Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VU+ Solo2/Duo2 nebo Xtrend ET9500

PV_ox (182)|26.1.2014 13:17
Zdravím,

chtěl bych se zeptat, zda někdo může srovnat VU+ Solo2/Duo2 oproti Xtrend ET9500 hlavně co se kvality obraz týče.

VU+ Solo2/Duo2 jsou oproti Xtrendu novější modely a HW je jednoznačně výkonnější, ale zároveň jsem někde četl, že má nekvalitní obraz, kdežto Xtrend ET9500 naopak velmi kvalitní obraz možná nejlepší ze všech satelitních přijímačů.

Jak je to s kvalitou obrazu u těch VU+? Nebyl to problém jen nějakých prvních kusů nebo prvních Image? Na Amazon.de je u Solo2 203 hodnocení s celkovým výsledkem 4.6 z maximálních 5 možných bodů, což je určitě super a satelit s nekvalitním obrazem by to asi nedosáhl nebo jsou ty němčouři slepí?;-)

Vlákna věnovaná těmto přístrojům tj. https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33341-VU-Solo2-a-Duo2 a https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33468-X-trend-et65009500 jsem přečetl celá, ale o kvalitě obrazu toho tam zas tak moc není a hlavně ne z poslední doby, pokud došlo k nějakému vývoji v této věci.

Všem předem díky moc za názory.
Dagy2 (3153)|27.1.2014 19:15
Nemčouři slepí nemusí být. Otázka je aké hodnotenia a recenzie obsahuje amazon.de. Pokiaľ je to podobné ako na Heuréka cz/sk a verím že ano, tak je to totálne nedôveryhodný zdroj. Po prevalení prúserov s testami u ADAC by som sa ani v Nemecku ničomu už nedivil.
PV_ox (182)|27.1.2014 19:30
Dagy, ty si měl tu Solo2, je to tak? Vím, že ty jseš Technisaťák;-), tak si to určitě porovnával s Technisatem. Opravdu to byla taková bída a v čem konkrétně, jak se Ti to jevilo? Problémy byly v HD v SD nebo v obojem?

Měl si možnost zkoušet a porovnávat obraz i u jiných Linux přijímačů např. u toho Xtrendu, nebo to Solo2 za Linux úplně stačilo?;-)
bastlir (3245)|27.1.2014 22:13
Před koupí Dua 2 jsem také váhal, zda nekoupit Xtrend ET9500. U Xtrendu sice majitelé vychvalovali obraz, ale stěžovali si zase tuším na aplikaci či na aktualizace. Nakonec jsem se rozhodl, jak jsem se rozhodl a myslím si, že jsem neudělal chybu. Ale jak už to v praxi bývá, nikdy nic není na 100%. Ale aspoň já jsem zatím celkově spokojený.
Dagy2 (3153)|27.1.2014 22:53
K tým "testom" a "recenziám" na predajných portáloch som chcel povedať len toľko, že mám tiež blízko seba dvoch ľudí, ktorí sú/boli platení od predajcov za písanie pozitívnych recenzií aj za písanie negatívnych recenzií ku konkurencii a výrobky v živote nevideli. Hlavne pred vianocami sú takéto aktivity na vysokej úrovni.

