Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink zvedá poplatky

bagr3210 (379)|1.1.2014 12:07
Nejde mi prostě nereagovat na to,že Skylink a CS Link opět zvedá poplatky,což se samozřejmě dalo čekat..
A vůbec bych to tady ani asi nedával,jen mě uplne vytáčí do nepřítetosti,že se jim človek nemúže ani snad po půlhodine dovolat..na mail samozřejmě odpovídaj,ale po 2dnech..
A jelikož už nekdo zamknul téma o tomle,pač si myslím,že nechtěl slyšet pravdu,tak to píšu sem..

Nebylo by na škodu s tema šmejdy ukončit jakoukoliv spolupráci..
Ja osobně jsem ty šmejdy poslal k ledu už dávno a můj názor je ať to udělá každy,kdo používa hlavně jen "Digital",resp.: "základ"..
Doufam a přeji jim do NR,aby jim všichni zákaznici utekli..u mě jsou to nenažranci...

Více info:
http://www.skylink.cz/novinky/novy-cenik-sluzeb-cs-link-a-skylink-25-cz72.html

[HL]mod KZ:[/HL] přesunuto do pokecu, než se z toho stane flame
Pytkin (7947)|1.1.2014 12:32
ja na tom nevidim nic zleho ze dvihaju cenu .. mame tu volny trh .. kazdy si urcuje ceny , ako potrebuje .. kazdy sa rozhodne sam , ktoreho provajdera bude sledovat .. SKYLINK je pre mna jedina rozumna alternativa .. DVB-T je nepouzitelne a ziadneho kabloveho operatora v dedine nemame .. PANBOH ZAPLAT ZA SKYLINK .. ked budu chciet 20 EUR / mesacne .. tak to bude blbe .. 1 euro nejsu ziadne peniaze .. na to nepracujes ani 10 minut ..
bagr3210 (379)|1.1.2014 12:46
To je přesně ono..€ k € a ročne se to pekně zůčtuje..
Chápu,že DVB-T je asi o ničem a kabelovka ve vesnici není,že moc an výber není..osobně chci poukázat na to,že se vymlouvaj,že poplatky dali kvůli réžii a administratíve..ale člověk se tam nemůže dovolat a když jo,tak čeka na spojení jak č***..
Trh je volný to je fakt,o tom žádna..až tak volný,že si takový společnosti dělaj co chtěji s klientami co chtejí ;-)
KamilZ (10277)|1.1.2014 12:47
Obecně na tom zdražení také nic špatného nevidím, je to každého volba a máme tu T-Mobile, UPC, .... Vadí mě ale to, že "skrytě" zdražili nejpoužívanější variantu - roční předplatné oproti dvěma dalším (SIPO a 2 roky).
bagr3210 (379)|1.1.2014 12:51
To je další věc..taky nechápu,jak je možny,že se to "koná" jen na CZ..na SK vše zůstalo...
romana51 (355)|1.1.2014 15:03
Nevím co je na tom k nepochopení! Když nám darebáci z ČNB zdevalvovali korunu, musíme si za všechno připlatit. Slováci nebyli takoví idioti a tak se nám mohou jen smát!!
vivid.sk (11472)|1.1.2014 15:16
[QUOTE=bagr3210;477794].taky nechápu,jak je možny,že se to "koná" jen na CZ..na SK vše zůstalo... [/QUOTE]
Skylink s novoročným prekvapením, zdražuje servisný poplatok


update:
[QUOTE=KamilZ;477793]... [/QUOTE]
Oni len marketingovo potrebovali, aby im ludia zacali platit 2 roky dopredu (co je doma, to sa pocita, nech si kazdy spocita, kolko je naraz penazi).
Vacsina ludi si to prepocita a pristupi na takuto hru.

