Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nejdou programy SKYLINK Frekvence 11797

jaudak (176)|12.3.2014 18:52
Od posledního přeladění tuším 25.2.2014 jsem nemohl naladit programy SKYLINK na frekvenci 11797. Jelikož jsem do té doby bez problémů používal tři přístroje v podpisu, vyzkoušel jsem je při zjištění nefunkčnosti všechny tři. Ladil, přepínal, nastavoval a nic. Prostě nejde komplet 11797, jak SD tak i HD programy. Komplet 11797. Podezření padlo na anténu. Podotýkám, že všechny ostatní frekvence ok, včetně HD kanálů. Na střeše Toroidal Maximum T90 + 4x LNB GT-SAT DIAMOND Quatro GT-QT40D a potom nějaký zesilovač a přepínače a sloučení s pozemkou. To vše rozvedeno samostatnými kabely k 56ti uživatelům (panelák). Dnes přišel technik, který instaloval původní rozvody a začalo hledání problému. Nebudu napínat, ale bylo to nekompatibilitou LNB s nějakým prvkem v rozvodech a projevilo se to po přeladění a to jen na frekvenci 11797. Po výměně LNB opět vše 100pro ok. Tak doufám že má zkušenost někomu pomůže.
HotAir4fun (14)|12.3.2014 21:08
Dovoluji si komentovat ... a bylo to tu už někde zmíněno i v souvislosti s jinými značkami přístrojů.
Než bych měnil LNB, a donastavoval anténu přesněji pro "nefunkční TP", zkusil bych přes MENU přístroje
"pohnout" oscilátorem LNB tak, že dotyčný TP, např. 11797 bych ladil jako 11800 (tzn. +3MHz).
U něktrých přístrojů (pokud FW umožní editovat parametry TP) toto může pomoct - vyzkoušeno.

V případě neúspěchu s touto "Editační metodou" je toto určitě dobrý typ s výměnou LNB, předpokládám místo pár let starého
za novější HD Ready, s nižším šumovým číslem. Pokud to pak zabere,alespoň má našinec dobrý pocit z investovaných peněz
do LNB, že HD Ready není něco podobného jak Sky..nk Ready :)
jaudak (176)|12.3.2014 21:15
Ano, zapoměl jsem napsat, že i tuto možnost jsem zkoušel na Vantage. No mě to nepomohlo, proto jsem volal "kováře".
bastlir (3245)|12.3.2014 23:06
[QUOTE=HotAir4fun;484389].....Než bych měnil LNB, a donastavoval anténu přesněji pro "nefunkční TP", zkusil bych přes MENU přístroje "pohnout" oscilátorem LNB ...[/QUOTE]
Toto řešení může pomoci jednotlivci s vlastní parabolou, nikoliv však pro distribuci satelitního signálu v paneláku. Tam totiž nejsi připojený přímo k LNB, ale k nějakému digitálnímu rozhraní.
HotAir4fun (14)|13.3.2014 13:44
Ano, bastlir ma jistě pravdu, ale jaudak nepopisoval instalaci s multiswitchem ani s jednokabelovým rozvodem, jako je např, TechniRouter.
Těžko říct, kde problém po přeladění vznikl, když ovlivnil mnoho značek a mnoho typů přístrojů.
Mimochodem, pár dní měly problém i přístroje Skylink Ready s tabulkou FASTSCANu.
Je ale docela možné, že výrobci HW za problém ani nemůžou... ale protože Skyl*nk Ready všechno "funguje", tak proč to řešit...
Já ale nedám dopustit na standartně vyrobený model s vhodným CI / CI+ modulem.
Proč by MOJE ZAŘÍZENÍ měl "nějak" vzdáleně ovládat operátor ??? ... to ať je služba pro majitele "dotovaných setů".
bastlir (3245)|13.3.2014 18:21
[QUOTE=HotAir4fun;484429].....Proč by MOJE ZAŘÍZENÍ měl "nějak" vzdáleně ovládat operátor ??? ... to ať služba pro majitele "dotovaných setů".[/QUOTE]
Jo souhlas, jenže majitel domu, pokud zajistil příjem TV, může zakázat instalaci dalších stožárů. Může dokonce zakázat montáž bočních konzolí, zejména proto, když by tím majitel paraboly (tedy podnájemník) porušil integritu zateplení.
Fero112 (18)|14.3.2014 19:37
A ja mám Panasonic TX-P50V10E, ten má HD SAT tuner, nevie mi najsť na pozíciách 11797 a 12207 stanice, ktoré by tam mali byť. Do 25.2. som mohol všetky svoje predplatené stanice pozerať, po 25.2. už nie ...
bastlir (3245)|14.3.2014 23:02
Problémem některých STB bývá absence některých transponderů neboli frekvencí ve vyhledávacím schématu. Takže obecně. Jsou dvě možnosti. Zadat ruční ladění a dopsat tam frekvenci a polaritu ručně a pak ladit, nebo dopsat do seznamu transponderů novou frekvenci a polaritu a pak ladění automatické. Na tento stav bohužel nemá vliv značka a ani cena STB. A také ... paraboly pod 60cm, poškozené paraboly a poškozené konvertory + konvertory, kde uživatel hýbal s frekvencemi oscilátoru mohou mít problém s laděním vlastně čehokoliv.
Fero112 (18)|17.3.2014 12:56
Zadával som aj ručne, signál ukazuje, že je na max. a je dobrej kvality, ale nenaladí žiaden kanál na 11797 a 12207. Parabola s priemerom 80 cm a všetky ostané, aj HD programy v super kvalite idú ...
bastlir (3245)|17.3.2014 18:02
[QUOTE=Fero112;484719]Zadával som aj ručne, signál ukazuje, že je na max. a je dobrej kvality, ale nenaladí žiaden kanál na 11797 a 12207. Parabola s priemerom 80 cm a všetky ostané, aj HD programy v super kvalite idú ...[/QUOTE]
A nastavil jsi správnou polaritu transponderu? Pokud jsi neměnil nastavení frekvencí na LNB anebo pokud jsi omylem nenastavil jiný typ (obvykle stačí STANDARDNÍ), mělo by to bez problému jít naladit. Je tu samozřejmě i možnost poškození. A nebo .... podíval ses, jestli se ti ty kanály nezobrazují, ačkoliv jsou naladěné? To pak někdy pomůže jen vysunou a zasunout kartu.
HotAir4fun (14)|17.3.2014 18:43
[QUOTE=bastlir;484743]Zadával som aj ručne, signál ukazuje, že je na max. a je dobrej kvality, ale nenaladí žiaden kanál na 11797 a 12207. [/QUOTE]
I když to kde kdo nerad dělá, zkusil bych:
1.)Tov. nastavení, znovu-naladění automatem od TP 12525 , podle NIT (vyhledání sítě)
NEBO
2.)Tov. nastavení, znovu-naladění dvou nefunkčních TP (jako test) ručně, včetně všech parametrů;(eventuelně zkusit nadladit o 3 MHz, pokud to TV umožňuje)
NEBO
3.)Tov. nastavení, ruční naladění dvou nefunkčních TP (jako test) na uživatelem definovaném satelitu (obecně USER1 místo A23,5 )

