Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bezdrátové sdílení obrazovky smart tv s pc

whirux (3)|5.2.2014 18:17
Dobrý den, v práci řeším takový problém, jak bezdrátově sdílet obrazovku počítače na televizi kvůli prezentace apod. Co by jste mi prosím doporučili? Vím o apple TV, ale na to musí být všechna zařízení jablíčka a také by nebyl problém, kdyby byla všechna od samsungu, ale co když jsou zařízení různá...

Děkuji za rady
whirux (3)|5.2.2014 21:45
Ahoj, děkuji za inspiraci. To vis, že jsem hledal a nejsem z toho vůbec moudrej. Na WiDi jsem se byl osobne zeptat už i v alze, ale řekli mi, že ji v sobě musí mít zabudovanou jednat televize ( s tím bych problém neměl, LG mají hezký televize) ale musí to mít v sobě i notebook, nepřipojí se k tomu každý a to už je pro mě překážka. Nebo jsem to špatně pochopil? Nemá s tím někdo osobní zkušenost prosím?
RoPo (6061)|5.2.2014 22:43
Pro TV a příjem ve stanadrdu WiDi je škatulka od Netgearu PTV3000 nebo WiDi přijímač musí mít TV zabudovaný. Na straně notebooku to musí být CPU s GPU, která Wiireless Display podporuje. Jedná se o CPU od 3tí generace procesorů SandyBridge a novější + Intel Centrino Wifi karta mám dojem, že od modelu 6200.
whirux (3)|6.2.2014 21:36
Děkuji, WiDi technologie je mi už jasná a byla by asi vážně nejlepší, jen mít nějaký lepší notebook. Ještě bych se zeptal na to, co jsem nakousl hnedka v úvodu, jestli jsem nenapsal hloupost. Teď se snažím marně vygooglit to, jak to je mezi těma zařízeními samsung. V mobilu mam aplikaci Samsung Smart VieW a přes tu mi to na televizi frčí (ikdyž tam mam teď po poslední aktualizaci nějakou chybu). Se Samsung notebookem ale zkušenosti nemam, tam je stejná aplikace, přes kterou to chodí na TV? a nebyl by takový podpůrný software i pro jiný notebooky?:)
RoPo (6061)|6.2.2014 22:20
Samsung využívá technologii AllShare (v podstatě obdoba UPnP/DLNA). Tam nevím, jestli má něco pro PC (Win, MacOSX), ale odhaduji, že ne. Podpora je jasná na mobilech, tabletech, přehrávačích a TV.

Koukl jsem a Samsung má aplikace i pro Win 8.

Např. tady je SW od třetí strany. A jsou i další...

Info pro tebe přímo od Samsungu.
sanchez13 (1071)|6.2.2014 22:53
vacsina smart TV (zatial vsetky co som skusal) dokaze fungovat v rezime DLNA player...
Tak dokazes prehrat napr film v PC priamo na TV. Navod pre win7 mas napr tu: http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/using-the-play-to-feature-to-stream-media

na podobnom principe funguju aj mobilne aplikacie (napr iMediaShare a podobne) a 3rd video prehravace...
RoPo (6061)|6.2.2014 22:57
Výhoda WiDi proti DLNA je ta, že dokáže přenášet celý desktop. Ne jen video a obrázky.

Ostatní různé technologie fungují na principu UPnP/DLNA. Jedině AirPlay od Apple funguje jinak.
sanchez13 (1071)|6.2.2014 23:02
izuel (37)|8.5.2020 12:36
Ahoj nedělám nový dotaz, tak se mi snad dostane odpovědi :-)
Řeším "problematiku" se streamováním obsahu např filmy z notebooku do TV.
Všiml jsem si, že když klonuju plochu s TV, obraz se občas škubne při přehrávání filmu, zlepší se to když změním na rozšířenou plochu, nejlepší výsledek je když dám pouze zobrazit na druhém zařízení (mám na mysli, že nejede ani duplikace, ani extended, ale vypne se notebook a zobrazuje pouze TV).
to jako nástin jak standardně přehrávám filmy bez problému z notebooku do TV. funguje vše pěkně i 4k bez problému, (neřeším kontajner, ani datový tok !)
jenže :
OTÁZKA:. všiml jsem si a úplnou náhodou jsem si zkusil streamovat nativně přes windows10 - český překlad je to ve windows - "vysílat na zařízení" - a vyberu TV.
a film je daleko plynulejší, tak se snažím trošku vypátrat čím to může být ? miracast, dlna bude na podobným principu všechny.

