Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UPC - Trhany obraz pri pohybu kamerou u HD dokumentu

asteri (9)|27.11.2013 15:11
Zdravim vsechny,

nahravam si obcas z TV nejaky ten porad pres Technisat Cablestar Combo HD CI. Vypadky skoro nemam, jen obcas ze zacatku nahravani, coz kompenzuji vetsi rezervou na zacatku.
Co me ale dost stve, ze se mi stava u nahravek z HD kanalu, ze se obraz pri prejizdeni kamery jakoby cuka. Nevim, jestli je problem nekde u me a nebo je to bohuzel normalni :(

Na nahravani pouzivam vzdy aktualni verzi DVBViewer(dekodery jsou LAV filters), na editaci TSska VideoReDo(tj. orezani a odstraneni reklam) a na prevod DGDecNv+Avisynth+x264. To "skubani" je ale patrne uz u tska z DVBVieweru. Takze nevznika az dalsim zpracovanim.

Tady je kratke ukazkove tsko, na kterem je to docela dobre videt. Prikladam i prevedene video, kde mi prijde, ze to bohuzel jeste vice vynikne :(
Da se s tim neco delat? Mate s tim take takovou spatnou zkusenost??
tsko(~20MB, 20s): http://rghost.net/private/50468009/3a498ef3c561e3c660f8d1491556f677
prevedene video(~2MB): http://rghost.net/private/50468653/9d66a7916907f4c45cf4beb690be3d83

Dobre videt to je mezi cca 11s-15s pri prejizdeni kamery pres scenu, kde jsou sklenene lahvicky a pak nejake listiny. Obraz se jako by "trha", nevim jak lepe to popsat. Idelani je se podivat na vlastni oci na to ukazkove tsko. Pri detailnim zkoumani snimek posnimku zjistite, ze nektere mezisnimky jsou jakoby mazle, coz mozna dela ten dojen toho "trhani". Myslel jsem, jestli to neni zmrsenou konverzi NTSC na PAL na strane UPC nebo nejakeho jejich dodavatele. Je to mozne nebo blouznim? :) Prijde mi totiz, ze se to deje hlavne u HD dokumentarnich poradu, ktere vznikly v zahranici.

Jo predem upozornuji, ze to neni mym pomalym pocitacem ;) Mam Corei7 a cuda grafiku. Zkousel jsem to i na jinych pocitacich a skube to stejne.

!!!Upozorneni!!! - puvodne jsem thread zakladal na UPC foru (http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=4927), ale odkazali me radeji sem na TVFreak, ze je tu vice video expertu :)
Mozna jsem sem nenapsal vsechny relevantni informace, tak bud kouknete na originalni vlakno na UPC foru(viz. vyse), kde je historie diskuze na toto tema a nebo se ptejte me.

Moc dekuji za jakoukoliv radu, cim by to mohlo byt a jak to eliminovat.
RoPo (6061)|27.11.2013 15:23
Než se zinicializují a předvyplní buffery, tak se ukládá přímo na disk a ten nestíhá. HDD je jaký?
Nebo je to vysokým datovým tokem, který opět nestíhá HDD ukládat. Zkusil jsi HDD defragmentovat?
OS je jaký?

Koukám, že TS Cablestar je PCI karta. Má vyhrazené IRQ nebo sdílené?

Pošleme ti fakuru a ty ji pošli UPC :-E
asteri (9)|27.11.2013 15:46
Hele to je divne, mam tam nejaky 1TB disk myslim hitachi 7200rpm, presne z hlavy nevim. Musel bych to rozebrat. Tento disk je pouze na nahravani a je pripojeny normalne pres SATA. Systemovy je 80GB Intel SSD... V tom imho problem nebude.
Delal jsem pres mesicem reinstal toho SSDcka a ten 1TB byl nove formatovan. takze fragmentace taky nepripada moc v uvahu.

