Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih a práce s videem: Sony Vegas 7 problém s renderováním

Neregistrovaný (0)|5.1.2014 20:04
Tazatel: Jarka

Znění dotazu: Dobrý den, v Sony Vegas 7 jsem sestříhala video (výsledná délka 1,5 hod.), přidala fotky, hudbu, komentáře v náhledu celý projekt běží OK ani nepíše žádnou chybovou hlášku. Renderování = problém: renderování se zastaví a nedokončí (v různém stádiu renderování někdy při 2% nebo až v 95%). Zkoušela jsem různá zadání renderování – do DVD, MPEG2, Architectu nebo jen DVD PAL + upřesnila v" upravit" - vždy se stejným výsledkem. Napadlo mne, jestli nemám SV 7 „pokažený“, proto jsem celý projekt zkopírovala a zkusila jej vložit do Vegas Movie Studio Plat 9 –renderování se také po čase zastavilo. Může být problém v různosti vložených souborů – AVI, MOV, MPEG-2, MPEG-4, GIF, JPEG, MP3, WaV??? Na disku, kde renderuji mám volné místo 630 GB. Také nevím, jestli mám v nastavení programu – záložky - hlavní zaškrtaná všechna políčka, tak jak mají být – ale doposud mi program s tímto nastavením šlapal bez problémů. Se stříháním videí a grabováním se laicky zabývám 9 let, vytvořila několik filmů, ale s výše popsaným problémem jsem se nesetkala. Prosím o pomoc, alespoň natipovat – nasměrovat, v čem, nebo co, by mohlo způsobovat tento problém. Děkuji.
1hroch (865)|5.1.2014 20:44
Vycisti comp (fyzicky)- prehriva se ti CPU.
petrt (63)|6.1.2014 08:00
Podívej se, zda se ti vegas nezasekává při renderování fotografií. Před vložením do timeline je dobré fotky "zmenšit" na velikost 2000 krát ?(dle poměru stran) pixelů. Je to, myslím, závislé na velikosti operační paměti.
Saxel (2279)|6.1.2014 08:51
Jak píše petrt, u starších verzí Vegasu bylo potřeba vkládané fotky zmenšit v externím programu na velikost blízkou rozlišení videa v projektu. Někdy ke stabilitě Vegas pomůže zmenšit nebo dát na nulu hodnotu Dynamic RAM Preview v Preferences.
Neregistrovaný (0)|11.1.2014 19:34
Moc děkuji za pomoc! Fotky jsem zmenšila dle rady a Vegas to schroustal v pohodě. Výsledek byl 5,2GB - zase problém, ale vyřešila jsem jej zadáním variabilního toku a výsledný videosoubor byl 4,2, což už AR vzal a DVD je konečně hotové. Takže ještě jednou mnohokrát díky Tobě i Tvému kolegovi, který radil.