Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zapojení přes WiFi

rabauken (128)|14.1.2014 14:33
Díky Dagy za odpověď.
mohl bych napsat, že už je mi to teď jasné, ale lhal bych... :-)
No každopádně je mi to "jasnější" :-D
Ok, takže se sdílením složek je to složitější, tak se asi spokojím s tím, že si vždy ten film z PC, na který se chci podívat, hodím do Public, a bude. Pak ho smažu. (Stejně to nebudu dělat kdovíjak často) A aspoň vím, že to tak jde..
Ohledně těch tunerů je mi to teda jasnější, a v 90% mi jde na něco se dívat na TV, a něco jiného v telefonu, takže tady taky spokojenost..
Dualdecrypt vyzkouším.
Jen bych se zeptal ještě na jednu věc..
Mám dvoupatrový dům. Na střeše krabičku, co přijímá internet, z ní kabel do wifi-routeru, který je v prvním patře, z něj kabel do dalšího wifi-routeru, který je v přízemí, a z toho přízemního kabel do PC a druhý kabel do ISIa... Když jsem nastavoval LAN v ISIu, napojilo se to na ten router v přízemí.. Tzn že v přízemí můžu streamovat na telefonu programy jak chci. V patře už je to horší, protože signál z přízemního routeru není tak silný.. jde nějak udělat, aby, když se připojím na router v patře, mohl streamovat taky? Ten horní router mi totiž ISIO "nevidí". Myslím tím v aplikaci My technisat...
Čili srozumitelně:
Patro - wifi-router
Přízemí- jiný wifi-router
Přízemí - ISIO + PC napojeno na přízemní router (chtěl jsem pouze switch, ale ježíšek přinesl rovnou router.. :-) )
Napojím se na wifi v přízemí - telefon stramuje v pohodě
Napojím se na wifi v patře - telefon nestreamuje, ani ISIO nevidí
Síť nahoře se jmenuje jinak, než dole.
Díky za odpověď!
sanchez13 (1071)|14.1.2014 14:47
Pravdepodobne mas oba routre v rezime "router".
Ten router do ktoreho mas privedeny aj internet od providera nechaj tak ako je. Ten druhy treba prepnut len do rezimu AP (access point).Posli presne ake routre tam mas a mozno ta budeme vediet odnavigovat presnejsie co kde treba nastavit :-)
RoPo (6061)|14.1.2014 14:49
rabauken: router v druhém patře odpoj od LAN a nastav do režimu wifi opakovače nebo-li repeateru a nastav jej, aby se připojoval do stávající wifi (SSID), co je v prvním patře. Jde o to, že musí oba wifi routery být ve stejné podsíti a adresním prosotru předělovaným jen jedním DHCP serverem a mít stejné DNS servery. Pokud zůstaneš u propojení routeru v druhém patře LANem, tak jej přepni do transparentního bridge a ne do NATu/routeru.
rabauken (128)|14.1.2014 19:24
Sanchez a RoPo,
s routerem nahoře bych nerad něco prováděl.. Je to starší kousek od TP-link ( TL-WR543G ) a instaloval ho tu kdysi můj provider, takže bych určo nenašel ani jméno, nebo heslo, abych se dostal do nastavení..
Router dole je D-Link DIR-615, do jehož nastavení se dostat můžu..
Prosím o trochu podrobnější návod, jsem v tomhle lama..
Díky
Kodl_tvf (40)|15.1.2014 09:05
[QUOTE=RoPo;479435]rabauken: router v druhém patře odpoj od LAN a nastav do režimu wifi opakovače nebo-li repeateru a nastav jej, aby se připojoval do stávající wifi (SSID), co je v prvním patře. Jde o to, že musí oba wifi routery být ve stejné podsíti a adresním prosotru předělovaným jen jedním DHCP serverem a mít stejné DNS servery. Pokud zůstaneš u propojení routeru v druhém patře LANem, tak jej přepni do transparentního bridge a ne do NATu/routeru.[/QUOTE]
Přepínat do režimu wifi opakovače v případě, že tam má dotáhnutý LAN kabel? Rozhodně nedoporučuji! Zpomalí se to celé. Opakovač zúží šířku pásma.
Správně je skutečně vypnout funkci routování a nechat ho v módu Access Point. V tom případě je ale u většiny routerů potřeba ponechat WAN port routeru nezapojený a všechny kabely LAN připojovat jen do LAN portů. Ten router pak funguje jako AP+switch. Wifi se v tomto případě záměrně konfiguruje tak, že má stejný SSID a heslo. Při procházce domem pak zařízení automaticky přechází k access pointu s nejlepším příjmem.
rabauken: Doporučuji tyto věci nepodceňovat a neudělat si v tom bordel. Určitě máš nějakého známého, který se v tom vyzná - stojí za to mu koupit flašu za to, že ti to ponastavuje.
Kodl_tvf (40)|15.1.2014 09:16
[QUOTE=rabauken;479433]Ok, takže se sdílením složek je to složitější[/QUOTE]
Na stránce produktu Digit ISIO S1 (ale i všech dalších ISIO) je, kromě jiného, i dokument "Kurzanleitung Windows 7 als UPnP Server einrichten" s popisem nastavení Win7 jako uPnP serveru/zdroje.
Je sice v němčině, ale jsou tam obrázky :-)
sanchez13 (1071)|15.1.2014 10:01
[QUOTE=Kodl_tvf;479509]Přepínat do režimu wifi opakovače v případě, že tam má dotáhnutý LAN kabel? Rozhodně nedoporučuji![/QUOTE]
suhlasim :-)