PCI karta to neni, je to USB verze, podporuje USB 2.0 a ja to mam taktez na USB 2.0. Ten pocitac je konkretne znackovy HP 6200 SFF, kde mam akorat vymeneny puvodni disk 500GB za ssd a pridany ten 1TB. OS je Win7 x64, jak jsem psal, pomerne cerstvy, takze predpokladam bez chyb :)

Kdyz mi to vyresite, fakturu zaplatim sam :D

Na to video jsi uz koukal, uz si nekdy neco podobneho videl???
RoPo (6061)|27.11.2013 16:10
Aha USB... to je k prdu. Do toho, ale strašně moc kecají ovaldače od USB.

Koukal a viděl. Vždy za to mohla fragmentace či plný disk. U NTFS dodržuj to, aby jsi měl disk plný max. do cca. 70% kapacity oddílu. Nad toto zaplnění jde rychlost s diskem rapidně dolů. Blbě navržený souborový systém...

Zátěž CPU vypadá jak při zahájení nahrávání a ve zmiňovaných trhaných místech?
asteri (9)|27.11.2013 16:33
Zpetne tezko posuzovat tu zatez, ale nikdy jsem ji nevidel vic jak na 10%. Disk byl zaplneny max z pulky, mel jsem to pomerne cerstve, tak jeste nebyl moc obsazeny ;)

A vazne muze mi to zaplneni takovy vliv? Vzdyt ty HD streamy nemaji vic jak 10Mbit, takze jsem nekde na datovem toku 1,3 MB/s max. Chapu, ze ke konci volneho mista na disku jde rychlost rapidne dolu, ale ze by to nestacilo na zapis mene jak 2MB/s se mi zda jako blbost. A i kdybych pristoupil na to, ze to nestiha, tak to prece vyhodi snimky a ne ze je to rozmaze, ne?

Nechci se dostat do situace, kdy to budu svadet na kdeco, potrebuji najit jasny duvod a oduvodnit si, proc k tomu dochazi. Pak s tim muzu neco delat :) Na disk vecer kouknu, udelam pro jistotu i nejaky testy rychlosti, smartu a fragmentace, ale uz ted neverim, ze by to bylo tim :)

No vzhledem k tomu, ze to je datovy disk, muzu tam dat klidne i jiny souborovy system, ale u Windows jsem dost limitovany. FAT32 mi nestaci kvuli omezeni na max velikost souboru, takze jedine exFAT a to nevim jestli jsem si moc pomohl ;)

K te moji myslence, ze by to mohlo byt zmrsenym prevodem NTSC na PAL ze strany UPC, se vyjadrit nemuzes?
Retiree (659)|27.11.2013 16:34
Nesetkal jsem se s tím, že by disk nestíhal (při současném ukládání několika záznamů)...

1. Sleduj možné chyby v RF signálu:
- stáhni a nainstaluj program TransEdit (nainstaluj - prakticky pouze rozbal a soubor TransEdit vlož do složky DVBViewer). Sleduj ztrátovost paketů...
- uprav DVBViewer do Debug módu, bude zapisovat debug.log (pokud nepoužíváš RS): Nastavení>Možnosti>Rozšířené>Nastavení plánovače>Comand Line Parameters vlož -c -m -debug, kde -m spustit minimalizované a -debug je jasné, na -c si právě nevzpomínám.
Debug.log není příliš srozumitelný, ale vysleduj výskyt a četnost řetězce ParseSI Bad CRC. V jistém období se tato hláška vyskytovala každé dvě sekundy, v poslední době se nevyskytuje vůbec (tedy jednoznačně chyba na straně UPC). Ale i když tento řetězec tvořil 90% celého logu, při sledování ani v záznamu jsem nepozoroval poruchy. Podobný log vytváří i Recording Service (svcdebug.log), pokud používáš.