Mal som možnosť porovnať len Solo2 a 5 rokov starý TechniSat. oba pripojené cez 2 identické HDMI káble na LGTV, každý prijímač svoj koax z paraboly. ET som v ruke nemal.
Po prvotnom nadšení u vybalenia - pekná a pevná konštrukcia, extrémne tichý chod (vetrák + integrovaný HDD) to bolo sklamanie po všetkých stránkach. Najväčším snáď nastavenie prijímača od predajcu za 500. Ja by som sa hanbil...
V sw ma upútali 3 veci - on-line editácia programov, plug-in csfd ktorý fungoval ako jediný bezchybne, jednoduchý streaming.
Moje porovnanie obrazu je úplne nevedecké založené na tom, čo potrebujem a čo využívam. A to sú napr. ostrosť písma na bežiacich titulkoch u TA3/CT24, detaily tváre a pod. V tomto aj zobrazenie v HD programoch (pričom solo2 má možnosť nastaviť dopočet až do 1080p, ale rozdiel medzi nastavením výstupu z HDMI 1080i alebo 1080p nebol vôbec žiadny) viditeľne zaostávalo. U SD ešte horšie. I am sorry, u mňa určite ne tomuto stroju.
Ostatné drobnosti ako detské DO (to už snáď vymenili), zobrazenie info z dreamu ktoré vôbec nekorešponduje s týmto DO, polofunkčný plug-in nastavenia tlačítiek DO, nefunkčný soft čítačky nastavenej od predajcu (tma každý tretí deň), zelená smrť u strihu, boli len zlatým klincom do truhly.
Ale to všetko som už snáď písal.
Pepik71 (20)|27.1.2014 23:07
Mám Xtrend 9500 obraz super na Panasonic TX-P65VT65B 3D 65"
Jestli to není o penězích,počkej na nový Xtrend 10000,sám na něj taky čekám.
bastlir (3245)|28.1.2014 00:27
[QUOTE=Dagy2;480554]...... V tomto aj zobrazenie v HD programoch (pričom solo2 má možnosť nastaviť dopočet až do 1080p, ale rozdiel medzi nastavením výstupu z HDMI 1080i alebo 1080p nebol vôbec žiadny) viditeľne zaostávalo. U SD ešte horšie. I am sorry, u mňa určite ne tomuto stroju.
Ostatné drobnosti ako detské DO (to už snáď vymenili), zobrazenie info z dreamu ktoré vôbec nekorešponduje s týmto DO, polofunkčný plug-in nastavenia tlačítiek DO, nefunkčný soft čítačky nastavenej od predajcu (tma každý tretí deň), zelená smrť u strihu, boli len zlatým klincom do truhly.
Ale to všetko som už snáď písal.[/QUOTE]
Pamatuji si počáteční "dětské bolesti" prvních Dreamů. To samé se pochopitelně dá očekávat i u ostatních "Linuxů". Co tam pak některý prodejce namastí, to výrobce už asi neovlivní.

To Pepík71: Ano, samozřejmě, Xtrend je považován za mašinu s prý nejlepším obrazem. Nemůžu tento názor bohužel sdílet, neboť jsem jej ještě neměl v ruce. Ale jak jsem již psal, výběr jakéhokoliv výrobku je vždy o individuálních prioritách a kompromisech.
KamilZ (10277)|28.1.2014 06:04
Mám VU+ DUO2 + Sharp 50LE751 a obrazově naprostá spokojenost.
PV_ox (182)|28.1.2014 17:13
Všem díky moc za pomoc, budu to muset dneska nebo zítra rozseknout a objednat ať stihnu připravit vše na Soči...;-)

Dagy, díky moc za kritický příspěvek na Solo2, byl by to jasný favorit, ale zrovna od Tebe beru kritiku vážně a docela mě straší... To víš chci vidět Jardu na OH zářit v plný parádě a ne matně a rozostřeně...;-)

Bastlir a KamilZ, někde jsem četl, že ta Duo2 je na tom obrazově lépe než Solo2, tak uvažuju i tímto směrem, ale už je to trochu mimo rozpočet kam jsem chtěl původně jít... Co považujete za hlavní výhody Duo2 oproti Solo2? Já za sebe říkám, že OLED display pro mě žádná zvláštní motivace není, protože ho většinou stejně ani neuvidím a 4 tunery taky asi nevyužiji. Našli byste pro Duo2 nějaké další významné nákupní argumenty oproti Solo2? Četl jsem, že procesor v Duo2 umí hardwarově transkódovat video, používáte to? Co dále bych měl vzít v úvahu? Předem díky moc.
vivid.sk (11472)|28.1.2014 17:22
Ak to chces porovnat seriozne, neostava ti nic ine, len objednat oba a jeden vratit. Myslim to vazne, vacsina prispevkov je o tom, co mam doma, to sa pocita. Ale ak chces seriozne porovnavat, musis to porovnat len priamo na jednom retazci a s rovnako nastavenymi upravami obrazu.

