Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

3D Okuliare pre Optoma HD131Xe

hezo (2)|14.1.2014 09:24
Zdravím, mám projektor http://www.alza.sk/optoma-hd131xe-d483612.htm a rád by som občas využil 3D obraz. Originál 3D okuliare sú ale neskutočne drahé, našiel som náhradu, teda aspoň si mysím:

http://www.ebay.co.uk/itm/2-Pairs-Rechargeable-3D-Active-Shutter-DLP-Link-Glasses-for-Optoma-Projectors-/111238593375

Nemám s tým skúsenosť, preto nechcem objednať niečo čo nebude fungovať. Môže tam byť nejaký problém ?

Ďakujem
Sybik (86)|15.1.2014 22:41
jj může. Oni jsou drahé protože jsou absolutně nejlepší. Je to něco za něco. Ty z levnějších DLPlink brýlý funguje kvalitně asi 10%. Bacha na ref/white flash, frekvence DMD čipu atd. Popravdě jsem alternativní vybíral asi půl roku, a po objednání jednich z nejlepších, jsou i ty na h... Takže, nemohu doporučit jakékoli než originální od výrobců, nebo od jedné firmy z USA, ale to už nevychází o moc levněji... Ještě lepší než DLPlink jsou VESA 3D(RF), které optomy mají také... Mám na showroomu dvoje DLPlink brýle z Ebaye. Jedny levnější a jedny ty co by měli být nej a oboje mají vady. Jedny neblokují tint, druhý mají jiný kontrast na jednotlivých "sklech"... Už bych jiné než origo neobjednával, mám je vyzkoušené, jak ZF2100 tak ZD301 a oboje maximálně perfektní.
hezo (2)|17.1.2014 20:25
Dík, tak asi nebudem špekulovať, očividne sa to neoplatí. Opäť rada nad zlato :)
lubike176 (38)|14.3.2014 18:56
Ahoj kúpil som okuliare Optoma zf 2100 ale k emitoru nie je návod v cz je tam štvor smerovy joystick a nepochopil som čo s tym vie niekto poradiť alebo navod v cz.
Sybik (86)|15.3.2014 10:02
S tím není potřeba se zabývat v podstatě... Akorát kdyby byla špatná synchronizace, tak se s tím dá vyladit, ale funguje to většinou na první spuštění bez problémů. CZ manual nevím jestli vůbec existuje :/
Snoopee (58)|23.10.2014 10:12
zdar, taky neumím nastavit ZF2100. Emitor zapojen, brýle "fully charged", z flešky pušten 3D, projektor v 3D režimu a pořád bez efektu. Zkoušel sem i ten dvojitej obraz a nic. Manuál není :((.
Umí někdo poradit jak to nastavit v pěti krocích? Dííík
RoPo (6061)|23.10.2014 10:23
Co to je za 3D? Bez brejlí vidíš obraz rozmazaný?
Snoopee (58)|23.10.2014 11:16
je tam několik možností - přepínám si možnosti. Jedna z verzí je i "rozmazaná" jak s brýlema tak i bez. Pak je tam možnost dvou paralelních obrazu vedle sebe. Ty taky vidím oba i s brýlema
RoPo (6061)|23.10.2014 11:56
Emitor vydává IR světlo. Namiř na něj např foťákem telefonu jestli vidíš bílé světlo vycházející z emitoru, když je aktivní 3D.
Jaká je poloha brýlí vůči emitoru? "Vidí" na sebe?
Snoopee (58)|23.10.2014 19:23
jo, vidí na sebe i reagují. Na tom emitoru umím přidat i ubrat světlo i barvy brýlí. Je to pořád rozmázlé i když místami lepší. A vuuubec nevím jak to nastavit na ty dva paralelní obrazy. Dík rope !
RoPo (6061)|23.10.2014 19:37
Rozmázlé.... některé 3D nejsou moc podařené. Může být i problém i ve kvalitě zdroje 3D. Bez fyzické kontroly mě nic jiného nenapadá.

