak jsem si vzal do ruky seznam nahrávek a zjistil jsem, že převážně většinu filmů si mohu ve vyšší kvalitě stáhnout z netu, a tedy že se nevyplatí za tím účelem nic kupovat.
RoPo (6061)|11.4.2014 22:41
Některé VHS stroje měli elektronickou regulaci trackingu v možnostech ladit dálkovým ovladačem. Jedno takové video ještě mám.
Odstraňovalo se tím skákání obrazu, rozsypání řádků v horní, dolní části obrazu, šum v horní, dolní půlce obrazu nebo i barevnost obrazu.
Pokud toto nepomohlo, tak již servis a to buď na vyčištění páskové dráhy či hlav nebo výměna některých mechanických částí dráhy nebo mechanické seřízení.
bastlir (3245)|11.4.2014 23:03
[QUOTE=RoPo;486517]Některé VHS stroje měli elektronickou regulaci trackingu v možnostech ladit dálkovým ovladačem. Jedno takové video ještě mám.
Odstraňovalo se tím skákání obrazu, rozsypání řádků v horní, dolní části obrazu, šum v horní, dolní půlce obrazu nebo i barevnost obrazu.
Pokud toto nepomohlo, tak již servis a to buď na vyčištění páskové dráhy či hlav nebo výměna některých mechanických částí dráhy nebo mechanické seřízení.[/QUOTE]
No vždyť jsem to tu už psal. Jenže když nemáš nastavený tah, respektive brzdy, pak stejně honíš pásek po hlavě semtam. Jako nouzovku právě můžeš ručně utáhnout pásek v kazetě.
Pepa91 (16)|12.4.2014 11:37
Nooo tak to bude sranda to odzkoušení videopřehrávače ... zkusím pár věcí které jste mi tu napsali a napíšu zda se povedlo
bastlir (3245)|12.4.2014 12:54
[QUOTE=Pepa91;486545]Nooo tak to bude sranda to odzkoušení videopřehrávače ... zkusím pár věcí které jste mi tu napsali a napíšu zda se povedlo[/QUOTE]
Já bych na tvém místě to řešil nejspíš tak, že bych si vybral nějakou svoji dobře nahranou kazetu s nepoškozeným páskem jako referenční, popadl video a oboje odnesl do servisu k seřízení. Do týdne to můžeš mít doma a za přijatelnou cenu. Pokud totiž nevíš, jak nastavit páskovou dráhu a brzdy, spíš vic pokazíš.
Pepa91 (16)|13.4.2014 11:39
Asi to tak udělám raději.

A zkoušel jsem dát jinou kazetu a ta šla normálně celkem ...... obraz neskákal nijak výrazně

Jinak jsem ještě našel 2 VHS přehrávač, který se ještě tak před 4-5 lety používal a co si vzpomínám tak tam nebyl vůbec žádný problém s obrazem ovšem se tu vyskytl další problém a to dost velký....strčím do zásuvky a nic se nestane...nerozsvítí se ani display..ale je tam nějaký náznak když to zapojím tak to jakoby cvakne uvnitř jde to slyšet a někdy se pohne i kazetová mechanika..je možné že mám nějaký špatný kontakt třeba zoxidovaný? Ono možná je i pravděpodobné ale netuším.
bastlir (3245)|13.4.2014 11:46
[QUOTE=Pepa91;486612]Asi to tak udělám raději.

A zkoušel jsem dát jinou kazetu a ta šla normálně celkem ...... obraz neskákal nijak výrazně

Jinak jsem ještě našel 2 VHS přehrávač, který se ještě tak před 4-5 lety používal a co si vzpomínám tak tam nebyl vůbec žádný problém s obrazem ovšem se tu vyskytl další problém a to dost velký....strčím do zásuvky a nic se nestane...nerozsvítí se ani display..ale je tam nějaký náznak když to zapojím tak to jakoby cvakne uvnitř jde to slyšet a někdy se pohne i kazetová mechanika..je možné že mám nějaký špatný kontakt třeba zoxidovaný? Ono možná je i pravděpodobné ale netuším.[/QUOTE]
Pokud je tam nějaký kontakt, nebude přístupný z páskové dráhy. Spíš to vypadá na zdrojovou část. Do toho se nepouštěj. Navíc některá videa mají světelné čidlo, které po odkrytování přístroje ho vypne.
bastlir (3245)|13.4.2014 11:58
Pepa91 (16)|13.4.2014 14:01
Pěkné zařízení ale trochu drahé :)

