Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 42

Téma: VU+ Solo2/Duo2 nebo Xtrend ET9500

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2010

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, zda někdo může srovnat VU+ Solo2/Duo2 oproti Xtrend ET9500 hlavně co se kvality obraz týče.

VU+ Solo2/Duo2 jsou oproti Xtrendu novější modely a HW je jednoznačně výkonnější, ale zároveň jsem někde četl, že má nekvalitní obraz, kdežto Xtrend ET9500 naopak velmi kvalitní obraz možná nejlepší ze všech satelitních přijímačů.

Jak je to s kvalitou obrazu u těch VU+? Nebyl to problém jen nějakých prvních kusů nebo prvních Image? Na Amazon.de je u Solo2 203 hodnocení s celkovým výsledkem 4.6 z maximálních 5 možných bodů, což je určitě super a satelit s nekvalitním obrazem by to asi nedosáhl nebo jsou ty němčouři slepí?;-)

Vlákna věnovaná těmto přístrojům tj. https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...U-Solo2-a-Duo2 a https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...end-et65009500 jsem přečetl celá, ale o kvalitě obrazu toho tam zas tak moc není a hlavně ne z poslední doby, pokud došlo k nějakému vývoji v této věci.

Všem předem díky moc za názory.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

Nemčouři slepí nemusí být. Otázka je aké hodnotenia a recenzie obsahuje amazon.de. Pokiaľ je to podobné ako na Heuréka cz/sk a verím že ano, tak je to totálne nedôveryhodný zdroj. Po prevalení prúserov s testami u ADAC by som sa ani v Nemecku ničomu už nedivil.

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2010

Dagy, ty si měl tu Solo2, je to tak? Vím, že ty jseš Technisaťák;-), tak si to určitě porovnával s Technisatem. Opravdu to byla taková bída a v čem konkrétně, jak se Ti to jevilo? Problémy byly v HD v SD nebo v obojem?

Měl si možnost zkoušet a porovnávat obraz i u jiných Linux přijímačů např. u toho Xtrendu, nebo to Solo2 za Linux úplně stačilo?;-)

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Před koupí Dua 2 jsem také váhal, zda nekoupit Xtrend ET9500. U Xtrendu sice majitelé vychvalovali obraz, ale stěžovali si zase tuším na aplikaci či na aktualizace. Nakonec jsem se rozhodl, jak jsem se rozhodl a myslím si, že jsem neudělal chybu. Ale jak už to v praxi bývá, nikdy nic není na 100%. Ale aspoň já jsem zatím celkově spokojený.

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

K tým "testom" a "recenziám" na predajných portáloch som chcel povedať len toľko, že mám tiež blízko seba dvoch ľudí, ktorí sú/boli platení od predajcov za písanie pozitívnych recenzií aj za písanie negatívnych recenzií ku konkurencii a výrobky v živote nevideli. Hlavne pred vianocami sú takéto aktivity na vysokej úrovni.

Mal som možnosť porovnať len Solo2 a 5 rokov starý TechniSat. oba pripojené cez 2 identické HDMI káble na LGTV, každý prijímač svoj koax z paraboly. ET som v ruke nemal.
    Po prvotnom nadšení u vybalenia - pekná a pevná konštrukcia, extrémne tichý chod (vetrák + integrovaný HDD) to bolo sklamanie po všetkých stránkach. Najväčším snáď nastavenie prijímača od predajcu za 500. Ja by som sa hanbil...
    V sw ma upútali 3 veci - on-line editácia programov, plug-in csfd ktorý fungoval ako jediný bezchybne, jednoduchý streaming.
    Moje porovnanie obrazu je úplne nevedecké založené na tom, čo potrebujem a čo využívam. A to sú napr. ostrosť písma na bežiacich titulkoch u TA3/CT24, detaily tváre a pod. V tomto aj zobrazenie v HD programoch (pričom solo2 má možnosť nastaviť dopočet až do 1080p, ale rozdiel medzi nastavením výstupu z HDMI 1080i alebo 1080p nebol vôbec žiadny) viditeľne zaostávalo. U SD ešte horšie. I am sorry, u mňa určite ne tomuto stroju.
    Ostatné drobnosti ako detské DO (to už snáď vymenili), zobrazenie info z dreamu ktoré vôbec nekorešponduje s týmto DO, polofunkčný plug-in nastavenia tlačítiek DO, nefunkčný soft čítačky nastavenej od predajcu (tma každý tretí deň), zelená smrť u strihu, boli len zlatým klincom do truhly.
    Ale to všetko som už snáď písal.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Mám Xtrend 9500 obraz super na Panasonic TX-P65VT65B 3D 65"
    Jestli to není o penězích,počkej na nový Xtrend 10000,sám na něj taky čekám.

