Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Fotky na TV cez Wi-fi...

peto.vac (525)|2.4.2014 22:28
Daju sa pozerat fotky a videa priamo z fotaku cez wi-fi,ked ma fotak aj TV wi-fi...???
RoPo (6061)|3.4.2014 08:45
Otázkou je v jakém režimu na foťáku wifi umí pracovat.
AP? Umí wifi-direct? Umí DLNA (TV přehraje obsah jen z DLNA serverů)?
peto.vac (525)|3.4.2014 08:54
Aha,toto je pre mna uplna neznama,skor som xcel pocut nazor od niekoho,kto tak pozera fotky/videa,ak by to jemu slo,je teoreticka moznost,ze by to slo aj mne... :D
joeh (1358)|4.4.2014 22:57
- áno, fotky a videá z foťáku s Wi-fi sa dajú prehrávať. Konkrétne mi to ide na Sony RX10 + Panasonic 65ST60. Media server nepoužívam. Foťák wifinu + telku zaregistroval automaticky, stačilo zadať heslo siete. V menu je položka - prehrať na tv -,
potvrdiť a behom pár sekúnd sa prístroje spárujú.
peto.vac (525)|4.4.2014 23:31
Mam tam ze Pripojit k xytremu zariadeniu,ale polozka nieje vysvietena,teda sa na nu momentalne neda ist,nevies za akyx podmienok sa vysvieti/zpristupni...???
joeh (1358)|4.4.2014 23:38
- treba aktivovať wi-fi
Osobne preferujem HDMI, kábel je kábel...
peto.vac (525)|5.4.2014 00:03
No to je celkom logicke,ale akoby bolo zapnute,lebo mam v menu:
Pripojit k xytremu zariadeniu
Zakazat Wi-fi
Tieto dve polozky su nevysvietene,nemozem ix zmenit
Moznosti
Aktualne nastavenie
Obnovit nastavenie

A v moznostiax mam:
SSID
Autentizace/Sifrovani
Kanal
Maska podsiete
IP adresa serveru DHCP

Treba to neako specificky nastavit podla navodu,ci len treba nieco zapnut,aby sa dala Wi-fi aktivovat,nevies...???

Tak zase by som musel kupit HDMI-miniHDMI kabel,aspon 4metrovy,aby som nemusel stat pri telke jak tlk,ked budem prezentovat fotky a videa...
joeh (1358)|5.4.2014 00:27
- to sú možnosti konfigurácie siete - manuálne. Všetky údaje máš v zmluve od poskytovateľa netu.
Videá AVCHD ti na 99 perc. nepôjdu. Ak chceš fotky a videá prezentovať, je vhodná /u mňa povinná/ úprava v PC, export na USB flash a šup do telky /MMC/
peto.vac (525)|5.4.2014 00:42
Orange ma IP automaticky,neviem ake udaje by som mal mat v zmluve...Cize bez zapnuteho netu mi to nepojde...???
Neviem co je AVCHD...Fotky som nikdy neupravoval a ani s tym nemienim zacat...Samozrejme potom fotky dam na disk do TV,ale rad by som si ix vyskusal pozriet aj takto...
joeh (1358)|5.4.2014 00:49
- tak ako prvé skontroluj či je telka v sieti - kontrola/stav siete
peto.vac (525)|5.4.2014 12:54
Cize musi byt net zapnuty,hej...???Telka pripojena na wifine a az potom je sanca,ze to pojde...???
joeh (1358)|5.4.2014 14:34
- net nemusí byť zapnutý, za predpokladu, že foťák podporuje Wi-Fi Direct. To je bezdrôtové pripojenie na štandarte Wi-Fi, pričom prístroje komunikujú naprosto samostatne, mimo routera/modemu od Orange. Niečo ako Bluetooth, ale podstatne rýchlejšie. /cca 300 Mbs/
peto.vac (525)|5.4.2014 16:18
Teda TV pripojim na siet a potom by sa mi mali nasledne vo fotaku spristupnit tie moznosti,ktore teraz niesu...???
joeh (1358)|5.4.2014 16:31
- musíš zvoliť spôsob pripojenia, ak chceš čiste Wi-Fi spojenie foťák - telka, mimo internetovej siete, nastav na telke v možnostiach siete prístupový bod, zapni foták do režimu Wi-Fi a pohraj sa s možnosťami. Výsledkom je nadviazanie spojenia.
peto.vac (525)|5.4.2014 17:37
Telku nebudem teraz babrat,ale nieco podobne by som xcel aj s mobil-fotak,na koncerte nahram video (wifi tam asi nebude) a video poslem do mobilu a odtial na net...Mobil podporuje NFC,alebo Wi-fi Direct,je to ta funkcia,ktora mi to umozni...???
peto.vac (525)|6.4.2014 11:14
Uz som zistil,ze ked je baterka fotaku v polke,tak sa wi-fi nespristupni,takze som to zpojazdnil,v mobile som dal vytvorit pristupovy bod,ale fotak sa nan nexytil,tak neviem kde moze byt problem...Tak sa mi vcera podarilo spojit mobil s TV,kde som si cez mobil pozeral na telke fotky a videa z mobilu...V telke neviem ci a kde sa da vytvorit pristupovy bod wi-fi...