Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Propojení přes HDMI

Neregistrovaný (0)|4.3.2014 18:54
Tazatel: JK

Znění dotazu: Může být v pořádku LED televizor, u kterého funguje propojení přes HDMI jen u některých druhů přístrojů? Konkrétně že funguje s DVD (nebo Blu-Ray) přehrávačem, popř. s herní konzolou Playstation, ale nefunguje s příjímačem DVB-T. Televizor byl v servisu a tam prohlásili, že je bez závad. Já si tím tak jistý nejsem, neboť jsem nikde nečetl, že by to tak mělo být. A kdyby přece jen to tak výrobce (Philips) chtěl, tak by to mělo být uvedeno v návodu k obsluze a také u HDMI zásuvky. Nic takového ale výrobce neuvádí. Mohu tedy brát vážně tvrzení servisu, že je televizor bez závad? Problém je akorát v tom, že nevím, jestli HDMI nejde se všemi DVB-T přijímači, nebo jen s některými. Zkoušel jsem tři (2x ECG a 1x Evolve), přesto když vezmeme v úvahu, že s jinými televizory HDMI funguje (zkoušel jsem ECG s 2x LG a 1x Panasonic), zůstává nad tím rozum stát. Co tedy s tím, nechci-li se smířit s tím, že to propojím přes Scart?
vivid.sk (11472)|4.3.2014 19:03
Treba sa zmierit s tym, ze to je Philips (= je to normalne).
Zaujima ma skor, co je to za TV, ze nema DVB-T tuner, resp ak nema podporu MPEG4 (uvazujem o dovode preco vobec pripajat DVB-T tuner), tak ti asi prepojenie cez SCART v pripade HD kanalov stacit nebude.
Riesenie skor vidim v kupe DVB-T STB zn Philips a pokial ani to nebude fungovat, tak im to chod naspat do servisu oprepat o hlavu.
KamilZ (10277)|4.3.2014 19:10
Tohle může prostě být vzájemná nekompatibilita, Philips je tímto celkem vyhlášený (jak starý model to je?). Určitě to není tak, že by TV nefungovala s DVB-T přijímači. Pokud je ECG a Evolbe na stejném chipsetu (nevím), tak může být stejná příčina. Nelze tedy říct, jestli je problém v přijímači nebo TV. Zkusil bych:
- jiný HDMI kabel
- pohrát si s nastavením HDMI výstupu na přijímači
Se Scart bych se určitě nesmířil, kdyby bylo nejhůře, tak použil komponentní (ne kompozitní) výstup, pokud ho přijímač má, ten na DVB-T bohatě stačí.
Neregistrovaný (0)|4.3.2014 19:29
Je to Phipips 3158, DVB-T přijímačem řeším záznam pořadů (u TV je záznam nepraktický) a také možnost nahrávat jiný pořad, než který sleduji.
HotAir4fun (14)|4.3.2014 19:32
[QUOTE=Neregistrovaný;483669]Tazatel: JK

Znění dotazu: Může být v pořádku LED televizor, u kterého funguje propojení přes HDMI jen u některých druhů přístrojů? Konkrétně že funguje s DVD (nebo Blu-Ray) přehrávačem, popř. s herní konzolou Playstation, ale nefunguje s příjímačem DVB-T. Televizor byl v servisu a tam prohlásili, že je bez závad...[/QUOTE]

Také jsem se s touto "elektronickou duchařinou již setkal". Pokusil bych se nejprve nastavit (v MENU přes SCART) na settopboxu nejnižší možné rozlišení,
obvykle 720p. Pokud si to televizor nepřebere, mohlo by pomoci ještě aktivní "přepočítání" signálu, např. přes signálový rozbočovač, receiver domácího kina, nebo aktivní HDMI kabel (pro vzdálenosti nad 10m). Někdy pomůže v MENU STB a HDTV aktivovat/deaktivovat funkci HDCP.

Aktivní rozbočovač bude asi nejlevnější řešení, měl by mít raději i vstup pro externí napaječ 5V !! ... ostatní možnosti budou jistě cenově převyšovat pořizovací cenu settopboxu. Z praxe mám pocit, že nejčastěji jsou popisovaným problémem postiženy HD ready televizory.

Snad moje tipy budou někomu užitečné - díky za reakce s vašimi zkušenostmi 8-)