Cítím, že problematika bude úplně podobná s tím ,že nikdy není film tak plynulý na PC s jakýmkoliv přehrávačem jako když film nahrajete do TV přes USB a jejím přehrávačem to pouštíte rovnou z TV. v minulých příspěvcích sem toto řešil , kde jsem měl dva monitory a došlo tam k diskuzi ohledně herzů a synchronizaci 24hz vs 50hz a 60fps... pulsnímky dopočítávání, profily v LCD zobrazovačích atd...
Nechci žádný flame co a jak poznám a nepoznám. Kdo to pozná také pochopí.
srdečné díky všem

PS: TV je OLED LG 65" a notebook ASUS+2grafické karty intel +NV core i5 8265U
RoPo (6061)|11.5.2020 08:12
[QUOTE=izuel;539777]snažím trošku vypátrat čím to může být ?[/QUOTE]

Jede se přes DLNA/UPnP kde se používají profily pro video a audio složku. Ty si server a klient dohodnou a u některých DLNA serverů lze tyto profily i ručně nastavovat pro konkrétní zařízení. Ve Win toto snad také jde modifikovat. Tam může DLNA server v PC/NTB provádět transcoding do vhodnějšího formátu pro dané zařízení, který v ten moment vždy funguje jako renderer vysílaného obsahu.
vivid.sk (11472)|11.5.2020 11:13
[QUOTE=izuel;539777]nikdy není film tak plynulý na PC s jakýmkoliv přehrávačem jako když film nahrajete do TV přes USB a jejím přehrávačem to pouštíte rovnou z TV. [/QUOTE]

Pokial film prehravas z flashky, alebo z (HT)PC prepojeneho cez HDMI kabel pri koreketnej fps a rozliseni, vysledok byde rovnaky, neprichadza k ziadnej degradacii obrazu, film bude korektne nativne zobrazeny.


Otazka k prispevku vyssie je, aky sposob prenosu obrazovky vyuzivas, tema je obsirnejsia, ako sa moze zdat, pretoze DLNA nie je to iste (lebo pri DLNA mozes dosiahnut vyborne vysledky, kedze sa prenasa samotny video obsah a tento sa dekoduje a zobrazuje az v TV), ako klonovanie obrazovky, kedy sa prenasa kompletne cela obrazovka a tato sa pri prenose znacne komprimuje.
izuel (37)|11.5.2020 13:35
[QUOTE=RoPo;539786]Jede se přes DLNA/UPnP kde se používají profily pro video a audio složku. Ty si server a klient dohodnou a u některých DLNA serverů lze tyto profily i ručně nastavovat pro konkrétní zařízení. Ve Win toto snad také jde modifikovat. Tam může DLNA server v PC/NTB provádět transcoding do vhodnějšího formátu pro dané zařízení, který v ten moment vždy funguje jako renderer vysílaného obsahu.[/QUOTE] děkuju, to dává smysl !

---------- Doplněno v 11:35 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 11:31 ----------

[QUOTE=vivid.sk;539787]vysledok byde rovnaky[/QUOTE] Já když si pustím video (hevc, nebo h.264 s kontajnery mp4 nebo mkv) v notebooku nebo PC přes VLC nebo MPCHC, tak 24fps mi plynule nepřijde, když to stejné udělám jak jsem popsal tzn.. přes flashdisk do TV nebo smartsharem do TV je to plynulejší. A ted tedy už vím proč.
Ať se stavím na hlavu v nastavení VLC nebo MP ,tak obraz k plynulejšímu zobrazení nedonutím.
přijde mi to jako rozdíl 20 fps vs 40 fps., jako fakt mi to přijde o hodně.
člověk to ani nevnímá když se na to nezaměří, zvlášť když jsou rychlé scény ve filmu.
vivid.sk (11472)|12.5.2020 18:41
[QUOTE=izuel;539789]Já když si pustím video (hevc, nebo h.264 s kontajnery mp4 nebo mkv) v notebooku nebo PC přes VLC nebo MPCHC, tak 24fps mi plynule nepřijde, když to stejné udělám jak jsem popsal tzn.. přes flashdisk do TV nebo smartsharem do TV je to plynulejší[/QUOTE]

Nemas pravdu, rozdiel je jedine v dvoch veciach:
1) v nastaveni zdroja = t.j. je vyslovene nutne pre korektne zobrazenie posielat zdroj pri 24p (24Hz refreshi zdroja, alebo pri nasobkoch tejto fq.)
2) v nastaveni TV. Obvykle su pre rozne zdroje aktivne rozne nastavenia processingu obrazu a casto sa nedaju ani vypnut. Takze pre flash disk mas ine nastavenia ako pre PC. A screen sharing ma este ine nastavenia.