rabauken: hodilo by sa aspon pozriet nastavenie DHCP na tom TP-Link-u...
Mozno provider nechal defaultne heslo... Ak ano aj tak by bolo dobre ho zmenit, takze aspon koli tomu by som sa tam skusil pripojit. :-) Takze skus sa pripojit na poschodi, kde je ten TP-Link a zadaj do prehliadaca http://192.168.1.1
- username admin
- password admin
pokial sa tam dostanes, tak klikni na DHCP/DHCP settings. Odtial si opis start IP address a end IP address. (defaultne by tam malo byt 192.168.1.100 a 192.168.1.199)
Ak si sa tam dostal defaultnym menom/heslom odporucam ti zmenit si heslo. Najdes to v system tools/password.

Pokial sa tam nedostanes aspon si skontroluj aku IP adresu priradilo tvojemu PC. Pokial je v tomto rozsahu, mozeme predpokladat, ze je to defaultne nastavene...

daj vediet ked toto budes mat a mozeme pokracovat nastavenim D-Linku.
RoPo (6061)|15.1.2014 10:04
S nastavením wifi jako opakovače nemám rychlostní problém. Problém bývá u ne zcela kompatibilních zařízeních mezi sebou a není dobré používat WDS - to zpomaluje, jestli náhodou nepopisujete WDS.

Jinak souhlasím, že propojení kabelem je vždy lepší řešení, o kterém jsem psal v druhé části příspěvku.
tdlmarek (1566)|15.1.2014 10:14
[QUOTE=Kodl_tvf;479505]Správně je skutečně vypnout funkci routování a nechat ho v módu Access Point. V tom případě je ale u většiny routerů potřeba ponechat WAN port routeru nezapojený a všechny kabely LAN připojovat jen do LAN portů. Ten router pak funguje jako AP+switch. Wifi se v tomto případě záměrně konfiguruje tak, že má stejný SSID a heslo. Při procházce domem pak zařízení automaticky přechází k access pointu s nejlepším příjmem.[/QUOTE]
Pokud se router umí přepnout do režimu AP (bridge), tak nejdůležitější věc, co tato akce udělá, je právě zbridgování WAN portu. Jak ale píšeš, většina routerů (s defaultním firmwarem) toto vůbec neumožňuje, a v tom případě není třeba přepínat nic, jenom zapojit kabely do LAN portů. On sice bude pořád nastavený jako router/gateway, ale vzhledem k tomu, že přes ten routovaný interface žádná data nepůjdou, tak je to jedno.