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od Dagy2 Zobrazit příspěvek
    ...... V tomto aj zobrazenie v HD programoch (pričom solo2 má možnosť nastaviť dopočet až do 1080p, ale rozdiel medzi nastavením výstupu z HDMI 1080i alebo 1080p nebol vôbec žiadny) viditeľne zaostávalo. U SD ešte horšie. I am sorry, u mňa určite ne tomuto stroju.
    Ostatné drobnosti ako detské DO (to už snáď vymenili), zobrazenie info z dreamu ktoré vôbec nekorešponduje s týmto DO, polofunkčný plug-in nastavenia tlačítiek DO, nefunkčný soft čítačky nastavenej od predajcu (tma každý tretí deň), zelená smrť u strihu, boli len zlatým klincom do truhly.
    Ale to všetko som už snáď písal.
    Pamatuji si počáteční "dětské bolesti" prvních Dreamů. To samé se pochopitelně dá očekávat i u ostatních "Linuxů". Co tam pak některý prodejce namastí, to výrobce už asi neovlivní.

To Pepík71: Ano, samozřejmě, Xtrend je považován za mašinu s prý nejlepším obrazem. Nemůžu tento názor bohužel sdílet, neboť jsem jej ještě neměl v ruce. Ale jak jsem již psal, výběr jakéhokoliv výrobku je vždy o individuálních prioritách a kompromisech.

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Mám VU+ DUO2 + Sharp 50LE751 a obrazově naprostá spokojenost.

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2010

Všem díky moc za pomoc, budu to muset dneska nebo zítra rozseknout a objednat ať stihnu připravit vše na Soči...;-)

Dagy, díky moc za kritický příspěvek na Solo2, byl by to jasný favorit, ale zrovna od Tebe beru kritiku vážně a docela mě straší... To víš chci vidět Jardu na OH zářit v plný parádě a ne matně a rozostřeně...;-)

Bastlir a KamilZ, někde jsem četl, že ta Duo2 je na tom obrazově lépe než Solo2, tak uvažuju i tímto směrem, ale už je to trochu mimo rozpočet kam jsem chtěl původně jít... Co považujete za hlavní výhody Duo2 oproti Solo2? Já za sebe říkám, že OLED display pro mě žádná zvláštní motivace není, protože ho většinou stejně ani neuvidím a 4 tunery taky asi nevyužiji. Našli byste pro Duo2 nějaké další významné nákupní argumenty oproti Solo2? Četl jsem, že procesor v Duo2 umí hardwarově transkódovat video, používáte to? Co dále bych měl vzít v úvahu? Předem díky moc.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Ak to chces porovnat seriozne, neostava ti nic ine, len objednat oba a jeden vratit. Myslim to vazne, vacsina prispevkov je o tom, co mam doma, to sa pocita. Ale ak chces seriozne porovnavat, musis to porovnat len priamo na jednom retazci a s rovnako nastavenymi upravami obrazu.

Co sa tyka obrazu medzi Solo2 a Duo2, pokial tam bude rozdiel, bude to len umelo degradovany vystup Solo2. Technicky totiz nieje dovod, aby to muselo mat pri takomto spickovom zeleze horsi vystup.
    Ale ako historia a prax hovori, ak chceme, aby sa lepsie predaval vyssi model, je treba degradovat vystup lacnejsieho. Aj ked umelo. [to je len uvaha, tieto pristroje som neporovnaval].
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 28-01-2014 v 17:26

Registrace
    Feb 2011

Ten display je skutečně jen pozlátko. Když jsem zvažoval, jestli Solo2 nebo Duo2, tak jsem se pro Duo2 rozhodl (pořadí dle důležitosti):
    - WOL
    - možnost interního 3.5" HDD
    - možnost osadit DVB-T2 tunerem (předpokládám, že se začnou dělat)
    - lepší dálka (umí i TV)
    - integrovaný zdroj (nesnáším externí zdroje, které nejdou vypnout )
    - vyšší výkon (2x HD PIP + nahrávání atd., rychlejší boot)

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Kamil> Otazka znie, ci je takyto minimalny rozdiel hoden znacneho rozdielu v cene (cca 150-200 euro naviac). Imho nieje. Teda - pokial je rovnako kvalitny obrazovy vystup. A tu uz plati, co som napisal vyssie.