Že by ani jeden z postupů nepomohl ? Apropo... jaká je použita karta a jaký CI+ modul ?

Pozn. Tov. nastavení (nebo smazání seznamu programů jako mírnější metodu) uvádím úmyslně, po každém neúspěšném pokusu
o naladění problematických TV stanic.
Je třeba vyloučit možnost, že by si TV chybně naladěné parametry vysílání zapamatovala,
a při dalším pokusu o jejich ladění již vstupní hodnoty uživatele ignorovala !
Přece jen zde přemlouváme "počítač", kterému se zjevně ze SAT antény něco nelíbí.
bastlir (3245)|17.3.2014 19:45
[QUOTE=HotAir4fun;484748]I když to kde kdo nerad dělá, zkusil bych: 1.)Tov. nastavení, znovu-naladění automatem od TP 12525 , podle NIT (vyhledání sítě)
NEBO.....í.[/QUOTE]
Nějakým nedopatřením jsem se ti dostal do odkazu tazatele. Ale jinak úplné tovární nastavení, když dojdou všechny ostatní možnosti, považuji za rozumný krok, i když pravda nepopulární.
Fero112 (18)|18.3.2014 12:50
[QUOTE=HotAir4fun;484748]I když to kde kdo nerad dělá, zkusil bych:
1.)Tov. nastavení, znovu-naladění automatem od TP 12525 , podle NIT (vyhledání sítě)
NEBO
2.)Tov. nastavení, znovu-naladění dvou nefunkčních TP (jako test) ručně, včetně všech parametrů;(eventuelně zkusit nadladit o 3 MHz, pokud to TV umožňuje)
NEBO
3.)Tov. nastavení, ruční naladění dvou nefunkčních TP (jako test) na uživatelem definovaném satelitu (obecně USER1 místo A23,5 )

Že by ani jeden z postupů nepomohl ? Apropo... jaká je použita karta a jaký CI+ modul ?

