Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 22 z 22

Téma: Přehrát DVD 5.1.avi v PC

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

To je rozhodně krok správným směrem. A integrovali tam už konečně i WASAPI? To je totiž můj hlavní důvod proč sahám po MPC-BE - nechce se mi totiž kvůli obcházení Windows mixeru instalovat celý ReClock.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od tdlmarek Zobrazit příspěvek
    nechce se mi totiž kvůli obcházení Windows mixeru instalovat celý ReClock.
    Sice ho nepouzivam ako hlavny player, ale pokial viem, vsetky bitstream formaty zvladne posielat "as-is" (DD/DTS vratane HD lossless verzii).
    WASAPI som v nastaveni nenasiel, cize vsetko ostatne (dekodovane v PCM) posiela na zvoleny audio renderer.
    Odkedy som presiel na W7 a vymenil GPU s reclockom som uplne skoncil - nie je nutny.

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Tohle právě bohužel není pravda (alespoň ne obecně). Viz můj historický dotaz zde:
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...astaveni-audia

Tamější příspěvky prosím ber s rezervou, tehdy jsem o této problematicky skoro nic nevěděl a některé věci tam vyznívají trochu amatérsky. S vlastním problémem to ale nijak nesouvisí, od té doby jsem tomu dal hodiny experimentování a lazení, stále jsem schopen to spolehlivě reprodukovat (i při 23.976) a můj současný závěr je tedy jasný: stejné video, stejný hardware, stejná konfigurace přehrávače, bitstreamovaný zvuk. A přesto - při DirectSound se video trhá, zatímco s WASAPI jede krásně plynule. Takže alespoň trochu to toho Windows šahat musí a způsobuje problémy. Jenom pro jistotu zdůrazním, že se jedná o výjimečnou anomálii. Netýká se to každého videa, ani každé zvukové stupy - za rok používání jsem narazil pouze na 3 problémové filmy. Ale teď už to neřeším, protože použití WASAPI (ve výše zmíněném threadu zmiňuji ReClock, teď už ale vím, že mi pomohl jenom zpřístupněním WASAPI a žádné další funkce nebyly potřeba - dnes už proto používám jenom miniaturní MPC Audio Renderer přítomný právě v MPC-BE) mě nic nestojí, a mám po starostech.
    Naposledy upraveno uživatelem tdlmarek: 13-12-2013 v 20:29

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    ...na české stránce ho máš tady... (klik na podtržené)
    Když se mně podařilo uschopnit přehrání v PC, propojil jsem PC se svou starší plazmou PanasonicTX-P42X10Y HDMI kabelem.Film běží i se zvukem, ale jen okolí.Dialogy jsou velice slabé.Můžete poradit jak na to, Dík.

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Downmixovat na 2.0 nebo poridit AVR minimalne v konfiguraci 3.1

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Citace Původně odesláno od lukypav Zobrazit příspěvek
    Když se mně podařilo uschopnit přehrání v PC, propojil jsem PC se svou starší plazmou PanasonicTX-P42X10Y HDMI kabelem.Film běží i se zvukem, ale jen okolí.Dialogy jsou velice slabé.Můžete poradit jak na to, Dík.
    Na předchozí stránce zmiňuješ MPC. V tom případě tě zajímá následující nastavení (viz příloha, jedná se o pravé spodní tlačítko "Audio decoder"). Zmixuje to všech 6 kanálů do sterea (předpokládám, že zvuk jde přímo z reproduktorů TV, tedy stereo) a navíc si můžeš nastavit vyvážení jednotlivých kanálů - pro hlasitější dialogy je třeba posílit center.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: mpc-lav-mixing.jpg 
Zobrazení: 123 
Velikost: 61.4 KB 
ID: 25718  

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od tdlmarek Zobrazit příspěvek
    Na předchozí stránce zmiňuješ MPC. V tom případě tě zajímá následující nastavení (viz příloha, jedná se o pravé spodní tlačítko "Audio decoder"). Zmixuje to všech 6 kanálů do sterea (předpokládám, že zvuk jde přímo z reproduktorů TV, tedy stereo) a navíc si můžeš nastavit vyvážení jednotlivých kanálů - pro hlasitější dialogy je třeba posílit center.
    Tak už to maká, díky

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Dvd-lab pro: přehrát vše
    Od Janke v sekci Mastering
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 17-01-2010, 08:26
  2. čím prehrať *.mod
    Od karolko95 v sekci Editace videa
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 02-01-2009, 02:30