Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s LG 55LA790V nekompatibilní, nebo vadné HDMI ?

LH (0)|4.2.2014 09:22
Chtěl bych se zeptat, zda by mi někdo nedokázal poradit s tímto zajímavým problémem? Když jsem připojil k TV LG 55LA790V přes HDMI HD-BOX9105plus (satelitní box s možností sdílení), tak vůbec nejše zvuk a obraz byl pod psa (těžko to popsat, jakoby rozmazaný (komprese) kolem hran). Zkusil jsem tedy připojit box do jiného HDMI vstupu, ale výsledek stejný, pak jsem zkusil jiný HDMI kabel a hle zvuk začal jít, ale obraz stále pod psa. Pak kamarád donesl Arivu 200 (jiný satelitní box) a ta jde s jakýmkoli kabelem v jakémkoli vstupu celkem obstojně, (obraz i na SD viditelně lepší než z toho HD-boxu). Vypadalo to tedy, že je HD-box vadný, pro jistotu jsem ho ještě vzal i s tím kabelem co mu nešel zvuk, že ho zkusím na jiné TV, konkrétně LG 60LA620s, připojil jsem ho a obraz naprosto OK, zvuk OK na jakémkoliv vstupu této TV, pak jsem šel k další TV Samsung (40palců řada 6000) a obraz i zvuk taky OK. Teď se tedy zdá, že si HD-box z nějakého důvodu nerozumí právě a jenom s tou LG 55LA790V, nastavení v menu TV jsem prošel a vše zkusil nastavit jako na té TV, kde HD-box funguje, ale bez úspěchu. Zkusil jsem i v menu vrtit nastavení obrazu na tovární, ale taky nepomohlo. V menu HD-boxu se toho mnoho nastavit nedá. Otázka tedy je, co by mohlo být špatně ? Je možné něčím zarušit HDMI kabel ?
RoPo (6061)|4.2.2014 10:00
Zkus vypnout na boxu auto rozlišení pro HDMI výstup a nastav nějaké pevné rozlišení. Je možné, že neproběhne řádně handshake při auto nastavení, což se stává.
LH (0)|4.2.2014 10:58
Toto jsem zkoušel, nastavil jsem v HD-boxu ručně 1080i , pak i 1080p a chování na HDMI bohužel stejné :-( Na ostaních TV , kde se problém neprojevil jsem měl v boxu nastaveno na "tvrdo" 1080p.
RoPo (6061)|4.2.2014 11:10
Co 720p jsi zkoušel?
LH (0)|4.2.2014 12:00
720p jsem nezkoušel, odpoledne na to mrknu a ještě to zkusím, ale na 720 bych to stejně provozovat nechtěl. Pokud by to šlo na 720 co pak dál, jak to dostat na těch 1080?
RoPo (6061)|4.2.2014 13:29
Kabel. I když píšeš, že jsi jiný zkoušel, ale... Co konektor v boxu? Není nějaký špatný?