Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Matrox RTX100 nebo Edius xx

Panda (13)|26.5.2005 08:15
A je to tady zase... Takže sorry za opakované téma.

Celá léta jedu na Matrox, ale poslední dobou se zamýšlím, jestli bych neměl přesedlat na hardware Ediusu. Předesílám že software Edius 3 mně nevyhovuje. Nicméně jsem se dočetl, že hardware je prý rychlejší a stabilnější než matrox a že spolupracuje s Premierou pro a taky s Avidem DV/Pro. Potom by takový hardware byl pro mě zajímavější. Jsou teď k dispopzici dvě verze Edius DVX a NX HD. Jak je to s tou spoluprací se softíkem a jaké máte zkušenosti z praxe Vy? Kdo mi poradí?

Díky
JC-VIDEO (31)|28.5.2005 18:32
Ahoj. Ja si idem na buduci tyzden kupit kartu DVX, je to to iste ako bola RAPTOR 2, vyskusam ju a poviem ti moje dojmy :-).
Krtek (1279)|29.5.2005 10:50
Pokud si zpokojený s Matroxem, tak proč ho měnit? Canopus vybábí hlavně HW střižny a soft jen jako vedlejší produkt k těm střižnám. Ty střižny jsou primárně řešený pro softy od Canopusu a pokud jede i s Premiere, tak to nemusí být výhra.
Myslím, že Canopus bude rychlejší, aleprávě s tím Ediusem.
videoman (178)|30.5.2005 21:24
Měl jsem možnost vidět práci s ediusem,ale nijak moc to na mě nezapůsobilo. Jediná věc která mě trochu zaujala bylo zobrazení timecode přímo do obrazu analogového výstupu (někdo samozřejmě namítne že je to blbost,ale mě v premiéře trochu chybí), jinak je oboje srovnatelné. Stabilitu nemůžu honotit, RTX 100 sPremiere Pro se mi kousne jen když se načte avi s nulovou velikostí (stává se mi to pri grabování přes Marox tool na začátku pásky) jinak RTX100 v pohodě.