Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 21 PrvníPrvní ... 2345614 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 310

Téma: SONY 2014

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Robo: Doma je osvětlení vždy slabší než v prodejně. Pokud však nejsou TV vystaveny na místě, kde je evidentně slabší osvětlení. IPS panel má černou slabší, dobré barvy a dobré pozorovací úhly. Dalším nástupcem jsou panely MVA a PVA (Samsung), které mají lepší černou - lepší kontrast než IPS.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Mar 2014

Tak jsem se konečně dočkal, 55" model bude 3. června. Jen pro info - pokud předobjednáte přímo v eshopu Sony.cz, dostanete k telce tříletou záruku a Sound Bar v hodnotě 12 tis. zdarma. Chápu, že v té ceně 40 tisíc už je to zaplacené, ale i tak.. lepší jak nic

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Robo Zobrazit příspěvek
    ...
    Problem W955 nieje len IPS panel ale pozri si tu homogenitu (v pripade testovaho kusu) - naozaj otrasne. Ved taketo panely sa nedavaju ani do entry level modelov.
    A cierna na urovni 0.173 cd/m2 To si SONY robi srandu?
    Ak nutne chces Sony, radsej siahni po nizsom modely, ktory je v tychto aspektoch lepsi.

update: A hdtvtest.co.uk nieje jedina stranka, aj francuzski testeri potvrdzuju to iste W955 je prepadak roka (ak sa na TV chceme pozerat ako na vlajkovu lod) Nizsie modely 8xx dosahuju lepsie skore, aj bez ohladu na cenu.
    Viac tu

resume:

With its speedy two-second start-up mode and smooth, seamless menus, the Sony Bravia W955 is a TV built with high-end electronics. However, it's let down by its LCD screen panel. We can't understand why Sony has opted for an IPS screen with a single block of LED backlights, as this makes for low contrast (800:1), a washed-out black and a pretty high risk of clouding—not what you'd expect from a high-end TV! It's enough to make us dewy eyed with nostalgia for some of Sony's old-gen 900-series Bravias, considered by many to be among the best TVs of their time. Those were the days ...

Citace Původně odesláno od Gyrator Zobrazit příspěvek
    Pri tej 65W955 je zaujímavý dizajn
    Zaujimavy urcite ano, ale nie v tom pozitivnom slova zmysle (aj ked tu je to na rozdiel od obrazu ciste subjektivna vec). Fakt si to neviem predstavit na stene. Ale Sony nieje jedine, ktore tento roko domrvili design.

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: kdl-65w955b_btyE_wd_with_ill1.jpg 
Zobrazení: 141 
Velikost: 115.6 KB 
ID: 27413
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 14-05-2014 v 21:34

Nováček
    Registrace
    Apr 2004

Po velmi zlych hodnoteniach W955 som nakoniec kupil 65W855. Naozaj nelutujem, z obrazu som nadseny a cierna je proste cierna. Aj SD signal vyzera velmi dobre, a hokej vo Full HD (DVB-T) je uzasny.

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Po velmi zlych hodnoteniach W955 som nakoniec kupil 65W855. Naozaj nelutujem, z obrazu som nadseny a cierna je proste cierna. Aj SD signal vyzera velmi dobre, a hokej vo Full HD (DVB-T) je uzasny.
    z akej vzdialenosti ju budes sledovat?

Nováček
    Registrace
    Apr 2004

Citace Původně odesláno od registrar Zobrazit příspěvek
    z akej vzdialenosti ju budes sledovat?
    5 az 5,5m. Je mi jasne, ze na tu vzdialenost by to mohla byt aj 80". Ale zivot je o kompromisoch, tak som musel niekde ubrat Este som zvazoval 70" SHARP, ale ten nevychadzal velmi dobre v hodnoteniach pri SD signale, plus mava problem so SW - zatuhnutie pri prehravani. Ale vcera som zial zistil, ze aj SONY ma problem - pri pokuse o prehratie kratkeho videa z USB HDD (stiahnute z youtube) sa sekol, pomohlo az vyp/zap. ... hladam teda nejake nove pasivne MMC.

Nováček
    Registrace
    Jun 2009

Robo kde si ju kupil a ako je na to tvoj kus s cloudingom?

