Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ukládání ve Vegas 12 pro

petrt (63)|17.2.2014 07:54
Ukládání ve Vegas 12 pro

Sestřihané video ve formátu 1440x1080-50i z kamery Sony ukládám ve formátu Main concept MPEG-2 HDV1080-50i ( vyrenderované video má 24Mb/s a koncovku .m2t) bez problemů.

Nepřehrálo mi to MMC a tak jsem totéž zkusil vyrenderovat ve formátu Sony AVC/MVC - AVCHD1440x1080-50i. ( 14Mb/s, koncovka m2ts.) Pokud bylo video krátké - cca 10min bylo bez závad. Jakmile bylo delší - cca 50min - někde v polovině začal být vyrenderovaný obraz trhaný až nakonec zmizel úplně a dál se vyrendroval pouze zvuk.

Zkoušel jsem to i na jiném, nadupanějším PC a výsledek byl stejný. Projekt byl správně nastavený.

Nenapadá vás proč k tomu dochází a kde je chyba ? Děkuji.
izmask (19)|18.2.2014 20:59
Skúsil by som vyrendrovať zvlášť video stream a zvlášť audio. Robím to tak stále a bez problémov. Profil AVCHD som sem-tam použil na rýchlu skúšku a býval bez problému. Raz som ho použil na dlhšie video a po cca 8 minutách video trhalo, rozsynchronizovalo sa a skončilo len zvukom (ak si dobre pamätám). Možno je to rovnaký problém. Video rendrujem teda ako Sony AVC Blu-ray xxx a audio AC3. Potom to spojím TS Muxerom
petrt (63)|19.2.2014 06:31
Díky za reakci. Nejde mi ani tak o radu jak to udělat, ale o vysvětlení, proč se tak děje. Pro zajímavost zkusím tvou radu a vyrenderuji každé zvlášť.
petrt (63)|21.2.2014 08:10
Tak jsem to vyzkoušel. Je to zajímavé, ale jde to. Vyrenderoval jsem zvlášť jen video bez zvuku a výsledek je bez závad.
Děkuji za nasměrování i když stále přemýšlím, proč to nejde se zvukem. Díky.
Saxel (2279)|21.2.2014 13:44
[QUOTE=petrt;482482]Sestřihané video ve formátu 1440x1080-50i z kamery Sony ukládám ve formátu Main concept MPEG-2 HDV1080-50i ( vyrenderované video má 24Mb/s a koncovku .m2t) bez problemů. Nepřehrálo mi to MMC a tak ...[/QUOTE]
Které MMC nepřehraje HDV? Vždyť mpeg-2 je dost starý formát na to aby ho zvládlo každé MMC. Možná mu jenom vadí přípona .m2t (nezná ji), zkus mu soubory přejmenovat třeba na .mpg. Pokud máš zdroj HDV, je ve Vegasu výhodné rendrovat taky do HDV (výhoda smart-renderingu).
Pokud už se rozhodneš pro výstup ve formátu mpeg-4 avc, doporučuji vyzkoušet externí jednoprůchodový CRF rendering v enkodéru X264 (přes FrameServer). Je to rychlé a kvalitní. Bližší informace najdeš i zde na fóru.
petrt (63)|22.2.2014 08:03
Dík za reakci.
MMC (Eaget X5R FullHD) jsem vrátil. Potřeboval jsem nějaké malé, levné "udělátko", které by mě přímo přehrávalo - archiv na externím HDD - do projektoru, abych nemusel nosit NTB.
Ukládám v HDV a rendering do Sony AVC/MVC byl jen pokus který "nechodil" a k tomu směřovala má otázka. Jakékoli úpravy nebo přejmenování jsem nechtěl u celého archivu dělat. (Je divné, že .m2ts to poznalo a .m2t ne.)
Budu i nadále NTB nosit. Díky.