Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s HDMI (nejde zvuk a obraz se po chvili zasekne)

MoSSIN (6)|5.1.2014 14:23
Zdravim, mam problem s prehravanim filmu na TV. Na notebooku vse jde jak ma, ale kdyz pripojim notebook k TV, tak prehravany film jde bez zvuku a cca za 30s se zasekne i obraz. Drive jsem filmy prehraval bez problemu. Nevim cim to muze byt. Aktualizoval jsem ovladace, ale nic nepomohlo. Kdyz mam propojeny notebook s Tv tak vse jinak jde napr. videa na YouTube zvuk i obraz. Zkousel jsem i jine prehravace (GOM, VLC), ale nic nepomohlo.
Prosim vas o radu...


Notebook: Win 8.1 pro 64x, GeForce GTX 660M
TV: Samsung U32F5500
KamilZ (10277)|5.1.2014 14:51
- aktualizoval jsi ovladače přímo od NVidia (ne z Windows update)? http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
- zkoušel jsi odinstalovat všechny code packy apod. (pokud máš něco nainstalované) a přehrát to s čistým http://mpc-hc.org/ ?
- zkoušel si vyměnit HDMI kabel?
- zkoušel jsi vypnout (pokus) HW akceleraci/DXVA?
MoSSIN (6)|5.1.2014 17:06
-ano ovladace mam primo od NVidie
- ano tez jsem to ted zkousel prehrat v ciste forme
- dalsi HDMI nemam, abych to zkusil, nicmene kdyz jde YouTube, nebo kdyz koukam na live streamy pres TV tak vse jde, tak si myslim, ze to HDMI nebude.
- tento krok jsem nezkusil, protoze nevim kde presne se to nastavuje.

Zkousel jsem prehrat film v pc pres Windows Media player a slo to, ale kdyz propojim s TV tak to napise, ze soubor je poskozen.
Opravdu vubec nerozumim cim to muze byt....
KamilZ (10277)|5.1.2014 17:28
Hm, to je opravdu zvláštní chování. Zkusil jsi více nastavení výstupu na TV (klonovat, jako druhý display, ...)?
MoSSIN (6)|5.1.2014 18:12
Zkousel jsem prepinat na notebooku, ale nepomohlo.
Nicmene film z USB prehraje, ale kdyz ho dam prehravat na notebooku, tak nejde.

Zkusim tedy jeste nastaveni vystupu ted s novymi drivery...
MoSSIN (6)|7.1.2014 17:11
Tak jsem zkusil vse, co jsi mi tu doporucil, ale bohuzel nic nepomohlo.
Premyslim zdali je to problem s notebookem, nebo zdali je to neco v TV, nebot premyslim o reklamaci.....zkusil jsem vse, ale beztak to nejde
Co myslite ?
KamilZ (10277)|7.1.2014 17:36
Před reklamací bych udělal zálohu image a provedl čistou instalaci systému.
MoSSIN (6)|7.1.2014 20:53
Tak jsem to zkusil propojit s jinym pocitacem a vse funguje dobre, cili chyba bude na mem pocitaci.
Na pujcenem pocitaci jsem film spustil ve Windows Media Playeru a vse slo, pak ten samy film jsem pustil u sebe na
pocitaci a hodilo to chybu, ze soubor nejde prehrat, ale kdyz soubor prehraju ciste na svem pocitaci tak to jde....Pak se v tom vyznej
sanchez13 (1071)|7.1.2014 21:02
skus si stiahnut MPC-HC http://mpc-hc.org/
a nastavit ho podla tohoto navodu
Plutotype sa s tym pekne vyhral :-) Dolezite je, aby si si stiahol 32-bit verziu mpc-hc, pretoze niektore filtre a pluginy, co tam pouziva su 32-bit...
tdlmarek (1566)|7.1.2014 21:10
To je nesmysl, přece se nebude pouštět do instalace té obrovské hydry, když má problém se zprovozněním i zcela základního přehrávání. Otestovat samotné MPC-HC ano, ale problém podle mě bude někde hlouběji v systému.
sanchez13 (1071)|7.1.2014 21:17
tazke je v jeho pripade radit kde je problem... vyskusal uz snad vsetko :-(
na jeho mieste by som uz asi davno reinstalol ciste windowze, tak ako radil Kamil :-E
MoSSIN (6)|7.1.2014 21:21
Nic jineho mi asi nezbyva. Pustil jsem se do zalohovani...
illinois7070 (4)|8.1.2014 16:46
mna napadla este jedna vec, nemoze to byt tym, ze na pocitaci pustis film, das pauzu, pripojis TV cez HDMI, film odpauzujes a vtedy hodi chybu?
mirekv (7169)|8.1.2014 17:03
Tak reinstal je vždy poslední zoufalá možnost, chce to zjistit stav PC, využití procesoru, paměti, jesli se nezavrtal nějaký červ, projet antivirem a nějakým cleanerem, no a aktualizovat ovladače.
KamilZ (10277)|8.1.2014 17:14
Proč zoufalá? Záloha image, čistá instalace + MPC-HC a pokud pojede, tak se může rozhodnout, co dál (jestli bude zkoumat) a pokud stále nepojede, tak se může hned přes image vrátit zpět. Práce na hodinu, z toho 80% běží samo záloha/obnova image, instalace.
mirekv (7169)|8.1.2014 18:02
No záleží, jesli dělá pravidelně zálohu (já asi tak co 3 měsíce, představa, že znovu instaluji systém a vše ostatní, to raději vyskočit z okna nebo pod vlak). Zkusil bych nejnovější VLC. Ale zkusil bych ten procesor, bez a s filmem. Pokud dělá zálohu až teď, tak je to pro kočku.