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

ale ten nevychadzal velmi dobre v hodnoteniach pri SD signale
    ides riesit SD z 5.5 metra? . Pri takychto vzdialenostiach je naozaj (relativne) fuk, aky ma TV upscaler.

Nováček
    Registrace
    Apr 2004

Citace Původně odesláno od Viliamko Zobrazit příspěvek
    Robo kde si ju kupil a ako je na to tvoj kus s cloudingom?
    Kupil som v Andrea shope.
    Popravde neviem najvhodnejsiu metodu na overenie cloudingu. Pripojil som ku ntb cez HDMI, nastavil biele pozadie a cvakol s S3-kou ... http://uloz.to/xcNjvdTk/white-jpg
    Pri normalnom pozerani nevidim ziadny problem.

@vivid.sk: SD neriesim ale casto pozeram

Nováček
    Registrace
    Mar 2014

Na bilem nic neuvidis, zkus cerne

Nováček
    Registrace
    Apr 2004

Cista cierna: http://uloz.to/xDATs4nR/black-jpg

Citace Původně odesláno od jirin.cz Zobrazit příspěvek
    Na bilem nic neuvidis, zkus cerne

Nováček
    Registrace
    Mar 2014

Robo: Vypadá to relativně dobře, akorát ta černá není moc černá (ale možná to v reálu vypadá jinak než na fotce) - ta telka má IPS panel? Máš to focené v úplné tmě? Mně to na Samsungu dělalo světlé kruhy u průměru cca 20 cm, bylo ji tam tak 8 rozprostřených po celé obrazovce.

---------- Doplněno v 07:12 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 07:08 ----------

Předobjednal jsem 55W805B s termínem doručení 6.- 9. června a už včera mi přišla zpráva od dopravce, že 26. 5. (!) bude zásilka doručena, tomu říkám příjemné překvapení Pak vám sem napíšu moje postřehy. Snad i 55" panel bude od AUO stejné kvality jako všechny recenzované 50" modely, které mají vesměs skvělé hodnocení.

Nováček
    Registrace
    Mar 2014

Tak 55W805B je doma. Ještě jsem nestihl všechno otestovat, abych poskytl větší recenzi, ale tak aspoň stručné info.

Televize je designový skvost s ultratenkým rámem z broušeného hliníku. Prostě radost pohledět. Obraz je taky skoro dokonalý, nádherné barvy hned po vybalení z krabice, černá je opravdu černá. Pozorovací úhly nic moc, přece jen je to PVA panel, ale to mě netrápí, jelikož ji mám umístěnou uprostřed na kratší straně relativně úzkého pokoje (cca 3,5 m). V naprosté tmě pozoruji na celistvě černé ploše mírný clouding v pravé části obrazovky (uvidím, třeba si na to zvyknu nebo zkusím ještě vyměnit za nový kus). Rozhodně ale výrazně lepší než panel Samsungu F6400 stejné úhlopříčky. Při normálním sledování filmů není na černých pruzích v horní a spodní části obrazovky vidět nic, ani při tmavých scénách ve filmu (např. Dark Knight) Mám pocit, že se místa, kde se vyskytuje clouding mění s úhlem ze kterého se na TV díváte.

Pořídil jsem si k ní i dotykový One-Flick remote, který je sice dobrý, ale budu si na něj muset zvyknout.

Bohužel nevyužiju všechny funkce jako EPG atd, protože zdrojem signálu je u mě IPTV set-top-box.

Tak a teď jediná nepříjemná věc, která mi dost vadí a kterou jsem nečekal - při přehrávání filmů ze síťového úložiště NAS přes DLNA se nezobrazují titulky! Titulky funguje pouze při přehrávání přes USB. To jsem opravdu nečekal, myslel jsem, že v dnešní době to umí snad každý výrobce (když to má i Samsung). Podpora formátů je horší, nepřehrajete ani TIFF ani hudební M4A.

Budu muset dokoupit nějaký externí přehrávač, který umí XBMC. Moje jailbreaknutá Apple TV 2 přehrává jen v rozlišení 720p, což není tak strašné, ale je to přinejmenším limitující. Navíc 3D filmy velikosti 10+ GB už hardware stařičké Apple TV nestíhá.

