Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

canopus vr. sony

Chainslaw (149)|23.5.2005 09:58
Tak som sa nastval a nainstaloval si staru premieru. Potreboval som totiz nejake prelinacky Canopus FX a Photoalbum. Ekzistuje nejaka finta ako naučiť spolupracovať Canopus s Vegasom?
Krtek (1279)|23.5.2005 10:19
9-) To asi těžko. Premiere má výhodu velké podpory plug-inů. Pokud chceš dělat s Vegasem, musíš počítat s tím, ža na něj toho moc neseženeš.
Modena (1706)|23.5.2005 10:31
:-E Tak to je dobrý ! To se mi líbí - další poučená dušička ! ! ! :-E
stayman (12393)|23.5.2005 10:44
Ajjajaaaaj, ozvali sa praví Vegasisti :-D No ono tie pluginy su niekedy fakt hracicky, neprofesionalne, ale aj je pravda, ze niektore musis pre novu Premču takisto instalovat fintou, alebo uz śa nedaju instalovat vobec... Pre Vegas je uz dost toho, navyse specialne efekty sa odjakziva robili v inych, na to urcenych softoch a nespominam si, ze by Premča podporovala skripty a mala tak skvely engine ako Vegas \/ :-E ...

Chainslaw, aky mas problem si pripravit ten efekt v tom softe a nacitat na frame presne do Vegasu, trebars takto: http://www.johnrofrano.com/tutorials/hollywood_fx.htm ??? :-?
Chainslaw (149)|23.5.2005 12:31
Modena - nepoucil som sa, onehdá ked som robil zložito a neefektívne, pracoval sam v premiere. Teraz som ju zase nainštaloval kvoli tomu ze jeden zakaznik je zatazeny na infantilne prelinacky. Okrem toho som tie pluginy najprv musel prasknut do 6.5 a az potom do do pro. 9-) 9-) 9-) 9-) Takze asi tak.
Stayman: Dik za navod, robim to podobne. Nebudem predsa kvoli 2 sec. prkotine robiť 3 hod. projet v premiere. B-)
stayman (12393)|23.5.2005 12:41
Nesmies byt na nich zlý, lebo sa ti to vymstí :-D
clee (6592)|23.5.2005 12:46
me vadi ze do vegasu nejdou naladovat pluginy od digieffects (delirium) zadny jiny co by toho umely aspon zlomek sem nenasel :-I tak holt striham ve vegasu a mastruju v AP :-I
Krist (376)|23.5.2005 13:05
Adorage vol.1-8 od proDAD ma takovych prolinacek (2D, 3D), ze je vsechny za den neprojdes
Chainslaw (149)|23.5.2005 13:06
hm, ale nie tie čo potrebujem
Krist (376)|23.5.2005 14:31
:OO tezko verit pri te spouste (snad stovky a editovatelny), ja toho neprosel ani desetinu. To uz ten zakaznik musi byt sakra vybiravej 9-)
Krtek (1279)|23.5.2005 18:42
[quote=Chainslaw]Modena - nepoucil som sa, onehdá ked som robil zložito a neefektívne, pracoval sam v premiere. Teraz som ju zase nainštaloval kvoli tomu ze jeden zakaznik je zatazeny na infantilne prelinacky. Okrem toho som tie pluginy najprv musel prasknut do 6.5 a az potom do do pro. 9-) 9-) 9-) 9-) Takze asi tak.
Stayman: Dik za navod, robim to podobne. Nebudem predsa kvoli 2 sec. prkotine robiť 3 hod. projet v premiere. B-)[/quote]