Mam na viacerych TV odskusane, ze ak su vsetky zavislosti splnene a zdroj aj TV su korektne nastavene, ziadny rozdiel v plynulosti sa nekona, je jedno, ci posles do TV vystup z kvalitneho BDP, alebo na to pouzijes HTPC, alebo krabicku z ciny za 30$, ten vystup ma vzdy rovnaku kadenciu a rovnaku "plynulost" (ak mozme nazyvat 24p film plynulym, co nie su). Na vystupe bude vzdy spravny obraz s korektnou kadenciou snimok bez cukania a pulldownu, cize exaktne 1/24 za sekundu.

Ziadne bezdrotove "sharingy" obrazovky neodporucam pouzivat, pretoze ten vystup je vzdy horsi, nie len koli komprimacii obrazovky, ale hlavne pre nedodrzanie korektnej snimkovej frekvencii. Toto nema nic spolocne s kvalitnym prehratim obsahu.


Je mozne, ze sa bavime kazdy o inych veciach, stava sa to casto. Pre niekoho je plynule to, ak si zapne MCFI (dopocet snimkov) na maximum (soap opera effect) a vsetko ostatne je neplynule. Dnesna konzumna doba s nespravnym, presaturovanym, preostrenym nastavenim TV uz od vyroby tomu nijako nepomaha.
izuel (37)|12.5.2020 18:58
[QUOTE=vivid.sk;539797]Nemas pravdu, rozdiel je jedine v dvoch veciach:
1) v nastaveni zdroja = t.j. je vyslovene nutne pre korektne zobrazenie posielat zdroj pri 24p (24Hz refreshi zdroja, alebo pri nasobkoch tejto fq.)
2) v nastaveni TV. Obvykle su pre rozne zdroje aktivne rozne nastavenia processingu obrazu a casto sa nedaju ani vypnut. Takze pre flash disk mas ine nastavenia ako pre PC. A screen sharing ma este ine nastavenia.

Mam na viacerych TV odskusane, ze ak su vsetky zavislosti splnene a zdroj aj TV su korektne nastavene, ziadny rozdiel v plynulosti sa nekona, je jedno, ci posles do TV vystup z kvalitneho BDP, alebo na to pouzijes HTPC, alebo krabicku z ciny za 30$, ten vystup ma vzdy rovnaku kadenciu a rovnaku "plynulost" (ak mozme nazyvat 24p film plynulym, co nie su). Na vystupe bude vzdy spravny obraz s korektnou kadenciou snimok bez cukania a pulldownu, cize exaktne 1/24 za sekundu.

Ziadne bezdrotove "sharingy" obrazovky neodporucam pouzivat, pretoze ten vystup je vzdy horsi, nie len koli komprimacii obrazovky, ale hlavne pre nedodrzanie korektnej snimkovej frekvencii. Toto nema nic spolocne s kvalitnym prehratim obsahu.


Je mozne, ze sa bavime kazdy o inych veciach, stava sa to casto. Pre niekoho je plynule to, ak si zapne MCFI (dopocet snimkov) na maximum (soap opera effect) a vsetko ostatne je neplynule. Dnesna konzumna doba s nespravnym, presaturovanym, preostrenym nastavenim TV uz od vyroby tomu nijako nepomaha.[/QUOTE]

Tak to je škoda, že nemám :-) bych se i vsadil :-) ale na pivo stejně nemůžem :-)))
já to mám vyzkoušené.. snad na 50 ti počítačích i notebookách,.
1. pokud do ničeho nebudeš šťourat a v jakémkoliv počítači nainstaluješ VLC nebo MPC (vše necháš default) a pustíš jakýkoliv film.
nebude nikdy plynulý jako když do televize (LCD nebo OLED dáš flashdisk a přehrává to televize přímo)
plynulost je pro každého jiná, to je pravda, ale "rozdil" prostě vnímám a je dost podstatný..
2. hlavně téma bylo jiné a to bylo miracast(rozšířená plocha z ntb) vs smart sharing DLNA LG TV , kde vnímám stejný problém, kde v smart sharingu od LG je to stejně pěkný jako v LG TV+ flashdisk.
3. a ty 24hz co píšeš + násobky, je uplně stejná problematika, jako v mém 2 roky starém príspěvku kde sem zas řešil nvidia grafiku 1080ti + 4k obraz + lagování a také sem řešil.. dá se říct to stejný tu plynulost videí..

