Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV pro mě do 18-19k, pro rodiče do cca 10-11k

p0ky (6)|12.1.2014 14:47
Zdravím vás,
potřeboval bych poradit s výběrem TV. Pro mě a zároveň pro rodiče přítelkyně.

TV pro mě
- cena: 18-19k
- úhlopříčka: max. 107cm
- SMART TV (+ možnost překliknout do browseru či jiné aplikace mezitím když běží např. reklama, tzv. obraz v obrazu nebo tak)
- FULL HD
- možnost připojit externí usb disk a přehrávat full hd filmy
- rád bych super obraz a co možná nejlepší kvalitu při sledování HD sportovních kanálů. Kvůli tomu de facto tu TV chci pořizovat.

Docela jsem se o to zajímal a nechal si doporučovat. V obchodech jako Datart, nebo Elektroworld mi byla doporučena tato -->
http://3d-televize.heureka.cz/lg-42la691s/

Známí mi ale pro změnu doporučili některou z těchto. Více se přikláněli k té PANASONIC.
http://www.alza.sk/42-panasonic-tx-l42ft60e-d397103.htm
http://www.alza.sk/42-lg-42la690s-d408597.htm
http://www.alza.sk/40-samsung-ue40f6740-d450020.htm

Zajímal by mě váš názor. Osobně jsem upustil od té LG, i po názoru jednoho uživatele TVfreak, kterého jsem oslovil pomocí PM a který mi sdělil, že LG série 2012 a 2013 nebrat. Zaujala mě ta PANASONIC. Nebo doporučil by ste někdo lepší alternativu v té cenové relaci? :)

-----------------------------------------------------

Potom mám ještě jeden dotaz. Sháním TV i pro rodiče přítelkyně.
- Cenový strop je 10-11k.
- Max. úhlopříčka 82cm
- upřímně nevím, jestli to v případě tak nízké ceny není úplně jedno, nebo se dá i při takové částce vybrat něco slušnějšího. Případně na co vlastně koukat a co upřednostňovat. Nebyl by ste někdo tak hodnej a nehodil mi 2-3 odkazy na TV, kterou by ste za tu cenu osobně pořídil? Nejsou nijak nároční.

Děkuju předem ;)
Heartwork (2358)|20.1.2014 19:20
Jednu vynech, prachy dej dohromady a rodičům či sobě dopřej něco lepšího - žijeme jen jednou.
Bob-ek (18)|26.1.2014 22:47
p0ky prozradím ti tajemství...nebudeš tomu věřit, ale člověku se z věkem zrak zhoršuje...proto mne ten názor mladší generace co zhání rodičům,nebo dědovi a babce nějakou placku s tím, že "mně něco pořádneho" a jim stačí nákej zakrslík (na který budou koukat věčšinou spoza brýli) fascinuje...nejseš tady z tím požadavkem první a nejspíš ani poslední (bohužel)
Jako by si mladší generace nechtěla uvědomit...ach jo, nač se tady rozepisuju, člověk by čekal že dětem tech rodičů to je jasné...
p0ky (6)|29.1.2014 15:47
Díky za odkazy. Snažil jsem to poctivě všechno pročíst spolu s dalšími tématy a asi mi nejlépe vychází ta Panasonic tx-l42ft60e, nebo Philips 55PFL6008K.
Ta Phillipska vychází cenově i líp, ale pořádně jsem nečetl technickou specifikaci. Ale několik lidí si ji tady chválilo a dokonce ji upřednostňovali před jinými.

Akorát by mě zajímalo, jak je to s HD a SD. Četl jsem na fórum, že 42' je málo a že by to chtělo min. 50¨. Naopak na SD je zase 50' na hraně.

3D je asi pasé, to nemám možnost nějak extra používat. Ale plánuju časem koupit XBOX s kinectem a sledovat na tom sportovní kanály (budu mít s největší pravděpodobností možnost to objednat), takže by to chtělo něco slušnýho. Aspoň v rámci té vymezené částky.

Další věcí je i připojení USB externího disku s HD filmy. Borec psal, že u té Panasonic se mu to jaksi sekalo každých 20sekund. Ale podle jednoho názoru se obv. neřídím.
Od LG jsem upustil. Ty jsou na tom, co se týče kvality modelů 2013, údajně velmi špatně a lidi to vrací.
Jen by mě zajímal názor, kterou tedy vybrat. Nebo zda je ještě nějaká lepší.
p0ky (6)|29.1.2014 20:23
Bob-ku, zde jsi to se svojí teorií/názorem tak trošku netrefil. Absolutně nerozumím, jak můžeš tvrdit to co jsi právě napsal. Jsou požadavky na 2 televize a 2 rozpočty. Jeden rozpočet, můj, je vyšší a tím tedy i nároky na TV jsou vysoké - logicky. Alespon tedy v té cenově relaci. Potom je zde rozpočet rodičů, kteří nechtějí a ani si NEPŘEJÍ investovat více, než částku kterou jsem zmínil. Tím pádem i TV bude lidově řečeno horší, než některá dražší. Fascinuje mě, jak se pěkně orientuješ v situaci naší rodiny a že znáš všechny souvislosti, na jejichž základě tvoříš komentáře. Ale názor ti samozřejmě neberu, v TV (i té horší) říkají, že žijeme v demokracii. :-))

Svůj dotaz jsem pouze rozšířil i o TV pro něj, abych případně nezakládal další téma. I když i to, na základě upozornění KamilZe, nebylo na místě a měl jsem se připojit do některé ze starších témat. To jen pro úplnost tedy. :-)
Bob-ek (18)|30.1.2014 18:32
Aale p0ky,
v příspěvku jsem vůbec neposuzoval rozpočty, finanční možnosti vaší rodiny, funkce všeho druhu - 3D, SMART a pod...tím svým termínem "něco pořádneho" a "zakrslík" jsem měl na mysli jen a jedině velikost-uhlopříčku...totiž myslím, že zvlášť u starší generace by se měla uhlopříčka zvěčšovat (jasně, v rámci možností).
Našim jsme před časem měnili staré 55cm akvárium CRT za 37" placku...a spočátku ty řeči, že prý nač, nám to stačí a pod...a pak ejhle, jak dobře se na to nové kouká...a dnes už by zas mohla o kousek povyrůst.
Jenom tohle jsem chtěl tím připomenout, že i na velikosti (někdy)záleží ;-)
p0ky (6)|30.1.2014 22:26
Z toho příspěvku byla patrná narážka na jakési české šetřílkovství na druhých atd. V tomto případě je realita úplně opačná, protože i já navrhoval minimálně 107' (tak jako je to v případě výběru té mé TV). Nicméně, on hraje obrovskou roli i fakt, že oni sledují tu TV z velmi krátké vzdálenosti, takže nějakých těch cca 80cm je úplně ideální. A jak říkám, oni to tak chtějí, takže to tak je/bude. TV pro ně není až taková priorita, ačkoliv změnu-obměnu chtějí. Spíš se řídíme pokyny.

To v mém případě je dán pouze rozpočet a snažím se najít v té cenové relaci aktuálně nejlepší možnou TV. Je to ale dost složité, viz. moje reakce na KamilZův příspěvek. :-/