Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Reproduktory připojené k TV "cukají"

btjacker (5)|21.3.2014 14:14
Koupil jsem ke starší TV (Sony Bravia) repráky Genius SP-HF1800A a připojil do zdířky pro sluchátka. Problém je v tom že někdy hrají normálně, jindy zvuk cukne jakoby se soustava na desetinu sekundy vypnula a znova zapnula, což doprovodí zadunění basovým reprákem. Frekvence a podoba zvuku se po každém vypnutí a zapnutí TV změní. Zajímavé je, že někdy stačí parkrát reproduktory odpojit a připojit a vše hraje jak má i po vypnutí a zapnutí televize dálkovým ovladačem. Pokud ale TV zůstane vypnutá déle nebo je vypnuta a zapnuta tlačítkem na TV, cukání se zase objeví. Nejsem zvyklí řešit problém který se vyskytne jenom někdy a jenom za určitých okolností, které by na to neměly mít žádný vliv, takže mě to docela vytáčí:) Repráky mám připojené také k Bluetooth recieveru z ebaye za pár korun a přes něj hrají suprově (Když ho odpojím a vypnu, problém nezmizí takže rušením to není). Stejně tak když je připojím do výstupu na sluchátka cd přehrávače nebo gramofonu, vše hraje ok. TV má vzadu ještě dvojici cinch konektorů přes které repráky hrají bez problému, jenže hlasitost výstupu nelze ovládat DO. Stejně na tom pravděpodobně bude i SCART výstup. Kvůli reprákům za 1200 ale nebudu kupovat zesilovač za x tisíc a stejně tak nejsem ochotný ovládat hlasitost na reproduktoru. Jediné co mi asi zbývá, je vrátit repráky bez udání důvodu a zkusit jiné. Přesto mě ale zajímá, co je příčinou takového chování a jestli mi jiný model bude fungovat. Ještě doplním že s peckovými sluchátky hraje tv dobře.
Zkusil jsem tento jev natočit ale foťák nemá moc citlivý mikrofón, takže místo zadunění se ozývá spíše cvakání. Zhruba ve 20sekundě je vidět jak se zachvěje membrána reproduktoru.
RoPo (6061)|21.3.2014 15:37
To vypadá jako nějaké přebuzení repro nebo špatný napájecí zdroj. Pokud však po několikaterém zapnutí a vypnutí fungují, tak opravdu může být problém v daném kusu repro.
btjacker (5)|21.3.2014 16:07
Zapomněl jsem napsat že to dělají oba dva kousky a opravdu jen s TV. Ještě zkusím pc repráky které mají také vlastní zdroj. To jsou ale jen nějaké noname krabičky. Asi budu muset vybrat jiný model. V dané cenové kategorii (kolem 1500) 2.0 repráků moc není. Jedině si připlatit za Genius SP-HF2020 V2 a když nepojedou přes sluchátkový výstup, připojím je ze zadu a hlasitost se bude měnit přiloženým ovladačem.
mirekv (7169)|22.3.2014 09:49
Jak hraje výstup přímo na sluchátka? Zaujala mě ta pravidelnost lupnutí. Předpokládám, že ovládáš hlasitost repro přímo hlasitostí sluchátkového výstupu, má nastavení hlasitosti vliv na četnost lupanců? Je TV s repro spojena pouze kabelem do sluchátkového výstupu? Jak jsou repro zapojeny do el. sítě, dvojžilovým kabelem nebo trojžilovým s ochranným kolíkem?
bastlir (3245)|22.3.2014 10:08
Já bych řekl, že to protestuje "koncák" v TV, jestli už dokonce to nemá za sebou. Podíval bych se do specifikace TV, jakou má sluchátkový výstup impendanci a jestli repráky nemají nižží. Pak by pro TV v podstatě představovaly zkrat. To by odpovídalo tomu, že se opakovaně koncový stupeň zesilovače v TV přehřeje, vypne, ochladí a tak dokola. Ty aktivní repro bych si nejdříve půjčil. Kdyby se tak nadále dělo např. i se sluchátky, řešil bych servis TV.
mirekv (7169)|22.3.2014 21:50
Další důvod bych viděl ve špatném zapojení kabelu.
píďa_m (716)|22.3.2014 23:44
mam stejny nazor jako bastlir.
Pokud jsi alespon trosku zdatny z pajkou, tak vrad seriove do obou kanalu na kabelu odpory /+-/ 33ohmu a zkoumej.
mirekv (7169)|23.3.2014 14:03
Podle popisu jsou repro aktivní, mají poměrně vysokou vstupní impedanci, která sluchátkovy výstup neohrozí. Pořád mam podezření na propojení.
bastlir (3245)|23.3.2014 15:23
[QUOTE=mirekv;485130]Podle popisu jsou repro aktivní, mají poměrně vysokou vstupní impedanci, která sluchátkovy výstup neohrozí. Pořád mam podezření na propojení.[/QUOTE]
To já ne, protože špatný spoj se projevuje nepravidelným chrastěním, brumem opod., ale uvidíme.
btjacker (5)|24.3.2014 01:01
[QUOTE=píďa_m;485116]mam stejny nazor jako bastlir.
Pokud jsi alespon trosku zdatny z pajkou, tak vrad seriove do obou kanalu na kabelu odpory /+-/ 33ohmu a zkoumej.[/QUOTE]

