Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 6000 a DLNA

pup3k (15)|28.12.2013 16:18
Zdravím. Nemáte někdo zkušenost s propojením TV Philips 6008 s NAS Synology DS211j. Možná by stačila nějaká obecná zkušenost. Nejsem zaboha schopen rozchodit DLNA mezi těmito zařízeními. TV se propojí s mobilem (Samsung S3), ale s NASkou zaboha ne. Vlastně se mi nepodařilo DLNA rozjet ani z PC kde jsem narychlo nainstaloval Serviio. Vůbec nechápu. Firewall je samože vypnutý. Jako by si TV a Synology nerozumělo, protože se nezobrazí v NASku a jeho kompaktibilních zařízeních. Spousta dalších IP adres se tam nachytalo i TV Samsung, ale Philips vůbec. Měl jsem zato, že DLNA je standard. Děkuji za pomoc a osvětu.
bastlir (3245)|28.12.2013 22:26
DLNA je standard, ale málokdy funkční.
KamilZ (10277)|29.12.2013 08:41
Další masochista s DLNA :-( . A navíc v podání Philips, který většinou zrovna nějak extra firmware neoplývá.

Pokud se s tím opravdu chceš drbat, tak do NAS nainstaluj Serviio místo "Media serveru", co tam je teď. DLNA je sice standard, ale pokud Synologí Media server nemá profil pro Philips, tak to jet nemusí. Navíc DLNA server v Synology nemá oficiální certifikaci, takže asi tak ... Serviio ji nemá také, ale jeho možnosti a schopnosti jsou podstatně lepší.

PS: Ještě se mrkni, jestli se nedá nastavit v Synology Media serveru profil (už si to nepamatuji) a přečti si tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA?p=434517&viewfull=1#post434517
Dagy2 (3153)|29.12.2013 11:44
niekedy je dokonca chyba úplne mimo tieto dve zariadenia - z vlastnej skúsenosti. Prišiel som na to až po výmene zhoreného routeru. Všetko sa tvárilo "že to musí ísť" a nešlo až s novým routrom.