Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Koupe:parabola,konvertor,prijimac a TV

mpack (16)|1.3.2014 13:42
Zdravim vsechny diskutujici a zvlastne "radce".
Vim, ze temat je zde mnoho (informaci v nich jeste vic) a asi prave proto se v tom clovek lehce ztrati(procitam forum jiz nekolikaty den). Proto zakladam toto tema abych od vas "radcu" ziskal definitivni info, ze to co chci nakoupit bude vse fungovat:-)

prijimat budu Skylink - pro prijem mam vybrano:

FUBA Parabola 80Al
Inverto Black Premium Quad 0,2 dB
TechniStar SIR

pravda, koukal jsem po prijimaci Vu+ Solo 2 jenze na TV zas tak moc nekoukam = nepotrebuji zadne moc velke "ficury" a cca 9000,- je slusny duvod proc jit do spolehliveho stredniho proudu, tedy Technisatu

instalaci mam pripravenou, drzak, 4xkoax atd...v tom jiste zkusenosti mam, s ladenim (smerovanim paraboly take)

otazka prvni: s uvedenym prijimacem bude fungovat nova karta Skylink, kterou si objednam (nyni mam DIGI, ktere vypovim a objednam Skylink)?

druha otazka, za kterou se predem omlouvam ale nechci zakladat 2 temata zvlast (a vim ze zde stejni radci radi jak v TV tak Sat sekci) je vyber TV:

mam vybranu tuto(chci LCD a jak jsem psal vyse na TV zas tak moc nekoukam ale chtel jsem neco vetsiho, protoze koukat budu z +- 4metru):

Panasonic Viera TX-L55ET60E

pujde s touto TV vse vyse uvedene dohromady + Skylink?
pokud ma TV CI slot pujde do nej vlozit druha Skylink karta aby se dalo koukat na jeden porad a druhy nahravat?

velice dekuji vsem za odpovedi a omlouvam se tem, kteri takoveto otazky zde na foru vidi jiz po x-te
mp
KamilZ (10277)|1.3.2014 14:26
Sice to opět od Dagy2 schytám, ale raději Ti to sem dám: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-technisat-technistar-s2-nebo-technistar-sir#post427730. Kup raději S2 + modul.

K TV - pokud to myslíš tak, že v TV se budeš jen dívat a v STB nahrávat, tak ano. LNB máš QUAD, takže s rozumnou rezervou. Možná bych zvážil monoblock, budeš mít "zadarmo" i Astru 19.2.
mpack (16)|1.3.2014 15:18
takze radeji Technisat S2 + modul na Skylink kartu do toho prijimace? proc od Dagy2 - on lobbuje za SIR?
pokud koupim monoblock tak parabolu nasmeruju tak ze chytnu obe Astry? - podotykam ze smeruji bez meraku s malou LCD TV v kufriku na kterou koukam na signal...

co ta TV - je ok nebo mam zalozit vlakno v TV sekci - uz tak je jich tam dost :-)