Co sa tyka obrazu medzi Solo2 a Duo2, pokial tam bude rozdiel, bude to len umelo degradovany vystup Solo2. Technicky totiz nieje dovod, aby to muselo mat pri takomto spickovom zeleze horsi vystup.
Ale ako historia a prax hovori, ak chceme, aby sa lepsie predaval vyssi model, je treba degradovat vystup lacnejsieho. Aj ked umelo. [to je len uvaha, tieto pristroje som neporovnaval].
KamilZ (10277)|28.1.2014 17:24
Ten display je skutečně jen pozlátko. Když jsem zvažoval, jestli Solo2 nebo Duo2, tak jsem se pro Duo2 rozhodl (pořadí dle důležitosti):
- WOL
- možnost interního 3.5" HDD
- možnost osadit DVB-T2 tunerem (předpokládám, že se začnou dělat)
- lepší dálka (umí i TV)
- integrovaný zdroj (nesnáším externí zdroje, které nejdou vypnout :-) )
- vyšší výkon (2x HD PIP + nahrávání atd., rychlejší boot)
vivid.sk (11472)|28.1.2014 17:30
Kamil> Otazka znie, ci je takyto minimalny rozdiel hoden znacneho rozdielu v cene (cca 150-200 euro naviac). Imho nieje. Teda - pokial je rovnako kvalitny obrazovy vystup. A tu uz plati, co som napisal vyssie.
PV_ox (182)|28.1.2014 17:54
[QUOTE=KamilZ;480606]Ten display je skutečně jen pozlátko. Když jsem zvažoval, jestli Solo2 nebo Duo2, tak jsem se pro Duo2 rozhodl (pořadí dle důležitosti):
- WOL
- možnost interního 3.5" HDD
- možnost osadit DVB-T2 tunerem (předpokládám, že se začnou dělat)
- lepší dálka (umí i TV)
- integrovaný zdroj (nesnáším externí zdroje, které nejdou vypnout :-) )
- vyšší výkon (2x HD PIP + nahrávání atd., rychlejší boot)[/QUOTE]

- WOL. Chápu to tak, že u Solo2 WOL nelze. Jaké je využití? Je to třeba právě pro streaming, kdy bez WOL si vzdálené zařízení (např. telefon nebo tablet) nezajistí spuštění přijímače ani z deep standby a musí se kvůli tomu nechávat přijímač zapnutý nebo nějaké podobné případy. Nebo je to pro vzdálené probouzení ze skutečně vypnutého stavu, kdy jinak z deep standby to jde i bez WOL?
- možnost interního 3.5" HDD - asi bych stejně volil 2,5", nesnáším hluk z přístrojů v obýváku;-)
- integrovaný zdroj (nesnáším externí zdroje, které nejdou vypnout :-) ) - pro mě asi spíš nevýhoda, bude to znamenat vyšší zahřívání přístroje a potřebu vyššího výkonu ventilátoru, tj. vyšší hlučnost oproti Solo2...takže opět...nesnáším hluk z přístrojů v obýváku;-)
- vyšší výkon (2x HD PIP + nahrávání atd., rychlejší boot) - výkon je opravdu vyšší? frekvence procesorů je stejná, ale výkonově jsou na tom opravdu každý jinak, ano? opravdu ten PIP 2x HD funguje smysluplně, nikoliv pouze slideshow v okně;-) a žádné záseky ani v jednom z oken? velikost oken může být libovolná a umístění také?
KamilZ (10277)|28.1.2014 18:55
Z DeepStandBy to bez Wol nejde, pouze časovačem. Já jsem často pryč a chci si někdy něco načasovat, takže pro mě ideální. Mám ho ve DeepStandBy a na dálku přes internet ho dokážu zapnout a načasovat.

Dotazy na PIP záleží na použitém image, kvalita obrazu také. Solo2 mělo s kvalitou problémy na začátku, ale myslím, že se postupem updaty vytáhlo. Ale vedle sebe jsem Solo2 a Duo2 neměl. Opět i u obrazu záleží na aktuálních driverech, image a jeho nastavení. Nezastávám názor paušálního odsouzení.

