Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

home server + htpc + tv stream server (zdroj signalu satelit)

pm74 (7)|13.3.2014 16:08
ahoj,
zacinam planovat univerzalni masinku viz nadpis. podminkou jsou win. linux neovladam. s dvb-s2 jsem uplny zacatecnik, neco jsem si uz precetl, ale stale mi neni jasne :
-jaky pouzit software pro stream (vysilani i prijem) - nejradsi bych WMC s nejakym pluginem (nechci instalovat nic navic), ale to je asi scifi. XBMC?
-jak funguje prepinani programu u prijimaneho streamu, resp. potrebuji dvoutunerovou kartu, pro prijimani streamu dvema pc naraz (kazdy jinou stanici) ?
-potrebuju kartu s ci slotem, pokud budu vybirat programy nad zakladni nabidku (treba skylink)? s tim souvisi doplneni dotazu vyse - pokud mam zaklad plus nejaky balicek, je to v ramci jednoho multiplexu, nebo je to slozitejsi?
scrat777 (49)|13.3.2014 22:53
Ahoj,
právě koukám na Viktorku v Lyonu ze zhruba 2,5 metru na TV s úhlopříčkou bratru 177cm. A to chce opravdu kvalitní zdroj videosignálu, aby to bylo koukatelné - což ČT Sport HD v podání Skylinku v pohodě splňuje. K TV mám připojeno přes HDMI HTPC. Používám Windows Media Center, v HTPC mám dvě duální DVB-S2 karty a jeden CI slot ve kterém mám kartu od Skylinku. Všechny čtyři tunery pak tuto sdílí. Lze tak nahrávat 4 různé programy zaráz. Pro samotný příjem je třeba jen nainstalovat ovladače satelitních karet a WMC zvládne zbytek. Na streamování do tabletu mám pak v HTPC nainstalovány Remote Potato, na ovládání z mobilu pak My Media Center. Na sledování Blu-Ray mám TotalMedia Theatre, který se umí integrovat do WMC. Ve WMC mám i zatím nenakonfigurovaný Media Browser a Recorded TV HD. WMC umí nativně streamovat pouze do Xboxu, což jsem také vyzkoušel, ale tady už jsou čtyři tunery celkem minimum. Jo ještě mám v USB dva DVB-T2 tunery, takže celkem mohu nahrávat až šest různých programů zaráz. WMC mi přijde na sledování TV na HTPC jako nejjednodušší. Škoda že ho Microsoft již odepsal :-(
pm74 (7)|14.3.2014 11:05
diky za reakci. je jasne, ze jde vsechno. ja bych chtel mit co nejjednodussi system a snazim se vyzkoumat zakladni parametry, podle kterych budu vybirat adekvatni hardware. zaklad uz mam, ted jde o dvb-s2 kartu. vim jak je to u dvb-t - pokud budu chtit sledovat/nahravat dva programy z rozilnych multiplexu potrebuju dva tunery. jak je to s multiplexy u satelitu? drzi strukturu programu pozemniho vysilani, nebo je to jinak? priklad: zakladni nabidka + nejaky doplnkovy balicek u skylinku. je to jeden multiplex, nebo nekolik? pokud je jen jeden, predpokladam, ze je mozne poslat cely multiplex do streamu a konzumovat na nekolika pocitacich zaroven a stale je potreba jenom jeden tuner, ne? je mozne sledovat i rozdilne stanice, volba probehne softwarove.
v pripade, ze jde o nekolik multiplexu, je nutny adekvatni pocet tuneru a potom to bude fungovat stejne jak popisuju vyse. rozumim tomu dobre?
scrat777 (49)|14.3.2014 11:54
OK tak to vezmu postupně, ale začnu od konce :-)
[QUOTE=pm74;484498]pokud je jen jeden, predpokladam, ze je mozne poslat cely multiplex do streamu a konzumovat na nekolika pocitacich zaroven a stale je potreba jenom jeden tuner, ne? je mozne sledovat i rozdilne stanice, volba probehne softwarove.

v pripade, ze jde o nekolik multiplexu, je nutny adekvatni pocet tuneru a potom to bude fungovat stejne jak popisuju vyse. rozumim tomu dobre?[/QUOTE]
Takhle je to logické, takhle by se mi to líbilo, ale zrovna takhle to WMC neumí :-( Ve WMC platí, že co jeden program (bez ohledu na to v jakém je DVB-T multiplexu nebo na jakém DVB-S2 transpondéru) to jeden tuner.

[QUOTE=pm74;484498]pokud budu chtit sledovat/nahravat dva programy z rozdilnych multiplexu potrebuju dva tunery.[/QUOTE]

I když budeš chtít sledovat/nahrávat 2 programy z jednoho multiplexu/transpondéru, musíš mít 2 tunery, WMC to jinak neumí :-(

[QUOTE=pm74;484498]jak je to s multiplexy u satelitu? drzi strukturu programu pozemniho vysilani, nebo je to jinak? priklad: zakladni nabidka + nejaky doplnkovy balicek u skylinku. je to jeden multiplex, nebo nekolik?[/QUOTE]

Nevím jak ostatní operátoři, ale Skylink má svoje programy bez ohledu na jejich příslušnost k nějakému balíčku rozstrkané po několika transpondérech (totéž co multiplex v DVB-T) a občas mění jejich vysílací parametry, takže je nutné v případě starších přijímačů přeladit

[QUOTE=pm74;484498]... zaklad uz mam, ted jde o dvb-s2 kartu.[/QUOTE]

Používám dvě duální satelitní karty http://www.dvbshop.net/Digital-Devices-Cine-S2-Duale-DVB-S2-HDTV-Rev-V55_1 a k nim jeden CI slot http://www.dvbshop.net/Mystique-CI-Interface-f-Mystique-SaTiX-S2-Dual_1 Tento CI slot podporuje MTD = Multi Transponder Decrypting což je technologie, která umožňuje dekryptovat až 4 TV stanice zaráz pouze s jedním CAM modulem (také to záleží na výrobci CAM modulu).
Dagy2 (3153)|15.3.2014 10:51
výborné vlákno, dobrý odkaz na DVB-S2 kartu a CI-modul
Ešte by bolo veľmi dobré uviesť typ "karty od Skylinku".Predpokladám nejaká ICE. Otázne je, keď pm74 kúpi novú M7 kartu či nenastane ťažké sklamanie.
pm74 (7)|15.3.2014 15:18
poskytovatele jsem jeste nevybral. skylink byl jen priklad. zkuste napsat zkusenosti skylink vs. freesat vcetne problemu s kartami, na ktere narazite. nakonec kvuli omezenemu rozpoctu asi zrealizuju minimalni variantu - jednotunerova dvb-s2 karta v serveru, ktera muze streamovat do kterehokoliv pc v siti, plus televize s dvb-s2 tunerem. tim budou vyresena dve simultanni sledovani z ruznych transporderu resp. sledovani/nahravani. intenzivnejsi vyuziti stejne nepredpokladam, snad vyjimecne. s tim souvisi dotaz: je mozne sdilet kartu na urovni televize/server? idealni by byla sdilena karta v televizi - potom bych jeste zvazil dvoutunerovou kartu (dvoutunerova s CI slotem je uz mimo rozpocet).
KamilZ (10277)|15.3.2014 15:42
Sdílená karta mezi více zařízeními = kup si kartu NEXT, přesně na tohle je.

PS: Dál to zde prosím nerozebírej.