Pozn. Tov. nastavení (nebo smazání seznamu programů jako mírnější metodu) uvádím úmyslně, po každém neúspěšném pokusu
o naladění problematických TV stanic.
Je třeba vyloučit možnost, že by si TV chybně naladěné parametry vysílání zapamatovala,
a při dalším pokusu o jejich ladění již vstupní hodnoty uživatele ignorovala !
Přece jen zde přemlouváme "počítač", kterému se zjevně ze SAT antény něco nelíbí.[/QUOTE]

Mám taký tušák, že to bude potrebovať dorobiť vo firmware Panasonicu k tej TV. Nevie naladiť stanice z Astry 23,5 E na frekvenciách 11797 a 12207 pri požadovaných parametroch FEC 5/6 a Pilot ON v norme DVB-S2 8PSK.
Samozrejem, kompletné úplne na novo ladenie som robil, dokonca aj cez deň, aj večer (pre istotu), nepomohlo. Karta je Irdeto a CAM je Diablo.

---------- Doplněno v 12:50 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:45 ----------

[QUOTE=bastlir;484743]A nastavil jsi správnou polaritu transponderu? Pokud jsi neměnil nastavení frekvencí na LNB anebo pokud jsi omylem nenastavil jiný typ (obvykle stačí STANDARDNÍ), mělo by to bez problému jít naladit. Je tu samozřejmě i možnost poškození. A nebo .... podíval ses, jestli se ti ty kanály nezobrazují, ačkoliv jsou naladěné? To pak někdy pomůže jen vysunou a zasunout kartu.[/QUOTE]

Robil som nanovo úplné podrobné preladenie všetkého, nenaladil. Vidím to na problém firmware Panasonic TV. Pre istotu ale skúsim vymeniť LNB za úplne nové.
bastlir (3245)|18.3.2014 18:43
[QUOTE=Fero112;484809]...... Vidím to na problém firmware Panasonic TV. Pre istotu ale skúsim vymeniť LNB za úplne nové.[/QUOTE]
Jsem zvědavý a napnutý zároveň. Ten FW vidím sice za možnost, ale moc tomu nevěřím. Zkus ještě ladit bez modulu.
Fero112 (18)|19.3.2014 17:06
[QUOTE=bastlir;484836]Jsem zvědavý a napnutý zároveň. Ten FW vidím sice za možnost, ale moc tomu nevěřím. Zkus ještě ladit bez modulu.[/QUOTE]

No, support Panasonicu mi najprv odporúčil podrobné preladenie :-), tak uvidíme, či budú v stave aj niečo urobiť.
bastlir (3245)|19.3.2014 17:49
[QUOTE=Fero112;484900]No, support Panasonicu mi najprv odporúčil podrobné preladenie :-), tak uvidíme, či budú v stave aj niečo urobiť.[/QUOTE]
Podrobné přeladění má smysl tak akorát pro DVB-T a je to v podstatě o zachycení slabších signálů. Jenže u Astry 3B?!9-)
Dagy2 (3153)|20.3.2014 00:17
[QUOTE=Fero112;484809]Karta je Irdeto a CAM je Diablo.
[/QUOTE]

osobne si myslím,že si práve pomenoval problém....
bastlir (3245)|20.3.2014 00:52
[QUOTE=Dagy2;484935]osobne si myslím,že si práve pomenoval problém....[/QUOTE]
Také jsem na to myslel, ale to by byl problém až s dekódováním. Kanál by měl jít ale naladit i bez CAM či bez karty.
Dagy2 (3153)|20.3.2014 07:41
Hm...asi máš pravdu.
Otázkou je ešte ako to má ten súdruh čo programoval tú TV vymyslené. U SAT máš 100% pravdu, že programy naladíš aj bez karty a oni potom ukazujú v zozname že sú zakodované - cvakneš na neho a objaví sa väčšinou okno "PROGRAM ZAKODOVANÝ" (teda až na výnimky).
U TV ale ladenie každý výrobca vymyslel po svojom. Mám skúsenosti so starou Sony (ale DVB-T) že signál ukazuje prebehne ladenie, ona "postojí" na danom MUX-e, "rozmýšľa čo s tým" a potom programy nenaladí. Otázkou je, či tu tiež nemá TV "ochranu" proti tomu aby nenaladil 3000 programov, ktoré sa nedajú potom prijímať.
Nemá náhodou v nastaveniach voľbu v zmysle "nenaladiť kodované"? Pravdou je, že pri prvom preladení SL na vysoké bitrate na TP Panasonic bol postihnutý totálne. Ale vtedy sa zdvihla okamžite vlna nespokojnosti tak to riešili. Dnes sú ľudia už tak zblbnutí, že nefunkčnosť niektorých programov berú normálne ako samozrejmosť. Niektorí začínajú zisťovať že im to nejde teraz po mesiaci - viď vlákna na iných forach.