Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Digitalni kamera > pc > (S)VCD

Spedrat (2)|21.3.2004 21:43
Zdravim, muzete mi prosim poradit? Film z kamery do PC dostanu, ale jaky software dal pouzit, abych film zkomprimoval, nejlepe do (S)VCD? Aby mel nejaky zakladni moznosti strihu a otitulkovani filmu. Pripadne nejaky stranky, kde to popisuji, na tvfreaku jsem nasel navod na Vegas 4.0, stahnul si ho, ale nepochopil to :-(
V teto oblasti digitalniho videa jsem uplny zacatecnik, dnes jsem mel v ruce poprve digitalni kameru ...

Diky vsem
PetrJ (149)|21.3.2004 22:04
osobně ti neporadím , ale na Vegas je tu na slovo vzatý odborník Stayman . Sice má málo času , ale poradil vždy a dobře.. :BB:
preclik_75_tvf (1)|22.3.2004 08:49
Já bych doporučil kouknout se po nějaký literatuře :-R . "Digitální video" a tak podobně. Jednu knihu mám doma :-). V některých knihách se dá dočíst i to jak začít, jak nejlépe natáčet, aby se to dalo potom použít pro střih apod. :-D :BB:
starej_vul (250)|23.3.2004 13:12
[quote=Spedrat]...na tvfreaku jsem nasel navod na Vegas 4.0, stahnul si ho ...[/quote]

To je ten správný začátek. Potom si ještě ztáhni ten VEGAS a DVD architekt. To ti pro začátek (asi tak na rok) bude stačit a začni. Pokud si nenainstaluješ ten VEGAS, nic nebudeš chápat.

Citát: ... šedivá je teorie ... :-R
Hawkey_tvf (434)|23.3.2004 16:52
No na iba hrube prebachanie DV AVI do SVCD MPEG-2 v pohodicke staci Tsunami encoder. Pokial nechces aj strihat. Pokial chces aj to tusim ide nejakym tym davkovym spracovanim a naslednym joinom.
Ale inak ten Vegas je uplne pochopitelny, dole v Exploreri si najdes to svoje AVI (stiahnute z kamery cez Capture), chytis mysou, hodis do timeline a zacnes sa hrat & ucit.
Spedrat (2)|23.3.2004 20:04
[quote=starej_vul][quote=Spedrat]...na tvfreaku jsem nasel navod na Vegas 4.0, stahnul si ho ...[/quote]

To je ten správný začátek. Potom si ještě ztáhni ten VEGAS a DVD architekt. To ti pro začátek (asi tak na rok) bude stačit a začni. Pokud si nenainstaluješ ten VEGAS, nic nebudeš chápat.

Citát: ... šedivá je teorie ... :-R[/quote]

Vegas jsem si stahnul, hral jsem si s nim cely den, nekolikrat precetl navod, ale nepochopil :-?
Hawkey_tvf (434)|24.3.2004 09:16
Co je na tom Vegase take nepochopitelne?
Z dobrych programov je to este povedal by som najmenej natvrdly co sa ergonomie tyka.
milh2 (31)|24.3.2004 14:31
Spedrat-ovi:
O filmarskej teorii sa docitas v knihe "Filmovy slabikar", Marcela Plítková, Národné osvetové centrum Bratislava, 2000. Na niektorých skolách sa pouziva ako ucebnica základov.
:-)
Tomáš X. (166)|31.3.2004 14:56
Pinnacle Studio je podstatně lépe pochopitelné pro hůře chápající, než Vegas. Vegas je pro lidi, kterým vadí, jak je Studio pro blbce.
Hawkey_tvf (434)|31.3.2004 15:31
A pre ludi ktorym vadi "kvalita" jeho vystupov, hlavne MPEG-2.
Navyse v Pinnacle nevedia programovat, opovaz sa mat neIntel chipset a obcas ta ani Intel nezachrani. (Budme objektivni, na starousovi Abit KT7 + Duron 700 som nemal problem, ale mnohi ini mali.) Skoro by som povedal ze miesto vyuzitia ovladacov tam nieco obsluhuju na dost low-level urovni a zabudaju ze nie je vsetko iba Intel.