Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký vybrat projektor.....

klema64 (5)|27.2.2014 16:07
Může mi někdo prosím poradit,jaký si mám vybrat projektor.Trochu jsem se pídil po různých recenzích na internetu,ale čím víc se o to zajímám, tím víc jsem nerozhodnej.Co vím jistě je,že projektor budu používat hlavně na sledování spotru a filmů.Tudíž je asi nutná volba Full HD.Další věc je svítivost.Projektor chci používat na chlupě a pouštět jej budu i za dne,pod zastřešenou pergolou,kam nesvítí přímo slunce,ale nalze ji lépe zatemnit.Filmy,ale budu sledovat zase spíš večer a za tmy.Samozřejmě,že rozhodující je i finanční otázka,Která hraje také svou roli.Má finanční představa je v rozmezí od 15 - 25tisic.Podotýkám,že projektor nemusí mít vyloženě 3D.To mě až tak zase nebere.Na 3D si počkám ,až nebudu k tomu potřebovat brýle.jestli se najde někdo,co mi s tím rozhodováním poradí a dá nějaký typ.Budu rád.Díky
RoPo (6061)|27.2.2014 16:18
V první řadě je potřeba se rozhodnout zda DLP či LCD. Pak je ještě D-ILA, LCOs, atd... ale to je cenově zcela mimo tvoje uváděné rozpočty.
Na sport se hodí více DLP a také bývá s vyšší svítivostí. Někdo však vidí v obraze RBE efekt (duhový/rainbow efekt)
Projektory s LCD jsou zase více náchylné na prach a seřízení vzájemného postave 3xLCD - matic.

Volil bych DLP, vzhledem k tomu, co popisuješ.
klema64 (5)|27.2.2014 18:27
[QUOTE=RoPo;483208]V první řadě je potřeba se rozhodnout zda DLP či LCD. Pak je ještě D-ILA, LCOs, atd... ale to je cenově zcela mimo tvoje uváděné rozpočty.
Na sport se hodí více DLP a také bývá s vyšší svítivostí. Někdo však vidí v obraze RBE efekt (duhový/rainbow efekt)
Projektory s LCD jsou zase více náchylné na prach a seřízení vzájemného postave 3xLCD - matic.

Volil bych DLP, vzhledem k tomu, co popisuješ.[/QUOTE]

Ok.Z těch duhových efektů mám obavy,ale četl jsem recenzi např.na Benq MW 663,ten je sice DLP,ale duhový efekt prakticky žádný.Bohužel ale není zase Full HD.

---------- Doplněno v 18:27 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:26 ----------