2.S hodnocením přiložených testů počkej na další názory, nic ve zlém RoPo
asteri (9)|27.11.2013 16:43
Recording Service pouzivam, je to neskutecne pohodlne. Nahazu si tam programy z EPG, co chci nahrat za cely tyden a pak PC uspim. To se pak probouzi jen pro nahrani konkretniho programu a zase se po skonceni uspi.
Ten log pro RS se musi zapinat take nekde zvlast ?
Retiree (659)|27.11.2013 16:56
Nikoli, Recording Service je stále jen beta verze, takže svcdebug.log se vytváří automaticky a ukládá (stejně i debug.log DVBV) do složky c:/ProgramData/CMUV/DVBViewer (při default instalaci "pro všechny uživatele")

Ještě poznámka. Odpoledne jsem chvíli sledoval mux 706 MHz (Eurosport HD; NatGeo HD; BBC World; CNN; DW; TV 5 Monde Europe). Nezdálo se mi, že by tam byl použit VBR, všechny programy (téměř) statické, ale nevím co právě běželo. Možná je skutečně chyba na straně UPC a při některých scénách je BR nedostatečný...
RoPo (6061)|27.11.2013 20:28
V universálním ne dobře vyladěném stroji, což PC vždy je, vše souvisí se vším. Nevím jak to celé máš nainstalované, jak po HW stránce (konfigutace, natavení), tak SW stránce. Co vše běží. Dělá to PC vždy nebo jen, jak píšeš, když se probudí tak ze začátku. Napadá mě mnoho otázek, kde může být problém.
Někde prostě nestíhá ukládání, dekódování, apod.
sanchez13 (1071)|27.11.2013 21:29
Problem naozaj moze byt aj v upc... (Alebo v kvalite/sposobe natacania filmu ? Hmmm)

Neviem ako v Cz, ale u nas na Sk toto obcas pozorujem napr pri sledovani History HD (priamo pri sledovani programu cez ich STB Kaon 3000HDCO)
Nie je to vzdy, ale na tejto konkretnej stanici relativne casto a najviac viditelne je to ked kamera robi zaber napr z prava do lava a cely obraz sa posuva. V poslednej dobe sa mi zda, ze to uz nie je take caste ako davnejsie, ale stale to obcas je viditelne (napr pri mojom oblubenom seriale votrelci davnoveku :-))

Na inych HD staniciach to nejak nepozorujem. Resp ak nahodou ano, tak veeeelmi zriedkavo...

Na TV sa toto da dost dobre kompenzovat "spravnym" nastavenim TruMotion.... Neviem, ci existuje nejaka obdoba sw aj pre PC tunery..
asteri (9)|27.11.2013 21:40
Transedit vyzkousen, pokud si ztratovosti packetu myslel ten sloupec Missing vedle Packets, tam tam jsem mel cca za hodinu sledovani vsude nulu. Koukal jsem teda jen na ten mux, kde je NatGeoHD. Ale muzu potvrdit to, co jsi psal, ze bitrate se u videa vubec nemeni. Malinko se meni u audia ale nepatrne. Takze to vypada, jako kdyz to UPC vysila s konstantnim bitratem, je to mozne? Transedit jsem nikdy nepouzival, tak se v tom nevyznam :) Jinak je pro me zajimave, ze tu je videt i kvalita signalu, kterou mi DVBViewer ukazuje nesmyslne. Tady aktualne vidim 98%.

RoPo nechci se te dotknout, ale resis blbosti. Ten pocitac je jak jsem psal dostatecne vykonny, s cistym OS. Pouzivam ho pouze na nahravani a pak na prehravani videa. Zadne jine programy krome jiz zminenych plus MPCHC tam nejsou. Navic jak uz jsem psal. Z logiky veci vyplyva, ze kdyz neco nestiha, tak to zahazuje. Tady zadne chybejici data nejsou. Jsou tu pouze mazle mezisnimky. Stale vice si myslim, ze to je vina UPC streamu, bohuzel.