ps: mohl bys mi nějak poslat návod jak render presenter - respektive nastavit MPC donutit, aby mi grafika přehravala video v 24hz ?? ja znám jen 50herců jako normu
videa přehrávám bud 1080p ,720p(progresive) 1080i vubec nemám... a nebo 2160p
děkuju
vivid.sk (11472)|12.5.2020 19:15
[QUOTE=izuel;539799] pokud do ničeho nebudeš šťourat a v jakémkoliv počítači nainstaluješ VLC[/QUOTE]
Bez sturania nebudes mat dobry vystup :). Zial. Nejde to len tak, ze sadnes za PC a spustis film a das na FullScreen. Napriklad take VLC nevie automaticky prepinat frekvenciu na 24Hz po spusteni filmu = nepouzitelne. Je treba relativne vela znalosti na konkretne nastavenie celeho systemu, ak mas stastie, pobezi to aj bez toho, ale v principe treba vediet nastavit korektne player, vystup v ovladacoch GPU (full vs limited), nasledne vstup na TV (opat limited vs full, kedze ideme RGB) a overit to na testovacich obrazcoch, ci je toto OK. Tu pomoze skalibrovana TV, kedze naozaj vies, co mas vidiet a ak to nevidis, nie je to sposobene zlym nastavenim TV.

Vlakno s moznostami najdes napriklad tu


Playere: vies k tomu pouzit MPC-HC, ak to chces pre HTPC (t.j. koli dialkovemu ovladaniu zo sedacky), tak povedzme KODI alebo jRiver. Kodi je vcelku fajnove a priebercive na starsi HW, u mna pri 2x ATI/AMD GPU s Windows drivermi pri verziach kodi od 16.x vyssie nepouzitelne. Viac krat riesene na forach, ale bez vysledku, pricom verzia 15.2 funguje skvelo. Ano, je to starsi HW, ale clovek to nebude obmienat kazde 2 roky, len koli SW. MPC-HC pritom slape super a nema problemy. Na Intel HW je to tiez OK, rovnako ako pod linuxom.

2) neviem porovnat napriec znackami, tato funkcionalita je urcena na zdielanie rodinnych videi u kamarata, nie ne seriozne a kriticke prehravanie obsahu.

3) pleties riadky s frekvenciou a prekladanim. Tvoja GPU musi mat take rozlisenie, ako ma display a frekvencia filmu musi zodpovedat frekvencii vystupu.

Cize v mojom pripade, ak mam fullHD film, vystup bude 1920x1080@24Hz (v systeme ako 23Hz, lebo to je realne 23.976). V moznostiach nastavenia by si mal tieto frekvencie vidiet. MPC-HC vie tieto frekvencie nastavit, treba to ale povolit v nastaveniach.

Cela problematika prehravania je relativne obsiahla, ale ak vsetko korektne nastavis, naozaj to funguje tak, ako ma.

a este doplnim:

