Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 51 PrvníPrvní 1234513 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 759

Téma: Panasonic 2014 - AX800, AS800, AS7X0, AS6X0, AS5X0, A400

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Recenze AS640 na hdtvtest.co.uk, bohužel pouze 40" varianta:
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx40a...1406183815.htm

Celkově hodnocená "Highly Recommended", zejména s ohledem na fantastickou uniformitu podsvícení, slušnou černou a přesné podání barev hned od výrobce. Kritika mířila hlavně na zprzněné 3D (aktivní, ale s polovičním rozlišením) a vysoký input lag. Takže se víceméně potvrdila předpověď, že na filmy by to letos mohl být velice slušný kousek.
    Naposledy upraveno uživatelem tdlmarek: 18-06-2014 v 15:03
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Praveze kritika je skryta na viacerych miestach
    Some minor 50Hz motion instability (which can be eradicated by enabling [Intelligent Frame Creation])
    a na druhej strane sa poukazuje na to, ze aj min preset z MCFI je nepouzitelny, pretoze vidno soap opera efekt.

Cize je to celkom nanic, bez moznozti zvolit nejaky univerzalny preset pre MCFI, ktory by nebolo nutne pred kazdym filmom customizovat a pri ostatnom obsahu (50i) detto.

Paradoxne, dnes uz cakam od TV naozaj len 3 veci, perfektnu homogenitu panelu a podsvietenia, preciznu moznost nastavenia RGB urovni (koli kalibracii panela na referencne hodnoty) a customizovatelne nastavenie MCFI, ktore neserie pri filme, a nejaky chlp pomoze pri 50i. Pretoze pri velkych uhloprieckach ako 55"-60" uz pozerat na film z 2.5 metra bez MCFI nieje to prave orechove (teda pre moje oko).

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Však já se nesnažil o nějaké komplexní shrnutí, pouze jsem ve dvou větách vypíchnul to dle mého názoru nejzásadnější. Zájemci by si samozřejmě měli přečíst recenzi celou, proto je tam ten odkaz

Že je to pohled z jedné strany jsem se snažil naznačit tou nenápadnou poznámkou na filmy, což mělo zdůraznit právě to, že vlastnosti při zobrazování 50i nebo třeba slabší pozorovací úhly nehrají klíčovou roli. Nicméně uznávám, že jsem to asi vzal trochu moc subjektivně* a mohl jsem zvolit výstižnější formulaci.

* Já třeba MCFI nepoužívám vůbec.
    Naposledy upraveno uživatelem tdlmarek: 18-06-2014 v 22:05

Registrace
    May 2009

Áno, pri väčšine TV naozaj použiť rozumne nejde preto je lepšie funkciu vypnúť. Je to ale na škodu veci, MCFI merateľne (a viditeľne) zvyšuje pohybovú ostrosť, čo pri LCD nieje na škodu.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2010

Nic o nepoužitelnosti MCFI tam nepíšou. "We preferred the “Min” setting which introduced the least interpolation artefacts and soap opera effect to 24fps material." Interpolace je vždy kompromis a stejnou větu by mohli napsat o Samsungu nebo Sony. Ten "bug" se vyskytuje pouze u 50fps obsahu, kde zas na druhou stranu nikdo neřeší nějakou mýdlovou operu, takže nevím v čem by měl být až takový problém.
    Sledovací úhly označili jako "decent" a uniformitu "fantastic". Co byste od LCD víc chtěli

Registrace
    May 2009

Mozno som to zle pochopil, no mne z tej vety vychadza, ze aj pri tomto presete je viditelny soap opera effect (ano, otazka znie, do akej miery je to viditelne, v tomto pripade je najlepsia osobna skusenost, kedze MCFI algoritmy a nastavenia presetov sa menia z roka na rok, takze to moje tvrdenie treba brat s rezervou).

Citace Původně odesláno od Jan10 Zobrazit příspěvek
    Ten "bug" se vyskytuje pouze u 50fps obsahu,
    A filmy sa v TV nevysielaju? Netreba chapat 50i len ako zdroj nativneho 50fps materialu, dnes sa oproti minulosti podstatne viac pouziva 25p zdroj.

Citace Původně odesláno od Jan10 Zobrazit příspěvek
    ". Co byste od LCD víc chtěli
    K stastiu netreba vela. Uplne staci vyladeny system MCFI bez artefaktov (ktory zrejme neexistuje), s moznostami nastavenia ako ponuka Samsung, nie tri viac, ci menej nepouzitelne presety.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2010

Nikdo z nás to neviděl, tak je předčasné soudit. Interpolace bez artefaktů - to je sci-fi. Tam jde o to, že se to použije hlavně při rychlých scénách, kdy je stejně obraz částečně rozmáznutý už z kamery, takže se za to nějaký ten artefakt schová.
    Filmy jsou v TV vysílání 25p (nasekané na půlsnímky 50 za vteřinu, ale po "složení" dostaneme opět 25p - pozor nejedná se o deinterlacing jako v případě skutečného 50i).
    50i je sport, studiové záběry a ty "telenovely" - tedy některé televizní seriály, kde je to pro vás telenovelisty telenovela tak jako tak ...

Registrace
    May 2009

Trosku OT:

Minule som premyslal o tom, preco neexistuje moznost nastavenia MCFI individualne pre filmovy a pre televizny material (cize povodne progresivny a prekladany zdroj signalu) v ramci jedneho vstupu/resp. tunera.
    TV pri svojom processingu vie o aky material ide skutocne ide, aj ked je "zabaleny" do standardu 50i. Tymto by sa mohla vyriesit kopa problemov. Je to scasti sci-fi, no myslim, ze to nieje nerealizovatelne.