diky za odpovedi
KamilZ (10277)|1.3.2014 15:45
[QUOTE=mpack;483412]1) takze radeji Technisat S2 + modul na Skylink kartu do toho prijimace?
2) proc od Dagy2 - on lobbuje za SIR?
3) pokud koupim monoblock tak parabolu nasmeruju tak ze chytnu obe Astry?
4) co ta TV - [/QUOTE]Ad 1+2) Přečti si odkazované vlákno
Ad 3) Ano, stačí naladit 23.5 a 19.2 máš "naladěno automaticky"
Ad 3) Nezakládej vlákno ale přečti něco o ní v TV sekci (gledej přes google), prostě celkem rozumný Panasonic s IPS panelem
bastlir (3245)|1.3.2014 16:07
1. Parabola - v podstatě jakkýkoliv 80 až 85cm nejlépe hliník
2. Konvertor pro Astru 3 také jakkýkoliv
3. STB (nemáš-li spec. nároky a nechceš-li řešit kompatibilitu s kartou) jakkýkoliv Skylink Ready.
4. TV dle tvých "požadavků nepožadavků" bych řešil spíš podle ceny a velikosti.
mpack (16)|1.3.2014 16:13
premyslel jsem o tom, ze mozna pro zacatek nekoupim prijimac ale zkusim to pres tuner v TV a pokud by v budoucnu neco neslo/nestacilo koupil bych prijimac - je to schudny postup?
Dagy2 (3153)|1.3.2014 17:46
[QUOTE=mpack;483412]takze radeji Technisat S2 + modul na Skylink kartu do toho prijimace? proc od Dagy2 - on lobbuje za SIR?
pokud koupim monoblock tak parabolu nasmeruju tak ze chytnu obe Astry? - podotykam ze smeruji bez meraku s malou LCD TV v kufriku na kterou koukam na signal...
co ta TV - je ok nebo mam zalozit vlakno v TV sekci - uz tak je jich tam dost :-)[/QUOTE]

práve naopak - proti sirovi, proti monobloku a proti panasonicovi
bastlir (3245)|1.3.2014 18:32
[QUOTE=mpack;483415]premyslel jsem o tom, ze mozna pro zacatek nekoupim prijimac ale zkusim to pres tuner v TV a pokud by v budoucnu neco neslo/nestacilo koupil bych prijimac - je to schudny postup?[/QUOTE]
Já si myslím, že to je nejlepší nápad. Jen si nech doporučit CI modul, který bude vhodný pro tvoji TV a Skylink kartu. U Samsungu např. s tím byly problémy.
mpack (16)|2.3.2014 08:42
[QUOTE=Dagy2;483422]práve naopak - proti sirovi, proti monobloku a proti panasonicovi[/QUOTE]

jsou s monoblokem nejake problemy, ze jsi proti nemu? ja osobne taky pocital s prijmem pouze z 23,5° jak popisuje Skylink na svych strankach...
KamilZ (10277)|2.3.2014 08:50
Monoblock: to je můj odvěký spor s Dagy2 ohledně monoblocku (stejně jako ten, že značka Technisat dělá šroty (resp. že to není nic extra), viz vlákno o SIR nebo opět vlákno s "vlajkovou lodí" ISIO a jeho problémy...).
bastlir (3245)|2.3.2014 12:40
Jednou za čas se stane, že ti odejde konvertor asi za 300Kč. V druhém případě ti odejde vše najednou. Ačkoliv monobloky také nepreferuji, žádné zásadní důvody k tomu však objektivně nemám. :)

---------- Doplněno v 12:40 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:38 ----------

PS. U základních požadavků na STB bych výrobce asi opravdu neřešil, protože když narazíš na krám, tak ti stejně odejde krám za 1500 či za 20 tisíc. V tvém případě bych raději řešil kompatibilitu se Skylink kartou.
mpack (16)|2.3.2014 13:35
bastlir: diky za rady, dam tam normal quad konvertor - muzu vymenit za mono vzdy...
KamilZ (10277)|2.3.2014 14:09
Můžeš, ale zbude Ti ... To Ti ty ušetřené 200,- Kč stojí za to nemít 19.2? Jiná "nevýhoda" reálně není.
mpack (16)|2.3.2014 14:29
asi se trochu obavam toho nastavovani (mireni) paraboly s tim monoblockem
KamilZ (10277)|2.3.2014 15:20
No v tom je právě ten vtip - nic zvláštního nenastavuješ. Nastavuješ ho pouze 23.5 jako kdyby jsi měl single, úplně stejně. 19.2 máš pak automaticky díky předem daným rozměrům monoblocku, stačí ho mít +- vodorovně, od oka.
mpack (16)|2.3.2014 15:34
a napr. teno:

http://www.czc.cz/inverto-monoblok-quad-4-3/102450/produkt?q-category-id=e27el247scith8vnnq2jubjrre&q-c-0-producer=sds3l57fug6co88tngpc4bq72jb

uchytim za ktery "krk" pravy nebo levy?