Bez brýlí máš vidět rozmázlý obraz, ne 2 obrazy.
Snoopee (58)|24.10.2014 08:26
zkusím si s tím ještě pohrát, no pořád bída. Stáhl jsem si ruzne testy 3D (moře, košíková, dinosauři) a většinou bída ... a pak připlave ryba na kterou se dá šáhnout :). Jak je to rozmázlé tak z toho brzy bolí oči i hlava
RoPo (6061)|24.10.2014 08:56
Máš projektor dobře zaostřen na promítací plochu? Na co promítáš?
Snoopee (58)|24.10.2014 10:53
jo, to mne taky napadlo. Zaostřen je dobře. Promítám na origo plátno od Optoma. Nevím jestli to není tím emitorem. Je na něm joystick, dá se to nějak nastavit večer ještě zkusím tohle
7711 (43)|24.10.2014 17:06
Jestli ti běží dva obrazy vedle sebe, tak je musíš nejdříve spojit tlačítkem 3D na ovladači a dát tam ty dva obrazy vedle sebe(SBS). Ty se pak spojí v jeden. Obraz musí být rozmazaný. Pokud není obraz rozmazaný, tak pak ještě musíš najet do 3D menu a podívat se, jestli náhodou nemáš nastavenou jenom jednu stranu. Bude tam buď L( jako levá) a nebo R(jako pravá). obojí je špatně. Musíš tam mít tu třetí možnost a teď přesně nevím, jak je to v tom projektoru označený(myslím 3D). Pak už jenom stačí "chvilinku" podržet tlačítko na brýlich a už to jede. Pokud bude obraz nekoukatelný, ale ve 3D, tak musíš akorát prohodit strany. Je to taky v tom 3d menu uplně dole. Jo a ještě musíš mít v 3d menu nastaveno VESA, ne tu druhou možnost DLP.
Snoopee (58)|5.11.2014 13:05
zdar páni. Ako je vidieť z mojich predchádzajúcich otázok, v téme 3D som bol doslovana "nepolíbený". Nevedel som ako to funguje, nevedel som to nastaviť. Len pripomeniem moju kombináciu Optoma HD25e + brýle ZF2100 s emitorom. V sobotu som sa nasral, sadol som ku kompu a strávil tam celé popoludnie. Čítal som americké fóra, pýtal sa a zas skúšal a skúšal. Napokon sa podarilo prepojiť emitor s brýlami, svietili na ňom požadované modré svetielka, okuliare sa dali na diaľku stmavovať atd. Stiahol som kvalitné 3D filmy (IMAX, Avatar, 3D testy .... ) a plný očakávania som sadol na gauč. No a .... ja nieviem jak to povedať, nič moc. Bolo to také divné, moje oči evidovali že sa kukám cez brýle, nevedel som si na to zvyknúť. Ano, obraz je plastickejší, ale stále mi na tom niečo vadilo. Vôbec to nesplnilo očakávanie. A v tom v jednom z testov priplávala ryba a špacírovala sa mi po obyvačke :-). To som kukal ako puk! A potom zas nič moc. Filmy bieda. Co si spomínam z 3D kina pred 10 rokmi (pamatníci vedia - v Avione v BA) tak to bolo o niečom inom. Proste som ich zbalil do krabičky a vrátil do obchodu. Minimálne na 5 rokov tomu dám pokoj, kým sa technika zas niekam posunie. Možno som náročný, možno na to nemám zrak, ja neviem. Proste to bol omyl. Ešte že mi tých €71 vrátili.
kosovan (21)|6.11.2014 12:58
Zdravím.Tak táto informácia ma vôbec nepotešila.Akurát riešim optomu HD141x prípadne HD26 a zháňam 3D okuliare ZF2300.No teraz neviem či to má teda zmyseľ,na 3D som sa najviac tešil.A to chcem kúpiť 4 kusy okuliarov pre celú rodinu.Prosím ďaľšie názory,teray som v ...
Snoopee (58)|7.11.2014 11:13
@Kosovan:
každopádne to vyskúšaj. Kúp naprv jedny! Ideálne počkaj kým sa objavia v nejakom svk internetovom shope kde sa to dá prípadne bez problémov vrátiť. Alza myslím ponúka za 5€ dokonca 2 mesačnú dobu na vrátenie bez udania dôvodu. Ale kupovať hneď štvore brýle do toho by som bez skúšky nešiel. Inak čo som sa dozvedel na amerických fórach tak rozdiel medzi ZF2100 a ZF2300 je zanedbateľný resp. žiadny. Pozor, používa sa tam iný emitor (iná frekvencia). Chcel som si ich nechať poslať z ameriky ale som rád že som tak neurobil, bol by problem s vrátením. Potom napíš svoje skúsenosti, som zvedavý. Na 3D nerezignuj, vnímanie je vysoko individuálne a je možné že na to nemám oči. Inak nikdy som nepoužíval dioptrické okuliare, zrak mám nadpriemerný a pravidelne chodím na prehliadky (zbroják, vodičák na motorku, ...)
kosovan (21)|7.11.2014 11:25
Ďakujem,troška som povzbudený,určite idem dotoho,veď už som kúpil elektrické plátno z alzy 125 " a za takú cenu,že som nemohol odolať.Fakt len začínam s projektormi,možno divná otázka,na optome hd141x sa dá umiestniť projektor na strope a má byť čočka nasmerovaná na stred plátna,že ?Pretože čo som pozeral ten výpočet na ich stránke tak má byť ešte 20 cm nad úrovňou vrchnej časti plátna.Prosím rady,vzdialenosť projektoru od plátna max.4,4 m.Rozhodujem sa medzi optoma hd141 x alebo HD 26.Vysvietim to vôbec?Ďakujem za každú radu.
RoPo (6061)|7.11.2014 11:55
Na vzdálenost od plátna 4,4m je vhodná jak HD141x, tak HD26. Ohledně usvícení záleží při jaké světelnosti v místnosti chceš projektor sledovat.
Přesnou velikost uhlopříčky dokoriguješ zoomovacím kolečkem na projektoru.
kosovan (21)|7.11.2014 12:45
Ďakujem a ešte tá čočka má ísť na stred plátna ?