s tím světelným čidlem..nevím zda se to týká toho...ale stávalo se mi, že když jsem odkryl dekl z VHS přehrávače a strčil kazetu tak mi to furt vracelo kazetu zpět ven...a furt takhle dokola to dělalo...pak jsem položil dekl na to a najednou to šlo.....možná že je to absurdní ale mě se to fakt stalo...kazeta vše bylo v poho...je možné že tohle způsobilo to čidlo?
bastlir (3245)|13.4.2014 17:52
[QUOTE=Pepa91;486635]Pěkné zařízení ale trochu drahé :)

s tím světelným čidlem..nevím zda se to týká toho...ale stávalo se mi, že když jsem odkryl dekl z VHS přehrávače a strčil kazetu tak mi to furt vracelo kazetu zpět ven...a furt takhle dokola to dělalo...pak jsem položil dekl na to a najednou to šlo.....možná že je to absurdní ale mě se to fakt stalo...kazeta vše bylo v poho...je možné že tohle způsobilo to čidlo?[/QUOTE]
Ano, to je přesně ono. Navíc toto čidlo bývá pod "šasí" osvětlováno přes plexi tyčinku.
Pepa91 (16)|13.4.2014 19:02
Ahaaaa děkuji za info. :)

ještě mám takovou "blbou" otázku..mám také dost velké potíže s přetáčením kazet, když chci přetáčet ve videu tak se furt stává to, že mi páska vyjede z té dráhy a pak dochází k tomu nepříliš oblíbenému efektu k "zamotání" v horší případě ke zničení pásky což se mi dnes povedlo ale naštěstí to byla kazeta kde nebylo nic zajímavého. Tak nevím jestli mám rozdělat tady 50 kazet spíše víc a přetočit to ručně nebo jak. Ve videu je to obrovský risk. Nápady bych měl jak to udělat ale to by bylo dost o "držku" myslím si že bych spíše ty pásky úplně zníčil...nějaký bezpečnější způsob
geronimoh (2327)|13.4.2014 19:23
[QUOTE=Pepa91;486659] ......Tak nevím jestli mám rozdělat tady 50 kazet spíše víc a přetočit to ručně nebo jak. Ve videu je to obrovský risk. Nápady bych měl jak to udělat ale to by bylo dost o "držku" myslím si že bych spíše ty pásky úplně zníčil...nějaký bezpečnější způsob[/QUOTE]

na aukru koupíš za 200 Kč videorekordér v mnohem lepším stavu, než je ten tvůj. Nebo kup rovnou Super VHS, ten později snadno prodáš a dostaneš z kazet o třídu lepší obraz B-)
Pepa91 (16)|13.4.2014 20:14
To je skutečně takový extrémní rozdíl v obraze? Ten odkaz co se tu posílal respektivě to video (srovnání S-VHS vs VHS) jsem viděl to je pravda. Ale to se mi zdálo trošku přehnaný na straně VHS tam ten obraz byl hodně špatný..takový extrém nemám ani já i přesto, že mi obraz skáče chvílema :)
geronimoh (2327)|13.4.2014 20:42
Nevím, jestli je ten rozdíl "extrémní", ale je o třídu výš. Navíc ho pak posíláš z videorekordéru do PC, nebo jiného rekordéru přes rozhraní S-Video, což je taky kvalitativně o třídu výš. K tomu TBC (Time Base Correction) a výsledek je jasný (pokud nemáš vytahaný pásek, což je celkem časté u videokazet s délkou 240min.)
bastlir (3245)|13.4.2014 22:18
Když vidím, jaký máš doma šrot, připojuji se ke kolegům, aby sis něco koupil. V horším případě si pak toto zařízení můžeš nechat nastavit dle kazet. Opravu toho tvého odkaduji na 1500-2000 Kč.
Rondo5 (16)|14.4.2014 00:00
nemáte niekto napredaj advc-55 ?? pripadne niečo podobne? dakujem
Pepa91 (16)|20.4.2014 19:36
Tak já Vás opět zdravím

Poslechl jsme Vás a koupil si nový videopřehrávač které jde perfektně obraz neskáče skvělé v TV (ALE)

zapojil jsem to k PC...pustil jsem si program Windows Movie maker ve kterém pouštím ta videa a mám tu zřejmě problém s těmi formáty (Standard pro videa) mám tam klasiku 2 typy NTSC, PAL B,D,G,H,I,M a další a několik SECAM typů.....jinak většinou když vyberu něco z toho a pustím tak video se trhá nebo zasekává v nějakých okamžicích....zkoušel jsem všechny formáty nejlépe mi šel hned ten první NTSC_M...ale to je zrovna černobílý typ a tak nějak nevím co dál..zda mám zkusit nějaký jiný program zkoušel jsem VirtualDUB ale tam když dám capture avi tak se to okamžitě sekne.