PS: Ještě ke kritice Dagy2 a Solo2: Nic proti Dagy2, ale on měl ze Solo2 problémy, které nikdo jiný neměl .... (nemyslím kvalitu obrazu). Je to prostě Technisaťák, já jsem zase Linuxák.
KamilZ (10277)|28.1.2014 19:04
[QUOTE=vivid.sk;480607]Kamil> Otazka znie, ci je takyto minimalny rozdiel hoden znacneho rozdielu v cene (cca 150-200 euro naviac).[/QUOTE]Jasně, pro mě byl WOL + integrovaný DVB-T tuner killer feature (máme "vesnickou" kabelovku, kde jsou v DVB-T (jako v FTA) placené kanály, takže mám i jejich nahrávání ve Vu+ ...). Pozn: K Solo2 by šel externí USB tuner.
vivid.sk (11472)|28.1.2014 19:12
[QUOTE=KamilZ;480624]Jasně, ale pro mě byl WOl + integrovaný DVB-T tuner killer feature[/QUOTE]
Ano, chapem. WoL je naozaj prioritna vec aj pre mna. Ale opat ma napada rovnaka myslienka - ak je tam pouzity rovnaky zaklad HW, je jednoduchsie WoL odstranit (zakazat), alebo pridat ? Hmm .... [ano, nic nevyriesime. Kto chce, priplati si, kto nechce, nekupi]
PV_ox (182)|28.1.2014 19:15
Aha, no na vzdálené nastavení časovače je to naprosto logická a potřebná vlastnost. To mě nikdy ani nenapadlo, že by to přístroje na takovéhle úrovni třeba neměli umět... To je spíš Solo2 vyjimkou z modelů top značek (Dreambox, VU+, Xtrend), že WOL nemá nebo naopak patří Duo2 mezi ty top modely, které ho mají.
jarino1978 (8045)|28.1.2014 19:19
wol by mali mať všetky stb na báze e2.
KamilZ (10277)|28.1.2014 19:29
PV_ox: vzdálené nastavení časovače umí samozřejmě všechny, ale nesmí být v Deep Standby

jarino1978: ne, je to závislé na HW
jarino1978 (8045)|28.1.2014 19:31
kamil : veď je to len na báze web configu, chce to len MAC a malo by to frčať aj na starom čreve. Čo existujú viaceré images, tak podpora je u všetkých.

edit : ak myslíš z režimu hlbokého spánku, tak potom áno, záležalo by to na črevách.
KamilZ (10277)|28.1.2014 19:36
WOL má prostě určité požadavky na HW, obdobně by jsi mohl říct, že funguje na všech PC, které mají síťovku, což u starších PC není pravda (http://en.wikipedia.org/wiki/Wake-on-LAN#Hardware_requirements). A do zařízení typu STB se to teprve teď dostává.

http://www.et-view-support.com/Forum/showthread.php?9081-Modify-Deep-Stand-by-mode-to-allow-WoL
PV_ox (182)|28.1.2014 19:37
[QUOTE=KamilZ;480636]PV_ox: vzdálené nastavení časovače umí samozřejmě všechny, ale nesmí být v Deep Standby
[/QUOTE]

Jo, jo, já to tak pochopil, právě jsem psal, že na to vzdálené nastavení časovače je ten WOL dost potřebná vlastnost, protože bych očekával, že bude přístroj v Deep Standby. A když by při nepřítomnosti doma nemohl z tohoto důvodu být přijímač ve stavu Deep Standby, tak by tam ten stav ani nemusel být...
bastlir (3245)|28.1.2014 19:56
Opakuji, že jsem Xtrend nikdy nezkoušel, ale alespoň pro mě je Duo 2 nejlepší železo, co jsem kdy měl. Po připojení i bezdrátové myši a klávesnice to v podstatě je linuxový počítač. Obraz i zvuk je pro mě maximálně vyhovující, pak svižnost, nulová chybovost, HW konstrukce a v neposlední řadě podpora. Co je také pro mě velmi důležité - možnost výměny tuneru. A zcela upřímně nejsem schopen si vymyslet, co by mně vadilo. Možná .... trochu složitější točení motorem, ale pokud člověk není ÚB, přijde na to sám.
PV_ox (182)|28.1.2014 19:56
Hmmm, tak to WOL je pro mě fakt dost důležitá věc, protože kvůli vzdálenému nastavení časovače nebo spuštění streamu během dovolené nechci nechávat přístroj celou dovču zapnutý...

