Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přerušované přehrávání AC3 přes SPDIF

decerme (4)|14.2.2014 08:42
Dobrý den,
mám problém s přehráváním několika filmů s AC3 přes spdif (výstup na reciever Yamaha). V tichých pasážích se přerušuje zvuk (na recieveru problikává decoder OFF). U pár z nich se mi to podařilo opravit načtěním ac3 stopy do audacity a znovu uložením pomocí ffmpeg pluginu, ale u několika to nepomohlo. Hlavně nevím čím to je. Jakoby v těch tichých pasážích chyběl nějaký "nosný" signál, který udržuje decoder v recieveru aktivní. Zkoušeno jak přes FFDshow tak AC3 filter, zvukovka audigy2. Nemá s tím někdo zkušenost? Děkuji
vivid.sk (11472)|14.2.2014 09:00
Rovnako sa to správa, aj po exporte ac3 a jej prehrávaní ako audio?
RoPo (6061)|14.2.2014 09:21
Není video a auido nějak multiplexováno (do jednoho video souboru) z různých zdrojů?
decerme (4)|14.2.2014 09:59
Ano, ikdyž to ac3 vyexportuji z mkv a přehraju samostatně, dělá to to samé.
Ano, jsou to mkv s několika stopama, zatím se mi to stalo u několika českých stop nejspíš přidávaných k filmům z jiného zdroje. Myslím, že problém je přímo v tom AC3, ale nevím v čem a jestli se to dá spolehlivě opravit. U některých to šlo pomocí audacity. Mohu to sice přehrát dekodováním v PC a na reciever poslat už analogový výstup, ale zajímá mě to z principu.
StD (8612)|14.2.2014 10:56
Já bych to zkusil verifikovat v SoftEncode, případně to v něm reenkodovat. Bůh ví, kdo to zprasil - může to dělat ledascos (i Copyright a Original bit nastavené na ON)
decerme (4)|14.2.2014 11:05
Děkuji za tip, vyzkouším.
vivid.sk (11472)|14.2.2014 14:55
[QUOTE=decerme;482262]Ano, ikdyž to ac3 vyexportuji z mkv a přehraju samostatně, dělá to to samé.[/QUOTE]
V tom pripade to moze byt v zdroji a nespravis s tym nic* .Resp nejaka nekompatibilita enkodera s dekoderom v AVR. (nieco podobne sa tu uz riesilo ohlasom HD streamov z HBO HD a bez riesenia).


*re-enkodovanie je samozrejme tiez riesenie, ale za cenu straty kvality, take pouzivaj aspon maximalny bitrate 640kb/s.
decerme (4)|14.2.2014 18:32
Otevřel jsem ac3 zvuk v SoftEncode, verifikoval a žádný problém nenašel (Copyright byl na off a Original bit na on). Potom jsem to dal znovu enkodovat při stejném bitrate (Copyright a Original bit jsem dal off) a výsledný ac3 to už nedělá. Vivid.sk myslíš, že když to uložím ve vyšším bitrate tak snížím ztrátu kvality způsobenou dekodováním a opětovněm encodováním?
Ještě mě překvapilo, že výsledný AC3 má na chlup stejnou velikost jako zdroj. Jinak moc děkuji za řešení, SoftEncode asi enkoduje kvalitněji než ffmpeg v audacity.
StD (8612)|14.2.2014 18:45
SE je sqělý nástroj a k žádné ztrátě quality nedošlo, proto je to velikost 1:1, když nezměníš parametry bitrate.
vivid.sk (11472)|14.2.2014 21:31
[QUOTE=decerme;482297] Vivid.sk myslíš, že když to uložím ve vyšším bitrate tak snížím ztrátu kvality způsobenou dekodováním a opětovněm encodováním?[/QUOTE]
Samozrejme.
Staci si vypocut tie re-enkodovane 384kbit/s 5.1 stopy ceskych/slovenskych filmov, ktore bezne najdes na webe a ich mizernu kvalitu hodnu pocuvania na chrchlakoch TV (a casto mizernym enkoderom ac3_enc spred 10 rokov). Aj pri re-enkodovani na 640kbit/s sa straca, no nie tak markantne, je to dostatocne velky bitrate na minimalizovanie strat.