---------- Doplněno v 12:45 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:41 ----------

V izbe viem spraviť total tmu,nakoľko sú tam rolety.Len ktorý ešte z týchto dvoch projektorov vybrať,v alze dávajú plátno k hd26,keďze plátno mám tak asi úplne vyhovuje 141x,alebo keď už nech to stojí za to?Prosím ešte názory a nech to už objednám,vianoce sa blížia.Ďakujem.
RoPo (6061)|7.11.2014 13:10
Projektor nemá vertikální ani horizontální korekci, proto čočka musí být na středu plátna. Má korekci jen lichoběžníku.
kosovan (21)|7.11.2014 13:36
Ďakujem,to som rád.Takže neni teraz problém,projektor kúpim teraz a na okuliare ešte počkám.Pekný deň všetkým.
kadell (212)|19.11.2014 17:22
RoPo, pockej cocka musi byt na stredu platna, ale jen horizontalne, ne? Aby si pak nemyslel, ze bude muset mit projektor pres metr od stropu/podlahy.
RoPo (6061)|19.11.2014 17:54
Kadell, však píši, že projektor má jen lichoběžníkovou korekci a nemá lens shift. Z toho je jasné a plyne, že musí být na středu šířky plátna, ale může být u stropu, ležet na stole nebo někde mezi.
Víš co se říká: Myslet, h.no vědět. ;)
kadell (212)|19.11.2014 18:55
Hele, ja mam projektor tak 30 cisel od stropu a lichobeznikovou korekci mam na nule a projektor rovnobezne. Zil jsem v tom, ze je tohle normalni. To ma teda jen Optoma natvrdo posunutej obraz? Ted nechci kecat, ale myslim, ze mam cocku dokonce nad hranou bile plochy platna.
RoPo (6061)|19.11.2014 20:14
Projektor klidně můžeš mít nad bílou hranou plátna, skloněný dolů a pokud nemáš potřebu hejbat s lichoběžníkovou korekcí, tak jsi se trefil do tolerance optické soustavy projektoru na danou vzdálenost projektoru od plátna.
Já mám taky projektor nad bílou hranou plátna, ale obraz jsem lichoběžníkovou korekcí jemně upravoval tak, aby levá a pravá svislá hrana obrazu byla rovnoběžná s hranami plátna.
Pokud bych úpravu neprovedl, tak hrana promítaného obrazu nebyla zcela rovnoběžná se svislými hranami plátna. I když odchylka byla nepatrná.
kadell (212)|19.11.2014 20:35
Aha, vysvetloval jsem si to tak, ze projektor ma pevny posunuti obrazu. Projektor skloneny dolu nemam a mam ho opravdu par cm od horni hrany promitaci plochy
kosovan (21)|21.11.2014 12:06
Zdravím okuliare majú aj tu ZF2300 :http://www.amazon.com/Optoma-ZF2300GLASSES-Shutter-Rechargeable-Glasses/dp/B00K8BK6EQ .Projektor je už doma,Optoma HD141X.Začnem pomaly s montážov plátna,kedže to chcem ako prekvapenie k vianociam.Len ešte vybaviť tie okuliare.Máte skúsenosti a amazonom.Dík za odpoveď.
RoPo (6061)|21.11.2014 12:18