Naviac, ludia, ktori sa v priebehu tohto casu rozhodnu, ze si zacnu predplacat nejaky balik, pripadne si balicky kupuju len obcas (povedzme cez prazdniny, alebo vianocne sviatky), tito zaplatia SERPO navyse (kedze z ceny balika sa to neodpocita).
Pytkin (7947)|1.1.2014 18:33
vlastne mas pravdu .. pri platbe na 2 roky sa cena nezvysuje .. len pri platbe na rok ..
bagr3210 (379)|1.1.2014 18:42
Hm,tak to je fakt uzasny...podle me jsou hova***..
Chapu,nekomu to nic nedela zaplatit 600-700Kc najednou,ale pro nekoho to je dost penez najednou..
Pytkin (7947)|1.1.2014 19:15
sak kto ma hlboko do kapsy , moze platit cez sipo .. tam sa cena nezmenila .. ja teda taketo veci nemam rad .. niekomu povolit sahat na moj ucet .. ja radsej zaplatim tie 2 roky dopredu ..
vivid.sk (11472)|1.1.2014 20:36
[QUOTE=Pytkin;477842] niekomu povolit sahat na moj ucet [/QUOTE]
Sak tam davas limit, kludne daj 2 eura :)
interfernet422 (1575)|1.1.2014 20:44
Tak druhou založenou kartu, co jsem vozil v létě na chatu jsem dal konvertovat na Kartu ČT, což mi na chatě bohatě stačí. Kdyby někdo chtěl vědět jak na to, tak ZDE je návod.
Pytkin (7947)|1.1.2014 23:02
vivid : ja nemam problem zaplatit 30 eur .. nikomu ziaden pristup na ucet davat nebudem ..
Pavel_tempx2 (829)|1.2.2014 20:42
asi největší problém je, že marketingově Skylink zlikvidoval konkurenci díky "zadarmo", ale nikoho služby nejsou zadarmo a i minimální nabídka u všech operátorů něco stojí a nemusí to být jenom platby za programy, ale třeba platby všem ochrankám co existují, přispívání do různých nesmyslných fondů atd., já tohle jenom podporuji, protože to jejich zadarmo pěkně ku...lo trh a teď se konečně dává zase do "normálních" kolejí...co mi třeba vadí víc, ikdyž v poslední době to nějak utichlo, že slovenské programy nemohou (ikdyž jsou) být v ČR a naopak české programy nemohou (ikdyž jsou) být v SR, ale Skylink nikdo neřeší, tak kde žijeme, ať jsou pravidla pro všechny operátory stejné a je jedno jestli jedou DVB-T/C/S/IPTV, to už vůbec se nebavím o těch poplatcích ochrankám nebo do fondu kinematografie....prostě český Kocourkov ;)
bagr3210 (379)|2.2.2014 07:46
Me osobne vadi to,ze vysvetluji servisni popltek jako poplatek za zkvalitneni sluzeb..ale kdyz tam clovek zavola a je jedno,jestli plati "servisak",nebo-li komplet nabidku,ceka na spojeni s operatorem jako uplny kreten..
A uz jen proto bych nikdy v zivote Skylink nechtel a nechci..
Pytkin (7947)|3.2.2014 01:32
v zivote som nepotreboval volat do skylinku .. vzdy som vsetko vyriesil cez internet .. mne tie ich sluzby celkom vyhovuju .. teda v podstate ziadne sluzby nepotrebujem .. len pozeram telku .. a to funguje ..
bagr3210 (379)|3.2.2014 07:21
ja treba radeji volam,nez pisu maily,co se tyce nejakych nesrovnalosti..jejich sluzby mi vadi az to radeji ani psat nebudu..tot muj nazor na tuhle spolecnost..
Pavel_tempx2 (829)|4.2.2014 14:02
tak každý má se Skylinkem svoje zkušenosti, asi hodně záleží co od něj kdo očekává, každopádně není třeba si stěžovat a naříkat, něco se mi nelíbí, tak jdu jinam, dnes je relativně svobodná doba a existuje spousta konkurence, otázkou je jestli ve stejné kvalitě a za stejné ceny, ale třeba mají zase lepší služby okolo ;)
bagr3210 (379)|4.2.2014 19:43
Kluci,beru Vas jak odborniky a velky,korz Pytkina...a spol... ..nechapu ze jste takovy "komuniste a STBaci" pac tohle tomu nasvecuje...konkurence zadna,ale monopol jak hovad*...
i proto jsem tohle vlakno zakladal,ze...tady uz hranici s monopolem...
a u me je pravda,a netajim se tomu,ze Skylink je cistej monopol a kecal...v dobe "davny" si totiz sliboval a bil do prsou,ze je jen u nej nic neplatite....
Nic ve zlem,ale vzbutde se...
murder (46)|4.2.2014 19:48
Chyba byla, že jim byla schválena fúze cslink - skylink. Už tehdy jsem tušil že je zle. Bohužel na venkově požadujíc "kvalitu" konkurence není.
vivid.sk (11472)|4.2.2014 19:53
[QUOTE=bagr3210;481349]..v dobe "davny" si totiz sliboval [/QUOTE]
V dobe davny mal ineho majitela (minimalne na papieri). Ak nieco niekomu predas, nemozes sa zarucit za to, co novy majitel urobi. Toto mi vravi zakladna logika.


