Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink-jdou pouze některé programy

lunoš (3)|31.12.2013 22:49
Ahoj, mohl by mi prosím někdo poradit s mým problémem s naladěním programů od Skylinku? Měl jsem sat. přijímač Mascom MC1101CR, před nedavnem jsem koupil Optibox Zebra a řekl si, že ten Mascom by mohl ještě posloužit např. u tv v ložnici. Tak jsem objednal kartu Next. Propojil jsem Opotibox s Mascomem, vložil nextku a šlo jen pár kanálů. ČT1 šla, tak jsem nechal přístroj zaplej na tomto kanále po dobu asi 45min, poté obraz zmizel a objevila se hláška ,,VYHLEDÁVÁNÍ SIGNÁLU´´. Nevěděl jsem si rady, tak jsem došel pro kartu z Optiboxu, ale problém trval. Dal jsem karty zpět a u Mascomu dal tovární nastavení. Když jsem pak chtěl ručně naladit programy, podařilo se mi to pouze u některých (parametry jsem bral z magazínu Skylink). U kterých se mi to povedlo a u kterých ne vidíte v příloze, zelené fungují, červené ne. U těch červených ukazuje úroveň signálu od 65% do 84% ale kvalita signálu 0%. Nejhorší na tom je, že asi po hodině špekulování se uplně stejný problém objevil i u Optiboxu a to jsem se tam v ničem nevrtal. Prosím Vás o radu, díky moc, lunoš
skylink.JPG
KamilZ (10277)|1.1.2014 06:15
Jestli to chápu, tak máš ale jeden single LNB a jen si do série zapojil dva přijímače. Takhle to nejde, každý přijímač musí mít svůj LNB nebo musíš mít LNB Twin/monoblock. Tzn. ke každému přijímači táhnout kabel od paraboly. Jinak se Ti prostě budou ovlivňovat, to není stejné jako TV.

Takže kup něco takového http://www.eltasat.cz/konvertory-lnb/lnb-twin-2-prijimace/ nebo rovnou ideálně něco takového http://lnb-konvertory.heureka.cz/inverto-black-pro-twin-monoblock-23mm-lnb-4_3-0_2db-inverto/ pro příjem ze dvou pozic 19.2 a 23.5, šup na střechu a natáhni další kabel a je to :-)

PS: Přepni si i ten druhý přijímač na jeden z těch červených kanálů a rozjede se Ti to. Ale zase Ti nepojedou ty druhé (jiná polarizace).
lunoš (3)|1.1.2014 12:22
Ahááá, tak to jsem fakt nevěděl, díky moc za radu. Já měl za to, že když je na tom Optiboxu krom vstupu i výstup, že tim pádem ty dva přijímače můžu mezi sebou prostě jen propojit a mám vystaráno. Halt člověk se furt učí. Ještě jednou díky moc