Prosím Vás nemáte nějakou radu? :)
bastlir (3245)|20.4.2014 20:29
Tady to asi bude něco lepšího, např. od Adobe, Pinnacle apod.
RoPo (6061)|20.4.2014 21:51
[QUOTE=Pepa91;487175]Prosím Vás nemáte nějakou radu?[/QUOTE]

Předpokládám, že máš standardní video přehrávač s PAL výstupem, který je obvyklý v Evropě. Takže zvol PAL D/K.
Pepa91 (16)|22.4.2014 14:56
Omlouvám se že jsem nenapsal dříve teprve dnes jsem se k tomu dostal

ve windows movie makeru nemám PAL D/K pokud bylo takhle myšleno......D samotné tam je ...K už ne..nainstaloval jsem si program CyberLink PowerDirector 7..tam vypadá dobře PAL_M... ale trošičku se v tom ztrácím protože někdy PAL_M blbne že ten obraz je posunutý dolu..stalo se mi to ve chvíli kdy na kazetě dávaly jiný pořad... pak jsem dal PAL_D a to celkem šlo obraz byl srovnaný ale místama se to zadrhávalo na pár milisekund

I když ted si říkám že v CyberLink PowerDirector 7 když natáčím v PAL_D tak mám cpu na 90-100% tak možná proto se mi to seká?

Moc Děkuji za rady
Pepa91 (16)|25.4.2014 11:54
A ještě bych se chtěl zeptat ono je asi zbytečné to převádět v rozlišení 720 nebo 1080 že? Ten obraz stejně nebude lepší ne?
geronimoh (2327)|25.4.2014 12:27
... asi zbytečné ( pokud máš hodně místa na pevném disku, tak raději nastav vyšší datový tok, než rozlišení )

můžeš to ale vyzkoušet a uvidíš sám

VHS : rozlišení přibližně 576x240
S-VHS : rozlišení přibližně 576x400

http://cs.wikipedia.org/wiki/VHS
RoPo (6061)|25.4.2014 13:48
PAL M se u nás nepoužíval. Předpokládám, že videopřehrávač také nemáš s touto normou. Proto zvol PAL D/K nebo jak píšeš, co máš v nastavení, tak PAL D.
Pepa91 (16)|25.4.2014 16:48
nevidím v tom žádný rozdíl mezi klasikou 480 nebo 720 či 1080....většinou dávám těch 768x576. S tím datovým tokem pořádně nevím když jsem dal moc tak video nestíhalo když málo tak to už nebylo ono..kdybych aspon ten datový tok mohl nastavit ještě před tím než začnu s převodem vhs videa do PC. Nemám tu možnost to nijak přednastavit aby tam byl nějaký datový tok který bych chtěl... to se udělá samo..potom mám video na světě v PC ale už to nepůjde nijak zachránit pokud to bude špatná kvalita aspoň myslím
Pepa91 (16)|25.4.2014 16:54
chvílema je PAL M skvělé..pak zas PAL D u toho jak jsem říkal se mi stává že chvílema se video kousne na okamžik a procesor mám na 90-100% takže netuším zda je chyba s formátem nebo tím standardem PAL nebo je to jen tím, že mám "PC šrot"
geronimoh (2327)|25.4.2014 19:08
Tak zatížení procesoru 90-100%, to je moc. To ti nestíhá. Já zkoušel grabovat VHS do PC kdysi dávno a s procesor Pentium 4 to stíhal úplně v pohodě. Tipuji na nastavení formátu. Ale to ti musí poradit někdo jiný, já digitalizuji VHS-ky s pomocí DVD rekordérů do MPEG2.
romana51 (355)|16.5.2014 19:17
Zeptám se více znalých:
Potřebuji převést video z velkých kazet S-VHS do PC. Sice to umím, ale potřebuji poradit, jaký způsob je kvalitnější. Mám videorekorder Panasonic NV-HS900 a převod provádím přes videokameru SONY DCR TR8100E, která má odblokované nahrávání (kdysi to prováděli v GIO Praha). A nyní dotaz co je kvalitnější:
a) přímo nahrávat přes kameru do PC (do kamči kabelem SVHS + audio a z kamči do PC kabelem iLink (FireWire), nebo
b) napřed nahrát do kamery na pásku D8 a potom z kamči do PC.
Nejsem si jistý, jestli při přepisování rovnou (bez pásky) také funguje TBC.

