Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: Grabování HD signálu z BNC kabelu

Nováček
    Registrace
    Feb 2013

Ahoj všem na fóru TVFreak,

vracím se po několika letech (moje poslední zkušenosti byly s grabováním VHS pomocí ATI All-in-wonder - pamětnící jistě pamatují) a potřeboval bych radu.

V současné době se věnuji streamování signálu z jednoho menšího sportovního turnaje a komentování - prakticky jsem do této chvíle fungoval tak, že jsem používal USB Tuner
    a S/VHS signál z přenosového vozu ČT (klasicky dotažený obraz + zvuk ve dvou kabelech a redukci BNC -> cinch)

Nicméně nyní je možnost streamovat i HD obsah a to pomocí BNC kabelu ve kterém půjde normální digitální signál obraz + stereo zvuk.

Můžete mi někdo poradit v jakém formátu se v tom kabelu obraz přenáší a jak ho dostat do počítače abych ho mohl restreamovat dál do internetu ?

Předem děkuji alespoň za nasměrování nebo pomoc s tímto dotazem - přeji pěkný den

Lukáš Huňka
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

BNC jsou jen konektory, ale používají se tam, kde je SDI signál. To je SDI signál?

Pokud to je SDI, tak např. zde a zde a další... umí to i Quadra od nVidie
    Naposledy upraveno uživatelem RoPo: 08-01-2014 v 14:09

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

hunaczech : ak to je v "BNC kabli" signal obraz so zvukom , tak to nemoze byt nic ine ako SDI signal .. na to potrebujes tuto kartu :
    http://syntex.cz/p/decklink-mini-rec...ty-interni-sdi

ak by si potreboval externu , tak na mackoch s thunderboltom toto :
    http://syntex.cz/p/ultrastudio-mini-...ty-externi-sdi

Alebo USB3.0 :
    http://syntex.cz/p/ultrastudio-sdi/c...ty-externi-sdi

Nováček
    Registrace
    Feb 2013

wow, dekuji moc za rychlou odpoved. Ano je to SDI btw. , trosku jsem to s tim BNC zkonil

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Tak Black Magic zastoupený Syntexem by ti mohl stačit. Kontaktuj je přímo.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2007

to streamování probíhá přes nějaký SW a přes jakou službu? Ono to HD bude trošku náročnější i na výkon počítače a možná i na kapacitu linky...

Nováček
    Registrace
    Feb 2013

Adobe Flash Encoder nebo jak se to jmenuje, pripadne zkusim Wirecast ... Streamujeme na youtube v lince problem neni - 10/10mbit

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

neni lepsie kupit si daky streaming profil priamo v cechach ? napriklad http://www.click2stream.com/

Wirecast ma kopu dobry moznosti , ja som nebol spokojny s jeho vysledkom .. furt mi to video trhalo viac ako z FMLE ..

Nováček
    Registrace
    Feb 2013

Citace Původně odesláno od Pytkin Zobrazit příspěvek
    neni lepsie kupit si daky streaming profil priamo v cechach ? napriklad http://www.click2stream.com/

Wirecast ma kopu dobry moznosti , ja som nebol spokojny s jeho vysledkom .. furt mi to video trhalo viac ako z FMLE ..
    No ja nastesti problem s trhanim apd. nemam - obraz naprosto v pohode - bez lagu apd.

Driv jsem pouzival Camcadu (predchudce Click2Stream) ale ta uz skoncila a tak jsme se presunuli na youtube a zatim (musim zatukat) je to bez problemu.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

jedna vec je encodovanie (problemy s trhanim vo wirecaste) .. druha vec je samotny streaming .. youtube niekedy ide dobre .. niekedy je nepouzitelny .. lokalny streaming provider mi pripada rozumnejsie riesenie , ak chces poskytovat seriozne sluzby ..

Nováček
    Registrace
    Feb 2013

Citace Původně odesláno od Pytkin Zobrazit příspěvek
    jedna vec je encodovanie (problemy s trhanim vo wirecaste) .. druha vec je samotny streaming .. youtube niekedy ide dobre .. niekedy je nepouzitelny .. lokalny streaming provider mi pripada rozumnejsie riesenie , ak chces poskytovat seriozne sluzby ..
    Tak zrovna camcada taky nemela lokalni servery a s tim youtube opravdu prozatim problem nebyl (prakticka zkusenost 3x 12 hodinovy stream)

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

mozno youtube ma ine serveri na live a ine na VOD .. prehravanie youtube u nas niekedy fakt skoro nejde .. ale ved ked si spokojny , tak samozrejme neni co riesit ..

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2007

a kdo je ten lokální streming provider? v ČR např.? protože některé nabídky jsem měl, ale to je spíš pro lidi, kteří dělají 24/7 za slušné peníze a né 1x za měsíc dobrovolně pomalu bez honoráře

Podobná témata

1. Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 29-10-2013, 19:34
  2. Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 20-09-2012, 16:50
  3. Delka kabelu
    Od strelec_oldd v sekci DVB-T
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 04-03-2006, 13:03
  4. Max délka kabelu PC-TV?
    Od Vikyrky v sekci Bastlení