Já zde vidím jeden malý háček, který se na 99% vůbec neprojeví, ale pokud ano, tak by se mohl pěkně pomstít a způsobit nepředvídatelné chování. Bez přístupu do administrace hlavního routeru (TP-Link) totiž nemáme jak zarezervovat adresu, kterou bude mít D-Link. Takže se může stát, že ji DHCP přidělí i nějakému zařízení v síti a dojde ke konfliktu.


EDIT: sanchez13 byl rychlejší :)
rabauken (128)|15.1.2014 10:17
Díky chlapi,
zkusím se dnes dostat do horního routeru, jak psal sanchez, snad objevím něco víc.
Co vím je to, že dolní D-link má přívod do WAN, a z LANů to jde do PC + ISIa.
A ten vrchní... Přívod z krabice na střeše vede nejprve do jakéhosi adaptéru, který je v elektrické zásuvce. Z něj teprve vede kabel do TP-Linku, ale ne do WAN, ale LAN. A z druhého LAN mi to vede dolů..
sanchez13 (1071)|15.1.2014 10:18
[QUOTE=RoPo;479516]jestli náhodou nepopisujete WDS[/QUOTE]
Nie WDS. Len ho odnavigujeme k nastaveniu toho druheho routra do rezimu access point :-)
Kodl_tvf (40)|15.1.2014 10:24
RoPo: nejsem vysloveně síťař, ale myslím si, že mód Wifi repeater je synonymum pro WDS viz WDS na wikipedii.
Rychlost Wifi klientů připojených k repeateru bude poloviční, protože anténa repeateru musí zároveň komunikovat s AP druhého routeru.
sanchez13 (1071)|15.1.2014 10:28
[QUOTE=rabauken;479518]Co vím je to, že dolní D-link má přívod do WAN, a z LANů to jde do PC + ISIa.
A ten vrchní... Přívod z krabice na střeše vede nejprve do jakéhosi adaptéru, který je v elektrické zásuvce. Z něj teprve vede kabel do TP-Linku, ale ne do WAN, ale LAN. A z druhého LAN mi to vede dolů.. [/QUOTE]
zaujimave...
Este si opis aj nejaky ten nazov krabicky/adapteru, lebo to vyzera, ze ta krabicka bude tiez nejaky modem/router. :D Potom aj ten TP-Link je zrejme len v rezime access point a to by trocha menilo situaciu.
Kodl_tvf (40)|15.1.2014 10:39
[QUOTE=tdlmarek;479517]Pokud se router umí přepnout do režimu AP (bridge), tak nejdůležitější věc, co tato akce udělá, je právě zbridgování WAN portu. Jak ale píšeš, většina routerů (s defaultním firmwarem) toto vůbec neumožňuje, a v tom případě není třeba přepínat nic, jenom zapojit kabely do LAN portů. On sice bude pořád nastavený jako router/gateway, ale vzhledem k tomu, že přes ten routovaný interface žádná data nepůjdou, tak je to jedno.[/QUOTE]
Ano, tak jsem to myslel. Když jsem chtěl svůj nový TP-Link přidat do existující sítě v roli AP+switch (pro rozšíření pokrytí Wifi v bytě), postupoval jsem podle tohoto návodu.
Důležité bylo nastavit statickou lokální adresu toho TP-linku a vypnout DHCP server - tedy - i v tom případě je nutné "přepínat" :-).
rabauken (128)|15.1.2014 11:12
Mám to takhle, (viz fotky)
drát (černý) ze střechy vede do adaptéru do zdířky POE. Z adaptéru ze zdířky LAN vede kabel do TP-Linku do slotu LAN4.
Z TP-Linku z LANu 2 nebo 3 to vede dolů (teď si nejsem jistý z kterého) (Z toho dalšího LANu to vede ještě do jedné místnosti nahoře..)
pa3.jpg pa2.jpg pa1.jpg
sanchez13 (1071)|15.1.2014 11:35
[QUOTE=Kodl_tvf;479523]Důležité bylo nastavit statickou lokální adresu toho TP-linku a vypnout DHCP server[/QUOTE]
ano podobne musi urobit aj rabauken na tom D-Linku....