Dnes jsem zkusil připojit malé aktivní PC bedničky a jev se u nich vyskytuje také, i když ne tak znatelně, protože jsou to jen chrčítka bez basů.

33 ohm je jen odhad? Jestli mám nakoupit i nějaké další rezistory a případně zkoušet.
Díky
píďa_m (716)|24.3.2014 01:24
podle serie jak se ti podari koupit akorad 33ohm nebo podobny nebo 47ohm. Stoji u vas asi 5Kc, tak neres, neco okolo jen utlum it.
Tedy tu zatez out toho koncovyho stupne for head speakers...
píďa_m (716)|24.3.2014 01:31
To mirek: negativ, neb ty projevy jeho aparatu sou dle ukazky pravidelne... jako vypinani pri pretizeni.
mirekv (7169)|24.3.2014 04:17
Pokus s bednickami utvrdil moji domněnku, že nejde o přetížení. Zkusil bych ten rezistor použít, ale PARALELNĚ, konec asi potřebuje nejakou zátěž, což aktivní repro nepředstavují.
Saxel (2279)|24.3.2014 08:53
[QUOTE=btjacker;485031]Koupil jsem ke starší TV (Sony Bravia) repráky Genius SP-HF1800A a připojil do zdířky pro sluchátka...[/QUOTE]
Nemá ta TV standardní linkový výstup audia? Obvykle to bývají konektory RCA (cinche). Popřípadě vzít audio z konektoru scart, ten tam určitě bude...
mirekv (7169)|24.3.2014 09:31
To mě napadlo taky, ale uživatel zřejmě chce ovládat hlasitost pomocí DO k TV.
Saxel (2279)|24.3.2014 11:22
V tom případě zkusit impedanční a napěťové přizpůsobení sluchátkového výstupu s linkovým vstupem. Vstupní impedance těch beden Genius je podle schématu 47kOhm. Výstupní impedanci a napětí sluchátkového výstupu nevíme. Začal bych zařazením odporů mezi signál a zem o hodnotě mezi cca. 220 Ohm až 1 kOhm. Hodnota by neměla být kritická, sluchátka také mívají různou impedanci.
Také by bylo dobré uvést, jestli k lupancům dochází i při nastavené nízké hlasitosti (na TV).
bastlir (3245)|24.3.2014 17:57
Zkusil bych tam připojit sluchátka třeba od PC. A jsem ochoten se vsadit, že to v nich bude při trochu silnějším vybuzení slyšet také.
Ty odpory by pomohly v případě, že by to ve špičkách křapalo.
bastlir (3245)|24.3.2014 18:03
PS. Kdyby to vytáhl ze SCARTu, zvuk je vyveden před korekčním zesilovačem, takže na pasivních reprácích by toho moc asi neslyšel a zvuk by byl plochý.
Saxel (2279)|25.3.2014 09:23
[QUOTE=bastlir;485205]... na pasivních reprácích by toho moc asi neslyšel a zvuk by byl plochý.[/QUOTE]
Vždyť tazatel nemá pasivní repro. V jeho bedýnkách Genius je jednoduchý zesilovač i korekce.