Amazon je v pohodě...
kosovan (21)|22.11.2014 15:39
Zdravím,v amazone tie nové typy 3 d okuliarov ZF2300 dva ks+1ks emiter s poplatkami vyjde na 240 e a to je tam zľava.Neviem sa rozhodnúť,či počkať až dorazia do európy alebo kúpiť teraz.Alebo neviem ,ke ich zohnať lacnejšie.Prosím poraďte.Dík.
Snoopee (58)|5.12.2014 09:22
mal som doma ZF2100 aj s emitorom, z alza.sk za €70. Počuj kosovan fakt si to najprv vyskúšaj, aby si nevyhodil €240 a potom ti to bude stáť na poličke. Mne tie ZF2100 fakt prekážali, nevedel som si na ne zvyknúť, navyše z toho štandardného "vnoreného" 3D ma boleli oči. Scény kedy obraz vystupuje z plátna - tých je málo. Inak amazon je v pohode, odporúčam.
kosovan (21)|5.12.2014 14:38
Ja som ich uz objednal,chcem projektor mať aj na 3D.Verím tomu,že budem spokojný.Keď som už obetoval dost peňazí za projektor a plátno,už to nejak prežijem.Majú prísť 20 decembra tak potom sem napíšem dojmy,info pre ostatných.Ináč dík za názor.
Snoopee (58)|5.12.2014 14:52
ok, držím palce, daj vedieť
kosovan (21)|15.12.2014 12:31
Ahojte,tak okuliare ZF2300+emiter dnes dorazili,hneď jak to bude možné dám vedieť ako fungujú.Amazon nesklamal.
Alien123456 (55)|26.12.2014 22:05
Zdravim,
rád bych si ujasnil jaký je rozdíl mezi brýlemi ZF2100 s a bez emitoru žádný prodejce to moc nevěděl a odpovědi typu s emitorem je to lepší jsou k ničemu. Také mě zajímá možnost v nastavení projektoru režim 3D když dám vesa 3D i DLP link chová se obraz stejně je krásně 3D. Ale co tedy dělá přesně nastavení VESA 3D nebo DLP link. Jinak 3D obraz rovnou z PC HDMI 1.4 do projektoru HD26 optoma. Diky
kosovan (21)|6.1.2015 14:07
Zdravím,tak okuliare ako som písal prišli ZF2300 + EMITER Bc300.Len mám problém neviem zosynchronizovať.Zapnem v menu projektora 3D vesa,podla návodu by mal emitter blikať-modrá led,ale nezačne,zapnem aj okuliare tam začne ledka poblikávať červená a modrá,po chvílke zhasne a to je všetko.Žiadny 3D obraz nejde.Fakt už neviem kde robím chybu.Nemá niekto skúsenosť.Projektor mám optoma hd141x.Dík za rady,už nechápem čo robím zle.
7711 (43)|6.1.2015 16:51
No nevím, ale asi blbá otázka. Máš ten emitter zapojený v projektoru?
kosovan (21)|6.1.2015 17:39
Ano samozrejme originál káblikom,zaktivujem vesa v projektore a mala by začať blikaď modrá dioda,potom okuliare a po spárovaní by mala na emitore svietiť modrá dioda,ale to sa neudeje.Fakt nechápem už čo s tým.
7711 (43)|6.1.2015 17:49
Jaké pouštíš 3D filmy? Originál 3D blu ray a nebo nějaky 3D SBS mkv?
kosovan (21)|6.1.2015 18:06
Cez MED800X3D