rabauken: posli info o tom, ci si sa dostal do toho TP-linku, kedze ho mas ale zrejme len v rezime access point, ta web konzola TP Link-u bude asi na inej adrese, nie na 192.168.1.1.
Ak si nebudes vediet poradit, posli mi SS, vecer ked dojdem z roboty mozeme na to pozriet spolocne...
rabauken (128)|15.1.2014 11:45
aha fotky jsou ještě na předchozí straně
tdlmarek (1566)|15.1.2014 11:49
[QUOTE=Kodl_tvf;479523]Důležité bylo nastavit statickou lokální adresu toho TP-linku a vypnout DHCP server - tedy - i v tom případě je nutné "přepínat" :-).[/QUOTE]
Jistě, do této konfigurace je potřeba šáhnout. To, že není třeba nic přepínat, jsem myslel vyloženě k tomu combo boxu s nadpisem "mode" (obrazně řečeno).
RoPo (6061)|15.1.2014 13:12
[QUOTE=Kodl_tvf;479520]RoPo: nejsem vysloveně síťař, ale myslím si, že mód Wifi repeater je synonymum pro WDS viz WDS na wikipedii.
Rychlost Wifi klientů připojených k repeateru bude poloviční, protože anténa repeateru musí zároveň komunikovat s AP druhého routeru.[/QUOTE]

To není synonym je to rozšíření, trochu něco jiného než jen wifi repeater.

---------- Doplněno v 13:12 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:08 ----------

[QUOTE=rabauken;479528]Mám to takhle, (viz fotky)
drát (černý) ze střechy vede do adaptéru do zdířky POE. Z adaptéru ze zdířky LAN vede kabel do TP-Linku do slotu LAN4.
Z TP-Linku z LANu 2 nebo 3 to vede dolů (teď si nejsem jistý z kterého) (Z toho dalšího LANu to vede ještě do jedné místnosti nahoře..)[/QUOTE]

To vypadá hodně "zajímavě" a hodně nestandardně.

Podle toho máš ze střechy připojený vrchní router jen jako switch s wifi a dále vede kabel dolů, do druhého routeru do WAN rozhraní (!!) a na LAN straně máš připojené PC a ISIO.
Je to tak?
rabauken (128)|15.1.2014 13:48
RoPo,
ano přesně tak to je... Je něco špatně?
Vše funguje jak má. Teda jak má...
Uvedu příklad s telefonem....
Jsem dole - připojím se telefonem na wifi síť dole.. Inernet jede. Jsem připojený, silný signál, žádný problém. Z ISIA streamuju..
Jdu nahoru (telefon v ruce) - telefon se "přepojí" na horní wifi síť (sám). Internet jede, silný signál. Z ISIA nestreamuju (ISIo to nevidí)
Naopak, když se připojím od začátku na horní síť, a jdu s telefonem dolů - sám se nepřepojí na dolní síť..
Snad to je trochu srozumitelné..

EDIT: nevím, jestli ten horní funguje jako switch s wifi (jak píšeš) - bo tomu nerozumím.. :-)
RoPo (6061)|15.1.2014 18:00
Ano, nějak to funguje, ale není to ideální a již teď narážíš na problémy (rozepisovat detaily nebudu je to na delší psaní). Chtělo by to celé udělat správně a pořádně. To ti toto takto zapojovala montážní firma AP spoje nebo jsi to takto zbastlil sám?
rabauken (128)|16.1.2014 08:31
Dám to i tady, kdyby náhodou..

