Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém při ladění Telky a Fandy na Skylinku

tommo37 (2)|7.4.2014 16:14
Ahoj,

v únoru se na Skylinku přelaďovala Telka a Fanda, ale když dám dovyhledat nové služby na zadané frekvenci, nic to nenajde. Celý problém je (alespoň z mého pohledu) poněkud více matoucí:

- Jedná se o televizi Sony Bravia KDL-40EX505 s CI modulem (tuším, že Neotion) a kartou Skylink, klasická karta bez placeného balíčku.
- Při vstupu do automatického satelitního ladění se jako jediný satelit zobrazuje Thor 0.8°W, přičemž když jsem ladil posledně, tak pokud vím, byla tam klasická Astra.
- Všechny již naladěné programy fungují (kromě zmíněných dvou přesunutých).
- Když dám na tom "Thoru" ladit pro nové služby na frekvenci (a dalším nastavení) s Fandou a Telkou, nic se nenajde.
- Kvalita signálu plná, síla signálu střední.
- Anténa je společná pro celý dům (ale je to dům plný starších lidí, kteří toto neřeší, a většina z nich satelit ani nepoužívá).

Je možné zkusit to naladit celé znovu, ale nerad bych, aby mi to vymazalo všechny programy a pak to nic nenašlo... V nabídce typu ladění je ještě "Síťové ladění", to jsem nezkoušel, neboť nevím, co to je, a raději jsem se chtěl prvně zeptat tady.

Nemáte někdo představu nebo nějaký tip, jak postupovat dále?

Děkuji předem za všechny odpovědi.
Dagy2 (3153)|8.4.2014 09:39
nepoznám novšie Sony ale u LG je takýto stav bohužiaľ len na kompletné vymazanie programov a nové naladenie.
mirekv (7169)|13.4.2014 20:39
Pokud nejde naladit ručně, automatické ladění bych nedoporučoval, může se stát, že se ztratí některé už naladěné programy.. Spíš pečlivě zkontroluj ručně zadávané údaje. Navíc se mi nějak se mi nechce věřit, že by v nabídce byl jen Thor.
tommo37 (2)|13.4.2014 23:11
Abych tedy potvrdil, že je to s tím satelitem, jak říkám, vyfotil jsem to. Viz příloha. Údaje jsem hledal několikrát, několikrát jsem je zkoušel opsat a zkoušel jsem to i v různé dny.

Nakonec jsem se však přece jenom uchýlil k novému naladění. Po naladění se taktéž v nabídce změnil satelit z Thoru na Astru. Vše už kompletně jede. Jenom bych se tedy ještě zeptal... Jaký je rozdíl mezi síťovým laděním a automatickým laděním? Oboje to našlo stejné programy, oboje smazalo původně nalezené programy, u síťového si lze oproti automatickému vybrat frekvenci, ale stejně to hledá i na frekvencích jiných...

Díky
WP_20140323_001.jpg
golfLC (1941)|14.4.2014 08:07
Vo všeobecnosti automatické ladenie vykoná ladenie na transpondéroch, ktoré má už TV nadefinované - zadané priamo vo fw-y na danú družicu. Sieťové vyhľadávanie vyhľadá programy aj na transpondéroch, ktoré v TV zadané nie sú a pribudli na družici až dodatočne.