Takže asi tohle mě donutí jít do toho Duo2...předpokládám, že pak teda také dokážu vzdáleně poslat přístroj zpět do Deep Standby...;-)
bastlir (3245)|28.1.2014 20:00
PS. Porovnávat Solo a Duo je jako porovnávání Favorita s novou Fábií. Obě jsou však Škodovky a téměř stejně velké.
vivid.sk (11472)|28.1.2014 20:11
[QUOTE=bastlir;480646] Porovnávat Solo a Duo je jako porovnávání Favorita s novou Fábií.[/QUOTE]
To nieje dobry priklad. Zelezo maju (nepocitam velkost osadenej RAM a Flash) podobne, vid:
http://vuplus.com/productSolo2.html
minimalne oproti starym modelom, takze pokial to nepodporuje WOL (a nebude to zamerne odstranene), bude tam ine zelezo, ktore danu vec nepodporuje a nepomoze nic.

[QUOTE=PV_ox;480645]nechci nechávat přístroj celou dovču zapnutý...[/QUOTE]
Staci nastavit zapinanie a vypinanie na 30 minut denne :) a je na tebe, aby si stihol naschedulovat, to, co treba v danom case. Hmm - viem, zly vtip :D.
Asi by som v tomto pristupil k veci s chladnou hlavou - ako casto si pocas dovolenky (teda 2x za rok) nutne potrebujes davat nieco nahravat?
PV_ox (182)|28.1.2014 20:29
[QUOTE=vivid.sk;480648]
Staci nastavit zapinanie a vypinanie na 30 minut denne :) a je na tebe, aby si stihol naschedulovat, to, co treba v danom case. Hmm - viem, zly vtip :D.
Asi by som v tomto pristupil k veci s chladnou hlavou - ako casto si pocas dovolenky (teda 2x za rok) nutne potrebujes davat nieco nahravat?[/QUOTE]

Nebo na hodinu denně a mám 2x větší šanci...a to se vyplatí...;-)

Tak asi během dovolené budu chtít něco nahrávat spíše výjímečně, ale mě jde spíš o ten streaming na tablet nebo notebook...mám dvě malé děti a v létě chci jezdit na prodloužené víkendy dost často a může běžet nějaký seriál nebo večerníček, který bude každý den "OPRAVDU, ALE OPRAVDU HROZNĚ DULEŽITÝ"...;-)
PV_ox (182)|28.1.2014 22:57
Ještě jednu otázku, která možná výše zanikla:

Je možné Duo2 vzdáleně poslat do Deep Standby?
KamilZ (10277)|29.1.2014 06:11
Samozřejmě.
Dagy2 (3153)|29.1.2014 19:41
[QUOTE=KamilZ;480621]Dotazy na PIP záleží na použitém image, kvalita obrazu také. [/QUOTE]

PIP u solo2 (teda u toho "môjho") fungovalo tak, že ca prvých 30sekund kockoval malý obraz a zasekával sa. Potom sa to väčšinou nejako rozbehlo.

Solo vs Duo podľa Kamila:
- možnost interního 3.5" HDD
-> 2.5 disk ktorý bol v Solo2 zabudovaný fungoval ten týždeň výborne, absolutne tichý. 4 nahrávania paralelne bez problému.

- možnost osadit DVB-T2 tunerem (předpokládám, že se začnou dělat)

- lepší dálka (umí i TV)
-> tak tá u Solo bola fakt hračkárska. technisaťák netechnisaťák ale toto bola hanba jak Brno. Niekde som ale čítal že už je tam iný typ v súčasnosti

- integrovaný zdroj (nesnáším externí zdroje, které nejdou vypnout )
-> externý zdroj ma vytáča tiež, ale dokázal by som ho prehltnúť u Solo2.

- vyšší výkon (2x HD PIP + nahrávání atd., rychlejší boot)
-> question či ho potrebuješ. Osobne si myslím že je zbytočný. Bootovanie u Solo2 bolo v pohode, už si nepamätám presne ale ca 30 sekund z deep standby.