---------- Doplněno v 09:23 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 09:20 ----------

[QUOTE=bastlir;485204]Zkusil bych tam připojit sluchátka třeba od PC...[/QUOTE]
S tím naprosto souhlasím, to měl udělat jako první...
mirekv (7169)|25.3.2014 11:40
Vždyť to jsem psal skoro na začátku, možná málo důrazně :)
bastlir (3245)|25.3.2014 17:41
Pak to není normální a jak jsem už psal, je zřejmě koncák zesilovače v TV K.O.
btjacker (5)|25.3.2014 19:19
Zkoušel jsem pecková sluchátka a klasická sluchátka tuším od psychowalkmanu a zvuk byl v pořádku i na max.hlasitost. Nejvíc mě udivuje ta nepravidelnost. Když jsem se snažil najít nějakou spojitost mezi hlasitostí repro a tv nebo zapínáním, někdy jsem to lupání nemohl navodit, jindy jsem se ho nemohl zbavit. Pokud zapnu tv a nelupe to, reproduktory vydrží hrát třeba i celý den, minimálně do dalšího vypnutí a zapnutí tv. Reproduktory jsem kupoval hlavně kvůli puštění hudby z PC přes Bluetooth, ale když už stojí vedle tv, chtěl jsem je na to využít také. Tento týden je ale stejně vracím a zkusím ještě jiné doporučované, ale s dálkovým ovládáním. Podle uživatelských recenzí mají DO všech levnějších reproduktorů dosah sotva metr. Doufám že když signály naučím do mého univerzálního ovladače, dosah se zlepší.
bastlir (3245)|26.3.2014 04:11
[QUOTE=btjacker;485309]Zkoušel jsem pecková sluchátka a klasická sluchátka tuším od psychowalkmanu a zvuk byl v pořádku i na max.hlasitost. Nejvíc mě udivuje ta nepravidelnost. Když jsem se snažil najít nějakou spojitost mezi hlasitostí repro a tv nebo zapínáním, někdy jsem to lupání nemohl navodit, jindy jsem se ho nemohl zbavit. Pokud zapnu tv a nelupe to, reproduktory vydrží hrát třeba i celý den, minimálně do dalšího vypnutí a zapnutí tv. Reproduktory jsem kupoval hlavně kvůli puštění hudby z PC přes Bluetooth, ale když už stojí vedle tv, chtěl jsem je na to využít také. Tento týden je ale stejně vracím a zkusím ještě jiné doporučované, ale s dálkovým ovládáním. Podle uživatelských recenzí mají DO všech levnějších reproduktorů dosah sotva metr. Doufám že když signály naučím do mého univerzálního ovladače, dosah se zlepší.[/QUOTE]
S tím dosahem DO od repro to není zdaleka pravidlem. Mně funguje i na 4m. A to lupání zvuku .... nakonec to (jako vždy) bude nějaká kravina jako např. špatně naletovaný kontakt na jack zásuvce v TV, již měkký unavený kontakt apod. Nechci tě do ničeho hecovat, ale já už bych měl dekl od TV dole.:-) Ale bez zkušeností s elektronikou do toho raději nelez. Tady stejně nikdo nic chytrého asi nevymyslí, když to nemá v ruce, a proto si raději někoho pozvi.
btjacker (5)|28.3.2014 10:09
Kdyby tam byl jen špatně naletovaný jack,čekal bych že při zatlačení do stran se ozve alespoň nějaký chrapot. Žádný vliv na zvuk to ale nemá. I když televize není zrovna higt-tech novinka, nerad bych z ní měl jen těžítko, takže do ní určitě sám nepolezu a investovat do opravy také nehodlám. Vyměnil jsem repro za doporučované Crono cs-2002 a zvuk je nesrovnatelně lepší. Sice jsou minimálně dvakrát větší než původní geniusy ale za stejnou cenu. Tlačítka na DO nemají příliš jistý stisk a samotný DO vypadá že moc dlouho. Naučil jsem tedy signály z ovladače do univerzálního ovladače a dosah i rozsah úhlu se rapidně zlepšil. Takže spokojenost. Jinak modelové označení tv je Sony kdl-26u2000. Na podobný problém u tohoto modelu jsem na internetu nenarazil takže bude asi opravdu něco vadného v tv. Dík za snahu pomoci a rady.