Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Smart TV - připojení k wifi routeru, který není v dosahu

Deevy (4)|4.12.2013 13:05
Dobrý den.

Jelikož se mi nepovedl vyhledat nějaký pro mě srozumitelný výčet možností a způsobů, jak vyřešit mojí záležitost, obracím se na Vás - profíky/odborníky/kutily/(hackery :-)) s prosbou o radu.

Mám prarodiče, kteří bydlí v rodinném domě. Vlastní Smart TV - LG 42LS570S. Rád bych jim trochu 'okořenil' volný čas. Děda je takový šikovný koumák, určitě bude mít radost. Jsou z internetu jako většina seniorů unešeni a já bych jim rád zajistil nějaké základní internetové využití této televizi (dárek na vánoce).

Rád bych tuto televizi připojil k wifi routeru, který není v dosahu (Na základě domluvy k wifi routeru od sousedů).
Televize se nachází v obýváku. Hned vedle obyváku je ložnice, která se nachází blíže ke zmiňovanému routeru. Z ložnice se mi na notebooku daři chytat signál +- 1 čárečka.

Otázka zní: Jakým způsobem zajistit zesílení signálu na rozumnou úroveň, při které by byly funkce smart tv využitelné. Jedná se mi především o prohlížení webu. Nemusí jít o nějakou závratnou rychlost.
Jak to vyřešit technicky co nejefektivněji? Televizi propojit klasickým kabelem do nějakého wifi zesilovače, umístěného v ložnici? Nevím co je potřeba zakoupit. Jestli to má vůbec cenu.

Předem moc děkuji za jakoukoliv radu.

Pěkný den. David
KamilZ (10277)|4.12.2013 13:08
Nejlevnější je provrtat díru a natáhnout kabel, cena v jednotkách desítek Kč. Pak máš např. možnost použít PowerLine: http://www.alza.cz/sitove-prvky/sitove-karty/do-zasuvky/18851699.htm. Dělají se i WiFi opakovače: http://digiroom.digizone.cz/clanky/jak-si-zkvalitnit-domaci-wi-fi/

Ale předem upozorňuji, že to bude danajský dar (používat internet v TV :-) ).
RoPo (6061)|4.12.2013 13:12
Koupíš normální wifi router, který umí režim klient nebo repeater, pokud se TV bude připojovat také přes wifi. V režimu klient se poté přes kabel (ethernet) připojí TV.
Ale 1 "standardní" čárečka je málo. Spoj bude velmi nestabilní.

Nehledě na to, že spát u wifi routeru (píšeš, že v ložnici) je super věc...9-)
tdlmarek (1566)|4.12.2013 14:41
Možností je celá řada, ale jak píše Kamil, utnul bych to hned na začátku. Internet v TV je za trest, neinvestoval bych do toho ani korunu.
bastlir (3245)|4.12.2013 18:28
[QUOTE=tdlmarek;474951]Možností je celá řada, ale jak píše Kamil, utnul bych to hned na začátku. Internet v TV je za trest, neinvestoval bych do toho ani korunu.[/QUOTE]
S tím důrazně souhlasím! Pokud k TV nejde připojit myš a klávesnice, pak je to těžký opruz i pro mladého uživatele. A wifina mimo dosah je druhý. To bych spíš označil za danajský dar.
Deevy (4)|5.12.2013 21:24
Děkuji moc za příspěvky. Tak trochu jsem s tím počítal. Budu to muset ještě přehodnotit.
S předstihem všem přeju klidné a pohodové svátky:-)
bastlir (3245)|6.12.2013 02:14
[QUOTE=Deevy;475063]Děkuji moc za příspěvky. Tak trochu jsem s tím počítal. Budu to muset ještě přehodnotit.
S předstihem všem přeju klidné a pohodové svátky:-)[/QUOTE]
Za mě samozřejmě není zač, děkuji a nápodobně.:)