Jaký 3 hodiny v Premiere ?? Premiere je efektivní, ale musí se s ní umět, protože není zrovna jednoduchá stejně jako všechny programy od Adobe.
S využitím plug-inů (myslím těch plných, ne stažených a pochybně instalovaných z netu) se z Premiere stává profesionální nástroj. Nepotřebuju všechno polopatě a s obrázkama.
clee (6592)|23.5.2005 19:13
nj, ale ne kdyz ti AP pul hodiny nabiha, dalsi pulhodinu zjistujes proc po nabehnuti spadla, hodinu reinstalujes vokna a dalsi hodinu AP, pak pet minut pracujes :-E
Modena (1706)|23.5.2005 20:31
clee píše:
[quote]nj, ale ne kdyz ti AP pul hodiny nabiha, dalsi pulhodinu zjistujes proc po nabehnuti spadla, hodinu reinstalujes vokna a dalsi hodinu AP, pak pet minut pracujes :-E [/quote]

Ty máš 486-ku ? 9-) Tak to se nediv ! Na profesionální soft potřebuješ odpovídající nářadí . To, co popisuješ se mi ještě nestalo ! :-)-
Buď máš problémy se stabilitou kompu obecně, nebo jsi pokoušel jakousi trialovou cracklou verzi se 120 MB. Já vím, do Vegáče stačí zadat SN a je Tvoje, viď ? S Adobe je to holt o něco složitější ! ! ! 9-)
clee (6592)|23.5.2005 20:33
me poucovat nemusis, strihal sem s AP 5 let, dokud sem neobjevil stabilnejsi a sviznejsi vegas :-)
Modena (1706)|23.5.2005 20:42
To bych si nedovolil, mistře, jak může takový kuře jako já poučovat TEBE ! 9-)
Já jen, že s tou stabilitou si asi hledal chybu tam, kde nebyla ! ! ! :-E
Krtek (1279)|23.5.2005 21:02
[quote=clee]nj, ale ne kdyz ti AP pul hodiny nabiha, dalsi pulhodinu zjistujes proc po nabehnuti spadla, hodinu reinstalujes vokna a dalsi hodinu AP, pak pet minut pracujes :-E[/quote]

Nezlob se, ale tohle bude asi rukama, nebo HW. Nepamatuji si, že by mě Premiere někdy spadla. Dlužno dodat, že mi PC složila firma co se na střih na PC přímo specializuje \/ . A od nich to nepadá. Je to zahořenej systém na klíč \/ . Kdyby to tak padalo jak píšeš, už dávno bych dělal v něčím jiným. Asi nebudeš takovej odborník jako oni.
clee (6592)|23.5.2005 21:44
[quote=Krtek][quote=clee]nj, ale ne kdyz ti AP pul hodiny nabiha, dalsi pulhodinu zjistujes proc po nabehnuti spadla, hodinu reinstalujes vokna a dalsi hodinu AP, pak pet minut pracujes :-E[/quote]

Nezlob se, ale tohle bude asi rukama, nebo HW. Nepamatuji si, že by mě Premiere někdy spadla. Dlužno dodat, že mi PC složila firma co se na střih na PC přímo specializuje \/ . A od nich to nepadá. Je to zahořenej systém na klíč \/ . Kdyby to tak padalo jak píšeš, už dávno bych dělal v něčím jiným. Asi nebudeš takovej odborník jako oni.[/quote]