Dobré ráno,
pokud možno, vrátil bych se tady do tohoto vlákna, protože si myslím, že to souvisí i s ISIem..
Včera s obrovskou pomocí od Sancheze (Díky moc!) jsme zprovoznili to, že nyní už můžu na telefonu streamovat vysílání jak na spodní wifi, tak na horní.. O to mi šlo, a povedlo se.
Bohužel taky došlo k tomu, že teď ISIO nevidí Můj-PC... Čili počítač, který je ve stejné síti.
Ponastavovali jsme všechno možné v síťových nastaveních, vše jsme povolili, přesto PC v ISIu nenalezen..
Nevíte někdo, co s tím?
Notebook, který je připojen přes wifi (je jedno jestli ke spodní, nebo horní) vidí ISIo, i ISIO najde tento NTB..
Ale PC ne a ne...
V nastavení UPnP jsem zkoušel jak nastavení přes HTTP, tak jako medium Harddisk. Nic nepomáhá.. Kde je zakopaný pes?
I Sanchez říkal, že by vše mělo být správně zapojené...
Souvisí to nějak s Portem 9100?
Díky.
sanchez13 (1071)|16.1.2014 09:32
len doplnim...
- do nastaveni horneho routru nie je pristup (nie je heslo) :-(
- horny router ma aktivovane DHCP a podla zisteni prideluje IP 192.168.10.5 - 192.168.10.xxx
- spodnemu routru sme nastavili IP 192.168.10.252, vypli DHCP a pripojili ho s hornym cez LAN port
- vsetky zariadenia momentalne su v subnete 192.168.10.xxx. DHCP im pridelilo IP adresy tusim od 192.168.10.5 - do 10

PC a ntbk sa navzajom vidia, vidia aj share medzi sebou.Je jedno, na ktorom poschodi su pripojene. Tak isto funguje stream z ISIO do lubovolneho zariadenia. ISIO vidi vsetky share zariadeni/PC na sieti okrem toho jedneho PC.
rabauken (128)|16.1.2014 09:36
A já doplním Sancheze (Ahoj! :-) )
Pozor! V notebooku jde moje PC vidět, ale v mojem PC notebook vidět nejde!

Vlastně je to tak:
NTB - přes wifi (jedno jestli do horní, nebo spodní) - vidí ISIO i Můj-PC
ISIO - přes LAN do spodního routeru - vidí NTB, PC ne
PC - přes LAN taky do spodního routeru - nevidí ani NTB, ani ISIO
sanchez13 (1071)|16.1.2014 10:13
:-) to si vcera nehovoril...
este jedna vec, mas na tom PC nejaky antivir/firewall ? Ak ano, skus ho docasne vypnut...

napr AVAST, Kaspersky, AVG a dalsie maju firewall, ktory ked nie je spravne nastaveny, moze robit problem.
rabauken (128)|16.1.2014 10:44
Promin, asi jsem nerek, že v PC se nezobrazil ani NTB...
Mám ESET.. zkusím to odpo.
Saxel (2279)|16.1.2014 13:00
Když vidím ty fotky na předchozí straně, je jasné, že to máš zapojené mírně řečeno "nestandardně". Tvůj router TP-Link takto zapojený nemůže plnit funkci routeru, ale jen pouhého switche, který při zapnutém DHCP a při vhodné konstelaci hvězd může přidělovat IP adresy připojeným zařízením. Veškeré bezpečnostní funkce (firewall, NAT) fungují pouze tehdy, když je internetová přípojka přivedena do zásuvky WAN. RoPo má pravdu v tom, že rozepisovat detaily je nad rámec této diskuze. Ten router není pro provoz tvého internetu nezbytný, klidně ho můžeš resetnout, přepojit a nastavit tak jak má být - jako router s DHCP serverem.
rabauken (128)|16.1.2014 13:17
No jo, ale jak, když se do něj nedostanu..
Jméno a heslo nemám..
tdlmarek (1566)|16.1.2014 13:29
[QUOTE=Saxel;479654]Když vidím ty fotky na předchozí straně, je jasné, že to máš zapojené mírně řečeno "nestandardně". Tvůj router TP-Link takto zapojený nemůže plnit funkci routeru, ale jen pouhého switche, který při zapnutém DHCP a při vhodné konstelaci hvězd může přidělovat IP adresy připojeným zařízením. Veškeré bezpečnostní funkce (firewall, NAT) fungují pouze tehdy, když je internetová přípojka přivedena do zásuvky WAN.[/QUOTE]
Zejména u spousty regionálních ISP je toto zapojení naopak standardní. Pokud je totiž router s NATem na střeše u rádia, tak by bylo úplně zbytečné mít o pár metrů dál ještě další NAT.