---------- Doplněno v 18:06 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:02 ----------

Ide o tú synchronizáciu,už to sa mi nedarí,ten emitter ma ledku ale tá vúbec nereaguje,emitter ma ešte usb mini vstup.Optoma je z alzy a okuliare z ameriky,dúfam,že nebude ten emitter zlý.Fakt netuším čo robím zle.
7711 (43)|6.1.2015 22:52
V nastavení projektoru musí být VESA 3D a pod tím 3D formát na AUTO. Pokud to tak máš, jsou ty brýle nabitý? Alespoň 3 hodiny před prvním použitím.
7711 (43)|6.1.2015 23:04
Jak jsem psal výše. Přes co tam poustiš 3D signál a v jakém formátu? Pokud to není kompatibilní 3D signál, tak se ti brýle nesynchronizujou. Máš obraz rozmazaný a nebo dva vedle sebe popřípadě nad sebou?
Snoopee (58)|7.1.2015 09:19
kosovan, treba zapnut aj bryle.
Mal som ZF2100. Zapol som emitor do projektora, zacal blikať na červeno. Pustil som 3D film, červená farba sa ustálila, potom som zapol brýle (blikali nenápadnou diodkou asi v rytme 1x za 3sekundy). Potom o par sekund sa emitor automaticky previazal s brylami a na emitore sa rozsvietili 4 modré led diody.
Inak je dosť problem s nastaveniami. Nikde nie je podrobný návod, ani v angličtine. Len taká graficky znázornená zjednodušená schéma ktorá je o ničom.
kosovan (21)|7.1.2015 13:31
Ano chalani,išiel som podľa grafického manuálu,pár vecí je tam písané v angličtine,okuliare som nabil,tam svietila samozrejme červená ledka,po nabiti cca.3-4 h.zhasla.Mám použitý 10 m hdmi kábel,samozrejme podpora 3D,MED800X.Dnes ma napadlo či tá dlžka kábla nebude chyba,tak som preniesol mult.centrum k projektoru,dlžka kábla 1 m a výsledok ten istý.Všetko spustím,zaktivujem vesa,3 d auto,videá som vyskúšal asi 15 filmov aj rozprávok,format mkv-sbs,aj iso-avatar a ani raz ten emitter ani neblikol a v návode píšu že pri začatí synchro má blikať na modro,potom zapať okuliare a tie síce poblikávajú striedavo na modro-červeno,po nejakých sekundách zablikajú asi 4x na červeno a to je všetko.3D nehrozí,emitter vôbec nesvieti,nebliká,nič.Videá som mal mierne rozmazané,dva obrazy vedla seba,nad sebou,všetky možné funkcie čo sa dajú nastaviť na MED800X3D som aktivoval dokola a stále nič.Zajtra doobeda ešte pokračujem,doteraz som skúšal čo sa dalo,len musím do práce.Ak Vás napadne pošlite mi nejaký link-video na 3D ukážku,ktorý Vám išiel v pohode nech skúsim overené niečo od Vás.Nevzdám to,musíme na to prísť.Ďakujem všetkým za rady,v tomto roku všetko nay všetkým.
kosovan (21)|7.1.2015 13:36
Snopee,ty si písal,že hneď ako si zapal emitter do projektora ti začal blikať.Tento zapojím a ani nemukne a má blikať.No nič musím,robota.Zajtra idem na to zas.
7711 (43)|7.1.2015 21:01
Vypadá to, že emitter nefunguje. Já mám taky brýle ZF2100 s emitterem jako Snopee a jakmile zapnu projektor, tak mi emitter začne blikat a čeká až propojím brýle. Ta délka kabelu není taky problem. Mám taky 10 metrový kabel. Pokud vemu, že máš vše dobře zapojený, tak postup je takový: Propojím Hdmi kabel s MMC a zapnu nejaký film 3D SBS. Vidím dva obrazy vedle sebe. Na projektoru si nastavim Režim 3D na VESA 3D, podtím 3D--2D na Tři rozměry, a pod tím je ještě Formát 3D a to nastavit na AUTO. Tím se mi ty dva obrazy spojí a vidím je rozmazaný. Pak už jenom chviličku přidržím tlačítko na brýlích a obraz jede ve 3D. Jestli to takhle máš, tak je problém v emittoru. Musí svítit a nebo blikat. Píšeš že se na něm žádná dioda ještě nerozsvítila, tak to je špatně. Už bych tedy jenom překontroloval jestli je kabel z emittoru dobře zapojen v projektoru, jinak je to na reklamaci.
kosovan (21)|7.1.2015 22:37
Ten kábel z emiterra sa opačne ani nedá zapojiť,takže buď nekomunikuje projektor z emitterom,poškodený emitter alebo kom.modulv projektore.Projektor mám a alzy,ale emitter+okuliare z amazonu.Tak toto neviem ako zreklamovať,to musím zistiť.To nastavenie robím presne ako píšes,všetko súhlasí,akurát tá reakcia emittera nie.Proste ten nereaguje vôbec,okuliare poblikajú ale po neúspešnej synchronizácii sa vypnú.Takže ako píšes probléem bude v emittery najskôr.Ďakujem za ochotu pomôcť,ešte zajtra skúsim niečo popozerať na amer.fórach.Dík zatiaľ.
kosovan (21)|8.1.2015 12:23
Žiadny výsledok ani dnes.Ten emitter je KO.Písal som na poporu optomy,uvidíme či odpíšu,do amazonu,že múžem tovar vrátiť,zajtra zistím poštovné do Seattlu a uvidím čo a ako.Ozvem sa čo nové,ale už z ameriky nechcem nič.
7711 (43)|8.1.2015 15:35
No je to smůla, ale než to posílat nazpět do Ameriky a čekat na reklamaci, nevyplatí se spíš si tady koupit jedny brýle i s emitterem, popřípadě možná by se dal sehnat jenom ten emitter a když to bude vše fungovat, tak pak popřípadě ty jedny brýle navíc můžeš prodat? Tratíš na tom minimálně, nemusíš čekat a kdyby jsi chtěl tady koupit 4 brýle tak dáš za to ohodně víc. V nejhorším případě mužeš ty nové brýle do 10 dnů vrátit.