Neda mi napisat jednu vec ... z tvojho podpisu vidim, ze nie si lakomy kupit si telefon cez 400 euro (v case uvedenia na trh), ktoreho hodnota bude po 2 rokoch skoro nulova. A ides riesit sluzbu, ktora stoji 30 euro za 2 roky. Pokial ti vadia ich sluzby, ktore vyuzivas ("jejich sluzby mi vadi az to radeji ani psat nebudu"), tak zmen providera (UPC, DigiTV), ak si naozaj myslis, ze to bude lepsie.
KamilZ (10277)|4.2.2014 19:59
Vivid.sk - lépe se to asi napsat nedá, palec nahoru!
bagr3210 (379)|4.2.2014 20:07
Chlapci ja Vam to neberiem!
Mate pravdu..a mobil je "spotrebak"...to podla mna ine inde...ale budiš...voda...
A zase si stijim za to,ze im platit nechcem a nebudem..!
KamilZ a vivid.sk vazim si Vas a nie len Vas,ale tuto si servitku brat nebudem a neberiem!

---------- Doplněno v 20:07 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:05 ----------

[QUOTE=vivid.sk;481352]


tak zmen providera (UPC, DigiTV), ak si naozaj myslis, ze to bude lepsie.[/QUOTE]

Uz sa stalo!!!vsetci su svojim sposobom zmr**
Pytkin (7947)|5.2.2014 00:12
bagr : ja to vidim ako vivid .. predrbem viac penazi na ine chujoviny .. zrovna sme objavili novu hamburgeraren .. tak sme sli v piatok na hamburgery .. jeden stoji 6 EUR .. nejak nam nestacil , takze este druhy .. + daka limonadka za 2 evra .. 14 eur jeden obed .. a mam za zaoberat nejakym blbym poplatok 1 eur mesacne ? viacej dam bezdomovcom mesacne , co predavaju na krizovatke notabene ..
bagr3210 (379)|5.2.2014 10:20
Jasny,rozumim..i kdyz,ja treba jidlo s takovymi ptakovinami nesrovnavam...pac jidlo me "motivovalo" k prestani koureni :-D
Muj nazor totiz je,ze ano,neni to moc 33Kc(1,20€)mesicne,ale kdyz tam proste volam a prepajej me do alejuja a cekam jak cu*** nekolik minut,tak nejsem ochotnej jim platit nic..tomu ja nerikam sluzba..nakonec,oni se bili do prsou,ze je to kvuli zlepseni sluzeb a ne jak poplatek na TV a sledovani...
mirekv (7169)|5.2.2014 10:56
Vždyť jsem to tady už psal, nejde o nějakých 33Kč (pokud poplatek nebudou zvyšovat, je to přece jen precedens), ale o tu práci s tím, hlídat termíny, posílat kamsi peníze složenkou (každý nemá internet), prostě práce a starosti s tím. Je to třeba jen jednou za rok, ale takových věcí jednou za rok je!
Pavel_tempx2 (829)|5.2.2014 19:18
[QUOTE=bagr3210;481349]nechapu ze jste takovy "komuniste a STBaci" pac tohle tomu nasvecuje...konkurence zadna,ale monopol jak hovad*...[/QUOTE]

Tak komunismus je právě to zadarmo, za všechno se svým způsobem platí i to co je zadarmo něco stojí a nemusí to být přímo peníze, ale v tomhle případě to spíš byla jenom marketingová akce a zničení konkurence (důchodci nakoupili přijímače a karty, za statisíce nechali předělat STA rozvody a teď už je vracet nebudou :) ).
geronimoh (2327)|5.2.2014 19:42
[QUOTE=Pavel_tempx2;481457]... ale v tomhle případě to spíš byla jenom marketingová akce a zničení konkurence (důchodci nakoupili přijímače a karty, za statisíce nechali předělat STA rozvody a teď už je vracet nebudou :) ).[/QUOTE]

Spíš podvod ...

V bytových domech se lidi těžko na něčem domluví, ale já bydlím na venkově a znám několik lidí, co poslali Skylink k šípku, buď kvůli SP, nebo nechtěli investovat do nového STB kvůli změně kódování, a vrálili se k pozemnímu vysílání.