[QUOTE=izuel;539799] miracast - stream z notebooku vs smart sharing DLNA LG ,[/QUOTE]
DLNA = stream zo siete internym playerom. Tu by nemal byt s kvalitou ziaden problem (ak neprichadza k re-encodingu na strane servera), akurat treba opat konkretny vstup nastavit (ma vlastne nastavenia).
izuel (37)|12.5.2020 20:36
[QUOTE=vivid.sk;539801]mam fullHD film, vystup bude 1920x1080@24Hz[/QUOTE]
dá se nějak vysvětlit proč bys měl mít 24hz pro "plynulejší" přehrání než když máš playera i plochu v 1080p (1920x1080 60hz)
čím by mělo vadit, že máš vyšší obnovovací frekvenci.
proč to musí být 24=24 (23.976fps) .... ???
toto se těžko někde dočtu, kdybys měl nějaký material na nastudování budu ti vděčný.
díky
vivid.sk (11472)|12.5.2020 21:12
[QUOTE=izuel;539802]dá se nějak vysvětlit proč bys měl mít 24hz pro "plynulejší"[/QUOTE]
Pretoze pokial to prehravas pri 60Hz, vznika pulldown 3:2, vysvetlene je to pekne tu aj graficky.
Nam ide pri prehravani o to, aby kazdy snimok bol exaktne distribuovany v jednom frekvencnom cykle GPU. Kedze mas 24 snimkov (stale je rec o filmoch), chceme aby sme ich poslali do TV pri 24 Hz. Ak by sme mali 50fps video (t.j. napriklad televizne vysielanie), tak vystup bude 50Hz. Ak budes mat 30/60fps video, vystup bude 60Hz. Preto je absolutne zakladna vec, aby vedel player na zaklade vstupu tieto Hz menit na systemovej urovni. Preto tato poziadavka na player, ktory tuto funkcionalitu ma.
izuel (37)|13.5.2020 20:31
[QUOTE=vivid.sk;539803]Preto je absolutne zakladna vec, aby vedel player na zaklade vstupu tieto Hz menit na systemovej urovni. Preto tato poziadavka na player, ktory tuto funkcionalitu ma.[/QUOTE] Ahoj, tak jsem "z.abil" přes 2 hodiny laborování s rendrem v MPC-HC a VLC, nepovedlo se.
V notebooku mám UHD intel grafiku 620 a nvidii MX110 a nelze donutit v systemu, abych system (plochu ani fullscreen akceleraci grafikou) rozjel na 1920x1080@24Hz
v MPC-HC když nastavím přehrát ve FS s přepnutím na požadovanou 1920x1080@24Hz, vidím všechny rozlišení 720p, 1080p, 480p při 60hz, nelze to změnit.
v nejnovějších ovladačích není možné vynutit jinou frekvenci nebo nevím jak.
Pokud bys věděl jak to přesně udělat, byl bys hodnej.
ps: mimochodem na desktopu počítači kde mám 1080ti sem to nastavil na 1920x1080@24Hz a při přehrávání v MPC-HC rozdíl v plynulosti nevidím, furt stejná. "je.bka" jak to frknu na tom notebooku bezdrátově přes SmartShare (LG) rovnou do televize tak to je jiný kafe, a je to panebože bezdrátový ! a stokrát lepší, obraz není blurem rozmazaný, je ostřeší a plynulejší.
vivid.sk (11472)|14.5.2020 12:53
Najskor je dobre to skusit manualne (t.j. v nastaveniach GPU nastavit frekvenciu 23Hz). Otestovat si filmy, ci funguju dobre, ci nic necuka, netrha, nesklbe.
K tomu ma MPC-HC peknu funkcionalitu, statistika (CTRL+J), kde vidis potrebne info, pripadne tearing test (ctrl+T), kazda ciara je posunuta pri kazdom dalsom snimku o konkretnu poziciu a jej pohyb musi byt exaktny, rovnaky. Samozrejme, film musi mat totoznu fps (23.976, over si, ze to nie je naprklad 24.000, Europske BD takto vychadzaju, nie je to to iste),

Pokial toto vsetko pojde bez problemov a s vysledkom budes spokojny, az nasledne sa mozes zacat bavit s automatickym prepinanim FPS.


Neviem preco mam pocit, ze mozno hladame problem tam, kde nie je, skontroluj si vsetky nastavenia v TV, ci mas EXAKTNE totozne nastavene parametre vstupov (hlavne nastavenia MCFI (LG to vola Trumotion). Plati to rovnako aj pre player v TV (ak prehravas cez DLNA).


A k poslednemu: Pokial ta implementacia DLNA v TV nijakym sposobom nerozculuje a vsetko funguje korektne (titulky, pretacanie, seekovanie,...), tak pouzivaj DLNA. Existuje kopec slusnych DLNA serverov pre PC (Plex, EMBY, Serviio, Universal media server,...) ktore su overene, funkcne a maju velke moznosti nastavenia, poskytuju kniznice, katalogizuju obsah, (.....). Navyse odpada problem s nutnostou mat server pri PC a prepojenim cez HDMI kabel. Obmedzenim je zasa implementacia DLNA v TV.

Pokial si spravne pamatam, PLEX alebo EMBY ma pre LG vlastnu aplikaciu (vies si ju nainstalovat v TV), takze vies otestovat, ci je to pre teba schodna cesta.