[QUOTE=KamilZ;480621]PS: Ještě ke kritice Dagy2 a Solo2: Nic proti Dagy2, ale on měl ze Solo2 problémy, které nikdo jiný neměl .... (nemyslím kvalitu obrazu). Je to prostě Technisaťák, já jsem zase Linuxák.[/QUOTE]
V žiadnom prípade nemám v úmysle od toho stroja niekoho odhovárať. Proste som zvyknutý na iný štandard a ísť v niektorých denne používaných funkciách dole pod 6 ročný prístroj ktorý mám dnes by bolo hlúpe.
Pre zakúpenie 2-och prístrojov a vrátenie jedného v dobrom doporučujem prečítať si vlákno "linuxová pasť".
vivid.sk (11472)|29.1.2014 20:27
[QUOTE=Dagy2;480717] technisaťák netechnisaťák[/QUOTE]
Akoby bol technisat v tomto lepsi. Z piatich DO, ktore mam doma je jednoznacne najhorsi technisat. Neprijemny gumak.

Na druhej strane, je trosku zbytocne riesit DO (imho). Vacsina ludi, ktori zvazuju STB v tejto cenovke ma doma AVR, takze pouziva iny DO (bud k AVR alebo univerzal), pretoze nebude koli hlasitosti a prepinaniu kanalov pouzivat 2 ovladace sucasne, co je znacne neprakticke.

update: Aby som nezabudol na HDMI-CEC. Aj to ja dalsia z moznosti nepouzivat dva DO, ak to v danom prostredi vyhovuje.
bastlir (3245)|29.1.2014 20:54
Mám k Duu 2 tu modernější verzi DO a jsem s ní spokojený jak po stránce stylovosti, ergonomie, tak i funkčnosti. Mimochodem mohu s ní ovládat i Sama a naopak prostřednictvím DO od Sama ovládat i Duo.
PV_ox (182)|29.1.2014 21:16
No já už mám asi rozhodnuto, bude to DUO2...;-) Na AB psali, že se s novými image kvalita obrazu Solo2 výrazně vylepšila a to i na default nastavení, takže asi i to by šlo a navíc jeden uživatel, který VU obrazovou kvalitu příliš nechválil (spíš naopak), psal, že Duo2 je kvalitou obrazu jinde... Porovnám to s kvalitou obrazu interního tuneru Sony, která je myslím dost slušná a když to bude horší, vrátím to a vezmu Xtrend 9500. Linuxová past by se mě neměla týkat, protože si tam nebudu nechávat dávat disk a taky to nebudu kupovat tam co Dagy...;-)

Pro Duo, ale rozhodly, hlavně jiné vlastnosti, jako výkonnější transcoding, i ten WOL, větší variabilita v tunerech, 2xCI (kdyby náhodou něco...;-), atd.

Mám všude XBMC přehrávače, tak jsem hodně zvědavý, jak bude fungovat streaming a možnost ovládat to v nových PVR funkcích XBMC (kvalita obrazu, rychlost a obecná použitelnost)...
Dagy2 (3153)|31.1.2014 21:00
[QUOTE=PV_ox;480729]
Mám všude XBMC přehrávače, tak jsem hodně zvědavý, jak bude fungovat streaming a možnost ovládat to v nových PVR funkcích XBMC (kvalita obrazu, rychlost a obecná použitelnost)...[/QUOTE]

A neuvažoval si nad SAT priímačom XBMC namiesto E2 ?
PV_ox (182)|31.1.2014 22:49
[QUOTE=PV_ox;480929]A neuvažoval si nad SAT priímačom XBMC namiesto E2 ?[/QUOTE]