nehlede na to, ze se mi nelibi ta jeho cerna - v lete dostava urcite o neco vic nez bilej...coz single je
KamilZ (10277)|2.3.2014 16:45
A co kdyby jsi se alespoň trochu snažil a něco si přečetl?! Jsou toho všude tuny. Trochu invence přeci.
http://www.digiprijem.cz/view.php?cisloclanku=2008100001

A černý mít nemusíš: http://www.eltasat.cz/satelitni-prijem/monoblock-quad-4-3/

Ale Já Ti ho nijak nenutím, pouze mě připadá nesmysl montovat 1x klasiku místo 1x monoblock.
mpack (16)|2.3.2014 17:13
ok, dik a sorry v zapalu cteni a psani zde na foru jsem automaticky odepsal otazkou - kterou si muzu najit sam
Dagy2 (3153)|2.3.2014 17:21
[QUOTE=KamilZ;483511]A co kdyby jsi se alespoň trochu snažil a něco si přečetl?! Jsou toho všude tuny. Trochu invence přeci.
.[/QUOTE]

spor kamila - nie môj - je práve o tomto....
bohužiaľ on to ešte stále nepochopil. no nic.
mpack (16)|4.3.2014 15:33
tak jsem byl dnes v prodejne a bylo mi doporuceno:

monoblock (co kdyby nekdy skylink presunul vice programu na 19,2 pripadne tam zacal vysilat vice...)
napouzivat tuner v TV ale koupit prijimac Allbox HD 3500IR

TV Samsung - jenze nemel zadnou 50" v nabidce pac s nima Samsung konci

co tomu rikate?

za parabolu, prijimace, karty tam necham 10k :-)
KamilZ (10277)|4.3.2014 15:38
Mě by sr*alo kódované nahrávání, což je daň za Skylink Ready (ale při nahráváno v TV by to bylo to samé). Kombinace S2 + modul by měla nahrávat nekódovaně, tuším jsem to zde někde zahlédl.
KamilZ (10277)|4.3.2014 15:50
Počítej s tím, že jestli je to na Linuxu (ale jen tipuji podle názvu), tak Ti bude z deep stand-by nějakou dobu startovat (desítky sec.). Nebo deep stand-by mít nebude (na což ukazuje přítomnost hodin ve vypnutém stavu), to je možnost druhá, a pak bude i ve vypnutém stavu brát cca 15-20w. To si někde prověř, kdyby Ti to vadilo.
mpack (16)|4.3.2014 15:55
ok, diky na to se podivam - to by mi docela vadilo kdyz doma budu mit dva...

---------- Doplněno v 15:55 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:52 ----------

vsude v popisech ma "Režim nízké spotřeby" :-) vubec nevim co si pod tim predstavit...
Dagy2 (3153)|7.3.2014 18:18
Pretože je to tak jednoduché, že podobných dotazov je na forach tisíce. Väčšinou začínajú s monoblokmi úplní začiatočníci pretože to bolo lacné a niekto im to poradil. A pritom často netušia ani principiálne čo s tým...

ešte by som si dovolil reagovať na pár nezmyslov tu vyššie:
1/ deep stand-by a hodiny nemajú dohromady nič spoločné. Bežne je možné voliť na prijímačoch tieto režimy
- "rychlý štart" - prijímač je v stave sleep, spotreba je povedzme 80% zapnutého prijímača, bežia sieťové služby, UpNP/DLNA, prístup na disk, diaľkové nastavenie a pod. vypnutý je displej a snáď napájanie LNB
- "deep stand-by" - prijímač je vypnutý, spotreba menej ako 1W

u každého režimu na bežnom prijímači možno zvoliť vypnutý displej alebo hodiny keď niekomu vadí, že nemá vypálený displej :)
z oboch režimov bežný prijímač vie vykonávať služby ukladanie EPG (ak prijímač takúto funkciu má), OTA update sw a nahrávanie programov

