Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVR Onkyo - Blikající obraz

prochazkam (8)|2.3.2014 08:06
Zakoupil jsem AVR Onkyo TX-NR626. Zapojen mám SAT + MMC do vstupu AVR a z něj výstup na TV a projektor. Vše HDMI. Občas se mi ale stává, že při sledování SAT nebo filmu z MMC mi problikne obraz. Bliknutí je na obou výstupech - jak na TV tak na projektoru a projevuje se jak při zapnutém tak i při vypnutém AVR (funkce pass through). Tudíž problém na straně TV/projektoru bych vyloučil. Než jsem měl tento AVR a signál šel ze SAT/MMC přímo do TV/projektoru, fungovalo vše bez problému. Někdy jede 2-3h bez chyby a jindy zase blikne 2x za hodinu. Zkoušel jsem i různě prohazovat 3 různé kabely (spec. HDMI 1.3 i 1.4), ale bohužel bez posunu. Zajímavé (ale možná nepodstatné) je, že u SAT se to objevuje téměř výhradně u programů ČT či ČT sport (oboje v HD). Spíš jde asi o to, že skutečně vysílají 1080i v porovnání s jinými českými kanály. Na druhou stranu AVR zvládá 4k tzn. HD by ho nemělo rozhodit. Nevíte, v čem by mohl být problém? Nevím, co bych mohl třeba ještě zkusit nastavit.
bastlir (3245)|2.3.2014 12:48
Zkus v sekci: Hardware Setup - HDMI - HDMI Control (RIHD) změnit nastavení.
vivid.sk (11472)|2.3.2014 13:08
[QUOTE=prochazkam;483459]se to objevuje téměř výhradně u programů ČT či ČT sport[/QUOTE]
Toto som si vsimol, ked som intenzivnejsie sledoval olympiadu z CT Sport HD. Nejake to obcasne prebliknutie obrazu. Predpokladam, ze to bolo zdrojom signalu, nikde inde som si podobny artefakt nevsimol.

[QUOTE=prochazkam;483459]Spíš jde asi o to, že skutečně vysílají 1080i v porovnání s jinými českými kanály[/QUOTE]
Aj plno ostatnych vysiela v 1080i z neplatenych: Nova, Prima, Markiza...
prochazkam (8)|2.3.2014 20:07
[QUOTE=vivid.sk;483495]Toto som si vsimol, ked som intenzivnejsie sledoval olympiadu z CT Sport HD. Nejake to obcasne prebliknutie obrazu. Predpokladam, ze to bolo zdrojom signalu, nikde inde som si podobny artefakt nevsimol.


Aj plno ostatnych vysiela v 1080i z neplatenych: Nova, Prima, Markiza...[/QUOTE]

Blikání se u mě projevuje i např. na ČT HD (nejen ČT sport). :-( U ostatních stanic si to nevybavuji.

---------- Doplněno v 20:07 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:02 ----------

Nastavení mám viz. příloha. Tzn. funkci RIHD mám vypnutou. Jestli jsem správně pochopil manuál, tak nemám žádné zařízení s RIHD kompatibilní (vstup: MMC Sencor SMP 9000Pro + SAT Technisat TF7700 HSCI a výstup TV Samsung UE46C8000 a projektor Epson EH-TW6100).
IMAG0679.jpg
bastlir (3245)|2.3.2014 23:48
No mně se vždycky osvědčila vylučovací metoda. Abys eliminoval možnost poruchy některého kabelu, vytáhni z AVR oba HDMI kabely a zkušebně je propoj HDMI propojkou.
Pak k AVR připoj jen STB a zkoušej to od základního nastavení obrazu a zvuku. Zkus ještě aktualizaci FW. Nic chytřejšího mě nenapadá, pokud se nejedná o poruchu Onkya.
RoPo (6061)|3.3.2014 08:23
prochazkam: Předpokládám, že máš na SATu nastaveno na HDMI výstupu AUTO režim. Změň toto na pevné nastavení - pevné rozlišení.
HDMI-CEC (RHID) klidně můžeš nechat zapnuté, pokud máš nějaké HDMI-CEC kompatibilní zařízení (TV, SAT, atd..) a vlastnosti tohoto ovládání využiješ.