Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): HDMI kabel pro propojení recieveru a TV 10m.

Neregistrovaný (0)|16.1.2014 16:06
Tazatel: Víťa

Znění dotazu: Dobrý den,
chtěl bych poradit jaký kabel HDMI mám použít pro propojení recieveru a LED TV. Resik a TV budou od sebe vzdáleny tak, že potřebuji 10m dlouhý kabel, který povede v husím krku ve zdi. Takže bych chtěl opravdu špičku současné doby. Děkuji
Asi to tady bude ohrané téma, jsem tady poprvé.

Technika, které se dotaz týká: reciever i TV je prozatím ve výběru.
tdlmarek (1566)|16.1.2014 16:14
U digitálního spoje by nemělo docházet k degradaci kvality, takže zde nejsou tak velké nároky. Buď to funguje se vším všudy, nebo vůbec.

Takže za mě tento: http://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-a-hdmi-a-v-1-4-m-m-10m/81251/produkt. Mám doma konkrétně tuto 10 m variantu a ještě 15 m, oba používám a fungují "opravdu špičkově" :) Hodí se právě i na to protahování zdí, protože má relativně malé a zaoblené krytky konektorů.
KamilZ (10277)|16.1.2014 16:19
Také používám k projektoru 15m variantu PremiumCord, verzi s integrovaným zesilovačem, bez problémů.
Neregistrovaný (0)|16.1.2014 23:03
Jen nevim, zda to bude dostatečné za pár let. Některé kabely jsou dražší, proč? Na co jsou pak tyto drahé kabely? Děkuji


[QUOTE=tdlmarek;479681]U digitálního spoje by nemělo docházet k degradaci kvality, takže zde nejsou tak velké nároky. Buď to funguje se vším všudy, nebo vůbec.

Takže za mě tento: http://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-a-hdmi-a-v-1-4-m-m-10m/81251/produkt. Mám doma konkrétně tuto 10 m variantu a ještě 15 m, oba používám a fungují "opravdu špičkově" :) Hodí se právě i na to protahování zdí, protože má relativně malé a zaoblené krytky konektorů.[/QUOTE]
vivid.sk (11472)|17.1.2014 00:33
[QUOTE=;479714] Některé kabely jsou dražší, proč?[/QUOTE]
Preco stoji jedno bavlnene tricko 5 euro a vedla v znackovom obchode 50, ked sa vyraba v rovnakej tovarni?
Samozrejme, rozdiely su (kvalita tienenia, kvalita spojov a koncoviek, hrubka vodicov, atp), ale preplacat nieco 100x - tak to rozhodne nie.

A co sa tyka kabla, naozaj nic ine, len vybrat, odskusat pri 1920x1080@60p, ak nepojde, vratit. Na funkcnost ma vplyv cely retazec, teda ten isty kabel moze robit u niekoho problemy, pricom u teba bude 100%ne fungovat (zavisi od spracovania konkrentych HDMI dosiek v spotrebicoch).
KamilZ (10277)|17.1.2014 06:03