2/ kodované nahrávanie, ktoré používa uvedený prijímač neviem či má niečo spoločné s Skylink certifikáciou ale myslím že je to blbosť najhrubšieho zrna ktorá sa píše v recenzii a takýto prijímač možno považovať za "DVR not ready". Vyrobiť a doporučiť tento prijímač je choroba.
Aj obyčajný TV nahráva odkodované nahrávky, ktoré síce nesú informáciu o zariadení ktoré ich vytvorilo a teda nemožno takúto nahrávku prehrať inde ale v danom zariadení ju možno prehrať "navždy" aj bez karty (pokiaľ nezdochne dané zariadenie alebo daný HDD).

Tento krám nahráva naozaj podľa popisu kodovane a predajca informoval správne že to stojí za prd, pretože na druhý deň je to už
vzhľadom na potrebu platných kľúčov neprehrateľné. (nemám odskúšané ale píše to nepriamo recenzia).
Takto fungovali v časoch CRW napr. Topfieldy a humaxy icord. vtedy to bola skôr smola, keď nejaká nahrávka nešla odkodovať, u IRD to bude skôr pravidlo.

Zaujímavé, že iné prijímače s certifikáciou nahrávajú nekodovane (Humax, SIR, všetky televízory s modulmi a pod). Z uvedenj recenzie vyplýva, že tento prijímač je ďaleko horší ako použitie tunera v TV.
bastlir (3245)|7.3.2014 20:26
Ze své vlastní zkušenosti:
1. pokud by mně prodavač tvrdil, že si mám monoblok koupit kvůli budoucímu přesunu kanálů Skylinku např. na Astru1, odešel bych. S tímto člověkem bych se už neměl o čem bavit, neboť jemu nejde o dobrou radu zákazníkovi, ale hlavně o svůj zisk z kšeftu.

2. kódování nahrávek na mém Samovi nijak nesouvisí se satelitním operátorem, tedy se Skylinkem, ale s firmwarem TV. Mimochodem, na tomto fóru již bylo popsané prolomení kódovaní nahrávek např. na flashce.

3. někde jsem tu psal recenzi na moduly, do své TV nakonec bezproblémově používám modul s označením Skylink.
mpack (16)|8.3.2014 09:50
bastlir:
1. - co ti na tom prijde spatne? ja to naopak chapal jako logicke, skylink preladuje v ramci jedne druzice, proc by v budoucnu nemohl treba neco "presunout" na A1?
2. - popravde, napovidali jsme toho hodne a nejsem si uplne jistej jestli z toho vyplynulo to, ze Allbox neumi nahravat a pak kdykoli prehravat...
3. - asi nejdriv zkusim nejaky modul do TV - objednam pres net a v nejhorsim ho do 14-ti dnu vratim

