Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak dlouhý kabel S-vide nebo cinch

china (1)|13.5.2004 22:17
Chtěl bych se zeptat do jaké délky kabelu S-video nebo cinch je přenos signálu z počítače do televize ještě bez chyb nebo rušení??Já bych potřeboval tak 7 metrů.Vim že to tu někde už bylo,ale nemůžu to najít.Dík
peki (17)|14.5.2004 06:49
Mam 12m S-video ze stareho tenkeho koaxu pro pocitacovou sit a bez problemu.
pikousik (45)|17.5.2004 00:21
Mám cca 10m stíněnou dvoulinku pro S-video mezi PC a video. Tam se signál namoduluje na 36 kanál a je rozvedený spolu s TV kanály do všech TV v baráku. Bez problémů.


Pikousík :-)- :-)- :-)-
stayman (12393)|17.5.2004 00:58
10m kable kupis v celkom dobrej kvalite v hocjakom Tescu...
Drta.tom (23)|16.6.2004 14:19
[quote=china]Chtěl bych se zeptat do jaké délky kabelu S-video nebo cinch je přenos signálu z počítače do televize ještě bez chyb nebo rušení??Já bych potřeboval tak 7 metrů.Vim že to tu někde už bylo,ale nemůžu to najít.Dík[/quote]

Ahoj,
co se týče cinch propoje na 7m, tak můžeš být v klidu. Já osobně mám propojený můj 70" televizor Thomson (má cinch vstupy) s mým komplem stíněnou trojlinkou (do televize pouštím z PC i zvuk) - můj kabel má cca 12m a funguje to v pohodě - a to mám ješte k tomu z těch 12m cca 3m namotané u televize v kruhu (rezerva pro případ přestěhování).

Mallý problém bylo sehnat stíněnou trojlinku. Zatímco dvoulinku seženete těměř v každém hypermarketu (mimochodem pěkně předražené), tak trojlinku musíš hledat ve specializovaných obchodech s elektro součástkama. Já jsu z Brna, kde se mi osvědčil malý obchůdek s elektro součástkami u kostela u Jakuba (vedle divadla Bolka Polívky). Onu trojlinku jsem koupil za cenu kolem 10Kč/m.

Jenom až to budete někdo takový propoj realizovat, tak si uvědomte, že televize má výrazně nižší rozlišení než PC monitor - to jenom, aby jste nebyli zklamaní. Např. když jsem poprvé naklonoval obraz z PC (měl jsem rozlišení na PC monitoru 1024z767) na 70" televizi, byla to hrůza a děs - je třeba si pohrát s nastavením TV-outu vaší grafárny (roztáhnout obraz, filtr na chvění atd). Ale jakmile jsem na to pustil přes celou obrazovku video, tak to bylo v pohodě - ale chce to kvalitní video - nekvalitně převedené filmy, které vypadají blbě už v počítači, vypadají na televizi ještě hůř.

Řešil jsem v souvislosti s TV-outem ještě jeden problém - v obraze na televizi jsem měl takovou vlnu, která neustále přejížděla zhora dolů a dost mě vytáčela. Jako zdroj rušení jsem identifikoval anténí rozvody v paneláku (po vytažení koaxu od antény z televize tento ruch zmizel). Mě ale nebavilo neustále vytahovat koax z televize pokaždé, když jsem chtěl sledovat film z PC. Původně jsem chtěl něco zbaslit dle návodu na těchto stránkách, ale nakonec zvítězila lenost. Na internetu jsem si našel izolátor XTI-1G (výrobce Toner), který jsem zapojil mezi anténí zásuvku a televizor a ruchy zmizeli. Stálo mě to pravda 300Kč, ale alespoň to pomohlo. V Brně to má např. velko a maloobchod s anténí technikou Altronik - když jsem to tam šel koupit, byl tam takovej rozumnej chlápek, kterej mi hned řekl, že mi to možná nepomůže a v tom případě to mám donést zpátky - tomu se říká ukázkový zákaznický přístup.

Podařilo se mi najít ještě jednu součástku, která by vedle XTI-1G mohla také fungovat. Má označení DCF 500 (Oddělovací člen, do 50 V, F konektor)
a přitom maloobchodní doporučená cena byla loni 124Kč - vyskytuje se ve velkoobchodním ceníku firmy Spaun (http://www.spaun.cz). Bohužel se mi to nepodařilo v maloobchodě sehnat. Schéma této součástky (http://www.kulovyblesk.cz/spaun/st/DCF%20500%20-%20Set.htm) mi silně připomíná jedno jednoduché schémátko ze sekce "Bastlírna" na tomto serveru.
Ivo Mašek (10205)|16.6.2004 15:14
Toner / Pennsylvania USA
XTI - 1G / 1GHz Barrel Type Isolator
------
Měl by se použít i pro TV-karty (vložit mezi vstup TV-karty a příchozí koax ze zásuvky). Zabraňuje výstupu rušivých signálů zpět do tv-sítě.
Lepší, než Spaun (dle mého názoru).
Pitomec (10211)|16.6.2004 23:21
TONER XTI-1G (http://www.tonercable.com/Toner%20Website/CatalogPages/SECTION%2016/TCE-XTI.pdf bohužel přerušuje stínění koax. kabelu, takže veškeré rušivé signály mají volný prostor pro svoje působení... :-(((
Ivo Mašek (10205)|17.6.2004 19:30
Mě ho doporučil TV technik, že díky tomu Toneru nebudu případně posílat rušení do TV sítě v paneláku. Údajně se to už stalo, a to zařízení údajně pomohlo. Já tedy žádnou "vadu" zatím nepozoruji.
kejda (1)|8.7.2004 11:51
Cauky kluci, moc tomu nerozumim, mohl by me nekdo rict na co presne je ten XTI-1G?! Filtruje to neco?! Bydlim v bytovce a nase spolena antena stoji za <> (to jako ye na NIC) a mame pekne hnusnej obraz- mam pocit ze nam to nekdo rusi!! Nekdy je to uplne super, ale jindy je to jak "reklama na zrneni"!! :-( Mam podezreni za nam tonekdo RUSI!! Mame spolencou zasuvku na bytovce (je tam i spolecnej SAT - jen 4 programy natlaceny na na kanaly 28-34) a z ni leze (podle me dost velky napeti) - kolikrat me pekne BRNI prsty!!! Vzhledem k tomu ze nam to leze do celkem drahyho videa a pak do 70" televize a pak to mam jeste poslany po koaxu do pokoju na dalsi video a televizu tak mam strach aby me to neodpalilo!! A nekdy mam na televizi pekny praskani!! Jeste chcu rict ze sem pro rozdeleni signalu pouzil klasickou pasivni rozdvojku (cca za 70Kc)! Muzu to vubec takto zapojit?! Nedochazi v cele bytovce k nejakymu utlumu?! A co ostatni - nemuzou me to rusit kdyz tam nejakej MANAS napoji nekolik televizi?! No je toho trochu vic, ale uz su vazne nestastnej!!! Dobra TV i video a obraz stoji za prd!! kdyz se me nekdo ozve a poradi co bych mel zkontrolovat nebo zkusit abych si pomohl budu rad!! Diky
milh2 (31)|13.7.2004 16:29
Pouzívame 20 m multikábel (S-video + L+R audio) na prenos z kamery na projektor, a donedávna bezal celkom bez problemov. Ked sme S-video predlžili o 5 metrov kupenym kablom obraz zacal mat huste sikme pruhy.