Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Vegas soubor .mxf do mkv

kombai (78)|15.3.2014 17:54
Ahoj,

mám dotaz, vyrenderoval jsem v Sony Vegas (podle mě nejkvalitnějším možným způsobem 50mbps) video do souboru .mxf Tento typ souboru mi moje mmc EVOLVE nepřehraje a tak jsem chtěl přes mkvmerge ho dát do "matrjošky" se kterou si poradí. Bohužel při přidání do mkvmerge se tento soubor vůbec nezobrazí. Mohli by jste mi prosím poradit co s tím abych ho mohl pustit přes EVOLVE?

Díky moc!
ai (2993)|15.3.2014 22:10
Co tam je v tom mxf?
Mpeg2 a wav audio, 2 kanaly? Pokud bys nemohl rozjet tyto dva prikazy dole (vyzkousej), nevim jak jsi zdatny, postnul bych BAT file, ktery by to automaticky prevedl do mkv beze ztraty.
[CODE]
ffmpeg -i video.mxf -c:v copy -an -sn video.m2v
ffmpeg -i video.mxf -map 0:1 -map 0:2 -c:a:0 pcm_s16le -c:a:1 pcm_s16le -filter_complex amerge audio.wav
mkvmerge -o video.mkv video.m2v audio.wav[/CODE]
ai (2993)|15.3.2014 22:50
Rozloz tento zip file a poloz ten MXF na ten "mxf to mkv.BAT", prevede to automaticky na mkv bez rekomprese, pokud je tve video mpeg2 a dva kanaly audio, to mkv by melo byt ve stejne slozce pak jako ten mxf
kombai (78)|15.3.2014 23:14
Ahoj,

moc díky! Já zkontaktuju svého kamoša ajťáka a ten mi s tím pomůže :-)

Díky
ai (2993)|15.3.2014 23:38
vsak to zkus jen polozit ten tvuj mxf na ten BAT, vse jede automaticky, na tom nic neni, nemusis vedet nic, ten prvni prispevek byl jen informativni jak by se to delalo manualne

pokud by to nejelo, musel bys postnout mediainfo vypis toho tveho mxf, pak by se ten BAT upravil, aby ti to fungovalo ...
kombai (78)|16.3.2014 00:23
Ahoj,

takže provedl jsem přesně dle tvého návodu, převedlo se to do mkv nicméně obraz je jen kostičkovaný a slyšet je pouze zvuk, z původního souboru o mxf o velikosti 7,59GB se se todo mkv smrsklo na 6,75GB, netušíš v čem by mohl být problém?
ai (2993)|16.3.2014 00:51
tak nainstaluj mediainfo a postni vypis, co v tom mxf je, nebo lepe exportuj z Vegas 5-10 sekund a nekde to postni
kombai (78)|16.3.2014 10:03
Ahoj,

vyrenderoval jsem v mxf a dal na ulozto viz: http://ulozto.cz/xaVwc2W4/indie-yoga-test4-mxf

Moc díky za zprávu!
ai (2993)|16.3.2014 16:18
Tak u me vsechno funguje, ten mxf je presne jak jsem ocekaval, ja to polozim na ten BAT, ktery automaticky vytvori mkv , kde video je original a audio se jen zmixuje z tech dvou mono kanalu do jedne 2.0 audio stopy. MXF mel 106MB, MKV ma asi 103MB, je to proste jiny kontejner tak se velikost trochu meni.
Toto video ma hlavicku pak oznacenou: mpeg2 (ne mxf) a format profile je:4:2:2@High, ja mam WDTV Live prehravac a ten si s tim MKV poradi, prehrava jej.

Ten tvuj prehravac nezvlada bud vysoky datovy tok 50Mbit/s, nebo ten chroma subsampling 4:2:2, nebo proste firmware na to neni vyladeny na ten mpeg2 4:2:2. Zrejme to budes muset prevest i to video klasicky na 4:2:0, ubrat trochu datovy tok, pomoci nejake sablony ve Vegasu.
kombai (78)|16.3.2014 18:53
Takže zkusil jsem upravit datový tok na nižší a to na 35mbps a ten už EVOLVE bere! Nevím jestli by byl poznat nějaký zřetelnější rozdíl v 50mbps a 30mbps, mám Panasonic plazma 165 cm.
Jinak ale díky moc za užitečné info, tvůj postup budu používat i nadále, zdá se mi že rendering do .MXF je to asi nejvíc kvalitní :-)
ai (2993)|16.3.2014 20:14
tak je to 4:2:2, datovy tok 50Mbit, je to pouzitelne jako master zaloha na pozdejsi strih, ale pokud to je jen koncovy render tak normalni 4:2:0 a 35Mbit ve spickach by mel stacit na fullHD 24p, tve video neni vubec narocne na velky bitrate, jsou tam cerne pruhy nahore a dole, je to se stativem natocene, s malou hloubkou ostrosti, to sevse dobre enkoduje, takze datove naroky mohou byt nekolikanasobne nizsi, nez nejake tresouci se domaci video,

ja to zkusil enkodovat s CRF18 a to jen potvrzuje, yoga crf18 tune grain.mp4 a to jsem enkodoval to MXF, ne tvuj original, dal jsem to jednoduse jen do Vegasu a pres frame server do x264, vsimni si bitrates, ktere to pridelilo videu, strasne malo, na tohle video neni treba moc bitrate:
[ATTACH=CONFIG]26748[/ATTACH]
yoga crf18.JPG
kombai (78)|16.3.2014 20:49
Tak to su rád :-) bude se to totiž v rámci festivalu promítat v kinech, tak bych rád aby byla kvalita optimální a pokud je 35mbit na tohle dobrej tak je to jen dobře.
Moc díky!
ai (2993)|16.3.2014 20:51
Tak hodne stesti, jogu by si mel osvojovat kazdy, dneska je to furt nekam rychle, hura kupredu, jako v tom starsim sci-fi serialu vzdycky, "Mulder, there is no time!" ... :-)