Díky za radu !!
RoPo (6061)|16.5.2014 19:43
Přímo přes kameru jako A/D převodník bez záznamu na pásek.
romana51 (355)|17.5.2014 15:51
Díky za radu, ale potíž je v tom, že při kopírování je nutno mít kameru ve funkci Player a v kameře musí být kazeta. Takže se video nahrává na kazetu, ale současně i do PC.
Dobré je, že se ušetří polovina času, když to současně zapisuje i do PC. Kdysi jsem používal pouze přepisování ze SVHS na kazety D8, když jsem si digitalizoval nahrávky pořízené kamerou SVHS. Také jsem pochopitelně sestříhané video zálohoval na pásky D8.
1hroch (865)|17.5.2014 17:52
To je divne. Ja jsem si kdysi hacknul 8000 a tam mi to slo bez zaznamu na kazetu. Jen analog vstup AV do kamery a FireWire do compu. Uz si nepamatuji, zda kazeta musela byt pritomna v kamere. Jen se kamera prepnula do fce Player a v Menu VTR Set se navolilo A/V->DV Out?.
RoPo (6061)|18.5.2014 11:46
Vím, že u některých kamer po odblokování to šlo jak píšeš, jen s vloženou kazetou. Jiné kamery zase uměly A/D převod bez kazety. Pokud máš kameru ve které musí být kazeta, tak tam jednu kazetu "hobluj" dokola.
romana51 (355)|18.5.2014 13:02
Já jsem zagooglil a na stránce: "mujweb.cz/drkaufmann/DRK_DVIN.htm" jsem našel k problému vysvětlení.

Cituji (třeba to také někomu pomůže):
U videokamer Sony formátu D8 je navíc odblokován také analogový vstup (composit, Y/C) z běžných konektorů Cinch a miniDIN, na videokazetu je přitom signál ukládán digitálně. Použití je neomezené – záleží pouze na vaších aplikacích, obraz se nahraje digitálně, a pak jej lze dále digitálně zpracovávat, kopírovat, archivovat... a vždy již ve 100% kvalitě a bez jakékoliv generační ztráty! Analogový / Fireware vstupy se přepínají u řady TRV 110 atd. automaticky, pokud není připojen Fireware, je aktivní analogový vstup, jakmile je zapojen Fireware - aktivuje se a analogový vstup je deaktivován (což znamená, že je nejprve nutno video nahrát na kazetu a poté po firewiru do počítače - elegantně získáme záznam s timecodem, nicméně pro nahrávání je nutno upravit dálkové ovládání pro REC v modu VTR- player).
U řady D8 roku 2000 - TRV 120 atd. lze aplikovat výše popsaný postup, ale máme také druhou možnost - v MENU je položka A/V-dv out, která umožňuje průchod signálu do počítače přímo ( kamera funguje jako A/D převodník - nenahrává, pouze konvertuje signál ), při tomto postupu však nemáme k dispozici timecode a některé karty tento mód neumožňují.

Ono to u mne může být PCI kartou, kterou jsem oprášil (doslova). Je to FAST DV now a byla dodávána od GIO Praha i s Premiere 5.1, do které se prováděl Capturing. Pod Ediusem s Win8.1 jsem jí nerozchodil, ale když jsem nainstalil "starou" Premiere CS3, kterou se mi podařilo i aktivivat, funguje i pod Win8.1.

Při mém dotazu mi šlo hlavně o to, je-li stejná kvalita překopírovaného videa způsobem přes kazetu a bez kazety při přímém průchodu. Zatím kazetu "hobluju" dokola, mám jich ještě několil nepoužitých.
1hroch (865)|18.5.2014 16:35
FAST DV now - to ma FireWire vstup? Ja, protoze jsem mel MB bez integrovaneho FireWire, tak jsem pouzival jen PCI adapter s NEC chipem. Vlasatni Capture jsem provadel primo pres Capture v Premiere - jak z kazety, tak pri primem prevodu A/D pres kameru.
Ale bud rad, ze ti to jde alespon touto krkolomnou cestou, kdyz EU pantati maji strach, aby jsi si nahodou nezaznamenal na kazetu neco jineho nez co leze z objektivu.