Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Cablestar HD2 problém s instalací do win 7 64bit

vapajs (7)|3.12.2013 10:31
Mam problem pri instalaci pod win 7 64bit teto karty - porad mam zluty otaznik nezname zarizeni a nemohu tam dostat spravny ovladac stazeny z Technisatu DE. Poradite? Videl jsem na foru ze to nekterym funguje
POCITAC
4770 k
DESKA Z 87 GIGABYTE
2X4GB RAM
2X PCI SLOT /DOUFAM ZE TO JE VERZE 2,3/
GRAFIKA RADEON HD 5770 VAPOR-X
RoPo (6061)|3.12.2013 10:42
Proveď printscreen správce zařízení s rozbalenou větví s vykřičníkem.

Je však možné, že nemají ovladače pro 64bity.
Ivo Mašek (10205)|3.12.2013 19:40
Retiree (659)|3.12.2013 22:01
TechniSat není moc vstřícný ke starým zákazníkům (třeba odmítá update na rozhraní CI+ z důvodů licenčních práv)
Nejnovější ovladače pocházejí z roku 2009, nicméně, alespoň podle popisu, by měly vyhovovat také pro W7 64bit... Takže chyba může být i jinde
Já už karty TechniSat delší dobu nepoužívám, mj. pro nepodporu standardu CI+
vapajs (7)|4.12.2013 09:09
Poslu ale ve spravci zarizeni mam jako nezname ale myslim ze v obecnem mam bda mantis dvb nebo neco takoveho. Bohuzel nejde nainstalovat ovladac, vidi adresar ve kterem ten ovladac ma byt ale napise ze nenasel ovladac pro toto zarizeni, uz jsem zkousel vse odinstalovat, vyndat kartu dat do jineho slotu a porad nic, tak mne napada jeste ze karta byla v pocitaci pri instalaci win 7 64bit ultimate, tak jestli si win nenatahly nejaky ovl automaticky a i kdyz zarizeni dam pryc tak tam mozna nekde zustava. Snad by pomohla instalace znova bez zasunute karty do desky
vapajs (7)|6.12.2013 20:18
Tak jsem to nerozchodil, ale mám v počítači dva disky na jednom win7ultim 64 bit a na druhem xp prof - mate zkusenosti jak bez reinstalu win xp ozivit xp a pouzivat moznost bootovat jeden nebo druhy system - delam to jen kvuli TV karte ktera pod xp fungovala bez problemu
Diky za rady
Saxel (2279)|8.12.2013 14:08
Já jsem instaloval ovladače pro CableStar HD2 pod Windows 64bit asi před 2 měsíci a neměl jsem s tím žádný zásadní problém. Použil jsem poslední dostupné drivery od Technisatu: ftp://ftp1.technisat.de/assets/medias/common/22/soft_deen_CableStar-HD-2_001.zip. DVBViewer TE2 který je součástí instalačního balíku jsem odinstaloval a nainstaloval verzi Pro 5.1.0.0. Ještě bych měl dodat, že nepoužívám dekódovací kartu, protože u kabelovky v našem městě není potřeba.
Retiree (659)|8.12.2013 14:25
Jen doplním Saxela. Mezi DVBViewer PRO verzí 5.2.0.0 (7/2013) a aktuální verzí 2.2.9 byly v rychlém sledu uvolňovány další tři upgrady (5.2.7, 5.2.8, 5.2.8.1), které přinesly dost podstatné změny a vylepšení (vč. HbbTV a aktualizací služby RS 1.2.7)
vapajs (7)|10.12.2013 17:17
Muzu se zeptat, instaloval jsi system win znovu nebo jsi mel win uz nainstalovany a pak jsi dal do pci kartu, ja to instaloval se zasunoutou kartou a win si asi automaticky natahly nejaky blby ovladac a ted stahuju ten balik z Technisatu co ty a aktualizace ovladace hlasi ze ovladac neni pro toto zarizeni - nevim jestli by nepomohla preinstalace win bez vlozene karty pak zakazat automaticke aktualizace a pote nainstalovat kartu.
Ivo Mašek (10205)|10.12.2013 17:55
reinstal OS se vždy dělá jen s tím základním. Tedy musí tam být grafárna. Jinak nic. Po instalaci "oken" samozřejmě umožnit aktualizace od Microsoftu pro ten Win. Pak je tento systém úplně čistý. Neinstalovat žádné sarapatičky, jako vypalovačku, office a co já vím co ještě. Do tohoto takto čistého systému vložit tv kartu a instalovat její potřebné soubory (ona by si o to měla říct). A vše uváženě. Pak by to mělo fungovat. Toto si pak celé někam uložit (to vřele doporučuji). protože až tam třeba nasadíš nějakou tu sarapatičku (skype, vypalovačku, a pod.), tak můžeš mít zase problém. Třeba takový bumbrlíček NERO je velmi agresivní - je schopen přepsat soubory *dll v knihovnách
Retiree (659)|10.12.2013 18:05
Ač jsem používal tunery Technisat asi od 2005, nesetkal jsem se s podobným problémem.
Myslím, že reinstalace Win bez karty je slepá a zbytečná cesta. Z krátké komunikace z Tvé strany lze těžko cosi dovozovat, takže (promiň):

