Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Notebook připojený přes HDMI na projektor, kde vzít zvuk?

Nowak (3)|15.1.2014 14:14
Dobrý den,
k notebooku HP mám připojený HDMI kabelem projektor Benq. Potřebuji někde připojit stereo audio. Problém je, že notebook po připojení HDMI odpojí svůj výstupní audio konektor.
Prosím o radu, jak získat audio signál (stereo).
Pytkin (7947)|15.1.2014 14:15
ja mam taku krabicku na to .. ale stoji 100 EUR ..
tdlmarek (1566)|15.1.2014 14:21
Není to náhodou jen softwarová záležitost Windows? Je potřeba analogový výstup nastavit jako výchozí, poté by z něj měl jít zvuk i po připojení zařízení na HDMI.

PS: Tu změnu je potřeba provést v době, kdy je projektor připojen. Ten dialog se totiž chová trochu nesmyslně - já když bych teď odpojil EV2416W, tak se ikonka výchozího zařízení přesune na Speakers (a už nejdou nastavit jako výchozí). Přitom ale po připojení se opět vrátí na EV2416W. Když ale ručně zvolím "Nastavit jako výchozí zařízení" v takovém stavu, jak je vidět na obrázku, tak už budou Speakers výchozí zařízení vždy, bez ohledu na připojování a odpojování EV2416W.
sound-devices.jpg
Nowak (3)|16.1.2014 11:29
Dík za radu. Vyzkouším to, jak se k tomu dostanu.
Pořídil jsem nový projektor BenQ MW621ST, připojil HDMI kabelem (10 m) k notebooku. Promítám fotky a filmy z PC. Funguje to dobře a jsem s projektorem velice spokojen. Chyběl mi už jen ten zvuk (projektor sice má 10 W mono reproduktor, ale to je do HiFi daleko).
Nowak (3)|20.1.2014 17:55
To: tdlmarek
Pomohlo to. Díky!