Takto to bývá v situaci, kdy si ISP drží dohled a záruku až po router, protože i neznalý uživatel si pak doma může dle libosti zapojovat switche a access pointy a nic nemůže zkazit. Což je pro 95% uživatelů mnohem lepší řešení, než když jim ISP dotáhne kabel ve stylu "tady máš veřejnou IP, dělej si s ní co chceš". Pochopitelně těch 5% znalejších zákazníků, kteří chtějí/potřebují přístup do routeru, si podmínky domluví individuálně.

[QUOTE=rabauken;479657]No jo, ale jak, když se do něj nedostanu..
Jméno a heslo nemám..[/QUOTE]
Jak píše Saxel, vyresetovat tlačítkem. Pak se do něj dostaneš pomocí standardních přihlašovacích údajů od výrobce. To je ale pouze zmínka možnosti, ne návod/pokyn - pokud ti vše funguje a není potřeba nic měnit, tak k tomu vlastně není důvod.
rabauken (128)|16.1.2014 13:39
S tím ISP atd. to bude asi pravda, můj poskytovatel tvrdí, že může zasáhnout po router, a zařízení které jsou dále, jsou čistě na nás...


[QUOTE=tdlmarek;479660]pokud ti vše funguje a není potřeba nic měnit, tak k tomu vlastně není důvod.[/QUOTE]

no funguje... ISIO nevidí PC, a to mě štve..
tdlmarek (1566)|16.1.2014 13:45
[QUOTE=rabauken;479662]no funguje... ISIO nevidí PC, a to mě štve..[/QUOTE]
Což ale podle zdejšího popisu nebude problém síťový, nýbrž v konfiguraci daných zařízení (dle poznámky "Pozor! V notebooku jde moje PC vidět, ale v mojem PC notebook vidět nejde!"). Osobně bych to viděl na špatné nastavení sdílení ve Windows, případně opět prašivý antivir :)
rabauken (128)|16.1.2014 14:02
A nemůže to být tím UPnP?
Jestli to dobře chápu (jestli ne, tak mě opravte..), tak momentálně teda dolní D-Link funguje jen jako switch?
Horní TP-Link (tam jsme se nedostali) takže nevím, jestli podporuje UPnP. Dolní D-Link UPnP podporuje (teda asi by měl, když jsme v jeho nastavení včera dávali Enable UPnP)
V ISIu musíme nastavit UPnP, a pokud to teda ISIO teďka hledá v horním TP-Linku, tak to tam možná nenachází? Pokud to horní nepodporuje.. Nemůže to s tím souviset?
Podotýkám, že předevčírem ISIO můj-PC normálně vidělo (když ISIO i PC byly připojené do LANů v dolním D-Linku, a ten přes WAN do horního TP-Linku)...
Možná kecám blbosti, tak kdyžtak sorry..
tdlmarek (1566)|16.1.2014 14:06
Aha, omlouvám se - špatně jsem si vyložil spojení "(ne)vidí se". Já uvažoval o klasickém sdílení přes SMB. S UPnP bohužel neporadí, to mi do sítě nesmí :D
Saxel (2279)|16.1.2014 14:06
[QUOTE=tdlmarek;479660]...Pokud je totiž router s NATem na střeše u rádia, tak by bylo úplně zbytečné mít o pár metrů dál ještě další NAT...[/QUOTE]
Nevíme, co na střeše skutečně má, taky to můžebýt jenom Access Point Client... Já bych si každopádně domácí síť zabezpečil routrem na vstupu.
sanchez13 (1071)|16.1.2014 14:16
[QUOTE=tdlmarek;479665]Aha, omlouvám se - špatně jsem si vyložil spojení "(ne)vidí se". Já uvažoval o klasickém sdílení přes SMB[/QUOTE]
podla mna je to SMB...
UPnP pouziva ISIO pravdepodobne len na streamovanie do siete a to funguje.
Ked chce naopak ISIO nieco citat zo siete, je to zrejme standardny share (SMB/CIFS).

