Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zapojení staršího domácího kina pioneer

Gwaihir75 (9)|10.12.2013 22:58
Zdravím, mám prosbu. Moc audio technice nerozumím a potřebuji poradit. Před několika lety (asi sedmi) jsem zakoupil domácí kino Pioneer - označení už nevím, ale skládá se z DVR-530h a sx-sw 77. Je to domácí kino se 160GB HDD a svého času mi fungovalo skvěle. Pokažené není, ale problém je v tom, že televize už nevysílá analogově. Mám relativně novou televizi Samsung (2 roky) - označení si opět nepamatuji, ale pokud je to podstatné, tak to zjistím (je to 3D televize s milionem funkcí, internet přes WiFi funguje, ale je to opruz).

Se zvukem kina jsem byl velmi spokojen a rád bych to celé využil co nejlépe. Poněvadž jsem nebyl schopen zapojit, aby to nahrávalo, zakoupil jsem přístroj Evolve Andromeda a USB HDD.

Poradí mi někdo co s tím? Přijde mi to škoda vyhodit, když to hraje dobře. Nebo aspoň nějakou část využít. Jo a mám také by přehrávač Samsung BD-D5500 na blue ray filmy. Rád bych, aby to celé nahrávalo a hlavně prehravalo s pěkným zvukem.

Doufám, že jsem to napsal alespoň trochu srozumitelně a najde se někdo ochotný poradit zacatecnikovi. Děkuji.
RoPo (6061)|10.12.2013 23:16
DVR-530h je DVD/HDD rekordér s analogovým tunerem. Nahrávat tedy má význam např. ze SCARTu/kompozitního vstupu. Jako DVD/BD přehrávač máš BD-5500, takže DVR-530h ti je v podstatě k ničemu, když jsi pořídil Evolve Andromeda pro nahrávání/přehrávání záznamu z DVB-T na HDD.

sx-sw 77 je ALO (All In One) systém.. Podrobnosti zcela neznám.

TV je nevím jaká, ale snad má SCART. Vše by jsi mohl propojit analogově SCARTem a/nebo kompozitním propojením či klasickými stereo chinchi pro zvuk.

Bez urážky, ale to vše (snad vyjma TV) máš někde z bazaru nebo po rodičích?
Gwaihir75 (9)|10.12.2013 23:20
To není z bazaru, to jsem před lety koupil. :(
RoPo (6061)|10.12.2013 23:29
Však píši, že je to AIO. Propojit lze optikou a/nebo analogem přes chinche. Co chceš dělat s tím rekordérem, když je použitelný jen pro nahrávání ze SCARTU a pro nahrávání z DVB-T máš toho Evolve?
Gwaihir75 (9)|11.12.2013 00:36
No na to se právě ptám. Přijde mi to jaksi navíc. Díky za tipy.