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2010

Citace Původně odesláno od KamilZ Zobrazit příspěvek
    Ten display je skutečně jen pozlátko. Když jsem zvažoval, jestli Solo2 nebo Duo2, tak jsem se pro Duo2 rozhodl (pořadí dle důležitosti):
    - WOL
    - možnost interního 3.5" HDD
    - možnost osadit DVB-T2 tunerem (předpokládám, že se začnou dělat)
    - lepší dálka (umí i TV)
    - integrovaný zdroj (nesnáším externí zdroje, které nejdou vypnout )
    - vyšší výkon (2x HD PIP + nahrávání atd., rychlejší boot)
    - WOL. Chápu to tak, že u Solo2 WOL nelze. Jaké je využití? Je to třeba právě pro streaming, kdy bez WOL si vzdálené zařízení (např. telefon nebo tablet) nezajistí spuštění přijímače ani z deep standby a musí se kvůli tomu nechávat přijímač zapnutý nebo nějaké podobné případy. Nebo je to pro vzdálené probouzení ze skutečně vypnutého stavu, kdy jinak z deep standby to jde i bez WOL?
    - možnost interního 3.5" HDD - asi bych stejně volil 2,5", nesnáším hluk z přístrojů v obýváku;-)
    - integrovaný zdroj (nesnáším externí zdroje, které nejdou vypnout ) - pro mě asi spíš nevýhoda, bude to znamenat vyšší zahřívání přístroje a potřebu vyššího výkonu ventilátoru, tj. vyšší hlučnost oproti Solo2...takže opět...nesnáším hluk z přístrojů v obýváku;-)
    - vyšší výkon (2x HD PIP + nahrávání atd., rychlejší boot) - výkon je opravdu vyšší? frekvence procesorů je stejná, ale výkonově jsou na tom opravdu každý jinak, ano? opravdu ten PIP 2x HD funguje smysluplně, nikoliv pouze slideshow v okně;-) a žádné záseky ani v jednom z oken? velikost oken může být libovolná a umístění také?

Registrace
    Feb 2011

Z DeepStandBy to bez Wol nejde, pouze časovačem. Já jsem často pryč a chci si někdy něco načasovat, takže pro mě ideální. Mám ho ve DeepStandBy a na dálku přes internet ho dokážu zapnout a načasovat.

Dotazy na PIP záleží na použitém image, kvalita obrazu také. Solo2 mělo s kvalitou problémy na začátku, ale myslím, že se postupem updaty vytáhlo. Ale vedle sebe jsem Solo2 a Duo2 neměl. Opět i u obrazu záleží na aktuálních driverech, image a jeho nastavení. Nezastávám názor paušálního odsouzení.

PS: Ještě ke kritice Dagy2 a Solo2: Nic proti Dagy2, ale on měl ze Solo2 problémy, které nikdo jiný neměl .... (nemyslím kvalitu obrazu). Je to prostě Technisaťák, já jsem zase Linuxák.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 28-01-2014 v 19:02

Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    Kamil> Otazka znie, ci je takyto minimalny rozdiel hoden znacneho rozdielu v cene (cca 150-200 euro naviac).
    Jasně, pro mě byl WOL + integrovaný DVB-T tuner killer feature (máme "vesnickou" kabelovku, kde jsou v DVB-T (jako v FTA) placené kanály, takže mám i jejich nahrávání ve Vu+ ...). Pozn: K Solo2 by šel externí USB tuner.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 28-01-2014 v 19:07

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. VU+ Solo2 a Duo2
    Od PV_ox v sekci DVB-S
    Reakcí: 910
    Poslední příspěvek: 14-03-2019, 13:05
  2. Xtrend ET4000?
    Od tomasw v sekci DVB-S
    Reakcí: 53
    Poslední příspěvek: 10-08-2013, 17:16
  3. Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 13-01-2013, 17:17
  4. Koupit Xtrend ET-9500 HD nebo VU+Ultimo???
    Od Liborka74 v sekci DVB-S
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 11-01-2013, 21:48