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Ještě k té recenzi, možná není úplně nepodstatné, že oni tam v souvislosti s tím 50Hz microshutteringem celou dobu hovoří o službách Freeview/Freetime a zmiňují vliv zobrazení souvisejícího menu na plynulost obrazu. Nabízí se tedy otázka, jestli totéž bude platit i pro "E"čkové modely bez této funkcionality. Specifikace potvrzují, že to nejspíš není jen obyčejná Smart TV app, ale něco zadrátované hlouběji v systému.

Zde hodně hádám, pokud má někdo více informací o těch UK službách, nechť mě neváhá doplnit.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2010

Já mám třeba nastavených víc presetů, kde se liší např ostrostí - pro SD a pro HD, takže by neměl být problém, pokud někomu vadí MCFI nastavit si "kino" preset a na ten překliknout při sledování filmů. Já třeba nesnáším 25p na LCD a interpolaci mám zapnutou vždy, takže tohle ani neřeším ...
    S tím microshutteringem - může to být klidně nějaká chybka firmware - asi to nemá cenu se v tom moc rýpat. Zaprvý to je pouze u 50 FPS, kde nemá nikdo problém s MCFI, které to řeší a zadruhý - takový Samsung F 2013 - tam tuším nepsali "subtle/micro" a nezdá se mně, že by u nás houfně někdo zavrhoval třeba Samsung F6400 ...

Nováček
    Registrace
    Jun 2014

Já se rozhoduju, jestli má cenu si připlatit 2000,- za AS600E oproti loňské E6E, oboje v 42 palcích

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2012

Panasonic mne opet zklamal ... nasadil vysoke ceny, ale prilis za ne nenabizi. Pokud chci panel s vyssi obnovovaci frekvenci, musim volit z 3D modelu s 1200BLB. Tam je ale krome zbytecneho narustu ceny problem, ze vetsina jich je s IPS panelem. Pokud chci VA, zbyva asi jenom typ 640. Ale 40" LCD za mometalni cenu kolem 18 tisic, ktere nema satelitni tuner a dokonce ani neumoznuje nahravat porady na USB ?! To si delaji z lidi srandu ..

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Další review AS640, tentokrát ve 48" na avforums.com:
    http://www.avforums.com/review/panas...V-review.10436

Potvrzuje direct-LED podsvícení i v této úhlopříčce, opět chválí slušné vyvážení barev out-of-the-box a obdivuhodnou uniformitu podsvícení, údajně lepší než na 4k vlajce AX800 s edge-LED. Působivá úroveň černé 0.055 cd/m2, což je však přecejen o trošku horší, než co naměřili na hdtvtest.co.uk u 40" varianty (0.048 cd/m2).

I zde se však objevila kritika zpracování 50 Hz materiálu, tentokrát to nekompromisně popisují jako "near unwatchable" bez IFC. IFC na "min" problém údajně z větší části řeší a vypadá přirozeně a čistě, pouze s minimem artefaktů. Zajímavé je, že ve 3D režimu tento problém prý vůbec nevzniká. EDIT: Podle některých zdrojů se jedná pouze o problém UK modelů, viz příspěvek níže.

Co se týče 3D, kupodivu zde není ani slovo o tom, že by se mělo jednat o ořezanou variantu s polovičním rozlišením jako u 40" verze.

Stejně jako minule je toto pouze pár mých postřehů z toho, co mě zaujalo. Nesnažím se o kompletní shrnutí, to je dostupné v recenzi - některé možná bude zajímat poměrně chválený (i přesto však volitelný) autodimming.
    Naposledy upraveno uživatelem tdlmarek: 26-06-2014 v 09:25

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

U výše zmíněné review se objevil jeden velice důležitý komentář:
    Citace Původně odesláno od http://www.avforums.com/threads/panasonic-as640-tx-48as640b-avforums-review.1887353/#post-20835937
    I would like to note, that these mentioned flaws, in my oppinion, are isolated to models for UK market firmware. A two days ago I had opportunity to evaluate in detail TX-48AS640E model with 3.06 firmware. During "HQV 1.4a PAL" DVD playback, AS640 flawlessy locked and didn't lose locking for 2:2 Telecine A type cadence with no difference if IFC turned on or not.

AS640E also doesn't have 50 Hz problem - I watched footbal and everything was smooth as possible for 50 Hz content with turned-off IFC.
    Takže ten 50 Hz bug se opravdu asi objevuje pouze u UK modelů a souvisí s tamějšími Smart funkcemi, zatímco my s "E"čkovými modely bychom měli být v pohodě. To je rozhodně příjemné zjištění.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2010

Asi dobrej oddíl ... zajímalo by mě, jak dobře funguje/jestli je použitelný - to "Adaptive Backlight Control" - "dynamické podsvícení" (nepředpokládám, že je to local). Na Avforums to chválí, na HDTVtest doporučují vypnout ... Pokud je kontrast zhruba 2500:1, tak nějaké vylepšení při tmavých scénách by se docela hodilo - a zrovna tahle fičura, když je dobře provedená, tak dokáže podstatně vylepšit tmavé záběry ...

Strana 3 z 51 PrvníPrvní 1234513 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Plazma: Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50
    Od patriot v sekci Panasonic
    Reakcí: 2449
    Poslední příspěvek: 13-04-2020, 09:29
  2. Plazma: Panasonic 2013 preview plazma - ZT60, VT60, GT60, ST60, X60
    Od Plutotype v sekci Panasonic
    Reakcí: 1009
    Poslední příspěvek: 26-03-2018, 16:11
  3. Reakcí: 84