To víš, že jsem o tom uvažoval, byla by to hlavně z hlediska jednotného ovládání ideální volba. Zajímal jsem se z tohoto důvodu o PrismCube, ale mám obavy, že je to v přílišných začátcích, řada věcí, které v E2 již dobu jsou, se teprve budou vyvíjet, otázkou je jak to bude s vývojem pro ČR/SR specifických pluginů vázaných na tento přístroj, s překladem pluginů do češtiny, apod. Navíc se úplně klidně může stát, že se to ukáže jako slepá cesta, nebude další vývoj, podpora, apod. Takže tohle byly mé hlavní důvody.
Dagy2 (3153)|1.2.2014 09:56
Odborník-testovač (z inak ťažko VU+ pozitívnej televízie) bol tým prístrojom vrcholne nadšený.
Je pravdou ale že inde som čítal dosť negatívnych hodnotení.
bastlir (3245)|1.2.2014 18:05
[QUOTE=Dagy2;480943]Odborník-testovač (z inak ťažko VU+ pozitívnej televízie) bol tým prístrojom vrcholne nadšený.
Je pravdou ale že inde som čítal dosť negatívnych hodnotení.[/QUOTE]
Proto je lepší, zeptat se lidí, kteří příslušné zařízení už vlastní a navíc jsou i objektivní.
klapaciuss (314)|5.2.2014 19:11
Zdravím. Jeden asi trochu hloupý dotaz. Nedaří se mi na Duo2 v HbbTV vysílání ČT v iVysílání rychlý posuv v rámci jednoho pořadu. Podaří se mi posunout "teploměr" času na požadovaný čas, ale již nevím, jak tento vybraný čas potvrdit. Zkoušel jsem všechno možné. Po 4 sekundách se "časový kurzor" zase sám vrátí na původní pozici v rámci daného pořadu. Můžete mi někdo napovědět? Díky.
jakasi (3)|5.2.2014 23:47
Jak začít mám klasický multimediální centrum eGreat EG-R200 +HDD 2. terabajty který je už plný a kabelovku. Toto používám čistě jenom jako přehrávač videa. Potom používám občas starý DVD rekordér pouze pro sledování TV pomocí lišty s funkcí Timeschift ale jen v analogu a samozřejmě né všechny programy naladím.
Dlouho jsem hledal něco co by nahradilo oba přístroje.
chci:
1) Přehrávač videa
2) Rekordér na kabelovou TV v HD Timeschift a pod.
3) Interní HDD minimálně 3-4 terabajty.

Až jsem narazil VU+ DUO2 Individual CZ (2x DVB-T/C). Není zrovna levný ale aspoň to nebude za dva roky nějaká šunka. Hardvér má slušný snad jen že tam není USB 3.0 .
Ale co mě nejvíce trápí je že nikdo nedokáže říct zda tam ty 3 nebo 4 Terabajty půjdou nebo ne? Že dva tam šlapou to vím.
POKUD BUDETE PROSÍM KDOKOLI VĚDĚT JAKÝ JE MAXIMUM pro HDD k VU+ DUO2 NAPIŠTE TO TU DĚKUJI.
Heartwork (2358)|6.2.2014 00:03
[QUOTE=jakasi;481518]
POKUD BUDETE PROSÍM KDOKOLI VĚDĚT JAKÝ JE MAXIMUM pro HDD k VU+ DUO2 NAPIŠTE TO TU DĚKUJI.[/QUOTE]
co třeba tady?
http://www.vuplus-community.net/board/forums/hard-disks-internal-external.106/
+
http://www.world-of-satellite.com/showthread.php?29719-Max-size-HDD
vivid.sk (11472)|6.2.2014 00:06
Neviem ake je maximum, ale dnesne najvacsie 4TB disky, ktore su dostupne tam rozbehas. Tu mas potvrdene, ze to funguje
jakasi (3)|6.2.2014 01:57
Moc děkuji to je rychlost v tomto čase super.
Hned jsem si ho objednal VU+ DUO2 Individual CZ (2x DVB-T/C).
Teď vím že tam ty 4. tera dostanu, akorát nevím jak. S Linuxem nemám žádné zkušenosti. Jediný co jsem pochopil je že se musí disk nějak rozdělit na dva oddíly a naformátovat na Ext4 nebo něco podobného. Jdu si něco
o tom ještě počíst a zbytek zase pročtu zítra.
Hlavně že to nějakým způsobem půjde. pokud to nezvládnu sám (mám strach že ne) zkusím to někam donést kde to zprovozní.
Zatím ho ještě nemám a tak budu jen študovat fóra a kouknu se po vhodném HDD 4. tera a určitě dám vědět jak to dopadlo.
Ještě jednou děkuji.