Na závěr ještě reklama na Sony, resp. proč si myslím, že je dobrý koupit telku přímo na eshopu Sony.cz:

1) k 50 nebo 55" verzi získáte tříletou záruku zdarma
    2) k 50" verzi získáte SoundBar se subwooferem v hodnotě 9000 zdarma, k 55" verzi SoundBar s bezdrátovým subwooferem v hodnotě 12500,- zdarma
    3) máte 30 dní na rozmyšlenou, kdy můžete zboží bez udání důvodu vrátit
    4) díky přímé dodávce z centrálního skladu, kdy zásilka nemusí putovat k distributorovi, resellerovi atd. je menší riziko, že vám ji dopravce rozfláká
    5) dopravu zajišťuje TNT a v případě vrácení produktu vám zboží zdarma vyzvedne
    6) Sony bude mít na prodaném produktu větší marži a pomůžete tak Sony vytáhnout z finanční krize

V příloze posílám několik screenů - mrkněte a dejte mi prosím vědět, co si o tom myslíte.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 1.jpg 
Zobrazení: 175 
Velikost: 199.5 KB 
ID: 27531   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2.jpg 
Zobrazení: 158 
Velikost: 268.7 KB 
ID: 27532   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 3.jpg 
Zobrazení: 191 
Velikost: 172.1 KB 
ID: 27533   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 4.jpg 
Zobrazení: 213 
Velikost: 300.2 KB 
ID: 27534   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 5.jpg 
Zobrazení: 197 
Velikost: 498.5 KB 
ID: 27535  

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

při přehrávání filmů ze síťového úložiště NAS přes DLNA se nezobrazují titulky!
    Toto může být problém DLNA serveru a jeho nastavení nebo také samotné TV (integrovaného DLNA klienta), ale nejprve se zeptám jaký DLNA server provozuješ?

6) Sony bude mít na prodaném produktu větší marži a pomůžete tak Sony vytáhnout z finanční krize
    Těch pár prodaných TV ji nevytrhne...

Nováček
    Registrace
    May 2014

Zdravim, jirin, mam otazocku, vedel by si mi odpovedat?

1. cetl som si tu chvalu na sony, ty si to objednaval niekde priamo od sony? Ja som TV videl v nabidke niekolkych estorov, ale o soundbare ani zmienka, to je nejaka specialna akcia? mozes pripadne napisat, kde a ako objednat? a co je to za soundbar?

inac, ak si applak a nechces fungovat bez aTV, existuje riesenie - ja frcim na aTV3 a z macu prehravam pomocou aplikace Beamer - teda, nie je to ako s JB aTV2 kde si normalne cez aTV prechadzas po sietovom disku, ale spustas prehravanie z kompu (vyuziva to apple air play protokol, ale funguje to omnoho lepsie)

Este mam otazku do fora:
    1. 50W805B ma rovnaky display, ako 55ka?
    2. Neviete, ci sa bug s internym satelitnym tunerom tyka aj kablovkoveho tuneru? Vyuzivam UPC a CI kartu, takze nemam externy set top box - v zahranicnych recenziach pisu ze interny satelitny tuner spatne pracuje s PAL signalom, co je mozne odstranit externym set top boxom, ale nikde nepisu, ci sa to tyka aj C/T tuneru, nebo ne.
    3. Budem kupovat TV ako nahradu za dosluhujuci sharp LE705 - takze hladam nieco s VA panelom, aspon 100hz panelom a idealne direct led, vo vybere mam prave zmienovanu 50W805B sony a este pripadne panak TX-48AS640E alebo nova 7kova rada od toshiby. Co doporucujete? (s ohladom na to, ze so sharpom som obrazovo OK, takze nechcem ips a ideal ja direct led, co myslim splnuje asi len ta toshiba a panasonic)

Diky moc predom za pomoc. A rovno nazdar vsetci, kedze je to moj prvy prispevok na fore

Strana 4 z 21 PrvníPrvní ... 2345614 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 758
    Poslední příspěvek: 20-01-2020, 15:42
  2. Plazma: Panasonic Plazma Ceny 2014 Klesnu alebo naopak stupnu?
    Od Marek_Norway v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 08-01-2014, 11:14
  3. Kalendář Skylink na rok 2014
    Od interfernet422 v sekci Volná témata
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 08-12-2013, 12:43
  4. Kalendář Skylink na rok 2014
    Od interfernet422 v sekci DVB-S
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 07-12-2013, 00:01