hehe vy to berete vazne? ne vydelte trema a tak to bylo ve skutecnosti :-E ne vazne, AP se mi srala vzdycky jak mohla, at uz to byl athlon 3200+ nebo 2500+ nebo p4 3.2ghz, desky vzdycky asus, pameti kingston a disky seagate, nerek bych ze to bude v hw......
stayman (12393)|23.5.2005 22:17
Kto tu ma daco proti Vegasu? Alebo sa mi to zdalo?
Mike (617)|23.5.2005 22:20
Musim se zastat obou stran :-I ani jedno mi nepada, ale musim proste konstatovat, ze Vegas ma daleko lepsi ovladani a lip se s nim pracuje, to se nada srovnavat, v obou lze udelat to samy, ale ve Vegasu lip, hlavne klicovani je jedna radost, navic v AP mi vadi srasne maly tlacitka, ktery cloveklusti lupou a na druhou stranu kompletni rozdeleni, ktery zase mistem plytva, ale jinak proti nemu nic nemam \/
stayman (12393)|23.5.2005 22:22
To maj!!! U 6.5 sa nad 3h nedostanes a u vsetkych Premciev je hroza pracovat s viacero stopami, spomalujúúúúúúúú a o padani je to taky pravda !!! 9-)
Pitomec (10211)|23.5.2005 23:49
Taky se musím přidat - AP jsem nainstaloval a po 2 dnech letěla fofrem do koše a už nikdy víc. Je to americká sračka, která se na trhu uchytila jenom proto, že ji výrobci HW karet doslova a do písmene dřív srali ke všemu, co šlo, a ostatní softy prachsprostě ignorovali. No naštěstí už je dneska doba jiná...
Chainslaw (149)|24.5.2005 07:52
No, čo sa týka stability, za dva roky aktívneho striku mi premiera spadla možno 5x, takže nejde o to. Mne vadí to, že ak chcem spraviť niečo trošku náročnejšie (napr. plynulú zmenu rýchlosti), musím naštartovať ešte after efect a to ma privádza do zúrivosti. Vegas to zvládne priamo z timeline. Toť príklad na efektivitu.
Len na na doplnenie - Vegas mi ešte nespadol a to som skúšal iné úchylnosti.
Krtek (1279)|24.5.2005 09:03
Jak budu mít chvilku, tak zkusím ten Vegastaky natáhnout. Jsem na něj zvědavej, když tu o tom všichni tak básníte.
Chainslaw (149)|24.5.2005 09:29
Tiež som bol pevný zástanca premiery, ale názor som zmenil
Šány (0)|24.5.2005 09:35
Zdravím chlapci, já toho teda oproti vám moc nenastříhám, ale musím říct, že Vegas mi od v. 4.0 nespadlo nikdy (asi 3roky na stejném PC). Já vím že to je o Vegas vs. AP, ale kupříkladu, koupil jsem si Pinnacle a to byla katastrofa jak to padalo, s AP nemám zkušenosti, takže zůstávam u Vegas, tam se nebojím pádů.
Zdraví Šány :BB:
BOBA (590)|24.5.2005 10:56
Měl jsem taky Pinnacle, ale kvůli nespolehlivosti jsem to zabalil. Až po nalezení tohoto fóra a zjištění, že jsou tady borci, kteří tomu rozumí a poradí, jsem zkusil Vegas a opravdu nelituji. Pokud se vyskytne problém, je to většinou mou chybou.
Krtek (1279)|24.5.2005 10:57
Chainslav:
Vegas, Premiere, Pinnacle, Ulead...To jsou všechno konkurenční programy. Jakmile jeden přijde z něčím novým, do půl roku to většinou umí i ti ostatní. Jde spíš o to, jak se s tím softem naučíš pracovat. Premiere oproti ostatním není zrovna jednoduchá, ale má výhodu i v tom, že se k ní dá sehnat spousta literatury narozdíl od jiných softů.
Když jsem začínal s Premiere, tak nebylo vůbec nic. Pak přišel DuSoft se svou knihou "5 dní s Premiere"
Možná i proto hodně lidí dělá v Pinnacle, je to hodně intuitivní, ale taky dost omezený.
Já můžu zodpovědně říct, že mi Premiere při práci nikdy nespadla. Nahrávám přes střihovou kartu a pokud byl nějaký problém, bylo to tím, že byl ten záznam poškozený. Nikdy to ale nebylo z mých kazet. Většinou to přinesli zákazníci a byla tam třeba pomačkaná páska.
stayman (12393)|24.5.2005 11:17
A kua tebe sa sprava ta Premča jak moje VHS video :)))))
imported_krist (119)|24.5.2005 11:24
[quote="Krtek"]Chainslav:
Premiere oproti ostatním není zrovna jednoduchá, ale má výhodu i v tom, že se k ní dá sehnat spousta literatury narozdíl od jiných softů.
quote]