Jistě že nic není zadarmo. SP není momentálně nijak vysoký, ale jde o princip vaření žáby - když ji hodíte do horké vody - vyskočí, když ji hodíte do vlažné a budete pomalu ohřívat, nechá se uvařit.
vivid.sk (11472)|5.2.2014 19:53
[QUOTE=geronimoh;481464]nebo nechtěli investovat do nového STB kvůli změně kódování[/QUOTE]
a do novej TV (ergo STB) investovat nemuseli, ak chcu prijimat HD kanaly? Lebo toto je len argument ako "kto chce psa bit, palicu si najde".
geronimoh (2327)|5.2.2014 20:03
[QUOTE=vivid.sk;481468]a do novej TV (ergo STB) investovat nemuseli, ak chcu prijimat HD kanaly? Lebo toto je len argument ako "kto chce psa bit, palicu si najde".[/QUOTE]

Antény tu nikdo nerušil a STB pro pozemní digitál pořídíš za hubičku ....
V několika domácnostech měli 2-3 roky staré satelitní komplety a museli by měnit jak kartu, tak přijímač... a tak svým selkým rozumem správně seznali, že to za ty peníze nestojí.
Navíc jim nikdo nezaručí, že za rok nebude znovu potřeba investovat do nového "železa", aby se mohli dívat dál ....
vivid.sk (11472)|5.2.2014 20:23
Ale ty mi pises o niecom inom.

Ak by mali DVB-T STB s MPEG2 podporou, tiez by ho museli vymenit, ak by chceli HD programy - co je rovnaka vymena. A pokial HD kanaly nechceli, nemuseli menit ani povodne satelitne STB, stacilo vymenit kartu za ICE (= 24 euro). Takze tento argument naozaj nie je uplne korektny - vsetky zakladne kanaly totiz stale idu (a este nejaky cas pojdu) v MPEG2. Rovnako ako v DVB-T, tak v DVB-S prave koli tymto uzivatelom.
geronimoh (2327)|5.2.2014 20:31
[QUOTE=vivid.sk;481476]Ale ty mi pises o niecom inom.

Ak by mali DVB-T STB s MPEG2 podporou, tiez by ho museli vymenit, ak by chceli HD programy - co je rovnaka vymena. A pokial HD kanaly nechceli, nemuseli menit ani povodne satelitne STB, stacilo vymenit kartu za ICE. Takze tento argument naozaj nebieriem - vsetky zakladne kanaly totiz stale idu (a este nejaky cas pojdu) v MPEG2. Rovnako ako v DVB-T, prave koli tymto uzivatelom.[/QUOTE]

Měl jsem na mysli lidi s CRT televizemi, kteří o HD netuší, že existuje. Skylink je o zavedení SP neinformoval, vůbec pak netušili, proč jim to postupně zhasíná a až pak to začali řešit. No a v té době už se ICE karty neprodávaly. Jestli se dají sehnat, mě to neříkej, místní prodejci a montéři je už hodně dlouho nemají a lidem tvrdí, že jediná možnost je výměna STB i karty.
vivid.sk (11472)|5.2.2014 20:42
[QUOTE=geronimoh;481478]No a v té době už se ICE karty neprodávaly.[/QUOTE]
SP bol avizovany v 05/2012, realne aplikovany od 09/2012, a v tom case boli karty vymena uplne bezne dostupne, dokonca s vyhodou na 2 roky SP free.
A vtedy to vyuzila vacsina ludi, pretoze ta vymena bola v podstate zadarmo (resp za cenu dvojrocneho SP). Samozrejme, niekto ignoroval tieto veci - niet sa co divit, ale naozaj sa to casto prezentuje horsie, aka bola realita.

Imho dnes je podstatne horsia situacia, prave koli znacnemu tlaceniu Skylink Ready pristrojov a M7 kariet, aj napriek tomu, ze ceny HD STB znacne poklesli.
geronimoh (2327)|5.2.2014 21:07
[QUOTE=vivid.sk;481480]SP bol avizovany v 05/2012, realne aplikovany od 09/2012, a v tom case boli karty vymena uplne bezne dostupne, dokonca s vyhodou na 2 roky SP free.
.....[/QUOTE]