Jsi si jistý, že Neznámé zařízení ve správci souvisí s tunerem Technisat?
Co máš ve Správci zařízení (po rozkliknutí) v klíči Řadiče zvuku, videa a her?

Pokud si vybavuju, BDA je architektura pro širokopásmové vysílání vyvinutá Microsoftem a bda ovladače jsou součástí OS Win
cit.: myslim ze v obecnem mam bda mantis dvb nebo neco takoveho
vapajs (7)|10.12.2013 23:40
Tak zatim jsem zvolil nasledujici postup - kartu beru zitra do prace /win xp 32/ a vyzkousim jestli funguje, pak budu mit pujcenou od kamarada jinou tv kartu do pci - vyzkousim u sebe a pokud bude fungovat jsou v poradku i pci sloty v pocitaci - pak budu laborovat dal a posledni faze bude znova cista instalace win dle navodu Iva a pak uz nevim co dal. Po nedeli dam vedet jak jsem na tom. Diky moc za vsechny rady
RoPo (6061)|11.12.2013 07:59
Pochybuji, že by jsi odpálil PCI sloty v PC...
vapajs (7)|14.12.2013 15:44
Tak jsem kartu vyzkousel v praci na xp a normalne funguje - po nedeli zkusim kamaráda IT - tvrdi že to je pouze v ovladačích, tak uvidime - take si myslim ze sloty jedou kdyz tam tu kartu vidi - jine zarizeni tohoto typu tam nemam - vlastne zadnou pridavnou kartu vyjma grafiky - jinak vse pripojeno pres sata - HDD, dvd vypalovacka, tak si myslim ze otaznik patri urcite Technisatu
Retiree (659)|14.12.2013 16:23
Web(y) Technisatu jsou pro mě v posledních letech stále nepřehlednější, něco tam najít není lehké...
CableStar HD2 jsem přestal používat poté, co v 2011 pc s WinXP32bit odešel do Si nebe (instalačku sice mám, ale...). Na dalším PC s W764bit Pro jsem používal CableStar Combo až do doby, kdy pro změnu odešla samotná karta.
Ještě bych pod W7 odzkoušel se stejným ovladačem použít XP mode (myslím, že není součástí OS, musí se stáhnout z webu MS a doinstalovat)
Saxel (2279)|15.12.2013 13:31
[QUOTE=vapajs;475618]Muzu se zeptat, instaloval jsi system win znovu nebo jsi mel win uz nainstalovany a pak jsi dal do pci kartu, ja to instaloval se zasunoutou kartou ...[/QUOTE]
Karta byla při instalaci Windows 7/64b zasunutá v PC. Nainstaloval jsem Windows, potom výše uvedené ovladače spolu s DVBViewerem TE2, následně jsem odinstaloval DVBViewer a nainstaloval verzi Pro 5.1. Krom toho jsem do systému instaloval Haali Matroska Splitter, kodeky ffdshow, MainConcept Reference Encoder, ale to by snad nemělo mít vliv na funkčnost karty a DVBVieweru.
vapajs (7)|29.12.2013 23:23
Diky všem zatím jedu na win 7/32 a vše bez problemu funguje