no prave, k vegasu staci malej navod (napr. od Mikeho), ze spousty literatury je me mdlo 9-) , to bych jako extra vyhodu nevidel :-E
Modena (1706)|24.5.2005 12:17
:-((( Malej instaler + ještě menší návod = odpovídající možnosti :-((
. . . se mi líbí, jak se tady spousta lidí topoří, že by se jako měli něco učit, místo toho ale normálně a v klidu sednou ke kompu a zcela intuitivně vyvegasí homevideo a jsou pyšní i na to, jakým profi softem to dokázali !
. . . se vlastně i divim, že to v žádným studiu po světě ty skutečný profíky ještě nenapadlo a furt dělají na těch za**nejch, složitech, padajících a předraženejch Avidech a Adobe ! 9-)
. . . by jsme jim možná všem měli rozeslat pár přeložených názorů zde z threedu, aby se teda jako už konečně probrali a začali používat i tenhle profisoft od SONY, protože co furt používají je volovina na entou a akorát to zpomaluje jejich nelehkou práci! Vždyť je to přece živí né, tak co by váhali !:-E
. . . od výrobců HW je to teda taky pěkně nespravedlivý, když pořád podporujou tyhle vykopávky, protože kdyby se spojili se SONY, to by najednou byl kšeft ! :-D Tisíce spokojených lidiček a vysmátá TV a filmová studia ! :-D Takhle to ale bohužel vypadá, jako by ty výrobce Adobe s Avidem nějak podpláceli, nebo co! :-(((
. . . i já se jdu teď nad sebou hluboce zamyslet a zeptat se sám sebe, proč proboha používám něco, co furt padá, je složitý a pomalý a každej moderní a in střihač už má dávno vegáč, protože má Vegáč . . . :-(( :-(( :-((
Osvícený (78)|24.5.2005 13:46
To: MODENA

Po dlouhé době jsem se rozesmál nad tím co jsi napsal. Ne kvůli obsahu,ale jak jsi to napsal....Prostě vtipně a s nadhledem. Tak to má být...
Dík.

P.S. Jinak ať si každý dělá v čem chce a pokud mu to vyhovuje,tak dobrá. Každý má prostě jiný vkus,nároky,každému prostě sedí něco jiného...
stayman (12393)|24.5.2005 14:26
Modena, na to uz kasli, trapit sa da aj inac, ale vybral si si slobodne... trapenie :-D !!!
Krtek (1279)|24.5.2005 14:41
Modena: :-E To je dobrý, jenže tady každej sází na primitivitu a jednoduchost. Pak není divu, že na Premiere nadávají a jako záminku si vyberou třeba důvod ten, že jim to padá. Softy od Adobe používají profíci na celém světě a tudíš sama firma by si nemohla v dnešní konkurenci dovolit prodávat nějakej soft co padá.
Vy všichni co píšete že Premiere padá, tak napište alespoň při jaké aplikaci, nebo kdy vám to spadlo. Zatím jsem se to ještě nedozvěděl.
stayman (12393)|24.5.2005 16:19
No profici to mali naozaj tazke, kym neprisiel Vegas :-)
clee (6592)|24.5.2005 16:35
me padala AP pri vkladani titulku, pri vlozeni videa s jinou framerate nez projekt na timeline a obcas i jen tak sama od sebe treba v prubehu renderovani preview nebo klidne i v idle stavu...
stayman (12393)|24.5.2005 16:51
Mne spadla uz pri instalacii :-D
premiere (43)|24.5.2005 16:58
...... ja som tiež vyskúšal všeličo a nedá mi aby som sa nepripojil.
Jediný soft ktorý mi nikdy nespadol je AVID. A to mám nainštalované na compe všelijakú háveď.
Nechápal som spočiatku o čom strihači hovoria keď sa bavia o Mercedese medzi strihovými softmi. Trvalo mi asi 2 mesiace kým som to pochopil. Takmer som si dolámal prsty, ale stálo to zato. Možno sa nedajú v avide robiť všelikajé cirkusové prelínačky a iné vecičky ale strih zvláda excelentne. Moja dovtedy oblúbená Premiera musela ustúpiť.
Možno sa oplatí trochu sa zo začiatku potrápiť.