Pochop, že tu na vesnici větší část starších lidí nemá doma internet a nesleduje, co dělá Skylink, ale po práci si prostě pustí TV, nebo v hospodě řeší, komu jede rychleji malotraktor .... Těm stačí, že pustí TV + STB a jede to, což nyní funguje u pozemního vysílání, ale u Skylinku se musí pořád něco platit, přelaďovat, měnit karty či dokonce přijímače .... U Skylinku zůstali většinou jen ti, co k životu nutně potřebují TV Smíchov, Telka a Fanda, to nám tu totiž v DVB-T nejede B-)
Pavel_tempx2 (829)|6.2.2014 15:38
geronimoh má pravdu, nemůžete (nemůžeme ;) ) brát sebe, kteří každý den sedí u internetu jako standartního diváka, spousta lidí přijde domů po práci (a není to jenom na vesnici) zjistí že něco nefunguje a volají podporu ;)
vivid.sk (11472)|6.2.2014 16:41
[QUOTE=geronimoh;481484]přelaďovat[/QUOTE]
Ano, a opat tento mesiac. Toto je paradoxne najvacsi strasiak pre starsich ludi, ktori maximalne vedia zapnut/vypnut TV a prepinat kanaly. Suhlasim.
Ale uspokojit sa s DVB-T (obzvlast na Slovensku) je naozaj dost nizka latka. Ten CeskoSlovensky vyber je predsa v zaklade o nieco lepsi, aj pre nenarocneho divaka.
Pytkin (7947)|6.2.2014 18:21
DVB-T je hlavne v strasne mrzkej kvalite .. pre mna osobne nepozeratelne ..
Pavel_tempx2 (829)|9.2.2014 18:29
kolik máte programů v DVB-T, respektive jaký máte bitrate a rozlišení?
vivid.sk (11472)|9.2.2014 19:41
mirekv (7169)|9.2.2014 20:09
Hm, v sk teda nic moc. Já mám doma 4 multiplexy, přesto kvalita Skylinku je lepší, a taky má HD kanály, třeba ZOH jsou super. Ale znám dost lidí, kde jim DVB-T nejde vůbec (včetně rodiny), takže radit, ať se lidi vykašlou na Skylink je taková knížecí rada.
RoPo (6061)|9.2.2014 22:29
ČT2 v HD a ZOH v DVB-T není k zahození. Jinak ČT Sport HD a ZOH na Skylinku je opravdu velmi pěkné, ještě s audiem v Dolby Digital. To mě u DVB-T chybí.
vivid.sk (11472)|9.2.2014 23:39
[QUOTE=RoPo;481901]ještě s audiem v Dolby Digital.[/QUOTE]
Suhlasim.

Ale neda mi reagovat na ten priserny nekvalitny mikrofon (technicka kvalita prenosu?), ktora sa stale pouzivaja pri moderovani ceskymi moderatormi.
Ten nechutne plechovy zvuk znacne osekaneho zvukoveho pasma, ktory je este aj miestami (pri prejavoch extremnej radosti) prepaleny a praska, ma znacne vytaca. Ked vedia slovenski technici zabezpecit pre SK distribuciu (relativne) pouzitelny zvuk, nechapem, preco nie Ceski? Schvalne si to porovnajte CT Sport vs STV2. A toto iste bolo aj pri hokeji v poslednych rokoch. Presne si to pamatam, pretoze CT som pozeral koli Dolby Digital audiu, ale tie komentare ako cez telefon - to sa skratka neda pocuvat.
Heartwork (2358)|9.2.2014 23:59
[QUOTE=vivid.sk;481916]... ale tie komentare ako cez telefon - to sa skratka neda pocuvat.[/QUOTE]
Souhlasím..., a jak do toho začnou řvát, tak mi chrčí v reprácích jak v tranzistoráku z období krále klacka.
RoPo (6061)|10.2.2014 08:36
Mikrofony komentátorů jsou katastrofa. Jak pustí komentátoři vášeň, tak je jejich výstup přebuzený a je to fakt jak za krále Klacíka.

Ale s DD je pěkně v zadních repro slyšet diváky, stadion apod. Musím konstatovat, že se rusové vytáhli jak s obrazem, tak s audio! To jsem opravdu nečekal. Koukal jsem na snowboard a moc se mě líbil poletující droid s kamerou a pak tři stacionární rychloběžné kamery na detaily a zpomalené záběry u ramp. Podle mě toto opravdu nepodcenily.
Jiná stránka věci je ubytování apod. Ale to už nesouvisí s technickou stránkou věci.
Pytkin (7947)|10.2.2014 15:04
ja som videl kameru na lanovke ..