Psal jsem, ze ze zacatku obcas byva jeden dva vypadky, v logu z DVBVieweru jsou uvedeny jako Errors, proto nahravam s cca 20 minutovou rezervou a vypadky jsou tak v 99% pripadu mimo zajmovy porad. Takze s timto problemem to vubec nesouvisi.
Retiree (659)|27.11.2013 22:44
Já se taky přikláním k názoru, že je problém na straně UPC. Prohlížel's ty logy? Od jisté doby jsou naprosto čisté, ale našel jsem záznam s popsanými poruchami (ParseSI Bad CRCkaždých pár sekund při načítání tabulky SI), ztrátovost paketů jsem taky nezaznamenal... Ale, a stejný dojem jsem měl i v minulosti, ne ve všech muxech je použit VBR, nebo je pro každý ES nastaven ve velmi úzkých mezích, to může být jedna z příčin... Možná se dá cosi vyčíst na filtru DVB Source - při nevýkonném CPU (možná iz jiných příčin) tam může přetékat zásobník, dá se to vysledovat...
Mimochodem, v té ukázce MP4 je to možná patrnější proto, že jsi to převedl na neprokládané video, což asi u tv záznamů není zcela vhodné.
asteri (9)|27.11.2013 23:01
Do logu jsem koukal, mam tam toho "ParseSI Bad CRC" hodne, ale posledni je z 19.11.2013 a od te doby nahravam kazdy den neco, takze tato chyba nebo co to je, tam ted tyden vubec nebyla.

No ja nevim, ale driv jsem nahraval z DVBT a vsechny veci, co jsem si archivoval, jsem i deinterlacoval, takze mi neprijde, ze by to melo delat problem. Ale je mozne, ze to kvuli tomu vice vynikne, to je asi fakt.

Jeste jsem si dneska pustil NatGeoHD primo na TV a koukal jsem, ze misty to tam take pozoruji. Ale je fakt, ze to neni tak vyrazne. Nevim, jestli zalezi na poradu nebo ta televize ma nejaky mechanizmus, kterym se s tim lepe vyrovnava...

Kdyz uz te tu mam, koukal jsem, ze vcera vysla nova verze DVBVieweru, muzu bez problemu nainstalovat tu novou verzi pres tu stavajici bez ztraty jakehokoliv nastaveni. Hlavne mi pak jde o zachovani nacasovanych programu k nahravani ;)
vivid.sk (11472)|28.11.2013 00:04
Podla tej ukazky, to vyzera ako klasicky pulldown, preto ten neplynuly pohyb (povodny NTSC zdroj nieje prekladany, ale progresivny, oni z neho spravia 50i).
Retiree (659)|28.11.2013 08:13
DVBViewer se instaluje přes původní instalaci, uživatelská nastavení, nastavené časovačů DVBV ani RS se nezmění, pouze se znovu doplní seznam transpondérů a muxů v obou složkách Transponders (pokud máš svou složku Transponders "zeštíhlenou" jako já jen na UPC, je dobré po instalaci celou složku v ProgramData/CMUV- vyhodit a nahradit svou zálohou). Před aktualizací je dobré zastavit Nahrávací službu...

vivid.sk asi potvrzuje Tvůj prvotní dojem o převodu NTSC>DVB, asi i ty VBR a poloVBR od UPC se mohou projevovat
asteri (9)|28.11.2013 09:55
Neco takoveho jsem si myslel od zacatku, ze to bude sprasena konverze :( Da se s tim neco delat treba nejakym filtrem do Avisynthu nebo se s tim musim smirit ? Predpokladam, ze by to asi chtelo pouzit jine nastaveni deinterlace filtru. Je moje uvaha spravna? Akorat toto moc neznam, tak kdyby mi nekdo poradil, ktery deint filtr by na to byl v hodny a s jakym nastavenim.

Je mozne, ze TV samotna si s tim umi poradit lepe a neni to tolik videt? Protoze jak jsem psal, na TV to pozoruji take, ale neni to tak vyrazne. I kdyz je pravda, ze nekoukam na ten samy dokument, takze asi nelze srovnovat, co?