P.S. pre správcu kategória video samostatne a kategória vegas samostane by nezaškodila.
Osvícený (78)|24.5.2005 21:02
To: premiere

S tim AVIDem mas naprostou pravdu...No staci se podivat do zaverecnych titulku filmu nebo TV serialu...Strih AVID....Tot vse.
Bohuzel ta cena...ta mluvi za vse.
P.S. A taky se dost tezko schani kompletni instalace AVIDu,vzdy jen ruzne ripy atd...Ach jo...
Modena (1706)|24.5.2005 21:03
To premiere :
Souhlas - když ne Adobe, tak pak už leda Avid ! :-)
Ty premiero, otevřenej soft to zrovna není ten Avid, viď ? Chce to taky určitě 2xLCD min. 19´, ale pak není co řešit ! I to program. prostředí je takový pěkný, barevný . . . :-)
Láká mě to, láká . . . 9-)
Zatím je to ale pro mě holka, co nevím pořádně, kde jí má ! :-E
premiere (43)|24.5.2005 21:12
Má ju tam kde všetky iné. Ale kým nevieš ako na nu vždy povie "daj si tú ruku preč" a ty šmátraš a šmátraš a zrazu ti chytí ruku a sama ťa vedie.
clee (6592)|24.5.2005 21:21
tak taky zalezi jakej avid, xpress pro se da sehnat jako ISO v pohode, media composer uz ani nahodou, navic ten je bez prislusnyho HW k nicemu...
Osvícený (78)|24.5.2005 21:49
To clee

No bral bych i ten xpress (pokud mozno full ISO),ale kde ????? Poradis ???
Bohuzel pokud je nekde na P2P tak mam smulu.
Treba ftp,nebo tak ?
Modena (1706)|24.5.2005 22:05
Osvícený - nemáš zhasnuto ?
Co se Ti na tomhle nelíbí ? Instaler má 190MB a po rozbalení na disk skoro 1GB ! ! ! Full *.ISO s AvidDIORuntime a SentinelUSB !:-?
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=3537
Osvícený (78)|24.5.2005 22:17
To Modena

Tak tohle jsem uz instaloval.Je to presne to co jsem psal.Je to tezkej rip s plneho CD...Takze bohuzel.
P.S. Dost veci tam chybi.Takovych ripu mam vic,bohuzel zadny neni uplny .
Modena (1706)|24.5.2005 22:28
Tak to sorry . . . :-I
Je to ale ten nejlepší rip, co byl k dostání ! Stejně mi přijde, že podle firemních materiálů by měl mít zbytek MOJO a další HW, tak to vypadá, že to je fakt full master only ! Originál CD bývaj většinou narvaný k prasknutí, ale 1/3 je soft a zbytek hovadiny . . . :-E
premiere (43)|24.5.2005 22:30
a čo také Ti tam chýba
clee (6592)|24.5.2005 22:42
Osvícený (78)|24.5.2005 22:43
No celkem dost. Je to vlastne jenom strihove jadro.Chybi tam efekty,ReelDVD,Sorenson Squeeze Compression Suite,atd.
Osvícený (78)|24.5.2005 22:51
No clee
Ten link je super,ale bohuzel pro download je potreba na strankach avidu zadat klic USB....Takze bohuzel.
premiere (43)|24.5.2005 22:52
efekty neviem ale podľa mňa tam sú. to ostatné čo píšeš sú samostatné softy od iných. google hľadaj ak to tak veľmi potrebuješ. Procoder aj CCE su oveľa lepší ako Sorenson. Authingových softov je tiež dosť.
Nič z toho nepotrebuješ na strih. Avid je hlavne o strihu.