Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

projektor s 3D

gusty (2)|12.1.2014 00:13
Dobrý den,jsem tady nový takže nevím zda to zde někdo již řešil.Potřebují vědět proč v kině jsou pasivní brýle ale u domacích projektorů vesměs jen aktivní i u projektoru za téměř 100 tis.Další věc mě zajimá HDMI, jak může být projektor 3D když má hdmi jen 1.3?Zatím projektor nemám,mám ale už namontované plátno které je umístěno ve stropu o rozměrech 2,5m a na šířku 3m.Zatím se rozhodují jaký koupit,mám televizi 3d s pasivními brýlemi a nějak vracet se do zadu moc nechce.děkuji Milan
KamilZ (10277)|12.1.2014 06:12
Ad 1) Předpokládám z důvodu, že pasivní jsou výrazně levnější (pronásob si to), nemusí takové množství brýlí neustále dobíjet, atd.
Ad 2) 3D a HDMI: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA?p=434487&viewfull=1#post434487
Sybik (86)|12.1.2014 23:07
Pokud řeknu že aktivní technologie je lepší, skončí to flamem... Tak to tvrdit nebudu. Jen budu trvdit, že aktivní mi přijde kvalitnější a kor u velkého rozměru plátna kde je potřeba co největší rozlišení. Možnosti jsou však dnes neomezené a proto i domácí projekce může být pasivní. Ale... Je potřebas použít místo jednoho projektoru dva a polarizační filtry... Pak je docela sranda to i zprovoznit (nejlépe HTPC s TriDef). Takže proto i projektory za 100kkč mají aktiv :)
gusty (2)|13.1.2014 22:26
proč ale když jdem do kina tak to jde?Tam jsou projektory o mnoho dražší?
tdlmarek (1566)|13.1.2014 22:38
Kina fungují trochu jinak, tam se totiž kombinují ty lepší vlastnosti z obou technologií, tak jak je známe z TV.

Z pasivní technologie si to bere to, že nikde nic nebliká a každému oku se celou dobu promítá samostatný obraz. Z aktivní pro změnu to, že obě oči mají obraz o plném rozlišení, nikde se neprokládají žádné sudé a liché řádky. Jak se jim to povedlo? Jednoduše, v 3D kině má totiž promítačka/projektor dva objektivy a každý promítá obraz polarizovaný pouze pro jedno oko.
RoPo (6061)|13.1.2014 23:27
[QUOTE=tdlmarek;479383]v 3D kině má totiž promítačka/projektor dva objektivy a každý promítá obraz polarizovaný pouze pro jedno oko.[/QUOTE]

Ne dva objektivy, ale používají se dva projektory kvůli svítivosti.
Sybik (86)|13.1.2014 23:48
Tak tak... Ale i doma si může někdo udělat pasivní 3D. Dokonce Epson má takové projektory v nabídce. Kdyby někdo chtěl, není problém, stačí říct :) Umíme vše co se týká projektorů...
RoPo (6061)|14.1.2014 09:15
[QUOTE=Sybik;479392]Tak tak... Ale i doma si může někdo udělat pasivní 3D. Dokonce Epson má takové projektory v nabídce. Kdyby někdo chtěl, není problém, stačí říct :) Umíme vše co se týká projektorů...[/QUOTE]

Určitě myslíš pro homo sféru toto.
Sybik (86)|15.1.2014 22:42
ano přesně toto...
tdlmarek (1566)|15.1.2014 22:55
[QUOTE=RoPo;479391]Ne dva objektivy, ale používají se dva projektory kvůli svítivosti.[/QUOTE]
Což na věci zas až tolik nemění, princip je stejný. Ale protože mě to zaujalo, tak jsem trochu pátral a musím vzít své tvrzení zpět. Vypadá to, že se ve skutečnosti používá ještě další, úplně jiný systém, a ten podle všeho můžeme najít právě v českých kinech Cinestar. Myslím, že obrázek mluví za vše, a já osobně jsem tedy vůbec neměl tušení, že něco takového existuje.

[ATTACH=CONFIG]26179[/ATTACH]

A evidentně si to lze poskládat i doma:
http://hdguru.com/tru3d-active-to-passive-3d-polarizer-add-on-review/
passiveh[1].png
RoPo (6061)|16.1.2014 08:30
tdlmarek: Snad jsi si nemyslel, že ve velkých kinech používají dva projektory? Dva projektory se používají ve velmi malých kinech.
tdlmarek (1566)|16.1.2014 08:50
O dvou projektorech jsi psal ty. Já si myslel, že profi kina popužívají projektor s dvěma objektivy (nástavcem), jako např. u tohoto Sony řešení. O alternativní možnosti použít samostatný polarizátor jsem nevěděl.
sony4k[1].jpg sony-3d-lenses.jpg
RoPo (6061)|16.1.2014 09:33
Ano dva projektory se používají, ale ne ve velkých kinech. Tam většinou jen jeden speciální projektor. Jeden jsi našel.
Sybik (86)|16.1.2014 22:07
technik je stejně jako výrobců... Spíš jde o to, že v domácích podmínkách jsou na pasivní 3D možnosti jen dvě. A to dva projektory, nebo další složitý systém. Proto, doporučením je opravdu aktiv, spolu s DLP projektorem je stejně nejkvalitnější ze všech technologií co se týká kvality a prostoru.