rabauken: Daj vediet ked skusis vypnut ten antivir/firewall na PC.

[QUOTE=Saxel;479666]Já bych si každopádně domácí síť zabezpečil routrem na vstupu. [/QUOTE]
Router tam zrejme bude, vidiet to aj na tych IP adresach (192.168.10.xxx). Ja sa skor obavam, ze ten TP-Link bude mat v sebe nejaky custom firmware od providera.
Pokial mu ho instaloval a nastavoval provider, nerobil by som reset nastaveni bez toho aby to provider vedel/povolil.
rabauken (128)|16.1.2014 14:22
zkusím ten firewall
router resetovat nebudu
díky
rabauken (128)|16.1.2014 17:25
HA!!!
Ahoj chlapi!
Tak pokud dočasně vypnu firewall a ochranu, tak se VŠECHNO zobrazí!!!
Vidím v PC ISIO i NTB!
V ISIU vidím PC.. Komunikace mezi vším fachčí!!! Uff konečně..

Ale.. pokud opět zapnu firewall a ochranu, vše zmizí..
Prosím prosím, umí mi někdo poradit, jak nastavit ESET, aby vše fičelo, a zároveň byl počítač (alespoň ve slušné míře) chráněn???
Byl bych vám moc vděčný..!
Jde o ESET Smart Security 6
sanchez13 (1071)|16.1.2014 18:05
zapni si skype, skusime sa na to pozriet spolu :-)
sanchez13 (1071)|17.1.2014 07:25
takze po pridani subnetu 192.168.10.xxx medzi doveryhodne zony v Eset FW, PC vidi notebook aj naopak, ISIO sa dostane do PC...
Jediny problem co este je, ze ISIO sa v PC zobrazi az ked vypne FW. Napada este niekomu co a kde v tom eset personal firewall treba nastavit ? Ak ho mate niekto nainstalovany u seba skuste poradit.

ja ho doma nemam a instalovat si ho neplanujem :-)
RoPo (6061)|17.1.2014 08:25
Pravděpodobně by pomohlo nakonfigurovat v ESETu přímo pravidlo spojení na IP adresu ISIO ve firewallu ESETu.
rabauken (128)|17.1.2014 08:39
ještě mě napadlo, že jak jsem tenkrát instaloval eset, tak jsem tam všude narval Přísnou ochranu.. Možná bude stačit toto změnit na Umožnit sdílení..
Uvidím, zkusím večer.
rabauken (128)|18.1.2014 12:45
Tak všechno bylo způsobeno ne firewallem, ale antivirem...
Ten když trochu přenastavuju, tak všechno šlape jak má.
Děkuju všem za pomoc!
Mějte se!
sanchez13 (1071)|19.1.2014 12:32
jj, tieto antiviraky casto narobia taketo problemy :-E
Pavel_tempx2 (829)|1.2.2014 21:37
no dnešní antiviry už nejsou jenom antiviry :D
mirekv (7169)|2.2.2014 09:03
Tak už jen nainstalovat něco co "smrdí" je problém a na tu dobu je nutno antivir vypnout. Mám taky Eset.
tdlmarek (1566)|2.2.2014 11:17
A není lepší místo antiviru používat vlastní rozum? Už u WinXP se dalo bez problému žít bez (ačkoliv to bylo trochu "na ostří nože"), ale od nástupu Win7 s UAC jsem antivir ná žádném PC ve své správě neměl a nikdy nebyl žádný problém.