Ok.Z těch duhových efektů mám obavy,ale četl jsem recenzi např.na Benq MW 663,ten je sice DLP,ale duhový efekt prakticky žádný.Bohužel ale není zase Full HD.
RoPo (6061)|27.2.2014 20:26
Mám Benq (viz.detail, odkaz pod čarou), který má 6ti segmentové kolečko a x násobnou rotaci (už nevím násobek). RBE jsem viděl jen snad třikrát a to jen když kmitám očima vlevo, vpravo. Normálně vidět není a komukoliv to řeknu, tak to nevidí.... Je to velmi specifický jev pro každého jedince. Nebál bych se toho. Nicméne tedy doporučuji někde zkouknout. Navíc RBE je vidět nejvíc v přítmí a ne venku, kam projektor plánuješ.
Pavel_tempx2 (829)|27.2.2014 23:00
sice po pergolou ve dne bude méně světla, ale pořád ho bude dost ikdyž se to nezdá ;) vybíral bych něco s vyšší svítivostí, ubrat se dá vždycky, naopak je to horší :)
klema64 (5)|28.2.2014 12:51
To bych rád. Bohužel jsem ale zatím nenašel žádnou prodejnu,která by měla ukázkovou místnost,kde by měli zapnutý projektor.Nejspíš ho koupím na internetu a pojedu ho na chalupu vyzkoušet a když to nebude vyhovovat,tak ho můžu do měsíce vrátit,bez udání důvodu.
klema64 (5)|28.2.2014 13:04
No myslím,že podle toho co porůznu čtu o projektorech,tak nejrozumnější asi bude volba mezi 2800 až 4000 luminů a poměr ostrosti 15 000 až 20 000:1.Má cenu vůbec řešit výkon reproduktorů,když to asi nejspíš připojím k MERCURY sestavě,pro domácí kino.Důležitý asi bude,aby to mělo už HDMI 1.4.
Pavel_tempx2 (829)|28.2.2014 21:25
tak 1.4 oproti 1.3 má navíc 4K a Ethernet a 3D, pokud se spokojíš menším rozlišením tak by stačila i 1.3 a ty reproduktory na projektorech sice něco málo zvládnou, ale spíš je to nouzovka ;)
kadell (212)|1.3.2014 09:56
Pod pergolu bych si koupil radsi televizi, mam Optomu HD131Xe a kdyz neni tma, tak jsou barvy vyblity a radsi se na to nedivam, ted resim nejaky poradny zatemneni, abych nebyl omezenej jen na vecer. Je teda fakt, ze jsem nezkousel projektor ve dne vic "rozsvitit", asi by to trochu pomohlo. Jinak duhovej efekt taky moc nevidim, obcas to zahlidnu, ale neni to nic tragickyho. Pripada mi, ze je to taky zavisly na kvalite prehravaneho obrazu, kdyz je to SD vysilani, tak to neni videt vubec, u HD, jak jsem rikal, obcas to zahlednu. Nejspis v tehle cene skoncis stejne u Benqu W1070 :-), v alze je za 20 i s platnem. Jo, a jestli jsi z okoli Prahy, tak se zajed podivat do Sony na Podebradskou, kde maji projektor snad za 80 litru, ale nemaji poradne zatemnenou mistnost a uvidis, jak i takhle drahej projektor vypada blbe kdyz neni ve tme. Kdyz jsem tam byl s manzelkou, ktera nepozna HD od SD, tak rekla, ze takovej hnus nam nesmi do baraku. :-) Nebo Sybik (snad je to spravnej nick) ti projektor ukaze tady http://www.projektordoma.cz/
Sybik (86)|2.3.2014 00:38
Díky za odkaz. Momentálně budou k vidění i projektory Benq. Snad W1300/1400/1500. Od epsonu přibude 5200 a 6100. Tak možností bude dosti :)
klema64 (5)|9.3.2014 22:09
Tak jsem na tvoje doporučení navštívjl ty stránky http://www.projektordoma.cz.Mají super showroom.Po konzultaci to asi vypadá na OPTOMU HD 25e.Má úžesné podání černé.ještě musím vyřešit promítací vzdálenost a velikost plátna.
kadell (212)|10.3.2014 08:36
S Optomou budes spokojenej, jen az ho vybalis, tak si nahod na projektor nejakej text a vyzkousej si zaostreni. Uz jsem to tu psal, ze muj prvni kus HD131Xe se nedal zaostrit po cele plose rovnomerne, u HD25 to v recenzich na Amazonu pisou taky. Mam novej kus a ten taky neni idealne ostry po cele plose, ale uz to neni tak markantni. Takhle vypadal levej dolni roh obrazovky kdyz pravej horni byl ostrej. Foceno ze stativu.
Sybik (86)|12.3.2014 09:44
Je to opravdu kus od kusu, ale v průměru je to velmi slušné. Musíme brát v potaz optickou cestu, která je nejdražší a právě problematická ohledně ostrosti (když je použita levná čočka). Rohy jsou však mírně neostré i u JVC :) Takže když už měnit, tak opravdu ty co jsou vidět na foto, to už je dost (i přes to to u filmu vidět nejde)...
Tomas_2002 (38)|6.12.2015 17:23
Chlapi, a jak to je s HDMI porty ? Když většina projektorů má pouze 2 a já potřebuji připojit set-top box, soundbar, BD přehrávač a Playstation ?
RoPo (6061)|6.12.2015 20:27
Pořídíš matrix switch, přepínač nebo AVR.
igigi (9)|10.1.2016 20:36
Dolezite je aj platno... ja som vymenil biele za sive a super!