jinak uz mam doma Sony Bravia KDL-50W685 a co jsem zatim tak zkousel (podle jineho threadu tady na foru) zadne bile "fleky" na cerny ve tme nevidim, takze v tomto smeru ok, DLNA funguje bez problemu, ovladani TV taky - myslim, ze jsem nakonec vybral dobre
bastlir (3245)|8.3.2014 11:20
[QUOTE=mpack;483959]bastlir: ......jinak uz mam doma Sony Bravia KDL-50W685 a co jsem zatim tak zkousel (podle jineho threadu tady na foru) zadne bile "fleky" na cerny ve tme nevidim, takze v tomto smeru ok, DLNA funguje bez problemu, ovladani TV taky - myslim, ze jsem nakonec vybral dobre[/QUOTE]
A o tom to je ... být spokojený.:BB: Tzv. cloudy když někdo usilovně hledá, určitě nějaké najde.:) Já jsem však v tomto směru realista a na černou obrazovku obvykle nekoukám.:-)
Přeladění kanálů na jiný transpondér je něco jiného, jak se přesunout na jiný satelit. Ona je Astra1 totiž už dost plná a pro operátora jistě dost drahá. Jako se už stalo, operátor by se spíš přemístil na Thor, jenže takový monoblok neexistuje. Pro výše zmíněný účel považuji Allbox za zbytečný. Opravdu bych raději použil CI modul, jen se poraď s ostatními majiteli stejného typu TV o jeho kompatibilitě s TV. Vzpomeňme si na známé problémy u Sama.
mpack (16)|8.3.2014 12:57
no ale co jsem tak prochazel net tak to s tim modulem do TV bude asi velka sranda - nikdo nikde zadne info :-(
Dagy2 (3153)|8.3.2014 13:15
120% súhlas s bastlírom.
mpack, urob tri základné veci:
1/ ako píše bastlíř - hľadaj, prípadne si založ vlákno ale v sekcii TV (skôr tam dostaneš odpoveď) s týmto konkrétnym typom TV a s dotazom na dobré skúsenosti s CI-modulmi
2/ napíš na hot-mail Sony nech ti poradia spoľahlivý modul
3/ navštív predajcu, kde si kúpil TV (aj keď je to cez net, majú linku, support) a pýtaj od neho funkčný modul. Akú budeš mať kartu? M7 alebo máš už nejakú Irdeto alebo ICE?

z mojej skúsenosti s LG+modul (mám TV s DVB-S2 tunerom ale použil som ho len jeden víkend po kúpe TV na odskúšanie či funguje inak používam externý SAT kvôli určitému komfortu na ktorý je rodina zvyknutá) po osadení modulu a karty ak sa ti bude zdať že všetko funguje, kúp si nejaký balík na mesiac - napr. Kombi+HBO a vyskúšaj aj ostatné programy. Môže sa ti inak stať že základ bude OK a potom si raz zaplatíš napr. kvôli MS vo futbale balík a tam to nebude fungovať. Mne takto zamrzal TV po zmene zvukovej stopy na HBOHD, inak sa zdalo že všetko je OK.

k tomu sat prijímaču - recenziu som si prečítal až dodatočne a píše sa v nej doslovne, že "nahráva kodovane, tudíž pro přehrání nahrávek je potřebná dekodovací karta". Tak takýto prijímač v spojení s IR certifikovanou čítačkou je nezmysel. Ale to nie je prípad ani TV ani iných certifikovaných SAT - tie nahrajú dekodovane a môžeš si to prehrať kedykoľvek a bez karty. nemôžeš však preniesť nahrávku do iného prístroja.
KamilZ (10277)|8.3.2014 13:18
[QUOTE=Dagy2;483915]ešte by som si dovolil reagovať na pár nezmyslov tu vyššie:[/QUOTE]
Předpokládám, že se navážíš do mě. Jsem rád, že je už z Tebe už odborník na Linux a jiné přijímače, když víš, jak se všechny přesně chovají. Já jsem upozornil na možný problém, aby si to u tohoto konkrétního přijímače prověřil.
Dagy2 (3153)|8.3.2014 20:49
Pouze čtu pozorně:
- Allmedia návod a produktový datasheet -> nikde ani slovo o linuxu (ani v mém příspěvku, netuším kde si viděl že bych psal o svých odborných znalostech o linuxu). Nahrávání v "aktivním stand-by" jinak deep stand-by s možností zobrazení hodín na 4-místném displeji
- Allmedia recenze -> nahrává kodovaně, na přehrávání nutno použit dekodovací kartu.

certifikace skylink určitě zatím nepožaduje nahrávání v kódovaném stavu tak aby přehratelnost nahrávky byla pouze do změny klíčů - doufám souhlasíš.
Pokud je takhle postaven přijímač s IR čtečkou je to tragedie - doufám taky souhlasíš.